Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (71)Реферативна база даних (1113)Книжкові видання та компакт-диски (878)Журнали та продовжувані видання (52)
Пошуковий запит: (<.>A=КУШНІР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Механіка   
1.


Конференція молодих учених із сучасних проблем механіки і математики імені академіка Я. С. Підстригача [Електронний ресурс] : тези доповідей / гол. ред.: Р. М. Кушнір, Г. С. Кіт. - Л. : Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України, 2009. - 241 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить тези праць, присвячених таким проблемам механіки і математики: розв’язуванню актуальних задач механіки суцільного середовища та термомеханіки; розвитку математичних моделей та методів механіки неоднорідних тіл; математичних методів механіки тіл з тріщинами та включеннями; проблемам контактної механіки та контактно-поверхневих явищ; розвитку математичних методів динаміки неоднорідних середовищ; актуальним проблемам біомеханіки та робототехніки; застосуванню числових та аналітико-числових методів розв’язування прикладних задач; задачам теорії функцій та функціонального аналізу, алгебри і топології; застосуванням диференціальних рівнянь.



Кл.слова:
алгебра -- диференціальне рівняння -- термомеханіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
2.


Студентські математичні олімпіади [Електронний ресурс] : збірник задач / В. В. Булдигін [и др.]. - К. : [б. в.], 2002. - 175 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить близько 400 задач, які, головним чином, пропонувались протягом багатьох років на студентських олімпіадах Національного технічного університету України "Київський політехничний інститут" та Всеукраїнських олімпіадах з математики для технічних вищих навчальних закладів. У збірнику увійшли також деякі задачі з Всесоюзних математичних олімпіад СРСР для технічних ВНЗів та міжнародних математичних олімпіад для університетів, а також з студентських олімпіад Білорусії, Вірменії, Росії, Узбекистану та задачі математичних олімпіад інших ВНЗів України.



Кл.слова:
алгебра

   Тип видання:   монографія   
3.

Кушнір, Г. П.
Мікроклональне розмноження рослин [Електронний ресурс] : теорія і практика / Г. П. Кушнір, В. В. Сарнацька. - К. : Наукова думка, 2005. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена теоретичним основам і прикладним аспектам мікроклонального розмноження рослин, яке дедалі ширше застосовують у практиці сільськогосподарського виробництва для збільшення коефіцієнта розмноження і оздоровлення рослин. Викладено техніку роботи з культурами клітин, тканин і органів рослин та індукції морфогенезу в культурі іп vitro, подано склад живильних середовищ, які найширше використовують. Наведено етапи сучасної техніки мікроклонального розмноження окремих видів рослин: овочевих, злакових, технічних та плодово-ягідних культур, декоративних рослин та основних деревних порід. Для науковців, викладачів і студентів вищих закладів освіти біологічного і біотехнологічного напрямів, працівників біотехнологічних лабораторій.



Кл.слова:
біотехнологія -- морфогенез

   Тип видання:   довідник   
4.


Природа і природні ресурси Північного Причорномор’я [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик літератури за 2008 рік / Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького ; упоряд. О. Г. Кушнір. - О. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Черговий випуск бібліографічного покажчика «Природа і природні ресурси Північного Причорномор’я» містить опис публікацій на тему посібника за 2008 рік. У роботі над випуском взяли участь Кримська республіканська універсальна наукова бібліотека імені І. Я. Франка та наукова бібліотека Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Всі описані праці систематизовано за темами, в межах кожного розділу розташовано в алфавіті авторів і назв. Завершують посібник покажчики географічних назв та імен.



Кл.слова:
геологічне дослідження -- корисні копалини -- охорона природи

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.


Стимулювання економічного зростання на місцевому рівні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. О. Біла [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.29 Мб


Висвітлено особливості економічного та соціального розвитку регіонів Украї ни, сучасні підходи до стимулювання економічного зростання на місцевому рівні. Визначено комплекс механізмів стимулювання регіонального та місцевого розвитку, вплив фінансових та інвестиційних важелів на динаміку економічного зростання на місцевому, регіональному рівні. Запропоновано рекомендації, спрямовані на реалізацію та оптимальне використання ресурсного потенціалу місцевого розвитку, формування сприятливого інституційно-правового середовища регіонального розвитку, стимулювання співробітництва на рівні територіальних громад і міжрегіонального співробітництва, підвищення результативності управлінського впливу місцевої влади на соціально-економічний розвиток території. Розраховано на державних службовців, науковців, фахівців із питань регіональної політики, широке коло зацікавлених осіб.



Кл.слова:
децентралізація -- муніципальні громади -- регіональний розвиток

   Тип видання:   аналітична доповідь   
6.


Бюджетна політика в Україні в умовах ризиків сповільнення економічної динаміки [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. О. Молдован [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.30 Мб


Досліджено особливості розвитку системи державних фінансів та оцінено загрози для її стабільності, установлено пріоритети бюджетної та податкової політики на 2013 р. і запропоновано пакет фіскальних заходів на випадок актуалізації деструктивних тенденцій в економіці, сформульовано основні завдання щодо вдосконалення взаємовідносин державного й місцевого бюджетів. У додатку наведено матеріали засідання «круглого столу» з теми «Бюджетна політика в Україні в умовах ризиків сповільнення економічної динаміки», що відбувся 20 червня 2012 р. в Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
державні фінанси -- наповнення бюджету -- фіскальні заходи

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Розвиток промисловості для забезпечення зростання та оновлення української економіки [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / К. В. Ануфрієва [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2018. - 158 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.05 Мб


У науковій доповіді представлено базу для конструктивного діалогу всіх зацікавлених сторін задля формування системного бачення розвитку української промисловості та обґрунтування її спроможності стати ключовим елементом стратегії економічного розвитку. Оцінено перспективи розвитку галузевих ринків, які є важливими для здійснення реформ у переробній промисловості, з урахуванням специфічних проблем їх функціонування та обґрунтуванням механізмів та інструментів для розвитку потенціалу ключових ринків. Запропоновано шляхи нарощування технологічної та ресурсної бази для модернізації промисловості, які зумовлені інноваційним розвитком та переходом до цифровізації промислового виробництва, доступом до фінансових ресурсів та ринків капіталу, можливостями розвитку кадрового потенціалу галузі. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок.



Кл.слова:
стратегії розвитку -- сприяння інвестиціям -- капітал

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Промислова політика як ключовий інструмент стратегії розвитку [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2019. - 143 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.58 Мб


У науково-аналітичній доповіді акцентовано увагу на необхідності здійснення в державі виваженої промислової політики для модернізації вітчизняної промисловості та її розбудови відповідно до цілей українського суспільства. Запропоновано напрями посилення інституційної спроможності держави в ході імплементації промислової політики, що полягають у забезпеченні інституційної узгодженості, стратегічної співпраці між урядом, бізнесом та іншими групами суспільства, нівелюванні конфліктів та сприянні конкуренції. Діагностовано ситуацію на ключових промислових ринках та виявлено найбільш вразливі сегменти з точки зору критичного спаду виробництва, надмірної імпортозалежності, розриву взаємозв’язку виробництва певних товарів із внутрішнім попитом. Окреслено пріоритетні напрями структурної трансформації розвитку промисловості з урахуванням зростання ролі екологічного чинника та стимулювання екологічної модернізації небезпечних виробництв. Запропоновано низку інструментів – інституціональних, фінансових, екологічного управління – задля реалізації механізмів екологічної реадаптації економічного зростання, пов’язаного із розвитком промисловості. Запропоновано систему заходів з управління розвитком кадрового потенціалу, що в умовах трансформації промисловості має спиратися на механізми економічного саморозвитку, підвищення значущості освіти та управління знаннями, підвищення якості професійної освіти промислового спрямування, формування сучасної інноваційної екосистеми у промисловості. Обґрунтовано напрями посилення глобальних зв’язків у міжнародній торгівлі промисловими товарами та запропоновано механізми сприяння інтеграції України у глобальний ринок, у т.ч. досліджено інструменти технічного сприяння поширенню послуг вітчизняного промислового інжинірингу як в Україні, так і за кордоном.




   Тип видання:   монографія   
9.


Промисловість України перед викликами майбутнього: у пошуках відповідей та рішень [Електронний ресурс] : колективна монографія / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2022. - 346 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.51 Мб


Досліджено виклики майбутнього для промислового розвитку України, що формуються під впливом політичних, екологічних та соціально-економічних трансформацій глобального і локального характеру і впливатимуть на його траєкторію. За найбільш впливовими викликами майбутнього проаналізовано поточні та прогнозовані глобальні тренди, новітні економіко-технологічні та політичні рішення та зміни до чинного законодавства, що стосуються розвитку промислового сектора в Україні та в країнах її глобального партнерства, зокрема Європейського Союзу. Представлено інструменти державної політики та рекомендації для промислового бізнесу для запобігання негативним проявам глобальних та локальних викликів й отримання переваг із можливостей, що ними створюються.

Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих і середніх спеціальних навчальних закладів.




   Тип видання:   наукове видання   
10.


Виклики майбутнього для промислового розвитку України [Електронний ресурс] : наукова доповідь / Л. В. Дейнеко [и др.] ; Національна академія наук України, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України". - Київ : ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", 2022. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.19 Мб


Представлено виклики майбутнього для промисловості України, що формують детермінанти соціально-економічного зростання національної економіки в умовах глобальної нестабільності. У десяти розділах доповіді, сформованих за ключовими викликами майбутнього, окреслено поточну ситуацію, тенденції її розвитку та можливі наслідки, а також запропоновано рекомендації та інструменти промислової політики з метою адекватного реагування на ці виклики, що спрямовані на запобігання їх негативному впливу та максимальне використання їх конструктивного потенціалу.

Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і здобувачів вищої освіти економічних та інших спеціальностей.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського