Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (1120)Реферативна база даних (2631)Книжкові видання та компакт-диски (896)Журнали та продовжувані видання (117)
Пошуковий запит: (<.>K=ЦИФРОВІ$<.>+<.>K=ЄДНАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
1.

Кисель, Виталий Андреевич.
Аналоговые и цифровые корректоры [Електронний ресурс] : справочник / В.А. Кисель. - М. : Радио и связь, 1986. - 184 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Приводятся методы построения пассивных и активных аналоговых корректоров, содержащих элементы RLC- и RС-цепей, операционные усилители, инвертирующие каскады, сумматоры, транзисторы и т. д., а также цифровых корректоров. Основное внимание уделяется регулируемым корректорам разных типов. Даются конкретные схемы корректоров, основные формулы по расчету н примеры. Для инженерно-техническнх работников, специализирующихся в области связи и радиотехники; будет полезен студентам вузов.



Кл.слова:
аналогові коректори -- цифрові коректори -- RLC -- RC -- суматор -- транзистор

   Тип видання:   наукове видання   
2.


100 найвідоміших образів української міфології [Електронний ресурс] / В. Завадська [та ін.]. - К. : Орфей, 2002. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Людська душа потребує єднання зі світом, тому міф завжди буде органічною часткою культури. До світогляду нашого народу увійшли вірування та уявлення багатьох поколінь, які жили на території сучасної України й належали до різних племен та археологічних культур. Давні збирачі, мисливці, рибалки, скотарі й землероби залишили відлуння своїх вірувань у тому багатогранному комплексі, який ми звемо українською традиційною культурою. Ця книжка є оригінальною спробою систематизовано представити найхарактерніші й найцікавіші образи, що існували у віруваннях і магічній практиці українського етносу.



Кл.слова:
міф -- звичай -- вірування

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Історія Львова в документах та матеріалах [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів. - К. : Наукова думка, 1986. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватікану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв'язки міста з іншими містами України і Росії, вплив Великого Жовтня на піднесення революційної боротьби трудящих за соціальне і національне визволення та возз'єднання з Радянською Україною. Широко показується процес перетворення Львова у великий промисловий і культурний центр України. Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.



Кл.слова:
місто -- економічний розвиток -- політика

   Тип видання:   монографія   
4.

Парфан, Н. Я.
Нові медіа в контексті сучасної музичної культури [Електронний ресурс] : кваліф. робота ... магістра культури / Н. Я. Парфан; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2009. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи нові медіа в контексті музичної культури, ми намагаємося з’ясувати, як їхні властивості позначаються на музиці. При цьому нам доводиться обійти феномен електронної музики, оскільки він не має прямого стосунку до нових медіа в тому розумінні, в якому вживають це поняття його автори. Виникнення електронної музики пов’язують не з комп’ютерними чи цифровими технологіями, а з більш ранніми звуковими експериментами. Натомість предметом даного дослідження будуть ті опосередковані метамедіумом комп’ютера «об’єкти», що пов’язані з прагматикою музики. На нашу думку, нові медіа, якими визначається досвід слухача, – це аудіоформат MP3, файлообмінні та соціальні мережі, портативні цифрові плеєри. Цей перелік включає лише найтиповіші феномени, а тому, безсумнівно, може бути розширеним та нюансовним. В основі роботи лежить опис та аналіз емпіричного матеріалу –«переслідування об’єктів», як називає цей метод англійський дослідник Девід Бір. Ми звертаємося до комп’ютерних програм, файлообмінних сайтів, віртуальних спільнот, а також форумів та соціологічних досліджень, в яких слухачі розповідають про власний досвід. Коли мова йде про таке недавнє явище, як нові медіа, узагальнення неможливі без прямого доступу до емпіричної реальності. Тому наше дослідження побудоване на індукції – від одничиного, часткового ми рухаємося до загального. Такий підхід обумовлює структуру нашої роботи: вона розбита на три розділи, кожен з яких присвячений конкретному медіафеномену.



Кл.слова:
електронна музика -- mp3 -- соціальна мережа -- слухач

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Переяславська рада 1654 року [Електронний ресурс] : (історіографія та дослідження) / голов. ред. П. Сохань. - К. : Смолоскип, 2003. - 890 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник "Переяславська рада 1654 року" висвітлює проблематику українсько-московської угоди, укладеної в результаті січнево-березневих переговорів 1654 р. між Богданом Хмельницьким і московським царем Олексієм Михайловичем. Перша частина видання містить передруки праць української історіографії та публіцистки останньої чверті XIX - 70-х років XX ст. До другої частини ввійшли наукові дослідження сучасних істориків - огляди української, російської, польської та англомовної історіографій, статті про Переяславську раду, її причини та наслідки. Науковими аргументами ще раз спростовується т.зв. переяславська легенда про добровільне входження України до складу Московської держави як вияв "споконвічної мрії" українського народу до "возз"єднання" Русі. Московський напрямок дипломатії Богдана Хмельницького мав такий самий зміст, як і турецько-кримський, шведський, семигородський та ін. Основним завданням української політики того часу був пошук сильного військового союзника у боротьбі з Річчю Посполитою за об'єднання всіх етнічних українських земель в державно-адміністративному устрої Війська Запорозького. Для науковців, студентів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Хмельниччина -- возз'єднання

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Боляновський, А.
Українські військові формування в збройних силах німеччини [Електронний ресурс] : 1939-1945 / А. Боляновський. - Л. : [б. в.], 2003. - 736 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці йдеться про українські національні військові підрозділи, частини та з'єднання, що діяли на боці німецької армії в роки Другої світової війни. Автор висвітлює історію національних легіонів, допоміжних і охоронних частин, батальйонів Українського Визвольного Війська, дивізії "Галичина", юнацьких протиповітряних та інших формацій, створених з українців. Описано їх використання німецькими установами як допоміжного фактору в рамках психологічної війни і воєнних дій проти Радянського Союзу. Особливу увагу звернено на політику Німеччини у справах створення цих формацій. Показано зусилля частини українських політичних та військових діячів, спрямовані на використання цих формувань з метою пропагування ідей українського визвольного руху. Використано матеріали архівів України, Німеччини, США, Польщі, Білорусі, Чехії, а також численні публікації стосовно цієї проблеми в книгах, журналах та газетах.



Кл.слова:
національне військо -- політика Німеччини

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Косик, В.
Україна і Німеччина у Другій світовій війні [Електронний ресурс] / В. Косик. - Л. ; Париж ; Нью-Йорк : Наукове товариство ім. Шевченка, 1993. - 658 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автором цієї унікальної дослідницької праці є Володимир Косик - в минулому учасник підпілля ОУН(б), а наразі президент Об'єднання українців Франції, професор Сорбонського університету (Париж). У виданні проаналізовано події в Україні під час II Світової війни, рух опору та багато ін. цікавих досліджень, спираючись на численні архівні документи.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- Друга світова війна -- колабораціонізм -- визвольний рух -- окупація

   Тип видання:   наукове видання   
8.
 


Гайке, В. Д.
Українська дивізія "Галичина" [Електронний ресурс] : історія формування і бойових дій у 1943-45 рр. / В. Д. Гайке. - Торонто ; Мюнхен ; Париж : Накладом братства кол. Вояків 1-ої Української Дивізії УНА, 1970. - 273 с.. - (Записки наукового товариства ім. Шевченка ; т. 188)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія формування й бойових дій найбільшого українського військового об'єднання на німецькому боці під час Другої світової війни, що існувало від літа 1943 р. під назвою Дивізія "Галичина". Автор - Вольф-Дітріх Гайке - був начальником штабу дивізії з 1944 р.



Кл.слова:
Друга світова війна -- УНА

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Цибко, О. Г.
Революційно-визвольна боротьба трудящих Західної України за возз'єднання з УРСР (1934-1939 рр.). [Електронний ресурс] / О. Г. Цибко. - Л. : Вид-во Львівського ун-ту, 1963. - 137 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На значному документальному матеріалі показано революційно-визвольну боротьбу трудящих Західної України в 1933-1939 рр. проти соціального і національного гніту панської Польщі, за возз'єднання з УРСР, керівну і спрямовуючу роль КПЗУ в цій боротьбі.



Кл.слова:
бунт -- революція

   Тип видання:   словник   
10.


Інформаційне суспільство. Дефініції: людина, її права, інформація, інформатика, інформатизація, телекомунікації, ліцензування, сертифікація, економіка, ринок, юриспруденція інтелектуальна власність, [Електронний ресурс] / В. М. Брижко [и др.]. - К. : Інтеграл, 2002. - 220 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведені у словнику дефініції визначають і тлумачать основні поняття, що з'явилися у останні десятиріччя і почали використовуватися у суспільстві, стосовно когнітивних процесів у сфері інформатизації та зв'язку, конвергенція яких все більше поглиблюється і схиляється у бік розвитку інформаційних технологій та штучного інтелекту. Зроблено спробу кореляційного об'єднання термінів з точки зору проблем прав та свобод людини, індустрії інформації, інформаційних ресурсів, інформаційної інфраструктури та телекомунікацій, інтелектуальної власності й ринкової економіки в умовах переходу до Інформаційного суспільства.



Кл.слова:
інформація -- телекомунікація -- економіка

   Тип видання:   монографія   
11.

Хмелёв, К. Ф.
Основы SDH [Електронний ресурс] / К. Ф. Хмелёв. - К. : Політехніка, 2003. - 584 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Последовательно изложены основные аспекты построения и использования одной из новейших телекоммуникационных технологий - волоконно-оптических цифровых систем передачи, принадлежащих к синхронной цифровой иерархии SDH. Рассмотрены основы построения систем передачи SDH, особенности построения их линейных трактов, основы построения сетей SDH и управления ими, основы технической эксплуатации систем передачи и сетей SDH. Кратко описана система передачи SDH уровня STM-16 типа AXD-2500 компании Ericsson. Для студентов старших курсов специальности «Телекоммуникации», аспирантов и инженерно-технических специалистов, которые хотят изучить принципы построения систем передачи и сетей SDH, их основные особенности и получить базовые знания в области современных телекоммуникационных технологий.



Кл.слова:
оптичне волокно  -- цифрові технології

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Москатов, Е. А.
Основы телевидения [Електронний ресурс] : краткий конспект лекций / Е. А. Москатов. - Таганрог : Таганрог, 2005. - 26 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Телевидение – это передача изображения на расстояние с помощью электронных устройств. При передаче изображения формируются электрические сигналы элементов изображения, при этом один кадр изображения разбивается на строки. Количество строк строго фиксированно по стандарту 625/50 или 575/60. При формировании отдельных строк элементы изображения преобразуются в электрические сигналы аналоговой или цифровой формы. Для преобразования элементов изображения в сигнал применяют приёмопередающие элементы, которые позволяют преобразовать квант световой энергии в электрический сигнал. Световая энергия, полученная приёмопередающей трубкой (ППТ) (или, другое название, электронным “глазом”), вначале поступает на потенциальный (резистивный) рельеф изображения. Он представляется в виде элементов матрицы. В каждый момент времени на рельеф поступает световая энергия определённой интенсивности. Для преобразования световой энергии в электрическую каждого отдельного резистивного элемента изображения применяется электронный луч. Он обеспечивает ток в цепи, в которую включён резистор элементов изображения (рис. 1). Изображение со временем меняется, поэтому со временем меняется и ток в цепи каждого элемента изображения. С учётом интенсивности световой энергии и величин потенциалов отдельных резистивных элементов соответственно будут изменяться величины электрических сигналов.



Кл.слова:
цифрові технології

   Тип видання:   фотоальбом   
13.

Newman Lowrance, G.
Digital sports photography [Electronic resource] / G. Newman Lowrance. - Boston : Thomson course technology PTR, 2005. - 256 p
Переклад назви: Цифрові спортивні фотографії

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Take a unique look at the special techniques involved in shooting sports photographs digitally as you get a glimpse into the author?s own journey toward becoming a successful sports photographer. You?ll also get a wealth of information from some of the best sports shooters and editors working today in the industry. Cover important issues, including color management, camera setup, and equipment options and get insiders? tips on what a photo editor looks for in determining what makes a great image. Discover the techniques and methods unique to shooting photographs for baseball, football, basketball, ice hockey, soccer, and tennis. Whether you?re covering the Olympics for Sports Illustrated or a local youth soccer game, "Digital Sports Photography" will give you the help and guidance you need to make your photos stand out.



Кл.слова:
спортсмен -- фотографія -- спорт -- мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Johnson, H.
High-speed signal propagation: advanced black magic [Electronic resource] / H. Johnson, M. Graham. - Upper Saddle River : Prentice Hall PTR, 2003. - 800 p.
Переклад назви: Високошвидкісне поширення сигналу: "чорна магія" для всіх

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In High-Speed Signal Propagation, Howard Johnson and Martin Graham bring together state-of-the-art techniques for building digital interconnections that can transmit faster, farther, and more efficiently than ever before. Packed with new examples and never-before-published high-speed design guidance, this book offers a complete and unified theory of signal propagation for all metallic media, from cables to pcb traces to chips.



Кл.слова:
розповсюдження сигналу -- цифрові з'єднання

   Тип видання:   підручник   
15.


Статистичні методи дослідження [Електронний ресурс] : тексти лекцій для студентів Інституту журналістики / уклад. С. В. Штефан. - [Б. м. : б. в.]. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Слово “статистика” походить від латинського ”status” – стан. Звідси утворилися слова: “stato” – держава; “statista” – знавець держави; “statistica” – сума знань про державу. Спочатку статистика надавала лише словесний опис державних справ і лише з ХІХ ст.статистичні відомості стали повідомляти в кількісній формі. В сучасному розумінні термін “статистика” вживається в науці з 1749 року. Вперше його запровадив німецький вчений професор філософії та права Готфрид Ахенваль (1719-1772).



Кл.слова:
статистика -- цифрові показники

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Сотников, С. К.
Дальнє приймання телепередач [Електронний ресурс] / С. К. Сотников. - К. : Техніка, 1976. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто принципи дальнього прийому телепередач і основні технічні засоби, які застосовуються для цієї мети. Описано конструкції антен для дальнього прийома телепередач, дано рекомендації з вибору і створення багатоелементних антен типу «хвильовий канал» та їх встановлення у залежності від умов прийому. Описано синфазні дво- і чотириповерхові антени, складені з антен типу «хвильовий канал». Наведено схеми з'єднання та узгодження поверхів антен та фідерних ліній. Надано рекомендації з вибору типу узгоджуючих пристроїв і кабеля для фідерних ліній. Книга розрахована на широке коло радіолюбителів.



Кл.слова:
технічний засіб -- антена -- сигнал

   Тип видання:   монографія   
17.

Сергієнко, Г. Я.
Т.Г. Шевченко і Кирило-Мефодіївське товариство [Електронний ресурс] / Г. Я. Сергієнко. - К. : Наукова думка, 1983. - 205 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії висвітлені суспільно-політична діяльність революційного демократа Т. Г. Шевченка і його участь в Кирило-Мефодіївському товаристві – таємній організації, що виникла у Києві й діяла на Україні в 1846–1847 pp. Виявлено зв'язки товариства, показано розмежування його учасників на революційно-демократичну і ліберально-буржуазну групи, розкрито зміст статуту та програми, що передбачали ліквідацію самодержавства й скасування кріпосного права, поширення освіти серед народу, визволення і об'єднання слов'янських країн у республіканську федерацію. Для наукових працівників, істориків, викладачів і студентів історичних факультетів



Кл.слова:
політична діяльність -- товариство -- історія

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Бобрицька, В. І.
Валеологія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. І. Бобрицька, М. В. Гриньова. - К. : ІЗМН, 1998. - 395 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник розглядає валеологію як багатогранну інтегративну науку. Детально висвітлюються складові здоров'я — фізичне, психічне, соціальне і духовне. Пропонуються методики зміцнення здоров'я. Народний досвід оздоровлення, традиції, що враховують валеологічні аспекти побуту та культури українців подаються в контексти завдань посібника. Навчальний посібник адресований студентам педінститутів, педагогам і медичним працівникам, громадським оздоровчим організаціям та об'єднанням, які пов'язані з навчально- виховною роботою.



Кл.слова:
здоров'я -- оздоровлення -- екологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Красовський, І.
Лемківщина у боротьбі за об'єднання з Україною [Електронний ресурс] / І. Красовський. - Йонкерс : Організація Оборони Лемківщини, 1964. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія України -- визвольний рух

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.


Громадські об'єднання в Україні [Електронний ресурс] : навч. посібник / за ред. В. М. Бесчастного. - К. : Знання, 2007. - 415 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
політична партія -- профспілка -- організація
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського