Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (149)Реферативна база даних (974)Книжкові видання та компакт-диски (74)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=БІОТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   підручник   
1.

Шевчук, В. Я.
Екологічне управління [Електронний ресурс] : підручник / В. Я. Шевчук, Ю. М. Саталкін, Г. О. Білявський. - К. : Либідь, 2004. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено загальносистемні основи екологічного управління в контексті Всесвітньої стратегії збалансованого розвитку з пріоритетами гармонізації співіснування суспільства, держави і Природи на основі біотичного механізму регулювання навколишнього середовища. Розкрито основні системні складові екологічного управління: державні, корпоративні, місцеві, громадські і спеціальні цільові системи. Наведено сучасні теоретико-методологічні й нормативні основи, механізми екологічного управління, у тому числі міжнародні і європейські аспекти. Для студентів екологічних спеціальностей вищих навчальних закладів



Кл.слова:
навколишнє середовище -- біотичний механізм

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
2.

Мележик, О. В.
Заповідна справа [Електронний ресурс] : для студентів напряму підготовки "6.040106 – екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування" / О. В. Мележик ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра екології. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 221 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В останнє десятиріччя ХХ століття розвиток природоохоронних ідей досяг свого певного логічного завершення на цьому етапі. З одного боку, в 1992 р. в Ріо-де-Жанейро була прийнята Конвенція про біорізноманіття, яке є як основою еволюції і функціонування систем біосфери, так і сталого абезпечення потреб населення Землі. Певною мірою вона перебрала на себе частину функцій Боннської, Бернської та Рамсарської конвенцій, оскільки проголосила збереження не окремих ланок природи, а головних рівнів організації її біоти. З іншого боку, в цьому ж році Рада Європи прийняла концепцію Європейської екомережі (European Ecological Network) як ідею всеєвропейської системи охорони природної спадщини європейської спільноти. Безперечно, це найбільш фундаментальні ідеї останніх десятиліть в справі збереження довкілля. Це своєрідна реакція на наслідки, викликані хаотичним і в своїй основі споживацьким розвитком суспільства, що призвів до розвитку дигресивних процесів в природі, які вже набули і продовжують набувати глобального значення. Вони об`єктивно вимагають, по-перше, створення єдиної, цілісної системи збереження, відтворення і покращання національних природних багатств на теренах всього континенту і, по-друге, поєднаної дії зусиль на національному і міжнародному рівнях. Звідси випливає, що європейська екомережа є виявом процесу інтеграції європейської політики збереження природи, так само, як і інтеграції національних систем її охорони, а також вирішення екологічних проблем розвитку сільського господарства, лісівництва, транспорту, промисловості, туризму тощо, які безпосередньо впливають на стан і збереження природної спадщини на шляху міжнародної співпраці, спрямована на збереження цілісного природного каркасу Європи і є спробою об`єднати в єдину європейську мережу її найбільш цінні природні території. Розуміючи це, велика група фахівців за підтримкою Представництва ООН в Україні, спираючись на міжнародний досвід, здійснила першу спробу з`ясувати основні обриси, принципи, теоретичні та практичні положення майбутньої національної мережі України. Саме вони і викладені в цій книзі. Робота проводилася на основі системного аналізу і значного за обсягом матеріалу, нагромадженого в різних галузях дослідження рослинного і тваринного світу. Безперечно, поза аналізом залишилося ще більше проблем, зокрема, заходи її практичного втілення в життя і інтеграції з національними мережами сусідніх держав.



Кл.слова:
біосфера -- екомережі -- охорона довкілля

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
3.
 


Блюменталь, И. Х.
Очерки по систематике фитоценозов [Електронний ресурс] / И. Х. Блюменталь. - Ленинград : Изд-во Ленинградского ун-та, 1990. - 224 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии раскрывается важное значение систематики фитоценозов - материальной основы биоты нашей планеты. Излагается история формирования понятий систематики фитоценозов, а также дается характеристика современных принципов выделения крупных и мелких таксономических единиц фитоценозов в связи с историей и развитием геоботаники. Библиогр. 730 назв.



Кл.слова:
фітоценоз -- біоти -- геоботаніка

   Тип видання:   національна доповідь   
4.
 



Національна доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2014 році [Електронний ресурс] / Міністерство екології та природних ресурсів України ; за ред. О. І. Бондаря [та ін.]. - Київ : Грінь Д.С., 2016. - 350 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 11.67 Мб


Національна доповідь є офіційним виданням, що відображає стан навколишнього природного середовища в Україні у 2014 році. Видання містить 15 розділів, у яких описані стан та динаміка змін, що зокрема, стосуються забруднення атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів. Значна увага приділена питанням збереження біотичного та ландшафтного різноманіття, розвитку природно-заповідного фонду та формування національної екомережі, поводження з відходами, вплив промисловості, енергетики, транспорту на стан довкілля та здоров’я населення. Висвітлено екологічні складові соціального та економічного розвитку держави. Дане видання стане у нагоді під час ухвалення екологічно значущих рішень органами державної влади та місцевого самоврядування, буде цікавим та корисним для діяльності наукових установ, бізнесу, громадських організацій та окремим громадянам.



Кл.слова:
екологічна мережа -- кліматичні зміни -- використання надр -- збалансоване природокористування

   Тип видання:   національна доповідь   
5.
 



Національна доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2013 році [Електронний ресурс] / Міністерство екології та природних ресурсів України ; за ред. О. І. Бондаря [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2015. - 292 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 199.76 Мб


Національна доповідь є офіційним виданням, що відображає стан навколишнього природного середовища в Україні у 2013 році. Видання містить 15 розділів, у яких описані стан та динаміка змін, що зокрема, стосуються забруднення атмосферного повітря, водних, земельних ресурсів. Значна увага приділена питанням збереження біотичного та ландшафтного різноманіття, розвитку природно-заповідного фонду та формування національної екомережі, поводження з відходами, вплив промисловості, енергетики, транспорту на стан довкілля та здоров’я населення. Висвітлено екологічні складові соціального та економічного розвитку держави. Дане видання стане у нагоді під час ухвалення екологічно значущих рішень органами державної влади та місцевого самоврядування, буде цікавим та корисним для діяльності наукових установ, бізнесу, громадських організацій та окремим громадянам.



Кл.слова:
екологічна мережа -- кліматичні зміни -- використання надр -- збалансоване природокористування
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського