Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (980)Реферативна база даних (7164)Книжкові видання та компакт-диски (164)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОВЖИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   підручник   
1.

Лебег, Г.
Об измерении величин [Електронний ресурс] / Г. Лебег. - М. : Гос. учеб.-пед. изд-во, 1938. - 209 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена основным вопросам преподавания элементарной математики: понятиям длины, площади, объема; рассматриваются также более общие вопросы об измеримых величинах, о производной и интеграле, причем рассуждения ведутся для пространства n измерений. Педагогические соображения автора обладают свежестью и глубиной и способны оказывать значительное воспитывающее действие на педагога, которому они адресованы. Книга местами довольно трудна, что объясняется не столько сложностью материала, сколько манерой изложения автора.



Кл.слова:
довжина -- площа -- об'єм

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
2.

Успенский, В. А.
Апология математики, или О математике как части духовной культуры [Електронний ресурс] / В. А. Успенский. - [Б. м. : б. в.]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Успенский Владимир Андреевич - доктор физико-математических наук, профессор, заведующий кафедрой математической логики и теории алгоритмов механико-математического факультета МГУ им. М. В. Ломоносова. Родился в 1930 году. Автор филологических и культурологических статей, опубликованных в журналах “Новое литературное обозрение”, “Неприкосновенный запас” и других изданиях. Постоянный автор “Нового мира”



Кл.слова:
квадратура -- коло -- паралельні прямі -- довжина

   Тип видання:   художня література   
3.

Андрухович, Ю. І.
Екзотичні птахи і рослини з додатком "Індія" [Електронний ресурс] : колекція віршів / Ю. Андрухович. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2002. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вірші, вміщені під цією обкладинкою, виникали упродовж доброго десятка років і знаменували собою на завжди поступове та плавне поринання ідеалістичного юнака в досвіди, маски і тексти, в мову, в усе на світі, включно з любов’ю. Між «Піснею мандрівного спудея» чи «Казкарем» (обидва - 1980) і останнім на сьогодні циклом «Індія» (1990) лежить страшенно велика відстань довжиною в молодість. Усе це пережите і прожите. Тому ця книжка, можливо, є шлях. Чи цей шлях завершений? Жоден шлях завершеним не буває…



Кл.слова:
поезія

   Тип видання:   методичний посібник   
4.
 



Радиоизмерения на миллиметровых волнах [Електронний ресурс] / Г. Д. Бурдун, Р. А. Вавилов, Л. Н. Брянский. - Х. : Издательство Харьковского Униерситета, 1958. - 123 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В данной книге описываюся методы и способы радиоизмерений с применением волн миллиметрового диапазона. Книга предназначена для специалистов в различных технических областях.



Кл.слова:
генератор -- індикатор -- довжина хвилі -- частота

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Богомолов, М. Ф.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Оптоелектронні пристрої" [Електронний ресурс] / М. Ф. Богомолов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Світло - у широкому розумінні цього слова, електромагнітні хвилі, мінімальні довжини яких вимірюються одиницями нанометрів а максимальні - долі міліметра. До оптичного випромінювання входить видиме світло, інфрачервоне випромінювання і ультрафіолетове випромінювання. Фізичні властивості лазерного випромінювання і методи його дослідження характеризуються значною мірою загальності. Саме в діапазоні спектру лазерного випромінювання проявляються і хвильові і корпускулярні властивості світла. Хвильові властивості обумовлюються дифракцією, інтерференцією та поляризацією. Тим часом деякі властивості не можна зрозуміти не ввівши уявлення про світло як про потік частинок - фотонів. Відношення швидкості світла в середовищі та у вакуумі називають абсолютним показником заломлення у цьому середовищі. Взагалі для різних довжин хвиль показник заломлення різний, звідки виникає явище дисперсії.



Кл.слова:
оптимизація -- одномірні задачі -- обладнання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
6.


Топографо-геодезичне картографічне забезпечення ведення державного земельного кадастру [Електронний ресурс] : система координат і картографічні проекції / В. Д. Барановський [та ін.]. - К. : НДІГК, 2009. - 96 с.. - (Геодезія, картографія, кадастр)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто стан і проблеми використання діючих систем координат і картографічних професій для забезпечення ведення державного земелього кадастру. Наведено характеристики державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000. Визначено завдання вибору систем координат та картографічних проекцій. Досліджено характеристики спотворення довжин та площ в картографічних проекціях на території України. Запропоновано метод оптимізації параметрів картографічних проекцій на основі використання інтегрального показника Ейрі. Досліджено точнісні характеристики картографічних проекцій Гаусса-Крюгера, Ламберта, Чебишева і поперечно-циліндричної проекції Меркатора. Запропоновано використання Держаіної геодезичної референцної системи координат УСЛ-2000 та системи місцевих систем координат, похідних від УСК-2000, реалізованих в оптимізованих проекціях Гаусса-Крюгера і поперечно-циліндричної проекції Меркатора.



Кл.слова:
координати -- картографія -- топографія

   Тип видання:   художня література   
7.

Крістоф, Аґота.
Грубий зошит. Доказ. Третя брехня [Електронний ресурс] / А. Крістоф. - Харків : Фоліо, 2013. - 385 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Аґота Крістоф (1935—2011) — відома швейцарська письменниця угорського походження, яка писала свої твори французькою. Дитинство письменниці припало на часи Другої світової війни; у 1956 році вона залишає рідну Угорщину й оселяється у Швейцарії. Ці дві події — війна та еміграція — стали центральними темами її творчості. Романи «Грубий зошит» (1986), «Доказ» (1987) і «Третя брехня» (1991) утворюють трилогію, яку було перекладено понад тридцятьма мовами світу. Містка і лаконічна оповідь розгортається навколо історії довжиною в життя — одне життя на двох, адже перед нами незвичайні герої: брати-близнята, розвіяні виром війни. Це історія про те, що сімейні таємниці інколи краще не розгадувати. Про те, що найстрашнішим ворогом може стати рідний брат. Про те, що найсильнішого болю завдають найближчі люди. Про письменство, божевілля і тонку межу, яка їх розділяє...



Кл.слова:
психологічний роман -- угорська література

   Тип видання:   дисертація   
Категорія: Гірнича справа   
8.

Молдаванов, Євген Вячеславович.
Обґрунтування параметрів очисного виймання в геомеханічних зонах монтажних камер глибоких горизонтів шахт Західного Донбасу [Електронний ресурс] : дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за освітньою програмою 184 "Гірництво" / Є. В. Молдаванов ; Міністерство освіти і науки України, Національний технічний університет "Дніпровська політехніка". - Дніпро : Національний технічний університет "Дніпровська політехніка", 2022. - 307 с.

  Текст у форматі PDF 11.58 Мб


Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуального для вугледобу-вної галузі науково-технічного завдання з обґрунтування параметрів очисного виймання в геомеханічних зонах монтажних камер на підставі результатів моделювання покрокового переміщення очисного вибою у просторовій моделі виїмкової ділянки, з урахуванням впливу наявності пісковиків, а також гідростатичного тиску у покрівлі вугільного пласта, зміни довжини очисного вибою, глибини розробки, відстані відходу очисного вибою від монтажної камери. Завдання вирішено шляхом виявлення закономірностей зміни напружено-деформованого стану вуглевмісного гірського масиву та параметрів навантаження на кріплення очисної виробки.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського