Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Реферативна база даних (30)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАМ’ЯТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

   Тип видання:   підручник   
1.

Моро, М. И.
Математика [Електронний ресурс] : учебник для 1 класа начальной школы / М. И. Моро, С. И. Волкова, С. В. Степанова. - М. : Просвещение, 2003-2006

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Первое полугодие. - 2006. - 112 с.

Ч. 2 : Второе полугодие. - 2003. - 96 с.


Учебник составлен в соответствии с возрастными особенностями детей. Материал учебника доступен, иллюстрирован, насыщен. В учебнике много заданий на развитие памяти, логического мышления, на формирование вычислительных навыков.



Кл.слова:
пам’ять -- логічне мислення

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 


Светлова, Инна.
Укрепляем память [Електронний ресурс] / Инна Светлова. - М. : Эксмо, 2006. - 64 с.. - (Академия дошкольного развития)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Все родители будущих первоклассников мечтают о том, чтобы их ребёнок успешно начал обучение в школе. Во многом это зависит от того, насколько хорошо у малыша развита память, может ли ребёнок быстро и качественно запоминать материал урока.



Кл.слова:
дитина -- виховання -- педагогіка -- дошкільне виховання -- пам’ять

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Шерер, Жан-Бенуа
Літопис Малоросії, або Історія козаків-запорожців та козаків України, або Малоросії [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Жан-Бенуа Шерер. - К. : Укр. письменник, 1994. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уперше українською (перекладів на жодну з інших слов’янських мов немає) надруковано працю французького історика XVIII століття — перший західноєвропейський твір, цілком присвячений історії України. Зі сторінок книги промовляє шира симпатія автора до України, захоплення героїчною боротьбою козаків за волю. Попри помилки, упередження, схиляння перед потужністю імперії, проти якої боролись козаки, перед культом Катерини II, узагальнення Ж.-Б. Шерера звучать цілком по-сучасному: «Цей народ, пам’ять якого повна спогадів про предків, скинув із себе ярмо, — і саме цього не хочуть йому пробачити».



Кл.слова:
козацтво

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Hamlin, J. S.
The hidden power of flash components [Electronic resource] / J. S. Hamlin, J. Tarbell, B. Williams. - Alameda : Sybex, 2003. - 304 p.
Переклад назви: Прихована сила компонентів флеш

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Use this step-by-step guide to achieve amazing effects with the hundreds of Flash components available from Macromedia and various third parties, from avoiding pitfalls to building games and more.



Кл.слова:
пам’ять -- інформація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Ємець, А. А.
Як навчити вашу дитину виразно читати і заучувати вірші [Електронний ресурс] / А. А. Ємець. - Х. : Ранок, 2009. - 96 с.. - (Сімейна педагогіка)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У переважної більшості дітей від народження добре розвинуті пам’ять і артистизм, проте деяким з них усе одно важко запам’ятати й вивчити напам’ять вірш або хоча б виразно його прочитати. Якщо ви прагнете допомогти в цьому своїй дитині, ця книга для вас! У ній подано відповіді на основні питання, які виникають у дорослих при ознайомленні дітей із віршованими творами. У книзі ви знайдете пояснення прийомів і методів, літературні вправи та ігри, що допомагають формувати позитивне ставлення дитини до поезії, розвивати вміння виразно читати та заучувати вірші. Книга призначена турботливим батькам, учителям початкових класів, вихователям груп подовженого дня, гувернерам, репетиторам, а також студентам педагогічних ВНЗ.



Кл.слова:
виховання -- розвиток дитини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Матейко, Р.
Галицькі лицарі волі. Українські визвольні змагання на Тернопільщині 1900-1920 років у контексті історії України [Електронний ресурс] / Р. Матейко. - Т. : Принтер-інформ, 2002. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-популярному нарисі на основі конкретних прикладів і фактів розглянуто зародження та розвиток українського стрілецького руху в Галичині. Автор пропонує читачам здійснити подорож воєнними дорогами січовиків на Тернопільщині. Переконливо відтворено також інші героїчні й трагічні сторінки історії нашого краю: виникнення Західно-Української Народної Республіки, бойовий шлях її збройних сил –Української Галицької Армії, події польсько-української війни 1918–1919 рр. та участь у ній тернополян. Йдеться також про те, як склалися долі славних борців за волю рідної землі, за українську державність, як увічнена їх пам’ять. Видання буде корисним краєзнавцям, учителям, студентам, учням, усім, хто, цікавиться історією України, зокрема Тернопільщини.



Кл.слова:
Українська Держава -- армія -- Галичина

   Тип видання:   дисертація   
7.

Гетьман, Д. І.
Повернення і реституція історико-культурних цінностей в українсько-польсько-російських відносинах (1920-ті – 1930-ті роки) [Електронний ресурс] : дис. ... канд. істор. наук : 07.00.01 / Д. І. Гетьман. - К. : [б. в.], 2010. - 237 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Упродовж тривалого часу українські землі входили до складу Австро-Угорської монархії, Речі Посполитої, Російської імперії, Угорщини, Румунії, Чехословаччини, Союзу Радянських Соціалістичних Республік, на території яких через різні об’єктивні та суб’єктивні причини опинилася величезна кількість українських історико-культурних цінностей – надбання народу, невід’ємна частина його історії. Культурні пам’ятки – це духовний світ кожної нації, її пам’ять, символи, ідеї. Їхня реституція, повернення, реевакуація, всебічне використання та вивчення є складовою частиною пріоритетних напрямків державної політики України, орієнтованої на побудову сильної, незалежної, європейської держави.



Кл.слова:
історія України -- культура України

   Тип видання:   життєпис   
8.

Вирський, Дмитро.
Станіслав Оріховський-Роксолан [Електронний ресурс] : життя і пам’ять / Дмитро Вирський. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 215 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка присвячена Станіславу Оріховському-Роксолану (1513 – 1566) – видатному інтелектуалу, який походив із західних теренів України (Перемишльщина). Вихованець університетів Польщі, Австрії, Німеччини і Італії (де сприйняв чимало модерних ідей європейського Ренесансу) він лишався патріотом Русі, майбутнє якої пов’язував із Польським Королівством (яке якраз за його життя перетворювалося на наднаціональний проект «універ- сальної держави» з високим ступенем громадянських вольностей – «шляхетської імперії» чи то Речі Посполитої багатьох народів). Відтак, Роксолан усіляко намагався зацікавити уряд і співгромадян проблемами України (особливо турецько-татарською загрозою). «Руський досвід» Оріховський охоче привносив до різних інтелектуальних і духовних практик своєї доби – як адепт Реформації і Контрреформації він пробував спертись на православні традиції (шлюбність священиків, причастя мирян «під обома видами» – хлібом і вином і т.д.), прагнув об’єднання усіх християнських церков. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться інтелектуальною традицією України.



Кл.слова:
ренесансна філософія -- екуменічна діяльність -- реформація суспільства

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Островецький, Ростислав.
Волинь. Земля нескорена [Електронний ресурс] : краєзнавчий нарис / Р. Островецький, А. Островецька. - Луцьк : [б. в.], 2006. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В своїй новій книжці я хочу добрим словом згадати покоління тих борців, які в 2 0 -30-х роках минулого століття не шкодували себе для святої справи і прилучилися до священної боротьби за Україну. Хочу розповісти про тих, хто своєю самозреченістю не дав вигаснути в серцях українців іскрам волелюбності, прагнення до волі, до державності, передав новим поколінням естафету гордих наших предків. їх називали просто хлопцями. І були вони герої. Бо власною кров'ю та ціною життя вписали рядочок у трагічну історію національно-визвольних змагань. І називали їх - Організація Українських Націоналістів. Правда про них надовго була захована в спецархівах КДБ, а пам’ять сплюндрована більшовицькими ідеологами. Ця книга - краплина світла на життя тих, хто прожив його з великою любов'ю до рідної землі, шана їх пам’яті.



Кл.слова:
визвольні змагання -- ОУН -- УПА -- Волинь

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Шаповал, Ю.
Культура історичної пам’яті [Електронний ресурс] : європейський та український досвід / Ю. Шаповал, Л. Нагорна, О. Бойко. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2013. - 600 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історична пам’ять – умовний і крихкий конструкт, який вибудовується у зіткненні політичних і корпоративних інтересів, ідеологічних настанов. Проблема відсутності в Україні єдиного ціннісного, понятійного, символічного простору нині є однією з найгостріших з-поміж тих, які підтримують стан постійної ідентифікаційної кризи. Автори вбачали завдання у дослідженні вузлових питань, як практичного, так і теоретичного характеру, що їх ігнорування може привести до ескалації пам’яттєвих війн та поглиблення розколотості символічного простору. Як запобігти цьому? На це запитання прагнуть віднайти відповідь автори книги.



Кл.слова:
політологія -- історична пам'ять -- ідентифікаційна криза

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 



Військовий полон та інтернування. 1939-1956. Погляд через 60 років [Електронний ресурс] : матеріали міжнародної наукової конференції, 2-4 червня 2006 р. / відп. ред. А. Чайковський. - К. : Парламентське вид-во, 2008. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Початок спільній німецько-українській розробці проблеми «Радянські й німецькі військовополонені та інтерновані» покладено у 2004 р., підписанням угоди між Державним комітетом архівів України й Об’єднанням «Саксонські меморіали» у пам’ять жертвам політичного терору (ФРН). До пропонованого читачеві збірника включено доповіді та повідомлення, які були виголошені на міжнародній науково-практичній конференції «Військовий полон та інтернування. 1939-1956. Погляд через 60 років», що відбулася у Києві 2-4 червня 2006 р. Висвітлюються проблеми військового полону розглядуваного періоду, а також деякі його аспекти часів Першої світової війни. Вміщено документальні розповіді, видруковані у різний час у газеті «Сільські вісті». Матеріали збірника стануть важливим підґрунтям для подальших досліджень цієї проблеми істориками, політологами, а також будуть корисні усім, хто цікавиться непростою і нерідко суперечливою історією Другої світової війни.



Кл.слова:
військовополонені -- друга світова війна -- військовий полон -- інтернування

   Тип видання:   зб. статей   
12.


Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (11 – 12 червня 2020 року) [Електронний ресурс] : збірник наукових праць = Totalitarianism as a system of destruction of national memory : Materials of the All-Ukrainian scientifi c-practical conference with international participation / відп. ред. Тетяна Єщенко. - Львів : Друкарня Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, 2020. - 556 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.33 Мб


У збірнику наукових праць уміщено матеріали учасників усеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті». Подано розвідки, в яких розглянуто колективну пам’ять і національну ідентичність, міфи, символи й ідеологеми комуністичного тоталітаризму у мистецтві, науці й освіті; репресії, голод, державний терор, ідеологічний тиск, війни як засоби знищення української нації, місця української національної пам’яті (топографічні, монументальні, символічні, функціональні); визначено десемантизацію базових ідеологем радянської семіосфери в сучасній українській мові, розглянуто русифікацію як інструмент експансії і (нео-)тоталітаризму; проаналізовано ідеологічну цензуру, тоталітарну риторику і нові маніпулятивні технології у пресі, на радіо, телебаченні, рекламі, в мережі інтернет.

Для науковців у галузі українознавства, істориків, культурологів, філологів.



Кл.слова:
історія і сучасність -- інструмент експансії -- тоталітаризм

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія:    
13.


Могилянські читання 2022 : Зберегти пам’ять: українське музейництво у вирі лихоліть [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / відп. ред. О. М. Черняхівська ; голов. ред. М. А. Остапенко ; ред.: К. К. Крайній, Л. П. Михайлина, А. Г. Варивода ; Національний заповідник "Києво-Печерська лавра". - Київ : НВП "Інтерсервіс", 2023. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 22.87 Мб


У збірнику вміщено наукові праці учасників ХХVІI Могилянських читань (Національний заповідник “Києво-Печерська лавра”, 15–16 грудня 2022 р.). Загалом опубліковано 28 тематичних статей, що є результатами новітніх досліджень у галузях історії, мистецтвознавства, реставрації, пам’яткознавства та музеєзнавства.

Видання розраховано як на фахівців, так і на широке коло зацікавленої читацької аудиторії.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського