Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (25)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (880)Реферативна база даних (4468)Книжкові видання та компакт-диски (2153)Журнали та продовжувані видання (190)
Пошуковий запит: (<.>K=МУЗИЧН$<.>+<.>K=ОБДАРОВАНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.


Краткий оперный словарь [Електронний ресурс] / сост. А. А. Гозенпуд. - К. : Музична Україна, 1986. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основное назначение словаря - дать краткие сведения о значительный произведениях, характерных для репертуара музыкального театра от истоков до наших дней. Содержит статьи и справки о классических современных операх. Приложен аннотированный именной указатель композиторов и их оперных произведений.



Кл.слова:
композитор -- музичний театр -- опера

   Тип видання:   словник   
2.

Кунтяева, Татьяна Семеновна.
Словарь иностранных музыкальных терминов [Електронний ресурс] / Т. С. Кунтяева, Н. В. Молокова. - 7-е изд.. - Ленинград : Музыка, 1988. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В связи с распространением музыкальной терминологии на различных европейских языках переводные словари приобретают в наше время немаловажное практическое значение. К этой категории принадлежит и данный словарь. В нем содержатся наиболее распространенные иностранные термины, применяемые в нашей музыкальной практике в иноязычном (латинском) написании, и дается краткий перевод их на русский язык. Словарь предназначен для музыкантов-профессионалов — исполнителей, композиторов, теоретиков, историков, педагогов, учащихся и широкого круга любителей искусства.



Кл.слова:
музична термінологія

   Тип видання:   монографія   
3.

Небеська, А. В.
Культуріндустрія і хеві-метал [Електронний ресурс] : трансформація важкої музики від 70-их років до сьогодні : кваліф. робота ... бакалавра культури / А. В. Небеська; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Актуальність даного дослідження полягає в популярності важкої музики сьогодні й її впливі на життя сучасних людей. Від 70-х років хеві-метал трансформувався, і сьогодні деякі його піджанри користуються популярністю серед дуже великого числа меломанів. Об'єктом дослідження є важка музика і допоміжні артефакти хеві-металу: тексти пісень, відеокліпи, зображення виконавців, поведінка фанатів. Предметом дослідження є явище комерціалізації музики; варіанти протистояння комерціалізації музики; відображення у музиці тенденцій сучасного суспільства і їх зміна від 70-х років до сьогодення. Метою даної роботи є спроба проаналізувати важку музику від часу її виникнення до сьогодення, виокремити відмінності між хеві-металом 70-х років і хеві-металом сьогодні і з'ясувати, яке місце важка музика займає у культуріндустрії. Завданнями роботи є: визначити ознаки хеві-металу 70-х, 90- х і 2000-х; з'ясувати відносини між хеві-металом і традиційною культурою цих 4 років; зрозуміти трансформацію важкої музики і вплив на цей процес комерціалізації; дати відповідь на запитання, чи є хеві-метал музикою для аутсайдерів, або ж він є одним з продуктів культуріндустрії. Методами роботи є аналіз наявної літератури, досліджень важкої музики, а також аналіз музики, текстів пісень, відеокліпів, фотографій і зображень Матеріалами дослідження є музика відомих хеві-метал виконавців, тексти пісень, відеокліпи на пісні, фотографії музичних гуртів і окремих виконавців. Наукова новизна дипломної роботи полягає у дослідженні теми, яка не досліджувалася вітчизняними науковцями, а також розгляд важкої музики у контексті культуріндустрії.



Кл.слова:
музика -- рок -- меломанія -- шоу-бізнес

   Тип видання:   монографія   
4.

Парфан, Н. Я.
Нові медіа в контексті сучасної музичної культури [Електронний ресурс] : кваліф. робота ... магістра культури / Н. Я. Парфан; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи нові медіа в контексті музичної культури, ми намагаємося з’ясувати, як їхні властивості позначаються на музиці. При цьому нам доводиться обійти феномен електронної музики, оскільки він не має прямого стосунку до нових медіа в тому розумінні, в якому вживають це поняття його автори. Виникнення електронної музики пов’язують не з комп’ютерними чи цифровими технологіями, а з більш ранніми звуковими експериментами. Натомість предметом даного дослідження будуть ті опосередковані метамедіумом комп’ютера «об’єкти», що пов’язані з прагматикою музики. На нашу думку, нові медіа, якими визначається досвід слухача, – це аудіоформат MP3, файлообмінні та соціальні мережі, портативні цифрові плеєри. Цей перелік включає лише найтиповіші феномени, а тому, безсумнівно, може бути розширеним та нюансовним. В основі роботи лежить опис та аналіз емпіричного матеріалу –«переслідування об’єктів», як називає цей метод англійський дослідник Девід Бір. Ми звертаємося до комп’ютерних програм, файлообмінних сайтів, віртуальних спільнот, а також форумів та соціологічних досліджень, в яких слухачі розповідають про власний досвід. Коли мова йде про таке недавнє явище, як нові медіа, узагальнення неможливі без прямого доступу до емпіричної реальності. Тому наше дослідження побудоване на індукції – від одничиного, часткового ми рухаємося до загального. Такий підхід обумовлює структуру нашої роботи: вона розбита на три розділи, кожен з яких присвячений конкретному медіафеномену.



Кл.слова:
електронна музика -- mp3 -- соціальна мережа -- слухач

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Кушпет, В. Г.
Самовчитель гри на старосвітських музичних інструментах [Електронний ресурс] / В. Г. Кушпет. - К. : LitSoft, 1997. - 148 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить інформацію про гру на давніх українських інструментах - кобзі, бандурі та торбані, а також ноти до народних пісень, що виконуються на ціх інструментах.



Кл.слова:
кобза -- бандура -- торбан

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Осовицкая, З.
В мире музыки [Електронний ресурс] : учебное пособие по музыкальной литературе для ДМШ / З. Осовицкая, А. С. Казаринова. - М. ; СПб. : Музыка, 1996. - 200 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии предлагается новый методологический подход, обуспечивающий многогранное понимание языка музыки, умение ориентироваться в форме произведения, его стилевых и жанровых особенностях.



Кл.слова:
музична освіта -- музична література -- композитор

   Тип видання:   хрестоматія   
7.

Апраксина, О. А.
Из истории музыкального воспитания [Електронний ресурс] / О. А. Апраксина. - М. : Просвещение, 1990. - 207 с.. - (Библиотека учителя музыки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая хрестоматия, составленная крупнейшим специалистом в области методики музыкального воспитания, доктором педагогических наук О. А. Апраксиной, включает материалы, знакомящие читателя с различными проблемами массового музыкального воспитания в дореволюционной России, в нашей стране после революции за рубежом - в социалистических и капиталистических странах. Соответственно, книга состоит из трех разделов, каждый из которых предваряется специальным предисловием, где даются ориентиры в оценке тех или иных явлений, необходимые комментарии.



Кл.слова:
музична освіта -- музичне виховання

   Тип видання:   монографія   
8.
 


Іваненко, О.
Українсько-французькі зв’язки: наука, освіта, мистецтво (кінець ХVІІІ – початок ХХ ст.) [Електронний ресурс] / О. Іваненко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2009. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі архівних матеріалів, опублікова- них документів, періодики, мемуарних та епістолярних джерел здійснено спробу узагальнюючого дослідження українсько-французьких наукових, освітніх та літературно- мистецьких взаємин кінця ХVІІІ – початку ХХ ст. (на матеріалах українських губерній Російської імперії). Проаналізовано передумови розвитку українсько-французьких культурних зв’язків, співробітництво університетів України з науково-освітніми центрами Франції, основні напрями взаємовпливів у сфері літератури, театрального, музичного та образотворчого мистецтв. У „Додатках” вміщено архівні документи, а також джерела, опубліковані в періодичних виданнях ХІХ – поч. ХХ ст. Розрахована на науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією міжнародних відносин.



Кл.слова:
співробітництво університетів -- образотворче мистецтво -- міжнародні відносини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Кушнир, Александр.
Хедлайнеры [Електронний ресурс] / А. Кушнир. - СПб. : Амфора, 2007. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Их обожают миллионы поклонников. Они собирают стадионы. Их имена пишут на афишах самыми крупными буквами. Они - хедлайнеры.



Кл.слова:
музична критика -- шоу-бізнес -- російський рок

   Тип видання:   монографія   
10.

Лосєв, О. Ф.
Музична естетика античного світу [Електронний ресурс] : пер. с рос. / О. Ф. Лосєв. - К. : Музична Україна, 1974. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге представлено собрание текстов А. Лосева из его многотомного труда "Истории античной эстетики" исключительно по проблеме музыкальной эстетике античной эпохи. Для всех кто интересуется музыкой, эстетикой и философией.



Кл.слова:
античність -- антична культура

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Franco, S.
Hardware design of a real-time musical system [Electronic resource] / S. Franco. - Urbana : Department of Computer Science University of Illinois, 1974. - 95 p
Переклад назви: Дизайн апаратних засобів музичної системи в реальному часі

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This thesis describes the hardware design of a hybrid system for the composition and performance of electronic music in real-time. While analog circuitry is primarily employed in the generation and processing of sounds, digital circuitrsy is devoted to the exercise of control, under the immediate supervision of the composer/performer. Such a digital vs. analog partition, together with a proper choice of the man vs. machine interface, is intended to satisfy the niuch emphasized musical need for the immediate, real-time interaction between the composer/performer and his instrument.



Кл.слова:
гібридна система -- генерація -- музична система

   Тип видання:   художня література   
12.

Дереш, Любко.
Культ [Електронний ресурс] / Л. Дереш. - Л. : Кальварія, 2006. - 91 с.. - (Бібліотека часопису Четвер)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Один з перших романів ще зовсім юного автора, в якому він з дивною для його віку сентиментальністю описує жорстокі забавки тінейджерів. Головний герой, що приїхав на канікули у маленьке західноукраїнське містечко, відверто розповідає історію стосунків, котрі привели до вбивства. Комплекси, страхи, сексуальні бажання, приховане і явне суперництво, музичні уподобання і стереотипи місцевої «моди» — усі мотиви, актуальні для світу підлітків, Дереш розгортає через аморальність, до якої ставиться без надмірної критики. Деякі з героїв «другого плану» у цьому романі стали повноцінними персонажами роману «Культ», а певні сюжетні «ходи» набули там цікавого розвитку.



Кл.слова:
тінейджер -- сучасна проза

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Herbert, G. H.
A Souvenir of musical Toronto [Електронний ресурс] / G. H. Herbert. - Toronto : Musical Toronto, 1898. - 56 с.
Переклад назви: Сувеніри Музичного Торонто

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
музика

   Тип видання:   методичний посібник   
14.
 


Кирнарская, Дина Константиновна.
Музыкальные способности [Електронний ресурс] / Д. К. Кирнарская. - М. : Таланты - XXI век, 2004. - 496 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена исследованию структуры музыкального таланта, который рассматривается как универсальная модель одаренности в разных областях деятельности. Музыкальная одаренность исследуется автором максимально широко, и наряду с классическими жанрами в книге представлены примеры из джазовой музыки, поп-, рок-музыки и фольклора. Книга опирается на обширный экспериментальный материал.



Кл.слова:
музична обдарованість -- музична педагогіка

   Тип видання:   підручник   
15.

Мюллер, Теодор Фридрихович.
Полифония [Електронний ресурс] : учебник для музыковедческих отделений музыкальных вузов / Т. Ф. Мюллер. - М. : Музыка, 1989. - 335 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
поліфонічне багатоголосся -- музичний жанр

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Мартынов, В. И.
3она opus posth, или Рождение новой реальности [Електронний ресурс] / В. И. Мартынов. - М. : Классика-ХХІ, 2005. - 288 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Какое место занимают композиторы в мире современной музыкальной культуры и каковы их перспективы в будущем? В своей предыдущей книге Владимир Мартынов — исследователь и композитор — вынес окончательный приговор: время композиторов ушло в прошлое. Закончилась ли вместе с ними музыка? Ответ на этот вопрос содержит новая книга Мартынова — «Зона opus posth». Какая музыка зазвучит в новой, «посткомпозиторской» реальности, каковы законы, по которым она создается и функционирует, какой она станет — музыкальная культура будущего, — обо всем этом Мартынов рассуждает не только как «футуролог» и музыковед, но и как философ и социолог.



Кл.слова:
музична культура -- філософія музики -- футурологія

   Тип видання:   монографія   
17.

Михайличенко, О. В.
Музично-педагогічна діяльність українських композиторів і виконавців другої половини ХІХ – початку ХХ ст. [Електронний ресурс] : історичні нариси / О. В. Михайличенко. - Суми : Мрія-1, 2005. - 102 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Музична культура — складний історично обумовлений процес, який своїм корінням йде у глибину віків, бо музика як частка суспільної свідомості у всі часи мала синкретичний характер — була невід’ємною частиною людського буття. Українська нація за своїми ознаками має художньо-емоційні риси, які відрізняють її від інших своєрідними проявами музично-естетичного характеру у повсякденному житті. Тому розвиток самосвідомості та самовизначенності українського народу у значній мірі визначається впливом цих проявів.



Кл.слова:
історія музики -- музична культура

   Тип видання:   монографія   
18.

Михайличенко, О. В.
Музично-естетичне виховання дітей та молоді в Україні (ретроспективно-теоретичний аспект) [Електронний ресурс] / О. В. Михайличенко. - Суми : Козацький вал, 2007. - 356 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
музичне виховання -- музична педагогіка

   Тип видання:   монографія   
19.

Михайличенко, О. В.
Освітньо-педагогічні аспекти розвитку української музичної культури другої половини ХІХ – початку ХХ ст. [Електронний ресурс] : монографія / О. В. Михайличенко. - Суми : Мрія-1, 2005. - 292 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
музична освіта -- музичне виховання

   Тип видання:   методичний посібник   
20.

Барроуз, Т.
Все о клавишах [Електронний ресурс] : подробный самоучитель игры на фортепиано и синтезаторе : пер. с англ. / Т. Барроуз. - М. : АСТ : Астрель, 2008. - 189 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Музыка - это целый мир, имеющий особое измерение. Сделать его своим - это, значит, научиться понимать и передавать в звуках музыки состояние души, настроения и переживания, которым невозможно подыскать слова. В мире музыки есть давно проторенные дорожки, пройти по которым может каждый. Наша книга станет для вас надежным гидом не только в лабиринте музыкальной грамоты, но и в той лаборатории, где таинственный мир звука соединяется с достижениями современных технологий.



Кл.слова:
музичний інструмент -- музика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського