Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (501)Реферативна база даних (2738)Книжкові видання та компакт-диски (112)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАРІАНТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

   Тип видання:   словник   
1.

Карпіловська, Є. А.
Кореневий гніздовий словник української мови [Електронний ресурс] : гнізда слів з вершинами - омографічними коренями / Є. А. Карпіловська. - К. : Українська енциклопедія, 2002. - 912 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перший в українській лексикографії морфемно-словотвірний словник гніздового типу. Він уточнює організацію в сучасному українському лексиконі слів з коренями-омографами та їхніми неомографічними формальними варіантами. Адресований учням, студентам, аспірантам, учителям, викладачам вузів, науковцям. Може бути корисним і для практиків: перекладачів, журналістів, редакторів, розробників систем автоматичного опрацювання україномовної інформації.



Кл.слова:
омограма -- омонім

   Тип видання:   словник   
2.

Онишкевич, М. Й.
Словник бойківських говірок [Електронний ресурс] : в 2 ч. / М. Й. Онишкевич. - К. : Наукова думка, 1984

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. : А - Н. - 497 с.

Ч. 2. : О - Я. - 516 с.


Словник фіксує лексику одного з найдавніших говорів української мови, яскраво відображеного в творах української художньої літератури. Лексика локалізується в фонетичних, словотвірних, граматичних, акцентуаційних і фразеологічних варіантах. Укладений на матеріалі діалектологічних експедицій та на базі різноманітних етнографічних джерел — ХІХ-ХХ ст. Для мовознавців — науковців, етнографів, викладачів, студентів.



Кл.слова:
говірка -- Бойківщина

   Тип видання:   монографія   
3.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Роганін, О. М.
Збірник тренувальних вправ з математики [Електронний ресурс] / О. М. Роганін. - Х. : ФОП Співак Т.К., 2008. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний посібник містить матеріали для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з математики. У збірнику наведено один демонстраційний варіант завдань з повним їх розв'язанням та правильно заповненим бланком відповідей, а також тренувальні варіанти для самостійного розв'язування. Запропоновані варіанти завдань за формою і змістом відповідають специфікації тесту зовнішнього незалежного оцінювання 2008 року. До кожного тренувального варіанта наведено бланк відповідей. Видання розраховане на старшокласників, абітурієнтів та вчителів математики.



Кл.слова:
алгебра -- геометрія -- задача -- рівняння -- графік

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.
 


Корнієнко, М. М.
Інформатика. Основи алгоритмізації і програмування [Електронний ресурс] : теоретичні основи, приклади та завдання, практичні роботи / М. М. Корнієнко, І. Д. Іванова. - Х. : Ранок, 2009. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований посібник відповідає вимогам чинної програми курсу інформатики базового навчального рівня і покликаний допомогти учням при вивченні курсу інформатики за темою «Основи алгоритмізації і програмування». Видання містить основні теоретичні відомості про алгоритмізацію і програмування мовою Паскаль, базові алгоритми й програми, навчальні задачі та приклади їх розв’язування. Посібник складається з основної частини (зошит-конспект) та двох додатків (зошит для практичних і самостійних робіт і методичні рекомендації для вчителя). Зошит-конспект містить завдання для опрацювання теоретичного матеріалу, приклади розв’язування задач і складання програм мовою Паскаль, практичні завдання для самостійного опрацювання, питання для самоконтролю. Зошит для практичних і самостійних робіт містить практичні й самостійні роботи у двох варіантах. Методичні рекомендації для вчителя містять вказівки щодо використання навчальних матеріалів у ході викладання кожної теми, а також відповіді до завдань. Призначено для учнів загальноосвітніх навчальних закладів і вчителів.



Кл.слова:
комп'ютер -- алгоритм

   Тип видання:   хрестоматія   
6.

Білик, Е. В.
Міфи і легенди Давньої Греції. Троянська війна [Електронний ресурс] : дітям 5 - 12 років / Е. В. Білик. - Донецьк : БАО, 2006. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Давній Греції міфи складалися задовго до того, як там поширилося письмо — грецька абетка. Один і той самий міф — про якогось бога чи героя — міг існувати в численних варіантах: місцевих, часових і авторських, що свідчило про їхню причетність до усної творчості. Та саме вони — із своєю динамікою подій, поетичністю і образністю, психологічним наповненням — стали основою літератури, скульптури, живопису, театрального мистецтва. Грецька міфологія, тобто природа і суспільні форми, вже перероблені несвідомо-художнім способом народною фантазією, стала передумовою грецького мистецтва.



Кл.слова:
бог -- Троя -- Греція

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Циндук, О. М.
Основи економіки (10 - 11 клас) [Електронний ресурс] : зошит-практикум для тематичного оцінювання : посібник для вчителя / О. М. Циндук, О. В. Супричов. - Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2008. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В даному посібнику для вчителя знаходяться відповіді до завдань які містяться в зошиті-практикумі (зелена обкладинка) Навчальний посібник призначено для підготовки і проведення тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів 10-11 класів, які вивчають курс "Основи економіки" за редакцією І.Ф. Радіонової (35 годин). Матеріал зошита охоплює всі основні теми курсу, містить 5 тематичних атестацій, по 4 варіанта в кожній і 8 практикумів.



Кл.слова:
ціна -- ринок -- підприємство

   Тип видання:   методичний посібник   
8.


Ukrajinśka Latynka [Електронний ресурс] : korotkyj pravopys / уклад. І. Лучук. - К. : Класика, 2000. - 146 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Украї́нська лати́нка або Латиниця — спільна назва проектів запровадження латинської абетки для української мови. Традиційно для запису текстів українською використовувалася кирилиця в різних її варіантах.



Кл.слова:
транслітерація

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Мокін, Б. І.
Математичні методи ідентифікації динамічних систем [Електронний ресурс] / Б. І. Мокін, В. Б. Мокін, О. Б. Мокін. - Вінниця : УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2005. - 300 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 1 - 141

. - С. 142 - 300


Навчальний посібник присвячено викладенню методів ідентифікації електромеханічних процесів у лінійних та нелінійних системах, неперервних та дискретних, як в часовому просторі, так і на комплексній площині, як в детермінованому, так і в стохастичному варіантах, як з урахуванням зосереджених, так і розподілених та нечітко визначених параметрів. Практичне застосування розглянутих методів ідентифікації ілюструється прикладами з автоматизованого електроприводу та електромеханічних систем автоматизації. Посібник рекомендується для студентів, які навчаються за напрямком "Електромеханіка" спеціальності "Електромеханічні системи автоматизації та електропривод".



Кл.слова:
електромеханічний процес -- електромеханіка -- автоматизація

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Д’яченко, Н. М.
Вступ до теорії множин і теорії дійсних чисел [Електронний ресурс] : практикум з розв’язання задач для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності 6.080101 «Математика» і 6.080202 „Прикладна математика” / Н. М. Д’яченко, А. В. Савранська. - Запоріжжя : ЗНУ, 2005. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практикум призначений для студентів 1 курсу математичного факультету, що вивчають математичний аналіз, і охоплює першу частину «Вступ до теорії множин і теорії дійсних чисел» і включає такі теми: множини та операції над ними, взаємно однозначні відповідності між множинами, потужність множин, точна верхня і нижня межи множин, принцип математичної індукції, елементи комбінаторики і біном Ньютона. Математичний аналіз – фундамент математики. Перша тема цього розділу не дуже просто дається студентам, які тільки що прийшли зі школи. З деякими труднощами вони зустрічаються при розв’язанні задач і прикладів. Метою даного практикуму є спроба допомогти студентам у подоланні цих проблем. Друга мета практикуму – видача типового індивідуального завдання для кожного студента. Тільки самостійна робота забезпечує проникнення в суть математичного аналізу, особливо на початковій стадії його вивчення. У практикуму приведені всі необхідні означення і теореми, зразки розв’язування задач, а також типові індивідуальні завдання, що складаються із 13 варіантів. Номер варіанта типового індивідуального завдання визначається як залишок від ділення номера прізвища студента в журналі на число 13. Типове завдання складене так, що дотримується принцип однакової складності для усіх варіантів. Кожний варіант містить завдання з кожної теми різного рівня складності для дотримання принципу диференційованого навчання. Викладач, що веде практичне заняття, вказує на необхідний рівень задач для обов’язкового вирішення, який доступний середньому студенту, а інші завдання студент вирішує для заглиблення своїх знань і підвищення атестаційної оцінки.



Кл.слова:
математика  -- теорія множин -- задачі

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Святокум, О. Є.
Вступ до історії України. 5 клас [Електронний ресурс] : відповіді до збірника завдань для підсумкових контрольних робіт / О. Є. Святокум. - Х. : Веста, 2011. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник містить 38 варіантів завдань для підсумкових контрольних робіт із курсу «Вступ до історії України. 5 клас». Кожен варіант містить 8 завдань, що відповідають чотирьом рівням навчальних досягнень учнів і розміщені в порядку зростання їхньої складності. Завдання контрольної роботи дозволяють оцінити сформованість усіх предметних компетентностей учня — хронологічної, просторової, інформаційної, логічної, мовленнєвої та аксіологічної. У межах кожного варіанта забезпечується максимально можливе охоплення тем курсу. Як за кількістю завдань, так і за їх складністю контрольні роботи відповідають віковим можливостям учнів. У посібнику наводяться також узагальнені характеристики і критерії оцінювання завдань контрольних робіт.



Кл.слова:
стародавність

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
12.

Янг, Л.
Лекции по вариационному исчислению и теории оптимального управления [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с англ. / Л. Янг. - М. : Мир, 1974. - 488 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В «Лекциях» проф. Л. Янга дано нестандартное изложение различных аспектов вариационного исчисления и теории оптимального управления. Книга состоит из двух томов. В первом, изложены классические результаты вариационного исчисления. Во втором большое внимание уделено обобщенному оптимальному управлению. Написанная живо и занимательно (без ущерба для строгости изложения), книга предназначена для математиков, вычислителей, астрономов, специалистов по теории управления и инженеров. Она доступна студентам старших курсов, специализирующимся в области оптимального управления.



Кл.слова:
варіанта -- функціональний аналіз -- синхронізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Габермас, Ю.
Постметафізичне мислення [Електронний ресурс] / Ю. Габермас. - К. : Дух і літера, 2011. - 280 с.. - (Сучасна гуманітарна бібліотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка всесвітньо відомого німецького філософа Юргена Габермаса присвячена аналізу особливостей і проблем сучасного мислення. В центрі уваги знаходиться евристичний потенціал класичних форм раціональності і ті новації (зокрема, прагматичний поворот), які характеризують філософський дискурс сучасності. Актуальність книги полягає в тому, що вона пропонує продуктивний сценарій подолання тієї непевності й навіть кризи інтелектуальної культури, яка пов'язана з викликом постмодерну та деструкцією класичних теоретичних парадигм. Стверджуючи власну позицію як постметафізичну, автор полемізує, з одного боку, з новітніми спробами повернення до метафізики філософії свідомості, а з іншого - з контекстуалістськими варіантами критики розуму. Для науковців, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться етикою, соціальною філософією та філософською антропологією.



Кл.слова:
мислення -- потенціал -- інтелектуальна культура

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Литвиненко, Ярослав Васильович.
Сучасна політика ціноутворення [Електронний ресурс] : методичні вказівки і завдання для самостійного вивчення дисципліни / Я. В. Литвиненко ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2004. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні розглянуто проблеми теоретичних основ ціноутворення, структуру вільної ціни, особливості розрахунку окремих її елементів. Методична розробка містить програмний матеріал до вивчення дисципліни “Сучасна політика ціноутворення”, методичні вказівки для самостійного опанування теоретичного матеріалу, практичні завдання, методичні рекомендації щодо їх розв’язання, питання для самоперевірки за темами курсу, контрольні тести за варіантами, а також список рекомендованої літератури.



Кл.слова:
ціна -- розрахунок

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Мокін, Б. І.
Математичні методи ідентифікації електромеханічних процесів [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Б. І. Мокін, В. Б. Мокін, О. Б. Мокін. - Вінниця : Універсум, 2005

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 300 с.

Ч. 2. - 162 с.


Навчальний посібник присвячено викладенню методів ідентифікації електромеханічних процесів у лінійних та нелінійних системах, неперервних та дискретних, як в часовому просторі, так і на комплексній площині, як в детермінованому, так і в стохастичному варіантах, як з урахуванням зосереджених, так і розподілених та нечітко визначених параметрів. Практичне застосування розглянутих методів ідентифікації ілюструється прикладами з автоматизованого електроприводу та електромеханічних систем автоматизації. Посібник рекомендується для студентів, які навчаються за напрямком "Електромеханіка" спеціальності "Електромеханічні системи автоматизації та електропривод".



Кл.слова:
математика -- електротехніка -- механіка

   Тип видання:   художня література   
16.

Хемінгуей, Ернест.
Прощавай, зброє. Старий і море. Оповідання [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Е. Хемінгуей. - К. : Дніпро, 1974. - 572 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 17)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До однотомника ввійшли вибрані твори, написані в 1925—1952 роках — у період найбільшої творчої активності Хемінгуея. Роман «Прощавай, зброє» побачив світ у 1929 році, коли його автор був уж е визваним письменником і мав у своєму доробку кілька книжок, зокрема збірники оповідань «За нашої доби» (1925), «Чоловіки без жінок» (1927) та роман «І сходить сонце» («Фієста»), опублікований у 1926 році. «Прощавай, зброє», поряд з пізнішим романом «По кому б’є дзвін» (1940), справедливо вважається одним з найвищих досягнень Хемінгуея-романіста. Готуючи роман до перевидання в 1948 році, після другої світової війни, автор написав до нього передмову, в якій наголосив на антивоєнному спрямуванні твору. Повість «Старий і море» (1952) — останній значний твір Хемінгуея, опублікований за його життя. Повість викликала величезний іптерес: лише за два дні було продано понад п’ять мільйонів примірників журналу «Лайф», у якому ї ї вперше надруковано. У 1953 році Хемінгуею присуджено найвищу літературну премію США — премію Пуліцера, а в 1954-му — Нобелівську премію. Оповідання, включені до однотомника, взято із збірників «Чоловіки без'жінок» (1927), «Переможець не бере нічого» (1933) і «П’ята колона» та перші сорок дев’ять оповідань» (1938). Деякі з них друкувалися перед тим у різних журналах, інші вперше побачили світ у згаданих збірниках. Оповідання «Картяр, черниця і радіо» , 571 та «Столиця світу» мали в журнальних варіантах інші назви: перше — «Дайте нам рецепт, лікарю», друге — «Роги бика». У першій публікації «Снігів Кіліманджаро» (журнал «Есквайр», серпень 1936) було вгадано відомого американського письменника Скотта Фіцджеральда і наведено початок одного з його оповідань; та, зважаючи на протест Фіцджеральда, з яким Хемінгуей приятелював, у подальших виданнях він замінив прізвище Фіцджеральда на вигадане ім’я Джуліан (див. стор. 563 нашого видання). Оповідання «Старий коло мосту», як свідчить сам автор у передмові до збірника «П’ята колона» та перші сорок дев’ять оповідань», передане телеграфом з Барселони в квітні 1938 року. Воно належить до циклу іспанських оповідань письменника, що друкувалися в 1938—1939 роках у періодиці («Викриття», «Метелик і танк», «Ніхто не вмирає!» та ін.). Проте Хемінгуей за життя не включав решти оповідань цього циклу до збірників, вважаючи їх ще не довершеними. Українською мовою роман «Пращавай, зброє» та повість «Старий і море» перекладено вперше. Оповідання друкувались у збірнику «Сніги Кіліманджаро» та інші новели» (К., «Дніпро», 1968).



Кл.слова:
американська література -- белетристика
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського