Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (9)Реферативна база даних (1685)Книжкові видання та компакт-диски (82)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>K=НТШ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Ярема, С.
На теми української наукової мови [Електронний ресурс] / С. Ярема. - Л. : Українське товариство з механіки руйнування матеріалів : Львівське крайове товариство „Рідна школа“ : Наукове товариство ім. Шевченка, 2002. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжечка частково підсумовує багаторічний досвід автора як наукового редактора науково-технічного журналу „Фізико-хімічна механіка матеріалів“ – органу Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства та Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України. Окремі її розділи автор опублікував у цьому журналі (1994. – № 4 і № 6; 1995. – № 3,1996. № 4 і № 5), Українському фізичному журналі (1997. – № 7) та збірниках „Український правопис і наукова термінологія: історія, концепції та реалії сьогодення“(Львів: НТШ, 1996) і „Праці Наукового товариства ім. Шевченка“ (Львів, 1997. – Т. 1), також доповідав на семінарах і конференціях. У книжці коротко подано історію українського термінотворення в технічних і фізико-математичних науках, міркування щодо їх сучасного становлення і розвитку, зокрема в механіці деформівного твердого тіла. Велику увагу приділено українським граматичним формам, висловам та словосполученням і їх відмінностям від російських. Праця розрахована на широкі кола науково-технічної громадськості, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться чистотою української мови та її впровадженням у повсюдний ужиток.



Кл.слова:
термін -- термінологія -- слово -- мова -- техніка

   Тип видання:   довідник   
2.


Чужомовне письменство на сторінках західноукраїнської періодики (1914-1939) [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик / за заг. ред.: О. Лучук, Т. Лучук. - Л. : Видавничий центр ЛНУ ім. І. Франка, 2003. - 194 с.. - (Українська біобібліографія)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бібліографічний покажчик, який упорядкували члени Комісії всесвітньої літератури ім. Миколи Лукаша НТШ, відображає переклади творів світової літератури, які публікувалися в західноукраїнській періодиці від 1914 до 1939 рр.



Кл.слова:
твір -- бібліографія -- переклад -- література -- письменник

   Тип видання:   життєпис   
3.

Лозинський, М.
Михайло Павлик, його життє i дїяльнiсть [Електронний ресурс] / М. Лозинський. - Відень : Союз визволення України, 1917. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, видана невдовзі після смерті відомого західноукраїнського громадського діяча Михайла Павлика, розповідає про його життя та діяльність.



Кл.слова:
НТШ -- Русько-українська радикальна партія

   Тип видання:   монографія   
4.

Рубльов, О.
Західноукраїнська інтелігенція у загальнонаціональних політичних та культурних процесах (1914 - 1939) [Електронний ресурс] / О. Рубльов. - К. : Інститут історії України НАН України, 2004. - 648 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлена участь уродженців західноукраїнських земель у загальнонаціональних політичних і культурних процесах, починаючи від Першої світової війни, доби Української революції 1917-1921 рр. й закінчуючи подіями осені 1939 р. Особлива увага звертається на участь галицької інтелігенції у здійсненні політики українізації в УСРР, контакти вчених ВУАН та НТШ у Львові, репресивні дії комуністичного режиму під час справи "Української військової організації" 1932-1934 рр.



Кл.слова:
західноукраїнські землі -- українізація -- репресії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Дорошенко, В.
Українська національна бібліотека: (б-ка Наук. т-ва ім. Шевченка у Львові) [Електронний ресурс] / В. Дорошенко. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1936. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій праці В. В. Дорошенко (1879–1963) – видатний бібліограф і книгознавець, фахівець у царині української історії та літератури – коротко згадує етапи створення бібліотеки НТШ у Львові, а також характеризує її діяльність на тлі складної історичної епохи. Відділ рукописів удостоєно особливої уваги автора. Дослідження доповнено цікавим статистичним матеріалом. Наприкінці вчений підкреслює необхідність надсилання двох примірників усіх творів друку до бібліотеки.



Кл.слова:
бібліотекознавство

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
6.

Студинський, К.
Львівська духовна семінарія в часах Маркіяна Шашкевича: 1829-1843 [Electronic resource] / К. Студинський. - Л. : Наук. тов-во ім. Т. Шевченко, 1916. - 690 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Студинський, Кирило Йосипович (4 жовтня 1868, Кип'ячці — 1941), літературознавець і громадський діяч, член ВУАН, голова НТШ у Львові у 1923—1932 рр.



Кл.слова:
християнство -- духовенство -- церква

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.
 


Жуковський, Аркадій.
Нарис історії України [Електронний ресурс] / Аркадій Жуковський, Орест Субтельний ; Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, Українознавча бібліотека НТШ. Число 1. - Л. : [б. в.], 1993. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі зроблено стислий огляд подій української історії від найдавніших часів до сучасності. По-новому висвітлено окремі явища та постаті нашого минулого і сучасного, зокрема національно-визвольних змагань останнього століття. Книга розрахована на вчених-дослідників, викладачів вузів, технікумів та вчителів шкіл, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія України

   Тип видання:   художня література   
8.

Клен, Юрій.
Твори [Електронний ресурс] / Юрій Клен. - Торонто : Фундація ім. Юрія Клена, 1957-1992

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1992. - 382 с.

Т. 2. - 1957. - 349 с.

Т. 3. - 1969. - 221 с.

Т. 4. - 1960. - 407 с.


Перше й найповніше видання творів видатного українського поета Юрія Клена (Освальда Бурґгардта, роки життя 1891 — 1947). I том видано останнім в Нью-Йорку 1992 року за кошти НТШ. Видання містить поему "Прокляті роки", збірку "Каравели", ранні вірші російською та німецькою мовами. Наступні томи видано Фундацією імені Юрія Клена в Торонто, Канада. II том (1957) містить поему-епопею "Попіл імперій". III том (1960) містить новели, спогади про неоклясиків та нариси. IV том (1960) містить переклади драм "Гамлет, принц данський" і "Буря" Вільяма Шекспіра.



Кл.слова:
поезія -- проза

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Шевельов, Юрій.
Чернігівщина в формуванні нової української літературної мови [Електронний ресурс] / Юрій Шевельов. - Париж ; Нью-Йорк : [б. в.], 1961. - 15 с.. - (Записки НТШ ; т. CLXIX)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Юрієм Шевельовим доведено, що важливу ролю у творенні нової мови відіграли не лише київські й полтавські говірки, але й інші діалекти. У розвідці про вплив Чернігівщини автор також відзначив, що традиція літературної мови, на якій ґрунтувалися граматика й словник О. Павловського, була чернігівська, а в Котляревського чи Шевченка північноукраїнських елементів теж трапляється чимало. Він підкреслив, що початків нової мови слід шукати в добі, яка передувала Котляревському, і що жодна літературна мова не виникає “на народній основі”, – а це відбігало й від традиції, що набула певного поширення в науці, й від тієї догми, що була обов’язковою на підрадянській Україні.



Кл.слова:
українська література -- літературознавство -- діалектознавство

   Тип видання:   навчальний посібник      життєпис   
10.

Гарасимчук, Василь.
Матеріали до історії козаччини ХVII віку. Василь Гарасимчук: життя і творчість (1880-1944) [Електронний ресурс] / В. Гарасимчук ; Академія наук України, Інститут української археографії. Львівське відділення. - Л. : [б. в.], 1994. - 275 с.. - (Львівські історичні праці. Джерела ; вип. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ГЕРАСИМЧУК (ГАРАСИМЧУК) Василь Іванович (10.01.1880, с. Ільковичі нині Сокальського р-ну Львів. обл. – 01.09.1944, м. Львів) – дослідник історії української козаччини, археограф. Учень М. С. Грушевського. Член НТШ (1903). 1900–04 – вчився на філософічному фак-ті Львів. ун-ту. 1904–05 – служив у австрійському війську. 1905–06 – працював в Археографічній експедиції НТШ у Кракові, Варшаві, Петербурзі над збиранням документів до історії Руїни 1657–1667. 1906–14 викладав в гімназіях Станіслава, Перемишля, львівській жіночій учительській семінарії, працював над підготовкою документів з історії козаччини (видані не були). Докт. дис. «Іван Виговський і Юрій Хмельницький» (1912). Під час Першої світової війни знаходився при війську. З 1919 на педагогічній роботі: спочатку професор Львів. укр. ун-ту, з 1920 – викладав в гімназії м. Стрия. 1925–30 співпрацює з Історичними установами М. С. Грушевського у ВУАН: з 1925 член Комісії для вивчення історії Західної України, з 1927 – дійсний член Археографічної комісії, з 1928 – дійсний член Науково-дослідної кафедри історії України у Києві. З 1929 – дійсний член Історичної секції ВУАН. 1927–29 працював в археографічній експедиції, повторно збирав і копіював загублені акти до 1651–1665 рр., готував їх до друку. Однак 1931 друк був припинений, збірка документів удруге загубилася. Її невелика частина була видрукувана 1994 р. під назвою «Матеріали до історії козаччини ХVII віку». На початку 1930-х переїхав до Львова, де викладав у гімназіях. 1940–1941 – с. н. с. Львів. відділу Ін-ту історії України АН УРСР, досліджував початки державності на західноукраїнських землях до Х ст., боротьбу українського народу проти експансії Польщі, Криму і Туреччини у 1660–1700 рр. й політичне життя в Західній Україні у 1850–1914 рр. Під час німецької окупації 1941–44 – співробітник укр. видавництва. Рукописи зберігаються у ЦДІА України у м. Львові.



Кл.слова:
Запорізька Січ -- Визвольна війна -- Хмельниччина -- антишляхетська боротьба

   Тип видання:   монографія   
11.

Рубльов, О. С.
Західноукраїнська інтелігенція у загальнонаціональних політичних та культурних процесах (1914-1939 рр.) [Електронний ресурс] / О. С. Рубльов ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2004. - 648 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлена участь уродженців західноукраїнських земель у загальнонаціональних політичних і культурних процесах, починаючи від Першої світової війни, доби Української революції 1917-1921 рр. й закінчуючи подіями осені 1939 р. Особлива увага звертається на участь галицької інтелігенції у здійсненні політики українізації в УСРР, контакти вчених ВУАН та НТШ у Львові, репресивні дії комуністичного режиму під час справи "Української військової організації" 1932-1934 рр.



Кл.слова:
акт Злуки -- бездержавність -- міжвоєнна доба -- культурні зв'язки
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського