Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Автореферати дисертацій (39)Реферативна база даних (243)Книжкові видання та компакт-диски (944)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ЮРІЙ$<.>+<.>K=ТЮТЮННИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   життєпис   
1.

Байцура, Т.
Юрій Іванович Венелін [Електронний ресурс] / Т. Байцура. - Пряшів : Відділ української літ-ри Словацького педагогічного вид-ва, 1968. - 306 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця має на меті висвітлити погляди видатного закарпатця Юрія Венеліна на загальні питання слов'янознавства, показати його роль у розвитку болгарського відродження й вивченні історичного минулого українського, російського та інших слов'янських народів і разом з тим показати його діяльність крізь призму конкретної історичної епохи.



Кл.слова:
видатна людина -- біографія -- творчість

   Тип видання:   життєпис   
2.

Журавель, Ю.
Мазепа. Крок до правди [Електронний ресурс] / Ю. Журавель. - К. : Громадський рух "Не будь байдужим", 2008. - 22 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фронтмен гурту Ot Vinta Юрій Журавель став автором книги для дітей. В книжці "Мазепа. Крок до правди" в доступній формі подана історія життя гетьмана Мазепи і події історії України тієї доби. Як і кожне дитяче видання, робота супроводжується багатьма ілюстраціями, автором яких також є лідер украбілів



Кл.слова:
Середньовіччя -- гетьманство -- Військо запорізьке -- козацтво -- Україна

   Тип видання:   монографія   
3.

Борисенко, В. Й.
Еволюція українсько-російських відносин у другій половині XVII ст. [Електронний ресурс] / В. Й. Борисенко, А. Г. Бульвінський, С. О. Візер. - К. : НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2006. - 276 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Політичне становище в Україні в другій половині XVII ст. Гетьмани Іван Виговський, Юрій Хмельницький. Політика гетьманів України в період "Руїни" (П. Тетеря, П. Дорошенко, Ю. Хмельницький, І. Брюховецький, Д. Многогрішний). Іван Мазепа, оцінка діяльності.



Кл.слова:
гетьманство -- Росія -- Україна -- міжнародні відносини -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Капустянський, Микола.
Похід українських армій на Київ - Одесу в 1919 році [Електронний ресурс] / Микола Капустянський. Уривки зі спогадів / Євген Маланюк. - К. : Темпора, 2004. - 558 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга знайомить читача з маловідомими матеріалами української військової історії 1917-1921 рр. Зокрема, праця Миколи Капустянського «Похід українських армій на Київ—Одесу в 1919 році» представляє офіційну точку зору уряду Української народної республіки, подає детальний опис бойових дій Армії УНР навесні-влітку 1919 р. Нариси та поезії Євгена Маланюка, присвячені бойовим діям та військовим діячам Армії УНР, цікаві яскравими особистісними характеристиками українських воєначальників - В. Тютюнника, Є. Мєшковського та В. Сінклера. Видання містить значний документальний додаток, куди увійшли архівні матеріали, карти та таблиці, що характеризують загальний стан та кількість як Дієвої армії УНР, так і її супротивника — Червоної армії — в 1919 р.



Кл.слова:
український народ -- визвольна війна

   Тип видання:   підручник   
5.

Тютюнник, А. В.
Банковское дело [Електронний ресурс] / А. В. Тютюнник, А. В. Турбанов. - М. : Финансы и статистика, 2005. - 608 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются сущность банков и его учреждений, традиционные и современные банковские операции, основы банковского менеджмента, бухучет и информационные технологии в банковском деле. Освещаются особенности операций центральных банков, новые формы банковскою бизнеса и вопросы реорганизации и банкротства банков, проанализирован полный жизненный цикл банка. Книга носит преимущественно практический характер и может оказать помощь тем банкам, которые совершенствуют свои бизнес-процессы. Для руководителей банков и их структурных подразделений, банковских служащих и экспертов, а также для преподавателей и студентов экономических вузов и специалистов, повышающих свою квалификацию



Кл.слова:
банк -- фінанси

   Тип видання:   життєпис   
6.

Ісаєвич, Я. Д.
Юрій Дрогобич [Електронний ресурс] / Я. Д. Ісаєвич. - К. : Молодь, 1972. - 123 с.. - (Життя славетних)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжка про українського вченого ХV століття Юрія Котермака з Дрогобича. Опрацювавши історичні документи, автор простежив життєвий шлях Юрія Котермака, який, закінчивши Краківський університет, став доктором медицини й філософії, ректором знаменитого Болонського університету.



Кл.слова:
вчений -- біографія -- доктор медицини -- доктор філософії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Андрухович, Ю. І.
Лексикон інтимних міст [Електронний ресурс] : довільний посібник з геопоетики та космополітики / Ю. І. Андрухович. - К. : Майстер книг, 2011. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юрій Андрухович (*13.03.1960) — поет, романіст, есеїст, перекладач. Народився у Станіславі (нині Івано-Франківськ). Живе в ньому ж, а також у багатьох інших містах. Автор поетичних збірок «Небо і площі» (1985), «Середмістя» (1989), «Екзотичні птахи і рослини» (1991), «Екзотичні птахи і рослини з додатком «Індія» (1997, 2002) та «Пісні для мертвого півня» (2004). У прозовому доробку — романи «Рекреації» (1992), «Московіада» (1993), «Перверзія» (1996), «Дванадцять обручів» (2003) та «замість роману» «Таємниця» (2007). Есеїстика Андруховича на сьогодні видана двома збірками — «Дезорієнтація на місцевості» (1999) та «Диявол ховається в сирі» (2006). Спільно з Анджеєм Стасюком видав «Мою Європу» (2001) — як зазначається у підзаголовку, «два есеї про найдивнішу частину світу». Твори Андруховича перекладено і видано окремими книжками у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Іспанії, Швейцарії та ін. Лауреат кількох міжнародних літературних нагород. Один із засновників і Патріарх літературного угруповання Бу-Ба-Бу. Багато співпрацює з музикантами, співавтор і виконавець альбомів «Andruxoid» (разом із польським тріо Міколая Тшаски), «Пісні Мертвого Півня», «Кримінальні сонети», «Made In ЮА» (разом із гуртом «Мертвий півень»), а також «Самогон» і «Цинамон» (разом із гуртом «Карбідо»), Своїм найвищим письменницьким досягненням вважає винайдення для української мови слова «міжніжжя».



Кл.слова:
Україна -- українська література -- урбаністика -- публіцистика

   Тип видання:   життєпис   
8.

Шатайло, О. Л.
Генерал Юрко Тютюнник [Електронний ресурс] / О. Л. Шатайло. - Л. : Світ, 2000. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У дослідженні вперше на основі документів з архівів Києва та Москви розповідається про життєвий та бойовий шлях одного з національних героїв, генерал-хорунжого Армії Української Народної Республіки Юрка Йосиповича Тютюнника, про те, що діялося в Україні під час становлення державності 1917-1920 pp. Використано архівні матеріали, мемуарну та наукову літературу.



Кл.слова:
видатна людина -- генерал

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Крохмалюк, Ю. Т.
Бої Хмельницького [Електронний ресурс] / Ю. Т. Крохмалюк. - Мюнхен : Видання Братства кол. вояків I-ої Української Дивізії УНА, 1954. - 213 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В роботі Юрій Тис-Крохмалюка «Бої Хмельницького» розглядаються наступні питання: Військо часів Хмельницького, бій під Жовтими водами (29-го квітня — 16-го травня 1648 р.), Бій під Корсунем (25-го — 26-го травня 1648 р.), бій під Пилявцями (20-го — 23-го вересня 1648 р.), бій під Бестечком (28-го червня — 10-го липня 1651 р.), бій під Батогом (1-го — 2-го червня 1652 р.).



Кл.слова:
Військо запорізьке -- козацтво -- гетьманство -- Україна

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Соціологія   
10.

Юрій, М. Ф.
Людина і світ [Електронний ресурс] / М. Ф. Юрій. - К. : Дакор, 2006. - 460 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Суспільне життя складне і багатогранне, тому його вивчають багато наук, які отримали назву суспільних (історія, філософія, соціологія, політологія, правознавство, економічна теорія тощо). Кожна з них розглядає певну сферу суспільного життя. Саме висвітлення цих сфер і подано у підручнику "Людина і світ". Виходячи з поставлених завдань у підручнику ставляться наступні запитання: чи діють у соціальній дійсності об'єктивні, тобто незалежні від свідомості людей, закони розвитку? Чи можна вивчати суспільне життя, відсторонюючись від різноманітних поглядів, інтересів, намірів людей? Яке місце людини у суспільному житті?



Кл.слова:
суспільне життя -- закон розвитку

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Борець-Чумак, Ю.
Рейд без зброї. УПА на заході [Електронний ресурс] : спогади / Ю. Борець-Чумак. - К. : Українська видавнича спілка, 1989. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ЮрІЙ Борець-Чумак уже відомий українським читацьким кругам Із своєї першої повісті "У вирі боротьби", яка появилася 1971 р. у видавництві Спілки Української Молоді. Спогади "Рейд без зброї" може підказувати читачеві зосередження автора на житті упістів на Заході. Але так воно не є на ділі. Будучи відданим бойовиком української визвольної справи, автор постійно повертає в Україну, а сторінки його опогадів заповнені даними про визначних людей підпілля, події, геройську боротьбу. Це надає його спогадам особливу вартість для виховних і дослідницьких потреб. Описані автором підпільники й епізоди подій по обидвох сторонах "залізної заслони" пригадують про незрівняне геройство Воїнів України і реалістично насвітлюють дійсність на теренах під московською займанщиною і в світі. Цікаво і кольористо зафіксував автор свої і своєї дружини враження і спостереження з "рейду без зброї" довкола світу, зустрічей та розмов з багатьома українськими діячами та друзями з ОУН і УПА.



Кл.слова:
боротьба -- визвольна армія -- історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Панченко, В.
Дніпропетровська ОУН у боротьбі з німецькою окупацією [Електронний ресурс] : документи і матеріали / В. Панченко, Ю. Щур, А. Середін. - Д. : [б. в.], 2010. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історики – відшукали матеріал для видання в розсекречених архівах СБУ та ФСБ. Один із результатів дослідження – те, що дніпропетровська ОУН була досить чисельною. Науковці відшукали інформацію про понад 700 людей, які входили до організації. Укладач нової книги, історик-дослідник Юрій Щур вивчає рух опору в краї понад десятиліття. Особлива увага – 1940-м рокам і Українській повстанській армії. Дніпропетровськ, каже історик, можна вважати столицею ОУН-УПА на Півдні України. Підстави для цього, зокрема, дають нині розсекречені таємні звіти німецьких спецорганів, котрі займалися знищенням українського підпілля.



Кл.слова:
УПА -- історія

   Тип видання:   монографія   
13.
 



Шляхи реформування бюджетної системи України інноваційних засадах [Електронний ресурс] / за заг. ред. Ф. О. Ярошенка. - К. : Міністерство фінансів України, 2010. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.65 Мб


У монографії розкрито якісні характеристики бюджетної системи України на сучасному етапі її розвитку, окреслено засади законодавчого регулювання бюджетної сфери, вказано на тісний зв'язок економічних та фінансових аспектів стратегічного реформування національного економічного комплексу. Нещодавно було презентовано монографію «Шляхи реформування бюджетної системи України інноваційних засадах» за загальною редакцією д.е.н., професора, міністра фінансів України, заслуженого економіста України, лауреата Державної премії у галузі науки і техніки Федора Олексійовича Ярошенка. До складу авторського колективу увійшли викладачі кафедри, а саме: д.е.н., професор В.В. Прядко, к.е.н., в.о. доцента Е.О.Юрій, старший викладач В.М.Діденко, керівник Центру післядипломної та заочної освіти М.В.Карвацький У монографії розкрито якісні характеристики бюджетної системи України на сучасному етапі її розвитку, окреслено засади законодавчого регулювання бюджетної сфери, вказано на тісний зв'язок економічних та фінансових аспектів стратегічного реформування національного економічного комплексу. Суттєвим фактором монографії є виокремлення у процесах реформування бюджетних систем їх інноваційної складової. Такий підхід не лише відповідає загальносвітовим тенденціям, а й свідчить про наполегливість України у вирішенні питань імплементації кращого світового досвіду у власну бюджетно-фінансову практику. Щоб переконати читацький загал у незворотності фундаментальних трансформацій у фінансовій сфері, автори детально обґрунтували пріоритети національної програми «Перезавантаження системи державних фінансів України на інноваційних засадах». Такий гносеологічний крок є унікальним у вітчизняній економічній науці і свідчить про її здатність до глибинного самооновлення на принципах системності, об'єктивності та прогностичного моделювання. Іншим беззаперечним аргументом затребуваності та своєчасності пропонованого монографічного дослідження є наведений у ньому аналітичний огляд міжнародної практики бюджетного реформування, а також – інноваційних механізмів адаптації фінансових систем провідних країн світу до загроз та викликів, детермінованих світовою фінансово-економічною кризою. Видання розраховане на державних службовців, фахівців сфери державних фінансів, науково-педагогічних працівників, студентів, усіх зацікавлених осіб, чия діяльність пов'язана з участю у бюджетних процесах країни.



Кл.слова:
макроекономіка -- бюджет -- національна банківська система -- фінанси -- національна економіка

   Тип видання:   автореферат   
14.

Кириленко, Олександра Анатоліївна.
Психологічні детермінанти професійного стресу у представників професії типу "людина - людина" [Електронний ресурс] : автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук / Олександра Анатоліївна Кириленко ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : [б. в.], 2007. - 16 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дисертацією є рукопис. Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Науковий керівник: член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор Трофімов Юрій Леонідович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри загальної та інженерної психології. Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Горго Юрій Павлович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник лабораторії фізіологічної кібернетики і психофізіології; кандидата психологічних наук, доцент Осьодло ВасильІлліч, Національна академія оборони України, м. Київ, начальник кафедри інформаційно-пропагандистського забезпечення та військової журналістики.



Кл.слова:
соціологія -- політика -- спілкування -- комунікабельність

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Пачовський, М.
Ілюстроване українське письменство в житєписях [Електронний ресурс] / М. Пачовський. - Вінніпег : Українська Видавнича Спілка, 1917. - 132 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зміст: Григорій Сковорода Іван Котляревський Петро Артемовський Гулак Григорій Квітка-Основяненко Євген Гребінка Леонід Глібов Маркіян Шашкевич Антін Могильницький Микола Костомаров Опанас Маркович Марія Марковичева (Марко Вовчок) Амвросій Метлинський Тарас Шевченко Пантелеймон Куліш Осип Юрій Федькович Сидір Воробкевич Григорій Воробкевич



Кл.слова:
націоналізм -- нація -- самоідентифікація -- українська література

   Тип видання:   художня література   
16.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
17.
 



Юрій Тютюнник: від „Двійки” до ҐПУ [Електронний ресурс] : документи і матеріали. - К. : Дух і літера, 2011. - 616 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основу цієї книги складає листування Тютюнника, відомого українського військового діяча, генерала Армії УНР. Ці оригінальні матеріали публікуються вперше й мають важливе наукове та суспільно-політичне значення, оскільки проливають світло не лише на життя і діяльність одного із найвизначніших українських військових діячів, а й містять чимало інформації про українські визвольні змагання на початку 1920-х років, становище української політичної еміграції в Польщі, Чехословаччині й Румунії, суспільно-політичне життя в УСРР і діяльність радянських органів держбезпеки.



Кл.слова:
армія УНР -- військовий діяч

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Верига, Василь.
Листопадовий рейд [Електронний ресурс] / В. Верига. - К. : Вид-во ім. Олени Теліги, 1995. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена подіям осени 1921 року — так званому Листопадовому рейду Української Повстанчої Армії під командуванням генерал-хорунжого Ю. Тютюнника.



Кл.слова:
визвольні змагання -- антибільшовизм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Ячейкін, Юрій.
Незнані тамплієри [Електронний ресурс] / Юрій Ячейкін. - К. : Зелений Пес, 2007. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тамплієри - слуги диявола чи лицарі Господні? Сьогодні вони, завдяки рекламі й кінематографу, мають славу героїв і мучеників, і навряд чи хто згадає, що зовсім нещодавно, років з п’ятдесят тому, на них палало клеймо зрадників і вбивць. А як хто і згадає, буде впевнений: це їх зрадили, їх знищували, їх оговорили навмисне. Авжеж, «фірма сенсацій» постаралася недарма, і серед усіх середньовічних «таємниць» найбільш плодовита (й грошовита) на сьогодні - таки легенда про Святий Грааль, про кров Христа, про благородних лицарів у білих плащах. Красива й жалісна легенда. А головне - таємниця... Відомий вітчизняний журналіст і письменник Юрій Ячейкін переконаний, що справа зовсім не в химерних таємних знаннях, а в самому факті появи, діяльності та знищення першого в середньовічній Європі військово-чернечого ордену. Дослідник пропонує до вашої уваги цікаві факти, які лишилися поза увагою романтизаторів хрестоносців. Він не спростовує, лише додає. А от висновки - висновки за вами.



Кл.слова:
тамплієри -- орден тамплієрів -- таємне товариство -- середньовіччя

   Тип видання:   художня література   
20.

Йогансен, Майк.
Майборода [Електронний ресурс] / М. Йогансен. - К. : [б. в.], 2002. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Йогансен рясно вживав у своїй поезії прозаїзми, але не задля епатації неспокушеного читача, ані задля модерністичного оригінальничання – він розкривав у найбільш прозаїчному слові затаєні в ньому поетичні можливості, очищав його від того бруду, який лишається на всякій речі й істоті після тривалого їх вжитку” – Юрій Лавріненко, “Розстріляне відродження. У черговому томі серії «Розстріляне відродження» видавництво «Смолоскип» представляє доробок одного з найцікавіших авторів ХХ століття – Майка Йогансена (1895-1937). Українському читачеві вперше надано можливість комплексно познайомитися з домінантними виявами багатогранного таланту літератора. До видання увійшли кращі зразки поезії та прози, а також теоретичних студій письменника. Крім того, видання містить вичерпну бібліографію і стане в пригоді студентам, викладачам, широкому колу зацікавлених осіб. Може бути використане як посібник у школах і вищих навчальних закладах.



Кл.слова:
оповідання
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського