Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (41)Автореферати дисертацій (401)Реферативна база даних (2317)Книжкові видання та компакт-диски (557)Журнали та продовжувані видання (164)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕРНОПІЛЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
1.


Тернопільський енциклопедичний словник [Електронний ресурс] : у 4 т. / під ред. Г. Яворського. - Т. : ВАТ ТВПК "Збруч", 2004-2009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т.1 : А-Й. - 2004. - 696 с.

Т.2 : К-О. - 2005. - 706 с.

Т.3 : П-Я. - 2008. - 708 с.

Т.4 : Додатковий. - 2009. - 788 с.


Тернопільський Енциклопедичний Словник” – перше в історії області видання, що подає про Тернопільщину систематизовану новітню інформацію з різних галузей: історії, географії, економіки, політики, освіти, науки, літератури, мистецтва, спорту тощо; містить відомості про визначних уродженців краю та відомих людей, які тут жили і творили. Видання буде корисним для науковців, педагогів, студентів і школярів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться минулим та сучасним реґіону.



Кл.слова:
краєзнавство -- Україна -- Галичина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Мизак, Н.
За тебе, свята Україно [Електронний ресурс] / Н. Мизак. - Чернівці : Буковина, 1998. - 453 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 1998. - 453 с.

Кн. 2. - 2000. - 421 с.

Кн. 4. - 2004. - 400 с.


„За тебе, свята Україно”, розповідає про національно-визвольну боротьбу українського народу на Поділлі, у селах і містах нинішньої Тернопільської області, протягом майже всього XX сторіччя. А щоб чіткіше цю боротьбу уявити, автор весь багатющий матеріал подав по окремих повітах та районах. Книга четверта присвячена Бучацькому повіту. Розповідь документальна, основана на документах, взятих з державних архівів і архівів визвольних організацій, та на споминах і розповідях учасників визвольної боротьби, ілюстрована численними фотознімками борців та фотокопіями документів. Книга ця — вагомий внесок у вивчення правдивої історії боротьби українського народу за державну незалежність України, у якій полягли сотні тисяч найкращих її синів та дочок. Це настільна книга і для істориків, і для громадських та політичних діячів, а особливо для молоді та для всіх, хто бажає Україні Добра та Незалежності.



Кл.слова:
визвольний рух -- історична подія -- націоналізм -- фашизм -- сучасна історія

   Тип видання:   словник   
3.

Шило, Г.
Наддністрянський регіональний словник [Електронний ресурс] / Г. Шило. - Л. : [б. в.], 2008. - 288 с.

Рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник фіксує різноманіття лексики та фразеології (близько 10 000 одиниць)наддністрянського говору, зібраних у понад 500 населених пунктах Львівської, Тернопільської та північних районах Івано-Франківської областей. Це багаторічна праця доктора філологічних наук, професора Гаврила Федоровича Шила. Словник було створено за життя професора, але з різних причин не опубліковано. Для мовознавців, етнографів, істориків, викладачів, учителів, студентів, аспірантів, широкого кола поціновувачів українського слова.



Кл.слова:
лексика -- фразеологізм

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Галаса, І.
Наше життя і боротьба [Електронний ресурс] : спогади / І. Галаса. - Л. : Мс, 2005. - 270 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Наше життя і боротьба” — книга спогадів провідного члена Організації Українських Націоналістів Василя Галаси. Відображений в мемуарах життєвий шлях автора є надзвичайно цікавим джерелом з історії українського визвольного руху 1930-1950 років. Становлення організованого націоналістичного руху на Тернопільщині 1930-их – початку 1940-их років, розгортання масової збройної боротьби ОУН та УПА на Закерзонні 1944–1947 рр., завзяте протистояння українських повстанців сталінському режиму на Волині в кінці 1940 та на початку 1950 років — всі ці події ретельно описані Василем Галасою у його спогадах. Книга також є цікавим доповненням до спогадів дружини автора Марії Савчин “Тисяча доріг”.



Кл.слова:
український народ -- визвольний рух -- незалежність

   Тип видання:   підручник   
5.

Кіт, О. М.
Хірургія [Електронний ресурс] / О. М. Кіт. - Т. : Укрмедкнига, 2004. - 644 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник написано викладачами-хірургами Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського, які займаються проблемами загальної хірургії та підготовкою спеціалістів у медичних закладах І-ІV рівнів акредитації. У підручнику висвітлені на сучасному рівні питання профілактики хірургічної інфекції, асептики й антисептики, перебігу ранового процесу, інфузійно-трансфузійної терапії, лікування ушкоджень і спеціальним питанням хірургічної патології. Висвітлено основні правила догляду за хірургічними хворими в спеціалізованих хірургічних відділеннях. Детально викладено принципи та методи надання першої медичної і долікарської допомоги при критичних станах у хірургії. У підручнику синтезовано кращі традиції хірургічної школи і матеріали сучасних досягнень науки. Підручник призначений для студентів вищих медичних закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації.



Кл.слова:
інфекція -- перша допомога -- освіта -- вищий навчальний заклад

   Тип видання:   підручник   
6.

Кіт, О. М.
Медсестринство в хірургії [Електронний ресурс] : підручник / О. М. Кіт. - Т. : Укрмедкнига, 2002. - 494 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник написаний викладачами-хірургами вперше створеної в Україні кафедри сестринської справи Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського, які займаються проблемами загальної хірургії. У підручнику приділена велика увага розділам асептики і антисептики, профілактиці внутрішньолікарняної інфекції, рановому процесу, трансфузіології, наданню невідкладної медичної допомоги, виконанню маніпуляцій та індивідуальному догляду за хворими в спеціалізованих хірургічних віділеннях. У підручнику синтезовані кращі традиції хірургічної школи і матеріали сучасних досягнень науки. Підручник призначений для студентів вищих медичних закладів освіти І-ІІ рівнів акредетації.



Кл.слова:
медицина -- хірургія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
7.

Волков, К. С.
Ультраструктура клітин і тканин [Електронний ресурс] : навчальний посібник-атлас / К. С. Волков, Н. В. Пасєчко. - Т. : Укрмедкнига, 1997. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник-атлас створений на основі систематизованого матеріалу досліджень лабораторії електронної мікроскопії кафедри гістології, цитології та ембріології Тернопільської медичної академії, проведених протягом 25 років.



Кл.слова:
гістологія -- цитологія -- ембріологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Пігач, Я. М.
Господарське законодавство [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Я. М. Пігач, Л. М. Труфанова. - Т. : [б. в.], 2002. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому посібнику відповідно до програми нормативного курсу «Господарське законодавство» висвітлено основні правові інститути загальної частини господарського законодавства, а також питання правового регулювання окремих сфер господарського життя на основі господарського та господарського процесуального законодавства України. Посібник призначений для студентів і аспірантів, юристів, викладачів права, науковців, підприємців, а також усіх тих, хто цікавиться проблематикою правового забезпечення господарської (підприємницької, комерційної) діяльності. Рекомендовано до друку кафедрою міжнародного та господарського права Тернопільської Академії народного господарства як навчальний посібник з дисциплін «Господарське законодавство», «Підприємницьке право», «Господарське право», «Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності».



Кл.слова:
економіка -- фінанси -- право

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Матейко, Р.
Галицькі лицарі волі. Українські визвольні змагання на Тернопільщині 1900-1920 років у контексті історії України [Електронний ресурс] / Р. Матейко. - Т. : Принтер-інформ, 2002. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-популярному нарисі на основі конкретних прикладів і фактів розглянуто зародження та розвиток українського стрілецького руху в Галичині. Автор пропонує читачам здійснити подорож воєнними дорогами січовиків на Тернопільщині. Переконливо відтворено також інші героїчні й трагічні сторінки історії нашого краю: виникнення Західно-Української Народної Республіки, бойовий шлях її збройних сил –Української Галицької Армії, події польсько-української війни 1918–1919 рр. та участь у ній тернополян. Йдеться також про те, як склалися долі славних борців за волю рідної землі, за українську державність, як увічнена їх пам’ять. Видання буде корисним краєзнавцям, учителям, студентам, учням, усім, хто, цікавиться історією України, зокрема Тернопільщини.



Кл.слова:
Українська Держава -- армія -- Галичина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Мацюк, О.
Замки і фортеці Західної України [Електронний ресурс] : історичні мандрівки / О. Мацюк. - Вид. 2-е, випр. і допов.. - Л. : Центр Європи, 2005. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Замки і фортеці Західної України — розповідь про туристичні маршрути до пам'яток оборонного будівництва Західної України. Львів і Кам'янець-Подільський, Жовква і Лаврів, Острог і Крилос, Тернопіль і Бучач, Дубно і Болехів, Олесько і Кременець, — ось далеко не повний перелік міст і селищ, де зможе побувати допитливий читач, знайомлячись із замками і монастирями, городищами і церквами, костелами і синагогами — пам'ятками нашої старовини.



Кл.слова:
замок -- фортеця -- туризм

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Гуцули у Визвольній боротьбі [Електронний ресурс] : спогади січового стрільця Михайла Горбового / за ред. Р. Коваля. - Вінниця : Державна картографічна фабрика ; К. : Історичний клуб "Холодний Яр", 2009. - 472 с.. - (Українська воєнна мемуаристика)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі вміщено спогади січового стрільця Михайла Горбового про його участь у Першій світовій війні, зокрема у складі Гуцульської сотні УСС, про пекло польських тюрем та діяльність Пласту в Косові. Події відбуваються на території сучасних Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей, а також у Молдові, Придністров’ї і Румунії. Рекомендовано Історичним клубом «Холодний Яр» для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.



Кл.слова:
Перша світова війна -- українсько-польська боротьба -- історіографія

   Тип видання:   художня література   
12.

Пугач, І.
Родинне коріння [Електронний ресурс] / І. Пугач. - Т. : Тернограф, 2002. - 112 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.63 Мб


ПУГАЧ ІВАН РОМАНОВИЧ Народився 19 травня 1931 року в селі Гаї за Рудою Зборівського району Тернопільської області в сім'ї коваля і кравчині. Батько і мати мали початкову освіту, але вельми дбали про те, щоб діти були вчителями. Так воно і сталось. Після закінчення початкової школи у селі Гаї за Рудою, семирічної у Гаях Розтоцьких, середньої у Залізцях Зборівського району Іван здобув спеціальність викладача української мови та літератури У Кременецькому державному педагогічному інституті у 1955 році. З 1955 року по 25 серпня 1959 року працював вчителем по спеціальності у Королівській середній загальноосвітній школі, де одружився з випускницею Ніжинською педінституту ім. М.В. Гоголя Людмилою Раєцькою. В березі 1959 року народилася дочка Лариса, молоде подружжя переведено на роботу у Пігаєцьку середню школу-інтернат. У 1962 році — у місто Чортків, а в 1967 році — у місто Тернопіль. З липня 1975 року по квітень 1982 року працював директором восьмирічної школи у селі Великі Гаї Тернопільського району. Був закоханий у рідну мову і літературу. Зацікавлював учнів своїми віршами і грою на скрипці. У 1962 році народилася друга дочка Алла, яка після закінчення Тернопільського педінституту стала вчителькою початкових класів. 6 червня 1992 року вийшов на пенсію. Завжди користувався належним авторитетом, повагою серед вчителів, батьків і громадськості по місцю роботи. Як .творчий працівник мовно-літературного хисту, як організатор літературної студії „Веселка" у Великогаївській школі. Добре дбав про розвиток у дітей творчих здібностей. Свої вірші, пісні, статті надсилав у „Вільне життя", „Подільське слово", „Літературний альманах „Тернопіль" та інші органи



Кл.слова:
українська література -- поезія

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Барвінський, О. Г.
Історія української літератури [Електронний ресурс] / О. Г. Барвінський. - Л. : Наук. Тов-во ім. Т. Шевченко, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1920. - 822 с.


Барвінський Олександр Григорович (Псевдоніми: Австрієць, Олег Подолянин; *6 червня 1847, село Шляхтинці, нині Тернопільського району Тернопільської області — † 25 грудня 1926, м. Львів) — український історик, педагог, громадсько-політичний діяч.



Кл.слова:
фольклор -- літературознавство -- компаративістика

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Гайдай, О.
Предтеча. Польський рух Опору на Тернопільщині 1939-1941 pp. [Електронний ресурс] / О. Гайдай, Б. Хаварівський, В. Ханас. - Т. : Підручники і посібники, 2002. - 112 с.. - (Корінь і крона)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі, яка є хронологічним попередником і логічним продовженням науково-публіцистичної праці «Хто пожав «Бурю?» (Тернопіль, 1996), на основі залучення нових матеріалів із колишніх спецсховищ (фонди СБУ, Державного обласного архіву Тернопільської області), автори прагнули відобразити цілісну картину діяльності польського підпілля на терені Тернопільської області. Вона часто носила суперечливий характер у контексті складних проблем всього польського руху Опору в період 1939-1945 рр. Окремо розглядаються причини і колізії трагічного протистояння АК і ОУН, так званої "малої війни", наслідки якої і сьогодні проявляються у взаєминах між українським і польським народами.



Кл.слова:
польське підпілля -- українсько-польський конфлікт -- ОУН

   Тип видання:   хрестоматія   
15.


Українські народні пісні на пяно [Електронний ресурс] / уложив В. Барвінський. - Нью-Йорк : Ukrainian Music Edition, 1920. - 29 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Василь Олександрович Барвінський (20 лютого 1888, Тернопіль — 9 червня 1963, Львів) — композитор, піаніст, музичний критик, педагог, диригент, організатор музичного життя. Визначний представник української музичної культури XX століття. Провідний діяч Союзу українських професійних музик.Син Олександра та Євгенії, брат Богдана Барвінських. Доктор мистец­твознавства (1940), почесний доктор Українського університету в Празі (1938).



Кл.слова:
народна творчість -- фольклор -- музика

   Тип видання:   монографія   
16.

Стефанків, Оксана Михайлівна.
Раціоналізація природокористування в АПК та формування екологічної свідомості населення [Електронний ресурс] : монографія / О. М. Стефанків, О. М. Максимович ; Івано-Франківський інститут менеджменту Тернопільського національного університету, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : Сімик, 2012. - 180 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 1.65 Мб


У монографії досліджуються та узагальнюються актуальні проблеми природокористування в АПК. Подано значний масив статистичної інформації, яка характеризує ефективність використання, відтворення та охорони навколишнього природного середовища. Запропоновано авторський варіант концептуальної моделі забезпечення сталого еколого-збалансованого розвитку АПК. Розглянуто методологічні засади формування екологічної культури особистості. Розкрито педагогічні умови забезпечення ефективності процесу формування екологічної культури. Намічено основні напрямки діяльності та заходи для формування екологічної культури населення. Розрахована на науковців, фахівців природокористування в АПК, викладачів, вчителів біології, аспірантів і студентів аграрних й педагогічних навчальних закладів освіти та педагогів, яких цікавлять проблеми соціально-екологічної тематики.



Кл.слова:
охорона довкілля -- сільське господарство

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Лазарович, Микола Васильович.
І було пекло на землі... [Електронний ресурс] : голодомор 1932-1933 рр. в Україні : передумови, механізми здійснення, наслідки / М. В. Лазарович. - Т. : Джура, 2008. - 620 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі детально прослідковано передумови, механізми здійснення та наслідки Голодомору 1932–1933 рр. в Україні, який став однією з найтрагічніших сторінок світової історії. На документальному матеріалі досліджуються злочинні дії керівництва Радянського Союзу, яке застосувало щодо Української СРР безпрецедентний за масштабами терор голодом, поєднуючи його з планомірним винищенням української інтеліґенції та правлячої еліти республіки. Широко висвітлено активізацію національно-визвольного руху в Західній Україні, викликану трагічними подіями 1932–1933 рр. у Наддніпрянщині, та акції збору коштів для допомоги голодуючим. Проаналізовано роль засобів масової інформації та політичних чинників у донесенні правди про Голодомор в Україні до світової громадськості. Зібрано спогади свідків та жертв Голодомору, які після трагедії перебралися на проживання до Тернопільської області. Наведені документи і матеріали ЦК КП(б)У засвідчують жорстоку політику комуністичного режиму щодо українського села. У додатках подано документи, твори художньої літератури та усної народної творчості, понад 400 світлин, довідкові матеріали тощо, які відображають трагічні сторінки 1932–1933 рр. в історії України.



Кл.слова:
злочини проти людяності -- геноцид -- комуністичний терор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Папуша, Ігор.
Modus ponens [Електронний ресурс] : нариси з наратології / І. Папуша. - Т. : Крок, 2013. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга літературознавця, доцента Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, відповідального редактора часопису «Studia methodologica» Ігоря Папуші містить нариси, у яких осмислюються актуальні проблеми сучасної наратології.



Кл.слова:
наратологія -- літературознавство -- аналіз тексту -- структуралізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Горліс-Горський, Юрій.
Ми ще повернемось! [Електронний ресурс] : спогади. Повість. Поезії. Документи. Листування / Ю. Горліс-Горський. - К. ; Вінниця : Історичний клуб "Холодний Яр", 2012. - 432 с.. - (Серія "Отаманія ХХ століття" ; кн. 5)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це книжка спогадів Юрія Городянина (Горліса-Горського), поручника Армії УНР, ад’ютанта 1-го (основного) куреня полку гайдамаків Холодного Яру в 1919 - 1920 рр., організатора українського підпілля на Поділлі в 1922 - 1924 рр., політичного в’язня російських тюрем та психіатричних лікарень. Окрім спогадів про Визвольну боротьбу, у книжці вміщено поезії Юрія Горліса-Горського, повість “Отаман Хмара”, документи, які стосуються його перебування в Армії УНР та в Карпатській Україні 1938 - 1939 року, листування, передмови і післямови його видань тощо. Події відбуваються в Києві, Львові, Бессарабії, Лемківщині, Придністров’ї, Поволжі, на Дону і Кубані, в Австрії, Єгипті, Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Сирії, Фінляндії, Франції, Югославії та на території сучасних Вінницької, Закарпатської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Харківської і Черкаської областей України. Рекомендовано Історичним клубом “Холодний Яр” для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.



Кл.слова:
український визвольний рух -- УНР -- Холодний Яр

   Тип видання:   життєпис   
20.

Мельничук, Богдан.
Великий українець із Тернопілля. Ярослав Стецько: життєвий шлях Провідника ОУН [Електронний ресурс] / Богдан Мельничук, Мирон Сагайдак, Віктор Уніят. - Т. : Астон, 2010. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є першим науково-популярним виданням, у якому на основі спогадів, архівних документів та інших матеріалів висвітлюється життєвий шлях Голови Українського Державного Правління, Провідника ОУН і Президента Антибільшовицького блоку народів Ярослава Стецька. Щедро проілюстроване документальними світлинами видання буде корисним для істориків, краєзнавців, громадсько-політичних діячів, викладачів, учителів, студентів та учнів, усіх тих, хто цікавиться історією рідного краю і національно-визвольних змагань українського народу. У книзі використані світлини з фонду Історико-меморіального музею Ярослава і Слави Стецьків у с. Великий Глибочок Тернопільського району.



Кл.слова:
ОУН -- державницька діяльність -- український визвольний рух
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського