Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Автореферати дисертацій (38)Реферативна база даних (244)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МЕЦЕНАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Гуцульські говірки [Електронний ресурс] / під ред. Я. Закревської. - Л. : Інститут українознавства, 1997. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Передаємо до Ваших рук Короткий словник гуцульських говірок, що є відображенням основного лексичного складу одного з найцікавіших і найархаїчніших говорів південно-західного наріччя української мови. Гуцульські говірки мають давні традиції вивчення (понад 150 років), однак окремого завершеного й опублікованого словника, який охоплював би говірки всієї Гуцульщини, досі немає. Короткий словник гуцульських говірок є науково-популярним словником шкільного типу, призначеним насамперед для освітянських потреб і масового користувача. Його об’єктом є слово як лексико-словотвірна цілість, а не як відбиття системних регулярних фонетичних і граматичних особливостей, характерних для цих говірок. Пропонований словник є диференційним, тобто він не охоплює усієї лексики, яка функціонує у гуцульських говірках, а подає лише вибрану традиційну діалектну лексику, що не ввійшла до основного словникового складу сучасної української літературної мови. Короткий словник гуцульських говірок призначений для вчителів, які працюють у діалектному оточенні, для учнів, яким він полегшить засвоєння норм української літературної мови, для всіх, хто хоче ознайомитися з діалектним розмаїттям української мови; одночасно він полегшить читання творів художньої літератури, у яких автори використовують гуцульський говір із стилістичною метою, а також користування давніми і сучасними фольклорними й етнографічними матеріалами з Гуцульщини. Пропонований Словник є певним етапом у створенні повного академічного Словника гуцульських говірок, який укладає група мовознавців відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за принципами і засадами, що відповідають вимогам підготовки академічних діалектологічних видань. Основою його є багатотисячна картотека, яка, хоч і формувалася протягом тривалого часу, досі ще відкрита для поповнення. Авторський колектив плекає надію, що великий кількатомний Словник теж незабаром почне друкуватися окремими випусками, якщо на його підготовку до друку і публікацію будуть знайдені потрібні кошти, належна підтримка та розуміння меценатів і громадськості.



Кл.слова:
говірка -- діалектологія

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Чикаленко, Є. Х.
Щоденник 1919-1920 [Електронний ресурс] / Є. Х. Чикаленко ; за ред. В. Верстюка, М. Антоновича. - К. : Видавництво імені Олени Теліги ; Нью-Йорк, 2005. - 640 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є частиною щоденника видатного українського громадського діяча, мецената Євгена Чикаленка, який він вів з 1907 по 1929 рр. У ній відтворюються та коментуються події другої половини Української революції, пов'язані з її спадом та поразкою визвольних змагань. Щоденник містить величезну кількість малознаного фактичного матеріалу, його аналіз, рефлексії автора.



Кл.слова:
революція -- національність

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Животко, Аркадій.
Історія української преси [Електронний ресурс] / А. П. Животко ; уклад. М. С. Тимошик. - К. : Наша культура і наука, 1999. - 368 с.. - (Літературні пам'ятки України)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга повертається в Україну через більш ніж півстоліття після першого її видання у Мюнхені. Об'єктивно і всебічно автор показує, в яких умовах і як розвивалась наша періодика на українських теренах і в діаспорі від зародків її у козацькі часи до Другої світової війни. За масштабами охоплення фактологічного матеріалу, залучення до наукового обігу колосального масиву архівних джерел української еміграції, кількістю повернутих імен засновників, творців і меценатів українських часописів, які безпідставно були вилучені свого часу з вітчизняної історіографії, це видання є на сьогодні найповнішим. Для студентів вищих навчальних закладів, працівників засобів масової інформації. Може бути корисною учителям загальноосвітніх шкіл, старшокласникам, усім, хто цікавиться вітчизняною історією.



Кл.слова:
періодика -- журналістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Долгин, А.
Манифест новой экономики [Електронний ресурс] : вторая невидимая рука рынка / А. Долгин. - М. : АСТ, 2010. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Что такое вторая рука и как она действует? Зачем обществу так много разных товаров? Что не договаривает про счастье экономика счастья? Как связаны между собой талант, успех и звездность? Как заработать в социальных сетях? По какой бизнес-модели будут развиваться индустрии развлечений и медиа? Что такое эмоциональный гистерезис? Как измерить культурные ценности? Почему бедным выгодно заниматься меценатством? Что такое субъективное время личности и как сделать его качественным?



Кл.слова:
споживання -- страхування -- прибуток

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Лопарев, Х. М.
Самарово. Село Тобольской губернии и округа [Електронний ресурс] : хроника, воспоминания и материалы о его прошлом / Х. М. Лопарев. - Санктпетербург : Типография имепраторской академии наук, 1896. - 244 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данное издание основано на материалах по истории Тобольского края, которые были собраны ученым, выходцем из села Самарово (Ханты-Мансийск) Х. М. Лопаревым. Бывшему остяцкому городищу князя Самара в низовьях реки Иртыш посвящено обширное исследование. Оно включает описание местной природы, топографию села, его историческую хронику, родословные жителей и их занятий, словарь языка и говора сельчан. Как отмечали современники, автор обладал способностью выбрать в документальном источнике самое ценное и значимое. Исторические факты и события тесно переплетены с повседневной жизнью жителей села. Из воспоминаний Х. Лопарева можно узнать о развитии пароходного движения: «…в 1860 году прошел через Самарово в Березов первый пароход купца Рязанова». Статистические данные: «…в Самарово в 1894 году насчитывалось 436 ревизских душ, 175 дворов, 130 отдельных домохозяев». Ученый указал дату основания (первого упоминания) села Самарово: 20 мая 1582 года, приведя текст краткой Сибирской (Кунгурской) летописи. Книга была выпущена на средства российского библиофила, купца, промышленника и мецената Г. В. Юдина. Издание до сих пор остается образцом краеведческого исследования.



Кл.слова:
етнографія

   Тип видання:   художня література   
6.
 


Грин, Г.
Распутник. Обезьянка лорда Рочестера, или жизнь Джона Уилмота, второго графа Рочестера [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Г. Грин. - СПб. : Амфора, 2007. - 286 с.. - (Серия "Амфора")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Впервые на русском: ранняя книга всемирно известного английского прозаика о лорде Рочестере — знаменитом поэте периода Реставрации, герое-любовнике, придворном шуте и театральном меценате, отважном воине и трусливом убийце, талантливом политике и жалком сифилитике, который известен читателю по фильму «Распутник» с Джонни Деппом в главной роли.



Кл.слова:
література -- роман -- пригоди

   Тип видання:   життєпис   
7.

Журавльов, Денис.
Мазепа [Електронний ресурс] : людина, політик, легенда / Д. Журавльов. - Х. : Фоліо, 2010. - 382 с.. - (Історичне досьє)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Іван Мазепа - одна з тих знакових постатей української історії, життя та вчинки котрих і сьогодні викликають гарячі суперечки як фахових істориків, так і аматорів, а також людей, взагалі далеких від історичних перипетій. Політичний діяч, військовий, дипломат, меценат. Мало кому випала така цікава й непроста доля за життя та після смерті. То хто, зрештою, такий Іван Степанович Мазепа? Приятель царя Петра, один із перших кавалерів найвищого російського ордену Андрія Первозванного - і борець за інтереси Української козацької держави; будівничий величних соборів, що дотепер є окрасою багатьох українських міст, - і «Юда», відлучений від церкви, підданий анафемі, що нерідко виголошувалася з амвонів тих самих соборів; зазвичай неймовірно обережний майстер складних дипломатичних ігор - і людина, що зуміла поставити на карту все і, зрештою, програла найризикованішу й найголовнішу гру свого життя; блискучий світський кавалер у дусі розкішного, неповторного XVII століття, улюбленець жіноцтва і чи не єдиний справді обдарований поет і музикант-аматор серед усіх українських гетьмані. Можливо, той, хто прочитає цю книгу, зможе створити свій власний варіант образу Мазепи - одного з найколоритніших, найцікавіших українців



Кл.слова:
Гетьманщина -- історія України -- боротьба з Москвою

   Тип видання:   фотоальбом   
Категорія: Релігія   
8.

Колянківський, М.
Дерев’яні церкви в Україні [Електронний ресурс] / М. Колянківський. - Торонто : Ми і світ, 1954. - 48 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання вміщує малюнки й чорно-білі фотографії дерев'яних церков Західної України. У текстовій частині підкреслено самобутність дерев'яного будівництва, його народне коріння і вплив природних умов. Ілюстрації було взято переважно з львівських видань 20–30-х років ХХ ст. Альбом було видано за сприяння М. Колянківського (1912–1985), письменника, літературознавця, мецената, фундатора однієї з найбільших мистецьких галерей «Ми і світ», а також журналу з однойменною назвою (Торонто, Канада).



Кл.слова:
дзвінниця -- каплиця -- архітектура

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Українки в історії [Електронний ресурс] / голов. ред. В. Борисенко. - К. : Либідь, 2004. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на великому архівному матеріалі, маловідомих літературних джерелах подаються портрети видатних жінок України від часів Київської Русі до наших днів. Вміщено розповіді про славетних українок — жінок-патріоток із знатних родів, меценаток, вчених, літераторок, мисткинь, громадських та політичних діячок, учасниць боротьби за незалежність України та збереження національної ідентичності. Багато імен високих достойниць висвітлюються вперше.



Кл.слова:
патріот -- жінка -- меценат -- вчені

   Тип видання:   життєпис   
10.

Таирова-Яковлева, Т.
Мазепа [Електронний ресурс] / Т. Таирова-Яковлева. - М. : Молодая гвардия, 2007. - 306 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 1241)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В серии "ЖЗЛ" впервые выходит биография Ивана Мазепы, гетмана Украины, политического деятеля, дипломата и мецената. Автор рассказывает о культурной среде украинского возрождения конца XVII - начала XVIII века. Ярким ее представителем был Мазепа - поэт, покровитель архитектуры, книгоиздания, просвещения и богословия. Двадцать лет, на протяжении которых он возглавлял Украину, стали периодом экономического расцвета, укрепления государственного управления в рамках автономии и многочисленных военных походов, включая взятие Кизикирмена, Азова и Замостья. Правление Мазепы - это период, когда нарастали противоречия между Гетманщиной и создававшейся Российской империей. Реформы Петра, усугубившиеся тяготами Северной войны, привели к трагическим для Украины и России событиям, в центре которых оказалась и судьба Мазепы.



Кл.слова:
гетьманство -- Військо запорізьке -- козацтво

   Тип видання:   каталог   
11.

Тарновский, В. В.
Каталог украинских древностей коллекции В. В. Тарновского [Електронний ресурс] / В. В. Тарновский. - К. : Тип. К. Н. Милевского, 1898. - 86 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є каталогом до унікальної колекції українських старожитностей відомого мецената, громадського і культурного діяча другої половини ХІХ ст. – В. В. Тарновського, яка стала важливою складовою фондів та експозиції Чернігівського історичного музею. Також у виданні знаходяться фотографії до даної колекції.



Кл.слова:
археологія -- давня історія -- первісне суспільство

   Тип видання:   життєпис   
12.

Січинський, Володимир.
Іван Мазепа: людина і меценат [Електронний ресурс] / Володимир Січинський. - 2-е вид.. - Нью-Йорк : [б. в.], 1959. - 54 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Гетьман

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Січинський, Володимир.
Іван Мазепа: людина і меценат [Електронний ресурс] / Володимир Січинський. - Вінніпеґ : Просвіта, 1951. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
гетьман

   Тип видання:   життєпис   
14.
 


Мортон, Фредерик.
Ротшильды. История династии могущественных финансистов [Електронний ресурс] / Фредерик Мортон. - М. : Центрполиграф, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Фредерика Мортона – это увлекательная история клана могущественных финансистов. Их фамилия давно стала символом богатства, успеха и процветания. Члены этого семейства внесли огромный вклад в культуру и прославили свои имена на ниве благотворительности. В книге присутствует множество забавных, трагических и поучительных историй, в которых участвуют колоритнейшие персонажи: особы королевской крови, государственные мужи, поэты, художники.



Кл.слова:
банкір -- меценат

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.
 


Саси, Юлия.
Вена [Електронний ресурс] : история города / Ю. Саси. - М. : Эксмо, 2009. - 392 с.. - (Биографии великих городов)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Легкий дымок над кофейной чашкой, знакомый Штраусу, императору Францу-Иосифу, Фрейду, Климту и Хундертвассеру ... Вена, как настоящий ювелирный шедевр, блистает множеством граней: Опера, вальсы, кофейные дома и кондитерские, пышные имперские здания, искусство модерна и психоанализ... В этой книге вас ждут династия Габсбургов, прогулки по улицам Вены, история дворцов, эамков, галерей, рассказы о энаменитых венцах, художниках и меценатах, аристократах и торговцах, ученых и музыкантах, зарисовки из жизни современных горожан . Добро пожаловать в Вену!



Кл.слова:
місто -- путівник -- Відень -- Австрія

   Тип видання:   життєпис   
Категорія:    
16.

Петренко, Ірина Миколаївна.
Єлизавета Милорадович (1832–1890) в українському суспільно-політичному русі [Електронний ресурс] : монографія / І. М. Петренко ; Полтавський університет економіки і торгівлі. - Полтава : ПУЕТ, 2013. - 151 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії використані архівні документи, епістолярна спадщина й наукові праці, на основі яких представлено життєвий шлях і суспільно-політичну діяльність відомої української шляхтянки, меценатки, громадської діячки, однієї з когорти фундаторів Товариства імені Шевченка у Львові, тітки останнього гетьмана України Павла Петровича Скоропадського Єлизавети Іванівни Скоропадської-Милорадович (1832–1890). У дослідженні запропоновано систематизований виклад розпорошених згадок про Є. Милорадович, проаналізовано її політичні погляди й активну громадську позицію, показано її повсякденне життя, найближче оточення, родину. Праця розрахована на істориків, краєзнавців, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
меценатство -- громадська діяльність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.


Літературні вечори в Українському Інституті Модерного Мистецтва Чикаго, 1973-2006 [Електронний ресурс] / уклад. В. Боднарук, В. Білецький ; Український Інститут Модерного Мистецтва (Чикаго), Товариство Української Мови (ТУМ-Чикаго), Український Культурологічний Центр (Донецьк), Донецьке обласне Товариство української мови. - Д. : Український Культурологічний Центр, 2006. - 47 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Український Інститут Модерного Мистецтва (УІММ) був заснований у 1971 р. меценатом д-ром Ахілем Хрептовським та групою українських мистців-модерністів в серці українського району Чикаго. Вже незабаром він став представницьким життєздатним культурологічним закладом, музеєм, який обслуговує місцеву громаду Чикаго і здійснює програму культурних показів, літературних зустрічей, демонструє фільми, влаштовує музичні імпрези. Експонати УІММ, часто доповнені каталогами, утримуються в головній галереї, яка займає 2100 квадратних стіп. Три бічні галереї включають постійну колекцію, створену з робіт Чиказьких мистців, а також скульпторів і живописців Української школи. Програми УІММ викликають живий інтерес серед членів суспільства. Під його дахом влаштовуються індивідуальні й збірні виставки українських і неукраїнських мистців, здебільш мо лодшої ґенерації. Інститут видає двомовні ілюстровані каталоги, листівки-репродукції, має архів. УІММ - це неприбуткова громадська організація, що укомплектовує свій штат тільки добровольцями, однодумцями, які намагаються розділити своє бачення з суспільством і світом. Український Інститут Модерного Мистецтва служить мистецьким символом української громади Чикаго і всієї Америки.У цій книзі автори-укладачі висвітлюють одну з яскравих сторін діяльності УІММ - літературні вечори, які відбулися впродовж 1973-2006 рр.



Кл.слова:
читання -- культурна політика -- поезія

   Тип видання:   зб. статей      життєпис   
18.


Іван Мазепа [Електронний ресурс] : до 370-річчя від дня народження гетьмана України, мецената : збірник матеріалів / уклад. С. В. Бутко ; Чернігівська обласна державна адміністрація, Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. - Чернігів : [б. в.], 2009. - 137 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить матеріали про життя та діяльність гетьмана України Івана Мазепи. Він призначений для редакторів ЗМІ, заступників голів райдержадміністрацій та голів міських рад міст обласного значення з гуманітарних питань, сільських і селищних голів, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, працівників закладів освіти і культури, всіх, хто цікавиться історією України та рідного краю.



Кл.слова:
гетьманщина -- Північна війна -- біографістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Хворостухина, Светлана Александрова.
Барселона и шедевры Гауди [Електронний ресурс] / С. А. Хворостухина. - М. : Вече, 2008. - 240 с.. - (Памятники всемирного наследия)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Странно, но еще тридцать лет назад мало кто знал и слышал о соборе Саграда Фамилиа. Сегодня это величайшее из строящихся в наши дни творений рук людских известно каждому образованному человеку. Так же как имя его создателя - гениального архитектора Антонио Гауди и его покровителя, мецената Эусебио Гуэля. И все же главный герой этой книги - Барселона, город, где творил Гауди, где создавали в XIX столетии уникальные строения самые выдающиеся архитекторы-модернисты Испании, где закладывались основы мировой архитектуры XXI века.



Кл.слова:
модернізм -- архітектура -- урбаністичне середовище

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Ионина, Надежда А..
100 великих музеев мира [Електронний ресурс] / Надежда А. Ионина. - М. : Вече, 2000. - 511 с.. - (100 великих)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, продолжающая популярную серию «100 великих», рассказывает об истории зарождения музейного дела, о том, как частные коллекции страстных собирателей и меценатов превращались в великие музейные собрания. В ней собран материал о музеях древних и совсем молодых, всемирно известных и еще не ставших самыми знаменитыми. Читатель книги совершит путешествие в Афинский акрополь и Помпеи, Ватикан и Лувр, Дворец дожей и Эскориал, Кунсткамеру и Петродворец, в Эрмитаж и Алмазный фонд России.



Кл.слова:
музеєзнавство -- мистецтвознавство -- естетична цінність
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського