Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (170)Реферативна база даних (958)Книжкові видання та компакт-диски (495)Журнали та продовжувані видання (85)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІТЕРАТУРНИЙ$<.>+<.>K=АВАНГАРД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 105
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


Дадаизм в Цюрихе, Берлине, Ганновере и Кельне [Електронний ресурс] : тексты, иллюстрации, документы : пер. с нем. / отв. ред. К. Шуман. - М. : Республика, 2001. - 559 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дадаизм - одно из наиболее оригинальных и, пожалуй, экстравагантных течений авангардистского искусства, сформировавшихся в ряде стран Европы в 10-20 гг. XX в. Особую активность он проявил в Германии, на духовной жизни которой отразилось ее поражение в Первой мировой войне. Впервые переведенная на русский язык книга содержит материалы, дающие возможность познакомиться с этим течением, что называется, `из первых рук`. Здесь представлены многочисленные манифесты, заявления, личные дневники, воспоминания его ведущих участников, образцы их литературно-поэтического и художественного творчества, раскрываются связи дадаизма с такими близкими ему течениями, как кубизм, экспрессионизм, футуризм, сюрреализм, а также проявления дадаистского искусства в наше время.



Кл.слова:
мистецтво -- дадаїзм -- авангард

   Тип видання:   підручник   
2.

Звиняцьковський, В. Я.
Світова література [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту / В. Я. Звиняцьковський, Т. Г. Свербілова, О. Є. Чебанова. - К. : Освіта, 2010. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед вами підручник, автори якого поставили собі за мету розкрити закономірності й особливості розвитку одного з видів мистецтва — літератури. Розвиток письменства завжди пов’язаний із розвитком читацтва. ХІХ століття — Золотий Вік літератури, коли читання стає масовим. Однак процес читання літератури ніколи не переривався, його розвиток продовжується і сьогодні. У цьому навчальному році, як і в минулому, основний зміст наших студій складатимуть історія літератури, літературний процес. У ході літературного процесу відбуваються становлення і розвиток літературних (художніх) напрямів.



Кл.слова:
письменник -- проза -- поема

   Тип видання:   зб. статей   
3.

Гірчак, Є. Ф.
На два фронти в боротьбі проти націоналізму [Електронний ресурс] : збірник статей 1926-1931 р.р. / Є. Ф. Гірчак. - Х. : Пролетар, 1932. - 348 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подана праця являє собою збірник статей, що їх друковано в українській партійній пресі "Більшовик України" і "Комуніст", протягом останніх чотирьох років у зв'язку з боротьбою проти націоналістичних ухилів, що точилася останнім часом у КП(б)У. Отже, ця праця є певною мірою літературний документ цієї боротьби.



Кл.слова:
націоналізм -- пропаганда -- українізація -- партія

   Тип видання:   зб. статей   
4.

Куліш, П.
Листи до М. Д. Білозерського [Електронний ресурс] / П. Куліш ; упоряд. вступ. стаття і комент. О. О. Федорук. - Л. ; Нью-Йорк : Видавництво М.П. Коць, 1997. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику публікуються листи Пантелеймона Куліша (1819-1897) до Миколи Білозерського (1800-1879), поміщика з Чернігівської губернії. Листи. що охоплюють період від 1842 по 1869 рр. містять великий матеріал для дослідження суспільних і літературних процесів 19 ст., в яких Куліш брав активну участь. Більшість листів публікуються вперше.



Кл.слова:
літературний процес

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Бірчак, В.
Карпатська Україна: спомини й переживання [Електронний ресурс] / В. Бірчак. - Прага : Нація в поході, 1940. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Володимир Бірчак – помітна постать в історії Закарпаття чехословацького періоду. Письменник, журналіст, літературний критик, він ще й залишив унікальні спогади про Карпатську Україну. Його мемуари вийшли у Празі у 1940 році, і з того часу постійно привертають увагу дослідників. Як письменник, він яскраво описав, те що бачив. Як журналіст, намагався спиратися насамперед на факти. Як критик, давав відверту оцінку тому, що відбувалося. У підсумку маємо, можливо, найцікавіші мемуари про найдраматичніший період в історії Закарпаття ХХ століття, написані по гарячих слідах. Ясна річ, що думки Володимира Бірчака – не істина в останній інстанції. Це всього-на всього погляд однієї людини. До того ж, безпосереднього учасника подій зі своїми амбіціями та складним характером. Але честь і слава йому, що відтворив дух і атмосферу тих незабутніх днів і допоміг випукліше побачити загальну картину. Книжку видало ужгородське видавництво „Гражда” через 67 років після першого видання у Празі. Цікавість до неї буде велика, бо її розхапали на цитати відразу після написання. Причому, як вороги Карпатської України, так і її симпатики.



Кл.слова:
мемуари -- історія краю

   Тип видання:   підручник   
6.

Чак, Є. Д.
Барви нашого слова [Електронний ресурс] / Є. Д. Чак. - К. : Радянська школа, 1989. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка складається з двох частин: «Із секретів перекладацьких» і «Мовно-літературний калейдоскоп». В першій частині розглядаються випадки, що становлять труднощі для перекладу, подається виразне спрямування в пошуках найточнішого слова. Друга частина розкриває походження і значення багатьох окремих слів, переважно іншомовного походження, а також «таємниці» деяких слів і виразів відомих художніх творів. Розрахована на учнів загальноосвітніх шкіл, широке коло читачів.



Кл.слова:
переклад -- походження слів

   Тип видання:   підручник   
7.

Мурэ, Ж. -Н.
Ножи мира [Електронний ресурс] / Ж. -Н. Мурэ. - М. : АСТ, 1998. - 70 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Охватывая невероятное количество клинков - от обычных до экзотических, и авангардистских, от карманных и кухонных до грозного оружия войны, книга "Ножи мира" представляет собой захватывающий и прекрасно иллюстрированный обзор ножей всех видов.



Кл.слова:
холодна зброя

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Турчин, В. С.
По лабиринтам авангарда [Електронний ресурс] / В. С. Турчин. - М. : Изд-во МГУ, 1993. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга дает представление о крупнейших явлениях авангардного искусства XX в., позволяет приблизиться к пониманию современной художественной культуры. Энциклопедически полно характеризуются течения авангарда — фовизм, экспрессионизм, кубизм, дадаизм, сюрреализм, абстрактное искусство, поп-апт и др. Анализируется искусство последних десятилетий. Особое внимание уделено крупным мастерам — П. Пикассо, В. Кандинскому, С. Дали, К Малевичу, Р. Раушенбергу и др.



Кл.слова:
дадаїзм -- сюрреалізм -- поп-арт

   Тип видання:   довідник   
9.

Борзенко, О. І.
Українська мова та література [Електронний ресурс] : довідник / О. І. Борзенко, М. Ф. Гетьманець. - Х. : Факт, 2008. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить матеріали, які допоможуть випускникам загальноосвітніх навчальних закладів на високому рівні підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури. Посібник містить програмові вимоги ЗНО-2008 МОНУ, рекомендації щодо користування посібником, розділи "Давня українська література", "Література кінця XVIII—початку XX ст. ", "Література XX ст. ", "Твори українських письменників-емігрантів", "Сучасний літературний процес", "Літературні угруповання, школи та періодичні видання", які складаються з оглядових статей, біографічних довідок про письменників і аналізу їх творчості. Розділ "Теорія літератури" подано у вигляді словника літературознавчих термінів. Призначено для випускників загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, які готуються до вступу до вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
літературне угруповання -- літературний процес -- періодичне видання

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Авангард Йогансена [Електронний ресурс] : на основі книги Майка Йогансена «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію» / уклад. Д. Горбачов. - Л. : Наутілус, 2007. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лише наприкінці ХХ століття ми знову відкрили для себе надзвичайно плідний період у розвитку української літератури – 20-ті роки, період справжнього розквіту літератури, експерименту, пошуку нових форм і нового змісту. Раптом ми з'ясували, що українська література – це щось більше, цікавіше, масштабніше, ніж звична зі школи класика. Не тільки «хіба ревуть воли, як ясла повні». Це видання знайомить читача з Майком Йогансеном і його незвичною за формою, химерною, але надзвичайно веселою повістю «Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швайцарію». Книгу ілюстровано кількома сотнями творів українських авангардистів, багато з яких маловідомі широкому загалу.



Кл.слова:
літературознавство -- розстріляне Відродження

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Єфремов, С.
Історія українського письменства [Електронний ресурс] / С. Єфремов. - К. : Феміна, 1995. - 688 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сергій Єфремов — одна з найколоритніших постатей в українському літературознавстві. Автор понад 3000 публікацій, найбільш відомий своєю «Історією українського письменства», яка в Україні, на жаль, видана не була. А це єдина авторська робота, яка охоплює український літературний процес від давнини до 20-х років нинішнього століття. Науковий метод у ній позначений виразною індивідуальністю і точністю фахових характеристик. Застосувавши соціологічний принцип у прочитанні літературних явищ, С. Єфремов створив наукову номенклатуру українського письменства, якою з певними заувагами й донині послуговуються представники всіх літературознавчих шкіл. Книга має неабияку цінність для науковців, учителів, студентів, учнів, усіх, хто не байдужий до українського слова.



Кл.слова:
письменник -- література -- національне відродження

   Тип видання:   життєпис   
12.

Старкина, С. В.
Велимир Хлебников [Електронний ресурс] / С. В. Старкина. - М. : Молодая Гвардия, 2007. - 337 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 1236)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поэт Велимир Хлебников (1885–1922), «вечный узник созвучия», «председатель земного шара», «будетлянин» (от слова «будет»), как он себя называл, действительно оказался человеком будущего. Его творческие поиски во многом определили развитие не только русской, но и мировой культуры ХХ века, а найденные им «законы чисел», «законы времени», другие открытия оказались провидческими. Его короткая жизнь окружена легендами, за которыми скрываются факты еще более фантастические, нежели сами легенды. София Старкина, исследователь русского авангарда, специалист по творчеству В. Хлебникова, впервые предприняла попытку целостного жизнеописания поэта. Помимо строго документированной хроники жизни Хлебникова и анализа основных произведений, биография включает многочисленные воспоминания современников поэта, его письма и дневники



Кл.слова:
поет -- футуризм -- авангард

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Беньямин, В.
Произведение искусства в эпоху его технической воспроизводимости [Електронний ресурс] : избранные эссе / В. Беньямин. - М. : Медиум, 1996. - 242 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Творчество Вальтера Беньямина, стоявшего у истоков Франкфурсткой школы никак не укладывается в рамки академической философии. И далеко не все - и не только его противники - готовы признать его философом. В то же время именно в наше время стало ясно, насколько трудно определить реальные границы философствования, если, разумеется, не ограничиваться чисто формальными параметрами. Беньямин, мастерски сочетающий марксизм и с традиционным еврейским мистицизмом и психоанализом, пытался найти такую форму осмысления реальности, которая отвечала бы этой новой реальности, не отказываясь от заимствований у искусства: его тексты, как уже отмечали исследователи, напоминают коллажные работы художников раннего авангарда, а принцип сочетания отдельных частей этих текстов сравним с техникой монтажа в кино. В то же время, при всем своем модернизме, он совершенно явно продолжал традицию неортодоксального, неакадемического мьшшения, которая как раз в немецкой культуре была так сильна; это традиция афористики и свободного эссе, философской поэзии и прозы, К этой достаточно разнородной и богатой традиции принадлежали Лихтенберг и Гаман, Гете и романтики, затем в нее вошел Ницше. Эта "подпольная" философия в конечном итоге оказывалась не менее значимой, чем философия, освященная титулами и званиями. А в более широкой перспективе поиски Беньямина связаны с обширным и разноконфессиональным наследием европейского религиозно-мистического миросозерцания.



Кл.слова:
грані філософії -- мистецтвознавство

   Тип видання:   енциклопедія   
14.


Мировое искусство [Електронний ресурс] : направления и течения от импрессионизма до наших дней. - СПб. : Кристалл ; М. : Оникс, 2006. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Энциклопедия посвящена искусству Новейшего времени - от конца XIX до начала XXI века. В ней представлены 77 художественных течений и направлений, дающие широкую картину развития искусства от импрессионизма и символизма до авангардизма и постмодернизма. Издание богато иллюстрировано, снабжено предисловием и именным указателем художников. Алфавитный принцип, положенный в основу данного справочного издания, делает работу с ней максимально удобной. Книга адресована всем, кто интересуется историей искусства и культуры.



Кл.слова:
мистецтво -- імпресіонізм -- символізм -- авангард -- постмодернізм

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Ad Marginem'93. Ежегодник Лаборатории постклассических исследований ИФ РАН [Електронний ресурс] / ред. Е. В. Петровская. - М. : Ad Marginem, 1994. - 423 с.. - (Философия по краям)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемый вниманию читателя ежегодник создавался усилиями разных людей, работавших в разное время. Но имеющих, как нам это представляется, некую общую направленность интереса и единство в способах его выражения. Всех этих людей на определенном этапе объединила принадлежность к одному подразделению (возникшему не случайно, в результате потребности самоопределиться) — Лаборатории постклассических исследований в философии Института философии РАН. Данный сборник является "лабораторным" по той причине, что многие из входящих в него текстов представлены как бы в своем становлении. Это не значит, что читателю предлагается "сырой материал", страдающий явной незавершенностью, — вовсе нет; это означает лишь, что целый ряд работ отражает тот путь, который их авторы проходят в своем размышлении. Поэтому хотя основные технические и редакционные усилия по подготовке настоящего издания и приходятся по большей части на прошлый год (о чем свидетельствует цифра 93 в его названии), все же вряд ли справедливо видеть в нем завершение одно-го-единственного годового цикла: ежегодник "Ad Marginem'93" — это ежегодник не только девяносто третьего, но и других, предшествовавших этому году лет, это след работы — как индивидуальной, так и совместной, — которая велась и раньше. Неудивительно поэтому, что круг проблем, исследуемых на страницах ежегодника, достаточно широк, что в какой-то мере зафиксировано в наименовании разделов. Так, столь разнородные по избранным сюжетам тексты, как статьи М. Ямпольского о визуальной репрезентации тела в эпоху Французской революции, работа В.Подороги, анализирующего психомиметический континуум у Достоевского, круглый стол, посвященный образам женского тела в рисунках В.Сальникова и фотографиях М.Михальчука и дополненный размышлениями В.Подороги по поводу фотофильмов последнего, - все эти тексты объединяет интерес к телесности как феномену восприятия. Раздел "Стенограммы" , в свою очередь, воспроизводит не столько состоявшиеся, хотя и не опубликованные ранее выступления - наряду с членами Лаборатории здесь представлены их иностранные коллеги Ж.-Л. Нанси и С. Бак­Морс, а также лекции о Прусте М.К.Мамардашвили, - сколько основные типы современного философствования (об уникальности философскогоопыта М.Мамардашвили рассуждает В.Подорога). До сих пор малоизвестные русскому читателю экспериментально-авангардные произведения Г.Стайн рассматриваются Е.ПетровскоЙ в разделе "Другая литература". "Архив сегодня" включает ряд признанных текcтoв современной французской философии (Ж.-Ф. Лиотар, Ж. Бодрийяр, Ж. Деррида), которые представляет читателю их переводчик А.Гараджа. Разнообразие тем - общие вопросы постмодернизма, совращение как ключевой термин для обозначения определенных перцептивных практик, анализ текстов Дж. Джойса - согласуется сопоставимостью подходов в рамках единого постструктуралистского течения. О своем общении с Ф. Гваттари вспоминает М. Рыклин в разделе, посвященном памяти философа. Здесь же приводится его перевод беседы К.Клеман с Ж.Делёзом и Ф.Гваттари. Реакцию на события научной и околонаучной жизни высказывают, каждый по-своему, О. Аронсон И М.Ямпольский в разделе под названием "Корреспоиденция". Этот раздел и завершает ежегодник.



Кл.слова:
мімесис -- постструктуралізм -- наука

   Тип видання:   зб. статей   
16.


Crux desperationis [Electronic resource] / ed. R. Boglione. - Montevideo : [s. n.], 2011. - 24 p.
Переклад назви: Хрест відчаю

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
авангард -- концептуалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.
 


Белград, Д.
Культура спонтанності: імпровізація і мистецтво в повоєнній Америці [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Белград . - К. : Факт, 2008 . - 528 с.. - (Висока полиця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга являє собою український переклад роботи видатного американського вченого Деніела Белграда і являє собою спробу осмислити культуру імпровізації та спонтанності у повоєнній Америці захоплюючи при цьому музику, художнє мистецтво, літературу та хореографію. Аналіз цих явищ подано із сторони неомарксистської філософії. «Культура спонтанності» – це синтетична історія повоєнного американського авангарду, що об’єднує такі багатоманітні рухи американської культури як абстрактний експресіонізм у живописі, поезія Блек Маунтіну і бітників, бібоп-джаз, експериментальний танець і кераміка. Автор показує, що це широке розмаїття мистецьких практик насправді мало одну спільну тему – спонтанну імпровізацію. Елегантна аргументація і прекрасні ілюстрації «Культури спонтанності» суттєво ревізують наші уявлення про деякі з найважливіших голосів тієї доби. З-поміж багатьох цікавих прикладів, книга описує те, як картини Джексона Поллока перетинаються з історією сучасного танцю, і пояснює їхній зв’язок з тим, що бітники захоплювались дзен-буддизмом і бібопом. Досліджуючи твори багатьох ключових культурних постатей — таких як поети Чарльз Олсон, Вільям Карлос Вільямс, Джек Керуак, Аллен Ґінзберг і ЛеРой Джонс, художники Роберт Мазервелл, Джексон Поллок і Віллем де Кунінг, гончар Пітер Вулкос, танцівник Мерс Каннінгем і джазист Чарлі Паркер, — Деніел Белград переконливо доводить те, що спонтанне мистецтво знаходилось на передньому краї повоєнної американської думки.



Кл.слова:
культура -- політологія  -- сучасне мистецтво -- західне мистецтво -- мистецтво -- США

   Тип видання:   зб. статей   
18.

Бахрах, А. В.
По памяти, по записям [Електронний ресурс] / А. В. Бахрах. - Париж : La presse libre, 1980. - 206 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Александр Васильевич Бахрах (1902-1985), восемнадцатилетним юношей покинув в 1920 г. Россию, всю оставшуюся жизнь прожил во Франции и стал известным критиком и мемуаристом русского зарубежья. Он дружил со многими знаменитостями - писателями, актёрами, художниками. Осоенно был близок с И.А.Буниным - жил под крышей его дома четыре долгих военных года. Книга '' По памяти, по записям'' - это литературные портреты А.Белого, А.Толстого, Д.Мережковского, М.Алданова, Б.Зайцева, Н.Тэффи, Дон-Аминадо, Г.Газданова, А.Вертинского, К.Бальмонта, В.Ходасевича, Г.Иванова, М.Цветаевой, Б.Пастернака, Н.Бердяева, А.Жида, А.Бенуа, Х.Сутина, М.Ларионова, Ю.Анненкова, Р.Фалька и других видных деятелей российской и мировой культуры.



Кл.слова:
літературний портрет -- діяч культури

   Тип видання:   життєпис   
19.

Марголис, М.
"АукцЫон": книга учёта жизни [Електронний ресурс] / М. Марголис. - СПб. : Амфора, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Новая книга известного музыкального журналиста — обозревателя «Известий» Михаила Марголиса представляет собой наиболее полный вариант биографии легендарной группы.



Кл.слова:
рок-музика -- авангард

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Уорхол, Э.
Философия Энди Уорхола (от А к Б и наоборот) [Електронний ресурс] / Э. Уорхол. - М. : [б. в.], 1975. - 350 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга самого известного американского художника-авангардиста, суперзвезды андеграунда 60-70х годов, в которой он размышляет о себе, своем искусстве, о простых и сложных жизненных проблемах, о людях и вещах, окружавших его



Кл.слова:
художник -- авангард
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського