Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (48)Реферативна база даних (421)Книжкові видання та компакт-диски (1076)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)611$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Чикаленко, Євген.
Щоденник, 1907–1917 [Електронний ресурс] / Євген Чикаленко. - К. : Темпора, 2011. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щоденник Євгена Чикаленка (1861-1929) знайомить читача з одним із найцікавіших періодів української історії початку XX ст. Діяльність газети “Рада” розвиток громадських і політичних подій в Україні напередодні та під час Першої світової війни, стан справ в українському визвольному та культурницькому русі - все це знайшло відображення в нотатках Є. Чикаленка того часу а також у його пізніших коментарях, звернених до майбутніх читачів. Видання розраховане на широкий загал читачів і буде цікаве всім, хто не байдужий до історії України.



Кл.слова:
громадська діяльність -- культурницький рух -- просвітництво -- українська культура

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Липинський, В. К.
Хам і Яфет [Електронний ресурс] : з приводу десятих роковин 16/29 квітня 1918 р. / В. К. Липинський. - Л. : Поступ, 1928. - 30 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Політичний памфлет В'ячеслава Липинського присвячений розгляду причин поразки української державності у революційних подіях 1917-1921 рр.



Кл.слова:
революція -- держава

   Тип видання:   монографія   
3.

Гай-Нижник, П. П.
Фінансова політика уряду Української Держави Гетьмана Павла Скоропадського (29 квітня - 14 грудня 1918 р.) [Електронний ресурс] / П. П. Гай-Нижник. - К. : [б. в.], 2004. - 430 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована монографія є першим в сучасній історіографії комплексним історико-джерелознавчим дослідженням фінансової політики уряду Української Держави під час гетьманування Павла Скоропадського. Саме на час Гетьманату 1918 р. припадає період юридичного завершення запровадження національних грошових одиниць, започаткованих Центральною Радою. Тоді ж було на практиці закладено підвалини вітчизняної грошової системи. До наукового обігу автором було вперше введено сотні невідомих раніше документальних матеріалів які, в поєднанні із здобутками вже існуючих дослідів з фінансової політики України 1917-1921 рр., допоможуть читачеві пізнати історію цієї досить специфічної галузі вітчизняного державотворення.



Кл.слова:
Українська Держава -- фінансова угода -- грошова система

   Тип видання:   монографія   
4.

Гай-Нижник, П. П.
УНР та ЗУНР: становлення органів влади і національне державотворення (1917 - 1920 рр.) [Електронний ресурс] / П. П. Гай-Нижник. - К. : ЩеК, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади в Україні за Української Народної Республіки (за часів Центральної Ради та Директорії) та Західноукраїнської Народної Республіки в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1917-1920 роки. Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів першої і другої УНР та ЗУНР, центральних і місцевих органів державної влади, форми та устрій українських державних утворень, причини падіння Центральної Ради та успіху перевороту П.Скоропадського, підготовку та суть повстання Директорії, соборницько-державницькі прагнення українців Закарпаття та передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо. Для істориків, правознавців, держуправлінців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку ХХ ст.



Кл.слова:
український народ -- державна влада -- соборність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Гай-Нижник, П. П.
УНР та ЗУНР [Електронний ресурс] : становлення органів влади і національне державотворення (1917-1920 рр.) / П. П. Гай-Нижник. - К. : ЩеК, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади в Україні за Української Народної Республіки (за часів Центральної Ради та Директорії) та Західноукраїнської Народної Республіки в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1917–1920 роки. Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів першої і другої УНР та ЗУНР, центральних і місцевих органів державної влади, форми та устрій українських державних утворень, причини падіння Центральної Ради та успіху перевороту П. Скоропадського, підготовку та суть повстання Директорії, соборницько-державницькі прагнення українців Закарпаття та передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо. Для істориків, правознавців, держуправлінців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку XX ст.



Кл.слова:
політологія -- правознавство -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Михутина, И.
Украинский Брестский мир [Електронний ресурс] : путь выхода России из первой мировой войны и анатомия конфликта между совнаркомом РСФСР и правительством Украинской центральной рады / И. Михутина. - М. : Изд-во "Европа", 2007. - 288 с.. - (Серия "Евровосток")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Что мы знаем о подлинной истории подписания Брестского мира? Почти ничего. Какие-то обрывки из советских книг и кинофильмов, которые служили в первую очередь иллюстрацией к сталинскому «Краткому курсу истории ВКП(б). Отрывочные абзацы из учебников, которых уже почти никто не помнит. Между тем долгая эпопея переговоров о сепаратном мире между революционной Россией, с одной стороны, и Германией с ее союзниками – с другой, читается как детективный роман. Особую остроту этой истории придает факт, которого не знает никто, кроме немногих специалистов: дипломатическое поражение России в Брест-Литовске было вызвано не только непоследовательностью и авантюрностью петроградских переговорщиков. Ключевую роль здесь сыграл «джокер»: в группе договаривающихся сторон внезапно появился новый партнер – Украинская центральная рада, которой, при всей шаткости ее положения, за спиной делегации из Петрограда удалось подписать с Германией отдельный мирный договор



Кл.слова:
перша світова війна -- громадянська війна

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Яневський, Д. Б.
Українська Центральна рада: перші кроки до національної державності (березень - листопад 1917 р.) [Електронний ресурс] : препринт № 1 (13) / Д. Б. Яневський. - К. : [б. в.], 1990. - 27 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
націоналізм -- сучасна історія

   Тип видання:   зб. статей   
8.


Українська революція, 1919-1921 [Електронний ресурс] : документи / ред. Т. Гунчак ; Українська вільна академія наук у Сполучених Штатах Америки. - Нью-Йорк : [б. в.], 1984. - 480 с.. - (Джерела до новітньої історії України)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
УНР -- ЗУНР -- українсько-польська війна -- війна з більшовиками -- громадянська війна

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Українська революція і державність (1917-1920 рр.) [Електронний ресурс] / голов. ред. О. С. Онищенко ; уклад. А. Л. Панова, В. Ф. Солдатенко, Л. В. Бєляєва ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. - К. : Національна бібліотека ім. В.І. Вернадського, 2001. - 816 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково-бібліографічне видання «Українська революція і державність (1917-1920 рр.)» є першою спробою зібрати й узагальнити друковані праці, бібліографічними засобами представити доробок з теми. До видання ввійшли книги, брошури, автореферати дисертацій, статті з журналів, збірників, тези наукових конференцій, рецензії, депоновані рукописи за 1917-2000 рр. українською й російською мовами. Мета покажчика - донести до дослідників, усіх, хто займається вивченням історії України, необхідну історіографічну й джерелознавчу інформацію.



Кл.слова:
історіографія -- бібліографія

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Павленко, Ю.
Українська державність у 1917 - 1919 рр. [Електронний ресурс] : історико-генетичний аналіз / Ю. Павленко, Ю. Храмов. - К. : Манускрипт, 1995. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюється історія формування, розвитку та падіння першої у XX ст. Української держави, пов’язаних з цим соціальних процесів, культурних перетворень та політичних подій. Головна увага приділяється розгляду періоду гетьманування П. Скоропадського, під час якого Україна перетворилася на справжній державний організм з усіма властивими йому ознаками та атрибутами. У цьому зв’язку критично переглядаються поширені в історіографії оцінки діяльності лідерів Центральної ради. Гетьманату та Директорії, характер діяльності більшовицьких, анархістських та білих сил. При написанні книги, крім звичайних історичних джерел, широко використовувалися мемуарні свідчення різних людей, що пережили ці буремні роки в містах України, особливо у Києві, події в якому реконструюються з особливою увагою. Книга розрахована на широкий загал читачів, всіх, хто цікавиться історією своєї Батьківщини.



Кл.слова:
Україна -- історичний розвиток -- незалежність

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Пиріг, Р. Я.
Українська гетьманська держава 1918 року [Електронний ресурс] : історичні нариси / Р. Я. Пиріг. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюється утворення і функціонування однієї з державних формацій доби Української революції—гетьманату Павла Скоропадського (квітень — грудень 1918 року). Розкривається форма і сутність державно-політичної моделі, ідеологічна платформа, соціальна база, проведення економічних реформ. Показано ступінь залежності гетьманату від союзників, вплив на державне будівництво російської імперської спадщини, роздвоєну лояльність правлячої еліти, причини невдачі цього державотворчого проекту. Видання розраховане на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
Україна -- гетьман -- Гетьманат

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Рубльов, О. С.
Українські визвольні змагання 1917 - 1921 рр. [Електронний ресурс] / О. С. Рубльов, О. П. Реєнт. - К. : Видавничий дім "Альтернативи", 1999. - 320 с.. - (Україна крізь віки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена буремним подіям 1917-1921 рр., коли Україна вперше в 20 ст. намагалась вибороти незалежність. Всім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
український народ -- незалежність

   Тип видання:   наукове видання   
13.
 


Стахів, М.
Україна в добі Директорії УНР [Електронний ресурс] : в 7 т. / М. Стахів. - Скрентон : [б. в.], 1964

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Власними силами. - 137 с.

Т. 3 : Україна між двома силами. - 140 с.

Т. 4 : Директорія і Антанта. - 178 с.

Т. 6 : Криза на всіх фронтах. - 250 с.


У праці йдеться про політичне життя Директорії від моменту приходу її до влади і аж до загибелі. Автор залучив широке коло як власних документів, так і матеріалів західних архівів. У роботі було зроблено спробу ретельно проаналізувати майже всі сфери суспільно-політичного життя другої УНР, висвітлити перебіг зовнішньополітичних та військових змагань Директорії.



Кл.слова:
громадянська війна -- інтервенція

   Тип видання:   зб. статей   
14.


Україна і Польща в документах 1918 - 1922 [Електронний ресурс] : у 4 ч. / зібрав і зредагував Т. Гунчак. - Нью-Йорк ; Париж ; Сидней ; Торонто : Наукове товариство ім. Шевченка, 1983. - (Джерела до історії України-Руси)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 456 с.

Ч. 1. - 456 с.

Ч. 2. - 468 с.

Ч. 2. - 478 с.




Кл.слова:
документи

   Тип видання:   монографія   
15.
 


Гошуляк, Іван Леонідович.
Тернистий шлях до соборності [Електронний ресурс] : (від ідеї до Акту Злуки) / І. Л. Гошуляк ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. - К. : [б. в.], 2009. - 467 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії здійснено комплексне дослідження проблеми соборності українських земель від зародження до Акту Злуки 22 січня 1919 року. На основі архівних матеріалів, тогочасних газетних публікацій, широкого кола історіографічних джерел у ній проаналізована діяльність політичних партій, громадських організацій, органів державної влади, всіх українських патріотів, спрямована на консолідації та об’єднання українських земель у єдиній державі в періоди Центральної Ради, Гетьманату і Директорії. Зокрема, детально простежується соборницький процес, пов’язаний з об’єднанням двох українських республік — УНР і ЗУНР в соборну Українську Народну Республіку. Книга розрахована на студентів, викладачів, наукових працівників, усіх, хто цікавиться проблемою соборності України в цілому та досвідом боротьби за її реалізацію у вікопну добу Української Революції 1917–1920 рр.



Кл.слова:
Акт Злуки -- політика -- Україна

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Реєнт, Олександр Петрович.
Робітництво України і Центральна Рада [Електронний ресурс] / О. П. Реєнт ; Академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1993. - 48 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український народ -- робітничий клас

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Солдатенко, Валерій Федорович.
Революційна доба в Україні (1917–1920 роки) [Електронний ресурс] : логіка пізнання, історичні постаті, ключові епізоди / В. Ф. Солдатенко. - К. : Парламентське видавництво, 2011. - 568 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга репрезентує новітні напрацювання автора у дослідженні революційної доби 1917–1920 рр. в Україні. Науковий інтерес зосереджується на ключових проблемах: співвідношенні соціальних та національних детермінант як органічних складових суспільних процесів, напрямів боротьби, домінантних ідейно"політичних і партійних тенденціях, дискусійних аспектах непростого осягнення і реалістичного відтворення комплексної картини досвіду однієї із найскладніших сторінок вітчизняного минулого. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться і вивчає історію України.



Кл.слова:
революція -- громадянська війна -- боротьба за владу -- окупація

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Зеньковский, В.
Пять месяцев у власти (15 мая - 19 октября 1918 г.) воспоминания [Електронний ресурс] / В. Зеньковский. - М. : Крутицкое Патриаршее подворье, 1995. - 240 с.. - (Материалы по истории церкви)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить спогади церковного діяча Василя Зеньковського про його перебування в уряді Павла Скоропадського на посаді міністра сповідань у травні-жовтні 1918 р., а також його освітню діяльність в цей час.



Кл.слова:
гетьманат -- церква -- релігія

   Тип видання:   зб. статей   
19.
 



Проблеми вивчення історії Української революції 1917–1921 років [Електронний ресурс] : збірник наукових статей / голов. ред. Р. Я. Пиріг. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 5. - 2010. - 340 с.

Вип. 6. - 2011. - 432 с.


Збірник присвячений висвітленню різних аспектів історії Української революції 1917–1921 рр. Автори висвітлюють питання національної пам’яті, історіографічні рефлексії, проблеми політичної й соціальної історії, міжнародних відносин й культурного життя в добу визвольних змагань 1917–1921 рр. Для науковців, викладачів, студентів історичних факультетів, усіх, хто цікавиться українською історією.



Кл.слова:
ЗУНР -- УНР -- громадянська війна

   Тип видання:   зб. статей   
20.


Проблеми вивчення історії української революції 1917 - 1921 рр. [Електронний ресурс] / відп. ред. В. Ф. Верстюк. - К. : Ін-т історії України НАНУ, 2002. - 296 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В збірник включені статті, які розкривають перебіг Української революції 1917-1921 pp., відтворюють її національно-визвольний характер та державотворчі інтенції. Автори розглядають різноманітні аспекти діяльності Генерального секретаріату Центральної Ради, Директорії УНР, українських дипломатичних місій в Європі, боєві дії армій УНР. Важливе місце відведене насамперед політичній історії революції, її соціально-економічним аспектам, а також розвитку українсько-російських стосунків. Для науковців, викладачів вузів, студентів історичних факультетів, всіх, хто цікавиться історією революції



Кл.слова:
націоналізм -- революція -- політика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського