Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Автореферати дисертацій (2520)Реферативна база даних (17218)Книжкові видання та компакт-диски (1825)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦІКАВІ$<.>+<.>K=ЗАДАЧІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 183
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Франко, І.
Boa Constrictor [Електронний ресурс] / І. Франко. - Л. : Печатня Ставропигийского Института, 1884. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цілому ряді оповідань: «Борислав», «Воа constrictor», «Яць Зелепуга», «Полуйка», «Вівчар» і др. Франко змальовує нам широкі і страшні картини життя робітників, картини, що нагадують часом Дантове пекло. Особливо цікаві його бориславські оповідання. Борислав — це село в Галичині, де добувають нафту (нефть) та земляний віск. Там під землею, в шахтах, в глибоких ямах, серед задухи і смороду, од яких крутиться голова, працюють у темряві тисячі робітників; ллють піт, стогнуть і гинуть. Весь Борислав — одна смердюча яма. Там важка праця, малий заробіток, бруд, п’янство, розпуста, погана їжа і погана горілка, всякі хвороби; там людина гірше скотини, там брат на брата здіймає ніж, там чад і вічне пекло. А з цього всього пливуть золоті річки і спадають в кишені тим, хто сам не робить, всяким хижакам-експлоататорам. Франко виводить перед читачем цілу портретну галерею таких хижаків — з залізною волею, з звірячими кровожадними інстинктами, сухих, упертих і безсердечних. Гава, Вовкун, Гершко Гольдмахер, Шміла, Шварц і т. д.— ціла стан хижих птахів, що, як образно каже Франко, «полощуть кров’ю рот». Ніщо не спиняє їх: вони грабують, підпалюють хати і гублять людей, аби їм була од того користь. Всю свою ненависть до хижацтва Франко сконцентрував в образі орла-беркута:



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   хрестоматія   
2.

Коцюбинський, М. М.
В путах шайтана і иньші оповідання [Електронний ресурс] / М. М. Коцюбинський. - Л. : Українсько-Руська видавнича спілка, 1899. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Оповідання М. Коцюбинського «В путах шайтана» (1899) в багатьох своїх аспектах традиційне – тут вельми ретельно, з мальовничою етнографічною колоритністю, часом навіть з виразними натуралістичними подробицями відтворено побутові картини кримськотатарського приморського села наприкінці ХІХ століття. Етнографічна достовірність, виразність портретних та пейзажних штрихів не означена безпосередньо оповідачем, голос якого важливий, але вкрай ненав’язливий і ніби відсунутий на другий план, а подається крізь призму внутрішнього сприйняття персонажів, насамперед кримськотатарської дівчини Емене. Емене сягнула того віку, коли треба думати про заміжжя. Відтак згідно зі своїм статусом вона повинна, коли не зайнята роботою, сидіти вдома й не виходити за межі двору, а коли раптом має з’явитися гість чоловічої статі, про що звичайно сповіщає спеціальний вхідний дзвоник. зникати у своїй кімнаті чи принаймні, як доводиться потрапляти гостеві на очі (як-от при частуванні), запинатися чадрою. Необхідність дотримуватися суворих традиційних приписів та природні для юного віку поривання (цікавість до навколишнього світу, потреба в спілкуванні, мрійливість) вступають у конфлікт, який становить основу тієї емоційної напруги, яка надає епічному письму М. Коцюбинського і глибокої драматичної тривожності, і зворушливої ліричної схвильованості.



Кл.слова:
література

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Лозинський, М.
З Новим роком 1924. Теперішній стан будови Української Держави і задачі західно-українських земель [Електронний ресурс] / М. Лозинський. - Женева : [б. в.], 1924. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі автор аналізує становище різних частин України, що опинилися у складі СРСР, Польщі, Румунії та Чехословаччини. Особливу увагу він звертає на розвиток політичних настроїв західних українців та пропонує тактику поведінки, метою якої є незалежна соборна Українська Держава.



Кл.слова:
Україна -- незалежність -- соборність

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
4.
 


Перельман, Я. И.
Занимательная геометрия [Електронний ресурс] / Я. И. Перельман. - Ленинград : Время, 1925. - 258 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Занимательная геометрия» написана как для друзей математики, так и для тех читателей, от которых почему-либо оказались скрытыми многие привлекательные стороны математики. Еще больше эта книга предназначается для тех читателей, которые обучались (или сейчас обучаются) геометрии только у классной доски и поэтому не привыкли замечать знакомые геометрические отношения в окружающем нас мире вещей и явлений, не приучились пользоваться приобретенными геометрическими знаниями на практике, в затруднительных случаях жизни, в походе, в бивуачной или фронтовой обстановке. Возбудить у читателя интерес к геометрии или, говоря словами автора, «внушить охоту и воспитать вкус к её изучению — прямая задача настоящей книги». С этой целью автор выводит геометрию «из стен школьной комнаты на вольный воздух, в лес, поле, к реке, на дорогу, чтобы под открытым небом отдаться непринужденным геометрическим занятиям без учебника и таблиц…», привлекает внимание читателя к страницам Л.Н. Толстого и А.П. Чехова, Жюля Верна и Марка Твена, находит тему для геометрических задач в произведениях Н.В. Гоголя и А.С. Пушкина, и, наконец, предлагает читателю «пестрый подбор задач, любопытных по сюжету, неожиданных по результату».



Кл.слова:
математичні задачі -- геометрія -- креслення

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Бібліотечний збірник [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 1926-1927

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Праці Першої конференції наукових бібліотек УСРР. - 1926. - 176 с.

Ч. 2 : На науково-бібліотечному фронті УСРР. - 1927. - 127 с.

Ч. 3 : Бібліографія на Україні. - 1927. - 125 с.


У першій частині збірнику вміщено доповіді й резолюції на них, а також короткий зміст дебатів конференції, яка відбулася 28–31 грудня 1925 р. У ній взяли участь понад 30 наукових бібліотек і близьких до них організацій. Виступи охопили питання, актуальні донині. Основною проблемою було визнано розпорошеність і відсутність єдиного керуючого центру. Серед доповідачів були С. П. Постернак, директор Всенародної Бібліотеки України, А. К. Виноградов, директор Рум'янцевського музею, а також В. Ф. Іваницький, М. А. Годкевич та ін. Друга частина “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною Бібліотекою України. присвячується підбиттю підсумків і визначенню досягнень науково-бібліотечної галузі за перше десятиліття після революції 1917 року. Розглядається рівень освіченості українців до і після революції, задачі, які має виконувати Всенародна Бібліотека України як установа загальнонаціональна та інші нагальні питання. Третій випуск “Бібліотечного збірника”, виданого Всенародною бібліотекою України, присвячується тогочасному стану бібліографії в Україні, зокрема й історичним студіям. Містяться статті таких авторів, як Михайло Ясинський (бібліограф, історик, книгознавець), Сергій Маслов (літературознавець, історик літератури і педагог) тощо. В якості додатку містяться резюме кожної з опублікованих статей німецькою мовою.



Кл.слова:
науково-бібліотечна галузь -- рівень освіченості

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
6.
 


Перельман, Я. И.
Занимательная математика [Електронний ресурс] : математические рассказы и очерки / Я. И. Перельман. - Ленинград : Время, 1927. - 98 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Математические рассказы и очерки Курда Лассвица, Уэллса, Жюля Верна, Аренса, Симона, Барри Пена, Бенедиктова и др. В поисках средств для оживления в широких кругах интереса к математике, мне пришла мысль собрать ряд произведений, трактующих математические темы в беллетрической или полубеллетрической форме, и предложить их читателю с соответствующими комментариями. Число таких произведений, конечно, весьма ограничено. Этим объясняются скромные размеры настоящего сборника. Однако, затрагиваемые в нем математические темы все же довольно разнообразны: относительность пространства и времени, четырехмерный мир, расчеты из области небесной механики, вопросы математической географии, комбинаторика и исполинские числа, приложение математического анализа к играм, неопределенный анализ, уравнения. Можно надеяться, что этот небольшой сборник натолкнет иных читателей на более серьезные размышления и побудит к систематическому ознакомлению с тем или иным отделом математики. Настоящий сборник является первым известным мне опытом подобного рода.



Кл.слова:
математичні задачі -- логіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
7.

Перельман, Я. И.
Знаете ли Вы физику? [Електронний ресурс] / Я. И. Перельман. - Ленинград : ОНТИ, 1935. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Своеобразная физическая викторина, составленная известным популяризатором науки Я. И. Перельманом. Более 240 задач из различных областей физики позволяют читателю по-новому взглянуть на привычные, казалось бы, явления, проверить свои познания, сообразительноть, наблюдательность.



Кл.слова:
фізика -- логіка -- фізичні задачі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Механіка   
8.

Перельман, Я. И.
Занимательная механика [Електронний ресурс] / Я. И. Перельман. - М. : Изд-во научно-популярной и юношеской литературы, 1937. - 241 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хотя вопросам механики отведено немало страниц в обеих книгах «Занимательной физики», я счёл полезным посвятить механике отдельную книгу, написанную в той же манере. «Занимательная механика» считает нецелесообразным знакомить читателя с последними достижениями науки, пока не выяснены первые её основы.



Кл.слова:
фізика -- механіка -- математичні задачі

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
9.
 


Перельман, Я. И.
Занимательная арифметика. Загадки и диковинки в мире чисел [Електронний ресурс] / Я. И. Перельман. - М. : Изд-во физико-математической литературы, 1938. - 194 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга «Занимательная арифметика» Я. И. Перельмана давно уже пользуется неизменным успехом среди молодежи. Каждый, кто любит веселые задачи, найдет в ней неисчерпаемый материал для размышлений. Книга не требует от читателя почти никаких предварительных знаний: нужно лишь знакомство с курсом школьной арифметики.



Кл.слова:
логічні ігри -- математичні задачі -- замороки

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Бірчак, В.
Карпатська Україна: спомини й переживання [Електронний ресурс] / В. Бірчак. - Прага : Нація в поході, 1940. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Володимир Бірчак – помітна постать в історії Закарпаття чехословацького періоду. Письменник, журналіст, літературний критик, він ще й залишив унікальні спогади про Карпатську Україну. Його мемуари вийшли у Празі у 1940 році, і з того часу постійно привертають увагу дослідників. Як письменник, він яскраво описав, те що бачив. Як журналіст, намагався спиратися насамперед на факти. Як критик, давав відверту оцінку тому, що відбувалося. У підсумку маємо, можливо, найцікавіші мемуари про найдраматичніший період в історії Закарпаття ХХ століття, написані по гарячих слідах. Ясна річ, що думки Володимира Бірчака – не істина в останній інстанції. Це всього-на всього погляд однієї людини. До того ж, безпосереднього учасника подій зі своїми амбіціями та складним характером. Але честь і слава йому, що відтворив дух і атмосферу тих незабутніх днів і допоміг випукліше побачити загальну картину. Книжку видало ужгородське видавництво „Гражда” через 67 років після першого видання у Празі. Цікавість до неї буде велика, бо її розхапали на цитати відразу після написання. Причому, як вороги Карпатської України, так і її симпатики.



Кл.слова:
мемуари -- історія краю

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
11.

Гюнтер, Н. М.
Сборник задач по высшей математике [Електронний ресурс] : в 3 т. / Н. М. Гюнтер, Р. О. Кузьмин. - М. : ОГИЗ, 1945

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 220 с.

Т. 2. - 220 с.


В основе предлагаемого задачника лежит сборник задач по высшей математике, составленный в 1912 г. сотрудниками кафедры математики Института инженеров путей сообщения, во главе которой стоял Н. М. Гюнтер. В нескольких дальнейших изданиях того же задачника принимали участие работники физико-математического факультета Ленинградского университета.



Кл.слова:
математика -- задачі -- приклади

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
12.

Андреев, К. А.
Избранные работы [Електронний ресурс] / К. А. Андреев. - Х. : Харьковский государственный университет им. А.М. Горького, 1955. - 91 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга выдающегося отечественного геометра последней четверти XIX и начала XX века включает главы: О сетях конических сечений. О многоугольниках Понселе. Некоторые обобщения в вопросе о разложении определенного интеграла по формуле, предложенной П. Л. Чебышевым.



Кл.слова:
задачі -- розв'язання -- приклад

   Тип видання:   художня література   
13.

Франко, І.
Коли ще звірі говорили [Електронний ресурс] : казки / І. Франко. - К. : Молодь, 1956. - 151 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка казок Івана Франка під назвою „Коли ще звірі говорили” перший раз вийшла ще у 1899 р., друге видання з'явилось у 1903 році. До цієї збірки Франко додає передмову, в якій писав: „Оці байки, що зібрані в тій книжечці, то старе народне добро... Вони найбільше відповідають смакові дітей від 6 до 12 літ, заставляють їх сміятися і думати, розбуджують їх цікавість та увагу до явищ природи.” В своїй збірці „Коли ще звірі говорили” Іван Франко вдало використовує художні засоби вживані в народних казках про тварин, зокрема традиційне змалювання рис тварин: зажерливості вовка, хитрості лиса, незграбності ведмедя, упертості осла тощо. Письменник ще більше підкреслив ці характерні особливості тварин, майстерно розкриваючи їх через вчинки або розмови персонажів.



Кл.слова:
українська література -- дитяча література -- проза

   Тип видання:   хрестоматія   
14.


Японські казки [Електронний ресурс] : пер. з рос.. - К. : Веселка, 1964. - 94 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга познайомить Вас із дуже цікавою і своєрідною народною творчістю Країни Сонячного Сходу, як називають часто Японію. Казки в ній, веселі і водночас повчальні, висміюють дурість, заздрісність, боягузтво, хвалькуватість і оспівують силу людського розуму трудящих рук. Вони не тількі цікаві, а й корисні, бо вчать розпізнавати і ненавидіти все погане й шкідливе і любити добре й шляхетне.



Кл.слова:
збірка -- розповідь -- дитина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
15.

Огієнко, Іван.
Дохристиянські вірування українського народу [Електронний ресурс] / Іван Огієнко. - [Б. м.] : [б. в.], 1965. - 424 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Україна має свою прадавню дохристиянську міфологію у вигляді анімістичної віри (з латинської аnimus — душа, живе). Оскільки міфологічний світогляд був антропоморфним, то було неминучим формування анімістичної картини буття, тобто одухотворення всього сущого. Людина вірила, що все кругом неї живе: почуває, розуміє, має свої бажання, бореться за своє існування, як усяка жива істота, а тому до природи первісна людина ставилась, як до істоти живої. Культ природи стояв в основі первісного релігійного світогляду, а релігія була одухотворенням усього довкілля. По цьому людина стала все своє довкілля уособлювати, очоловічувати, віра ставала антропоморфічною (з грецької antropos — людина). Оці три елементи: анімітизм — оживлення, анімізм — одухотворення й антропоморфізм — очоловічення становлять основу давнішого вірування… бо все: сонце, зорі, місяць, вогонь, вода, рослини, звірини, каміння, дерева, вітер, зілля й т.ін. — усе це живе, має свою душу. У праці митрополита Іларіона (Огієнка) він розглядає давні українські традиційні вірування, з якими християнські священники часто стикалися. І хоч розглядає це все через призму свого релігійного світогляду, але любов до свого народу заставляє його з приязню і цікавістю вивчати віру предків.



Кл.слова:
Україна -- віра -- релігія

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Полонська-Василенко, Н.
Запоріжжя XVIII століття та його спадщина [Електронний ресурс] / Н. Полонська-Василенко. - Мюнхен : Дніпрова хвиля, 1965

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1965. - 397 с.

Т. 1. - 1965. - 397 с.


«Злим гніздом» називав Запоріжжя Петро І, і зовсім зрозуміла радість російського царя та його вельмож, коли на весні 1709 року їм пощастило зруйнувати Січ. Це ж бо був «останній корінь Мазепин" (слова Петра І) - того гетьмана Івана Мазепи, якого запорожці вважали «не батьком, а вітчимом України», а все ж у критичний момент боротьби проти Москви стали на його боці. І не лише витримали до кінця, але й пішли за ним на вигнання, покинувши рідну «Січ-мати», щоб лише не скоритися жорсткому і мстивому переможцеві. Та найголовніше, Москва дуже добре знала, що «мало не всяУкраїна тим «запорозьким духом дихає» (слова Мазепи). Книга вміщує в себе незвично цікаві, а сьогодні, може й унікальні матеріали про останній етап у боротьбі Запоріжжя за його вольності, зібрані й опрацьовані авторкою на основі важливих джерельних матеріалів, що збереглися ще в архівах Києва, Одеси, Дніпропетровська… Більше частина матеріалів друкувалась у роках 1926-1940. Є підстави побоюватися, що ці архівні матеріали загинули у час лихоліття другої світової війни, а може й по ній…



Кл.слова:
Військо запорізьке -- козак -- гетьманство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
17.

Гончаренко, С. У.
Фізика для допитливих. Механіка [Електронний ресурс] / С. У. Гончаренко. - К. : Техніка, 1970. - 276 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В популярній та цікавій формі розкриваєтся фізичний зміст багатох явищ природи, освітлюється їх застосування в сучасній техніці. Розказано про закони обертального руху твердого тіла, застосування гіроскопів, про механіку польотів космічних кораблів, основи польтів вертольотів та плавання суден на підводних крилах, розглядається поле тяжіння та методи визначення мас планет, внутрішні сили системи, інерціальні та неінерціальні системи відліку. Іноді автор жартує і розглядає різні фізичні парадокси, ілюструючи їх гумористичними історіями. Розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
інерція -- аеродинаміка -- демпфірування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Книш, З.
На повні вітрила! [Електронний ресурс] : українська Військова організація в 1924-1926 роках / З. Книш. - Торонто : Срібна Сурма, 1970. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Визвольні змагання 1917-1920 років зрушили широку українську землю, до глибини душі потрясли українським народом і штовхнули розвиток подій на цій частині земного ґльобу в новому напрямку. А хоч закінчилися вони невдачею, та почали нову епоху в житті нашого народу, ба й усього європейського сходу. Нікому не пройти повз те мовчанкою, ані заперечити це, чи злегковаоїсити. Після того прийшов ніби-мир, неменш важкий для народу, як гаряча війна, і вимагав він не женшог напруги сил та боротьби, хоч може й іншими способами. На жаль мало в нас написано про ті роки, що в них зарисовувалися нові шляхи майбутности української нації і визрівали нові політичні ціннощі, що до кореня міняли давкі світогляди і скидали старих ідеалів. А вони незвичайно цікаві для історика та повчальні для політика. І все ще далеко в нас до повного висвітлення та зрозуміння тодішніх політичних настроїв серед суспгльности і поглядів чільних її виразників та носіїв.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття

   Тип видання:   підручник   
19.

Зельдович, Я. Б.
Элементы математической физики. Среда из невзаимодействующих частиц [Електронний ресурс] / Я. Б. Зельдович, А. Д. Мышкис. - М. : Наука, 1973. - 351 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой самостоятельную часть курса математической физики, примыкающую к книге «Элементы прикладной математики» тех же авторов, но независимую от нее. Основной особенностью является концентрация изложения вокруг физических задач, вывод математических методов из физической сущности задачи, возможно более полное прослеживание аналогий между математикой и физикой, отыскание физического смысла в математическом решении. Специальное внимание уделяется кинетическому уравнению, уравнению диффузии, законам сохранения, разрывам.



Кл.слова:
задачі -- вирази

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
20.

Мардиа, К.
Статистический анализ угловых наблюдений [Електронний ресурс] / К. Мардиа. - М. : Наука, 1978. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена некоторым статистическим задачам, связанным с вероятностными распределениями на окружности, которые имеют большое прикладное значение, например, в спектроскопии, геодезии, навигации и т. д. Книга представляет собой обстоятельное монографическое пособие, предназначенное как для практиков, так и для лиц, интересующихся вопросами вероятностных и статистических задач, имеющих связь с распределениями на окружности.



Кл.слова:
статистичні задачі -- спектроскопія -- навігація
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського