Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TPD=аналітична доповідь<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 151
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   аналітична доповідь   
1.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / ред. О. Кузьміна. - Київ : [б. в.], 2014. - 552 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.37 Мб


З огляду на масштаб порушень прав людини у листопаді 2013 – лютому 2014 р. перші результати провадження щодо порушень прав людини, здійсненого Уповноваженим у тісній співпраці з громадськими активістами та правозахисниками, ґрунтовно викладені у Спеціальній доповіді Уповноваженого, оприлюдненій 28 лютого 2014 р. Наразі провадження триває, спільно з представниками інститутів громадянського суспільства здійснюється збір доказів та зафіксованих порушень прав людини у цей трагічний період. Українське суспільство та міжнародна спільнота очікують прозорого й ефективного розслідування порушень прав тисяч учасників протестних акцій. Відтак, у рамках наданого мені мандата на здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини я докладу всіх зусиль, аби розслідування, які проводять правоохоронні органи, були ефективними та нарешті дали відповідь на питання, хто саме має понести відповідальність за людські жертви та скалічені долі. 2013-й, який залишиться у пам’яті багатьох поколінь як рік масових протестних акцій і пов’язаних із цим кричущих порушень прав людини, у діяльності Уповноваженого також позначений розв’язанням цілого спектра інших важливих питань у сфері захисту прав людини. Значні зусилля були спрямовані й на подальше інституційне зміцнення Секретаріату Уповноваженого та на реалізацію амбітних завдань, які ми поставили перед собою у Стратегічному плані діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2013–2017 рр.



Кл.слова:
права людини -- громадські активісти -- акції протесту -- міліцейське свавілля

   Тип видання:   аналітична доповідь   
2.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / В. Лутковська [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2013. - 398 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.62 Мб


Підсумовуючи діяльність Уповноваженого у 2012 р., а також на виконання вимог статті 18 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” вашій увазі пропонується Щорічна доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні як документ, у якому означено й проаналізовано системні проблеми, що призводять до порушення прав і свобод людини в Україні. При цьому Уповноваженим з прав людини вітаються ті позитивні досягнення і здобутки, які ми спостерігали протягом минулого року. Проте відповідно до міжнародних стандартів та практики роботи національних інституцій у Доповіді акцентується на виявлених проблемах та недоліках, а також надаються рекомендації щодо їх розв’язання. Метою цієї Доповіді є не стільки критика існуючої ситуації з правами людини в Україні, скільки сприяння покращенню ситуації у сфері дотримання прав і свобод людини в нашій державі. Проект Щорічної доповіді обговорено на засіданні Консультативної ради при Уповноваженому з прав людини.



Кл.слова:
права людини -- дискримінація -- катування -- ґендерна рівність

   Тип видання:   аналітична доповідь   
3.

Борщевський, В. В.
Щодо удосконалення інфраструктури аграрного ринку західних регіонів України в умовах дії угоди про асоціацію з ЄС [Електронний ресурс] : аналітична записка / В. В. Борщевський, В. І. Волошин, В. А. Чемерис ; Національний інститут стратегічних досліджень, Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2015. - 8 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.25 Мб


У записці окреслено основні проблеми розвитку інфраструктури аграрного ринку західних регіонів України у сучасних соціально-економічних умовах. Проаналізовано причини їх виникнення та окреслено потенційні напрями їх подолання. Сформульовано пропозиції для органів державної влади та місцевого самоврядування, спрямовані на удосконалення інфраструктури аграрного ринку західних регіонів України на інноваційній основі.



Кл.слова:
господарські зв'язки -- енергетичні потужності -- продуктивність праці -- агротехнології

   Тип видання:   аналітична доповідь   
4.

Тищук, Т. А.
Шляхи протидії прихованому відпливу капіталу з України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Т. А. Тищук, О. В. Іванов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


В аналітичній доповіді авторами розглянуто проблему прихованого відпливу капіталу з України як джерело ризику для економічної та фінансової безпеки країни, а також ризику для реалізації економічних реформ в Україні, надано аналіз сучасних тенденцій, чинників та основних каналів прихованого відпливу капіталу з України, визначено пріоритети та основні напрями протидії такому явищу в Україні. У додатку подано матеріали засідання «круглого столу» «Прихований відплив капіталу з Україні: форми та засоби протидії», який відбувся у вересні 2012 року в Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
офшоринг -- трансфертне ціноутворення -- штучні транзакції -- приватний капітал

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.

Дубов, Д. В.
Широкосмуговий доступ до мережі Інтернет як важлива передумова інноваційного розвитку України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Д. В. Дубов, М. А. Ожеван ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 112 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.59 Мб


Комплексно розглянуто проблеми та перспективи модернізації інформаційної інфраструктури (зокрема – розбудова каналів широкосмугового доступу до мережі Інтернет), її впливу на інноваційний розвиток держави. Розглянуто світовий досвід поширення широкосмугового доступу (ШСД), моделей державної підтримки таких процесів. Проведено загальний аналіз стану поширення ШСД в Україні, можливих пріоритетних нормативно-правових та організаційних заходів, що дали б змогу концептуалізувати й систематизувати свою політику щодо більш активної розбудови ШСД.



Кл.слова:
бродбенд -- провайдери -- телекомунікації

   Тип видання:   аналітична доповідь   
6.


Функциональные требования к авторитетным данным [Електронний ресурс] : концептуальная модель : заключительный отчёт, декабрь 2008 / под ред. Г.Е. Патона. - СПб. : Российская национальная библиотека, 2011. - 115 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Концептуальная модель «Функциональные требования к авторитетным данным» (FRAD), разработанная Рабочей группой ИФЛА FRANAR, является продолжением и расширением модели Функциональные требования к библиографическим записям» (“Functional requirements of bibliographic records”, FRBR). В книге содержится анализ атрибутов объектов (сущностей), являющихся основными предметами рассмотрения в рамках авторитетных данных, а также имен, под которыми эти объекты известны, и создаваемых для них контролируемых точек доступа. Описываются атрибуты этих объектов, связи между ними и их значение для решения задач при обработке и поиске информации. Перевод на русский язык выполнен сотрудником Российской государственной библиотеки, одним из разработчиков модели FRAD. Текст дополнен некоторыми русскими примерами в форме примечаний переводчика. Издание предназначено для широкого круга специалистов библиотек, информационных организаций и архивов, преподавателей вузов и разработчиков информационных систем.



Кл.слова:
бібліографознавство -- дані -- точка доступу

   Тип видання:   аналітична доповідь   
7.


Формування моделі економічного розвитку України у післякризовому світі [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Я. А. Жаліло [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 116 с.. - (Серія «Економіка» ; випуск 14)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.84 Мб


Досліджено особливості макроекономічної ситуації в Україні протягом 2013 р., зроблено висновки щодо особливостей еволюції післякризової моделі економічного розвитку в умовах поширення депресивних тенденцій. Оцінено ризики та перспективи подальшої економічної динаміки, сформульовано основні характеристики та орієнтири побудови нової економічної моделі для України.



Кл.слова:
світова економіка -- зовнішня торгівля -- модернізація економіки

   Тип видання:   аналітична доповідь   
8.

Айвазян, С. А.
Уровень бедности и дифференциация населения России по расходам [Електронний ресурс] : научный доклад / С. А. Айвазян, С. О. Колеников. - М. : РПЭИ, 2001. - 74 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Задача измерения уровня бедности и экономического неравенства в современном российском обществе рассматривается в контексте общей проблемы снижения социальной напряженности путем адресной социальной помощи малоимущим слоям населения. Индикаторы уровня бедности (типа индекса Фостера - Гриира - Тоорбека) строятся на основании распределения населения по расходам (а не по доходам, как это обычно делается), что обусловлено спецификой российского переходного периода. Эконометрический анализ модели распределения населения по среднедушевым расходам основан на одновременной обработке микро- и макроданных, что позволяет с большей точностью оценить соответствующие индикаторы. В модели используются специальные методы калибровки распределения, построенного на основе официальной статистики.



Кл.слова:
росія -- злидні -- бідність -- витрати

   Тип видання:   аналітична доповідь   
9.

Токар-Остапенко, О. В.
Урегулювання конфлікту інтересів на державній службі: можливості застосування європейського досвіду в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Токар-Остапенко ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.97 Мб


Розглянуто особливості врегулювання конфлікту інтересів на державній службі в зарубіжних країнах. Проаналізовано вітчизняний досвід урегулювання ситуацій довкола конфлікту інтересів, визначено основні проблеми у цій сфері, які перешкоджають реальній адаптації до умов Європейського співтовариства та потребують вирішення, надано практичні рекомендації.



Кл.слова:
управління персоналом -- конфліктологія -- етичні норми -- посадові інструкції

   Тип видання:   аналітична доповідь   
10.

Малиновська, О. А.
Урізноманітнення складу населення України під впливом міжнародної міграції: виклики та шляхи реагування [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. А. Малиновська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.20 Мб


Розглянуто вплив міжнародної міграції на формування кількісного, статево-вікового та етнічного складу населення України. Названо особливості так званих нових або іммігрантських меншин, що формуються внаслідок міграційних процесів. Проаналізовано вигоди та виклики, обумовлені урізноманітненням складу населення в результаті міграції, запропоновано можливі відповіді на них засобами державної міграційної та етнонаціональної політики.



Кл.слова:
демографічні зміни -- міграційні процеси -- асиміляція -- ґетоїзація

   Тип видання:   аналітична доповідь   
11.

Мазука, Л. І.
Українська держава та світове українство: актуальні питання, потенціал і перспективи взаємодії [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Л. І. Мазука ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.12 Мб


На основі статистичних даних державних установ та організацій проаналізовано сучасний стан державної підтримки закордонного українства. Указано на проблемні моменти у взаємодії Української держави зі співвітчизниками за кордоном. Особливу увагу приділено задоволенню мовно-культурних та освітніх потреб світового українства, а також комплексу питань, пов’язаних зі збереженням національної ідентичності українців Росії, надано практичні рекомендації.



Кл.слова:
діаспора -- міжнародні зв'язки -- трудова міграція

   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.


Україна та проект «русского мира» [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. І. Здіорук [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 80 с.. - (Серія "Гуманітарний розвиток" ; випуск 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


Осмислено сутність і ґенезу політико-ідеологічного проекту «русский мир», з’ясовано причини його конструювання, наголошено на зорієнтованості технології Кремля забезпечувати гуманітарний супровід інтеграційних процесів в економічній і політичній площинах на пострадянському просторі. Особливу увагу приділено аналізу механізмів «м’якої сили», через які міфологеми РМ інспіруються в українське суспільство, а також ставленню української спільноти до ідеології РМ. На підставі проведеного дослідження висловлено пропозиції стосовно протидії впливам ідей РМ на вітчизняний гуманітарний простір. У додатку наведено ідеологічні альтернативи, які б у контексті стримування експансії доктрини РМ на українські терени водночас окреслювали шляхи консолідації українства та визначали стратегію майбутнього поступу Української нації. Видання розраховане на державних діячів, працівників органів державної влади й місцевого самоврядування, політиків і політологів, науковців, представників експертного й інтелектуального середовища, які цікавляться проблемами національної безпеки.



Кл.слова:
пропаганда -- гібридна війна -- дезінформація -- політичні технології

   Тип видання:   аналітична доповідь   
13.


Україна в інтеграційних процесах на пострадянському просторі: моделювання альтернатив [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / І. В. Клименко [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.56 Мб


Розглянуто вплив діяльності Митного союзу (МС) Російської Федерації, Республіки Білорусь і Республіки Казахстан на економічну ситуацію у країнах-членах цього об’єднання, проаналізовано перспективи розвитку інтеграційних процесів на пострадянському просторі та узагальнено методи оцінки і прогнозування розвитку регіональних інтеграційних об’єднань. Розглянуто сценарії позиціонування України відносно Митного союзу та змодельовано соціально-економічний розвиток України за різними сценаріями. Визначено вигоди і втрати, які можуть виникати у разі приєднання або збереження теперішнього статусу України відносно МС.



Кл.слова:
євразійська інтеграція -- Митний союз -- економічний васалітет

   Тип видання:   аналітична доповідь   
14.

Клименко, І. В.
Три роки членства у СОТ: тенденції зовнішньої торгівлі України у посткризовий період [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / І. В. Клименко, О. А. Федірко, І. В. Ус ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2011. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.84 Мб


У доповіді проаналізовано зовнішньоторговельну динаміку України протягом періоду після набуття нею членства у СОТ. Визначено та систематизовано чинники впливу на зовнішню торгівлю та зовнішньоекономічне позиціонування України. Узагальнено ризики інтеграції України в глобальну економіку, зокрема представлено SWOT-аналіз розвитку зовнішньої торгівлі України у 2008–2011 рр. та запропоновано рекомендації щодо вдосконалення зовнішньоекономічної політики держави.



Кл.слова:
товарна структура -- експортні квоти -- торговельні обмеження

   Тип видання:   аналітична доповідь   
15.

Снігир, О. В.
Трансформація Європейського Союзу під впливом кризи євро зони. Висновки для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Снігир, С. А. Гуцал ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.26 Мб


Розглянуто головні тенденції інституційної трансформації Європейського Союзу під впливом сучасної кризи єврозони. При цьому взято до уваги особливості прийняття політичних рішень у процесі економічної інтеграції ЄС, визначено головні виклики соціально-економічної моделі ЄС під час пошуку виходу із кризи з бажаною умовою збереження інтеграційної цілісності ЄС. Стисло проаналізовано ймовірний вплив кризи єврозони на відносини між Україною та ЄС. У додатку друкуються вибрані матеріали засідання «круглого столу», що відбулося 17 жовтня 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень. Для фахівців у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики України, історії та політики Європейського Союзу.



Кл.слова:
євроінтеграція -- економічні реформи -- зовнішня торгівля

   Тип видання:   аналітична доповідь   
16.


Торговля людьми в Российской Федерации [Електронний ресурс] : обзор и анализ текущей ситуации по проблеме. - М. : Юнисеф, 2006. - 159 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящем докладе представлен обзор текущей ситуации и ответных мер по противодействию торговле людьми в Российской Федерации по состоянию на декабрь 2005 года. Тем не менее, члены Рабочей группы ООН/МОМ и авторы понимают, что в этом докладе, возможно, не нашли полное отражение все мероприятия и ответные меры по борьбе с торговлей людьми, которые в настоящее время осуществляются на всей территории страны.



Кл.слова:
рабство -- насильство -- торгівля людьми

   Тип видання:   аналітична доповідь   
17.


Тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей: оцінки, наслідки, рішення [Електронний ресурс] : аналітичні оцінки Національного інституту стратегічних досліджень / В. П. Горбулін, О. С. Власюк, О. М. Ляшенко ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2017. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.32 Мб


Українське суспільство та міжнародна спільнота не мають цілісної та об’єктивної картини ситуації, що склалася внаслідок тимчасового припинення торговельно-економічних операцій з ОРДЛО, яке здійснюється на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України». Натомість у світовому інформаційному полі превалює позиція РФ, яка інтерпретує цей захід як зрив Мінських домовленостей та вороже ставлення до населення окупованих територій. Російське домінування в інформаційному просторі спрямоване на де стабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні та шкодить її міжнародному іміджу. Фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень проведений комплексний аналіз наслідків тимчасового припинення перевезення вантажів (ТППВ) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей і його впливу на національну безпеку України. Результати аналізу засвідчують правову обґрунтованість, суспільну необхідність та соціально-економічну важливість зазначеного рішення, введеного в дію Указом Президента України від 15 березня 2017 року № 62/2017. Розраховано на політиків, політичних аналітиків, державних службовців, нау ковців, освітян та широкий суспільний загал.



Кл.слова:
національна безпека -- економічна блокада -- ОРДЛО

   Тип видання:   аналітична доповідь   
18.


Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку гідроенергетики України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. М. Суходоля [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 112 с.. - (Серія "Національна безпека" ; випуск 8)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.33 Мб


Досліджено потенціал і пріоритети розвитку гідроенергетики Украї ни, проблеми функціонування гідроенергетичних потужностей у єдиній електро енергетичній системі України, стан і механізми реалізації державної політики в цій сфері. У представлених матеріалах «круглого столу», проведеного 20 червня 2014 року Національним інститутом стратегічних досліджень спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація «Укргідроенерго», висвітлено проблеми та перспективи розвитку гідроенергетики України, стан і механізми реалізації державної політики у цій сфері. Розраховано на спеціалістів у сфері гідроенергетики, безпекознавців і представників влади.



Кл.слова:
ОЕС України -- гідропотенціал -- екологічні ризики

   Тип видання:   аналітична доповідь   
19.

Колодійчук, А. В.
Сучасний стан та шляхи розвитку українсько-молдовського транскордонного регіону [Електронний ресурс] : аналітична записка / А. В. Колодійчук ; Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього. - Львів : [б. в.], 2015. - 10 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.34 Мб


У записці проаналізовано економічне підґрунтя функціонування українсько-молдовського транскордонного регіону. Зокрема, визначено його межі, адміністративний склад, демографічну ситуацію. Охарактеризовано сучасний соціально-економічний стан розвитку цього транскордонного регіону. Ідентифіковано проблеми та окреслені перспективні напрямки його розвитку.



Кл.слова:
пограниччя -- делімітація кордону -- прикордонний менеджмент -- митниця

   Тип видання:   аналітична доповідь   
20.


Структурні перетворення в Україні: передумови модернізації економіки [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. П. Павлюк [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.46 Мб


В аналітичній доповіді авторами проаналізовано основні структурні дисбаланси відтворювальних процесів в українській економіці, визначено основні макроекономічні й інституційні передумови та чинники подальших структурних перетворень. Виявлено тенденції посткризового розвитку інвестиційної та інноваційної діяльності, покликаної відігравати головну роль у здійсненні структурної модернізації економіки. Сформульовано пропозиції щодо основних напрямів державної політики структурної модернізації економіки та механізмів їх реалізації.



Кл.слова:
ринок праці -- бюджетна політика -- технопарки -- інновації -- інвестиції
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського