Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Автореферати дисертацій (5053)Реферативна база даних (35598)Книжкові видання та компакт-диски (1698)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧАСТОТН$<.>+<.>K=РОЗПОДІЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
1.

Добротворский, Игорь Николаевич.
Теория электрических цепей [Електронний ресурс] : учебник для техникумов / И. Н. Добротворский. - М. : Радио и связь, 1989. - 472 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются физические процессы и методы расчетов пассивных и активных электрических цепей. Подробно описываются временные и частотные характеристики различных цепей. Приводятся простейшие программы расчетов с использованием микроЭВМ. Большое внимание уделяется расчету и анализу активных цепей. Учебник иллюстрирован цветными графиками, схемами, диаграммами. Для учащихся техникумов связи всех специальностей.



Кл.слова:
електричний ланцюг

   Тип видання:   підручник   
2.

Примак, Т. О.
Маркетинг [Електронний ресурс] / Т. О. Примак. - 2-е вид., виправл. і доп.. - К. : Изд-во МАУП, 2004. - 228 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто комплекс питань з маркетингу. Особливу увагу приділено сутності концепції маркетингу, зовнішньому маркетинговому середовищу та його дослідженню, маркетинговій товарній політиці, маркетинговій ціновій політиці, маркетинговій політиці комунікацій та її складовим, маркетинговій політиці розподілу, а також управлінню маркетингом. Для студентів, аспірантів, викладачів, фахівців, які цікавляться питаннями маркетингу і працюють у цій сфері.



Кл.слова:
економіка -- ринок -- ціна -- товар

   Тип видання:   словник   
3.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   підручник   
4.

Боровков, Александр Алексеевич.
Математическая статистика. Оценка параметров. Проверка гипотез [Електронний ресурс] / А. А. Боровков. - М. : Наука, 1984. - 472 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга написана на основании лекций, которые читались автором в течение многих лет на 3-м курсе математического факультета Новосибирского университета. Книга охватывает широкий круг вопросов, включающий в себя основания современной математической статистики, предельные теоремы для эмпирических распределений и основных типов статистик, основы теории оценок и теории проверки гипотез. Излагаются, в частности, методы отыскания оптимальных и асимптотически оптимальных процедур. Книга рассчитана на аспирантов и студентов математических и физических специальностей высших учебных заведений.



Кл.слова:
перевірка гіпотези -- вибірка -- емпіричне розподілення

   Тип видання:   словник   
5.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   підручник   
6.

Кобзарь, А. И.
Прикладная математическая статистика [Електронний ресурс] : для инженеров и научных работников. / А. И. Кобзарь. - М. : Физматлит, 2006. - 816 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматриваются способы анализа наблюдений методами математической статистики. Последовательно на языке, доступном специалисту - не математику, излагаются современные методы анализа распределений вероятностей, оценки параметров распределений, проверки статистических гипотез, оценки связей между случайными величинами, планирования статистического эксперимента. Основное внимание уделено пояснению примеров применения методов современной математической статистики. Книга предназначена для инженеров, исследователей, экономистов, медиков, аспирантов и студентов, желающих быстро, экономично и на высоком профессиональном уровне использовать весь арсенал современной математической статистики для решения своих прикладных задач.



Кл.слова:
ймовірість -- розподілення -- випадкова величина

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Бурков, В. Н.
Модели и методы мультипроектного управления [Електронний ресурс] / В.Н. Бурков, О.Ф. Квон, Л.А. Цитович. - М. : ИПУ РАН, 1997. - 62 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В работе рассматриваются вопросы, связанные с распределением ресурсов между несколькими независимыми проектами. Задача заключается в минимизации времени завершения всех проектов или взвешенной суммы времен завершения. Описываемый подход основан на представлении каждого проекта в виде отдельной операции (агрегирование). Затем решается задача оптимального распределения ресурсов по множеству независимых операций. Получив распределение ресурсов на каждом проекте, можно для каждого проекта решить задачу распределения ресурсов по операциям проекта. Дается описание методов распределения ресурсов по множеству независимых операций и методов агрегирования проектов. Рассмотрена также прикладная задача финансирования инвестиционных проектов.



Кл.слова:
розподіл ресурсів

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Філімоненков, О. С.
Фінанси підприємств [Електронний ресурс] : навчальний посібник / О. С. Філімоненков. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Вид-во МАУП, 2004. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглядаються фінанси підприємств і принципи їх організації; грошові кошти, канали їх надходження, порядок зберігання і витрачання; фінансові результати, їх види, порядок формування і розподілу; податки, їх класифікація, порядок розрахунку і сплати в бюджет; організація оборотних коштів і кредитування підприємств; капітальні вкладення, їх види, порядок здійснення і фінансування; фінансове планування, його види і характеристика; зміст і порядок складання фінансового плану підприємства. Для студентів економічних спеціальностей, які вивчають курс "Фінанси підприємств", і практичних працівників, які займаються питаннями економіки, бухгалтерського обліку та оподаткування підприємств.



Кл.слова:
гроші -- фінансування -- бюджет

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Гмурман, В. Е.
Теория вероятностей и математическая статистика [Електронний ресурс] : учебное пособие для вузов / В. Е. Гмурман. - 4-е изд., доп.. - М. : Высшая школа, 1972. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга cодержит весь материал новой программы по теории вероятностей и математической статистике. Добавлены главы: показательное распределение, проверка статистических гипотез, однофакторный дисперсионный анализ. Большое внимание уделено статистическим методам обработки экспериментальных данных; приведены удобные расчетные таблицы. В конце каждой главы помещены задачи с ответами. Книга предназначается для студентов инженерно-экономических институтов и факультетов, а также будет полезной инженерам и экономистам, применяющим вероятностные и статистические методы при решении практических задач.



Кл.слова:
розподілення -- статистична гіпотеза

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Лайонс, Р.
Цифровая обработка сигналов [Електронний ресурс] : 2 изд. / Р. Лайонс. - М. : Бином, 2006. - 656 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой учебник по цифровой обработке сигналов, написанный понятным языком, снабженный достаточный количеством иллюстраций и наглядных примеров. Она содержит краткое введение в необходимый математический аппарат (в том числе и '-преобразование, преобразования Лапласа и Гильберта, статистику), в принципы машинного представления сигналов (двоичные форматы), рассматривает вопросы периодической дискретизации. Отдельные главы посвящены дискретному и быстрому преобразованиям Фурье. В разделе цифровой фильтрации подробно рассмотрены фильтры с конечной и бесконечной импульсной характеристикой, фильтры на основе частотной выборки н интерполированные КИХ-фильтры. Описаны квадратурные сигналы и комплексное понижающее преобразование Разобраны принципы преобразования частоты дискретизации, необходимые для проектирования полифазных и каскадированных интеграторов-гребенчатых фильтров. Усреднению сигналов (во временной и частотной области) — когерентному и некогерентному - посвящена отдельная глава. Значительную часть книги составляет коллекция советов и «маленьких хитростей» в области цифровой обработки сигналов. Полезен начинающим специалистам и терминологический словарь, вынесенный в приложение. Книга отличается четкостью построения, тщательной выветренностью примеров и сбалансированностью сложности/доступности материала. Для чтения се достаточно иметь базовые знания из вузовского курса математического анализа.



Кл.слова:
математичний апарат -- цифровий сигнал

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Лєвашов, Н. В.
Неоднорідний Всесвіт [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Н. В. Лєвашов. - Архангельск : [б. в.], 2006. - 396 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі автор викладає свою теорію простору. Ця теорія дозволяє пояснити практично всі явища живої і неживої природи. Розглядаючи взаємодію безперервно мінливого неоднорідного простору з матерією, яка має конкретні властивості і якості, автор вводить поняття «квантування простору за матеріями». Подібний підхід дозволяє звести всі природні явища в одну гармонійну, не суперечливу систему. І, як наслідок, вперше з’являється можливість пояснити природу гравітаційного, магнітного та електричного полів, як результат взаємодії неоднорідного простору з неоднорідно розподіленою в ньому матерією. Використовуючи принцип неоднорідності, автор показує єдність законів природи на рівні макро- і мікрокосмосу. Уперше сформульовані необхідні та достатні умови для виникнення життя не лише на нашій планеті, але і на мільярдах інших планет із моменту їх виникнення. Книга буде цікавою як для учених і філософів, фахівців, викладачів, так і для широкого кола читачів, кому небайдужі проблеми пізнання життя на Землі і досягнення вищого рівня свідомості розумної матерії.



Кл.слова:
теорія простору

   Тип видання:   наукове видання   
12.


Москвофільство [Електронний ресурс] : документи і матеріали / за заг. ред. С. А. Макарчука. - Л. : Вид-во ЛНУ ім. І. Франка, 2001. - 119 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
галичина -- розподіл земель -- історична подія

   Тип видання:   монографія   
13.

Білецька, О.
Поділля на зламі XIV - XV ст. [Електронний ресурс] : до витоків формування історичної області: монографія / О. Білецька. - О. : Астропринт, 2004. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі залучення широкого кола вітчизняних та зарубіжних джерел вивчається становлення історичної області України — Поділля. Хронологічні рамки роботи охоплюють період від другої половини XIV ст. до першої половини XV ст. Дослідження починається зі з'ясування сутності терміну "Поділля" в історико-географічному та історико-етнографічному контекстах. Встановлюючи особливості історичних умов виникнення Поділля як окремої політичної одиниці, авторка пропонує чітку періодизацію розвитку краю, відтворює перипетії його розподілів і перерозподілів між різними державами. Значна увага приділяється висвітленню політики східноєвропейських володарів та їх васалів щодо Поділля.



Кл.слова:
українська земля -- регіон -- область

   Тип видання:   підручник   
14.

Волощук, Ю. І.
Сигнали та процеси у радіотехніці [Електронний ресурс] : у 4 т. / Ю. І. Волощук. - Х. : "Компанія СМІТ", 2003

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 580 с.


У першій частині підручника докладно розглянуто сучасні методи аналізу детермінованих сигналів, математичні моделі керувальних, вузькосмугових, складних сигналів. Особливу увагу приділено сигналам з амплітудною, частотною, фазовою модуляцією. Подання теоретичного матеріалу супроводжено великою кількістю прикладів, вправ та задач для самостійного розв'язання. Для студентів радіотехнічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Підручник може бути корисний також студентам суміжних спеціальностей, спеціалістам та магістрам з радіотехніки, аспірантам.



Кл.слова:
сигнал -- математика

   Тип видання:   підручник   
15.

Замятин, В. Я.
Мощные полупроводниковые приборы. Тиристоры [Електронний ресурс] : справочник / В. Я. Замятин, Б. В. Кондратьев, В. М. Петухов. - М. : Радио и связь, 1988. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Содержит данные по электрическим параметрам, габаритным размерам, предельным эксплуатационным характеристикам, сведения по основному функциональному назначению отечественных тиристоров. Приводятся динамические, импульсные, частотные, температурные зависимости параметров, а также описываются особенности применения тиристоров в радиоэлектронной аппаратуре.



Кл.слова:
тиристор -- напівпровідник

   Тип видання:   підручник   
16.

Куо, Б.
Теория и проектирование цифровых систем управления [Електронний ресурс] / Б. Куо. - М. : Машиностроение, 1986. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Изложены теория и основы проектирования систем управления, содержащих в контуре цифровую вычислительную машину. Приведен математический аппарат исследования подобных систем, рассмотрены методы их анализа во временной и частотной областях. Изложены вопросы управляемости и наблюдаемости цифровых систем управления. Рассмотрена специфика систем, использующих микропроцессор в качестве управляющего устройства. Для инженерно-технических работников, занимающихся анализом и проектированием систем автоматического управления, а также для студентов и аспирантов соответствующих специальностей.



Кл.слова:
керуючий пристрій -- аналіз -- метод обробки

   Тип видання:   підручник   
17.

Маковеева, М. М.
Системы связи с подвижными объектами [Електронний ресурс] / М. М. Маковеева, Ю. С. Шинаков. - М. : Радио и связь, 2002. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрены основы теории и общие принципы систем связи с подвижными объектами, функциональные схемы устройств, станций и систем, способы формирования цифровых сигналов (речи и данных), современные методы модуляции и демодуляции. Изложены основы проектирования сотовых сухопутных систем подвижной связи, частотно-территориального планирования сотовых сетей. Приведены основные характеристики современных подвижных систем связи различных стандартов. Рассмотрены принципы построения и основы расчета сети соединительных цифровых радиорелейных линий, а также систем спутниковой связи.



Кл.слова:
зв'язок -- стільникова мережа

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Будівництво   
18.

Старостин, В. А.
Технологические измерения и контрольно-измерительные приборы в промышленности строительных материалов [Електронний ресурс] / В. А. Старостин. - М. : Стройиздат, 1980. - 287 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебнике изложены основные метрологические термины и определения, относящиеся к измерительным приборам и измерительным преобразователям. Рассмотрены дистанционные передачи посредством индуктивных, индукционных, частотно-ферродинамических, унифицированных электросиловых и пневмосиловых преобразователей. Описаны методы измерения давления (разрежения), уровня, температуры, расхода жидкостей, газов и сыпучих материалов, а также анализа газовых смесей, измерения плотности, вязкости, влажности. Разобраны принципиальные схемы и конструкции приборов ГСП, а также вторичных приборов, предназначенных для измерения технологических параметров. Рассмотрены вопросы планиметрирования диаграмм самопишущих приборов. Даны основные сведения об обслуживании приборов контроля и о их выборе. Учебник предназначен для учащихся техникумов специальности "Эксплуатация автоматических устройств в промышленности строительных материалов".



Кл.слова:
вимірювання -- будівництво

   Тип видання:   наукове видання   
19.
 


Кастельс, М.
Інформаційне суспільство та держава добробуту. Фінська модель [Електронний ресурс] : пер. з англ. / М. Кастельс, П. Хіманен. - К. : Ваклер, 2006. - 230 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга про мережеве суспільство Фінляндії була створена завдяки щирій підтримці та співпраці з численними колегами. Особливо хотілося б відзначити таких талановитих учених, як Семпса Хакулінен (Sampsa Hakulinen) і Анна Уусітало (Anna Uusitalo), з якими ми розробили багато емпіричних файлів, що є засадовими для цієї праці. Ми дякуємо Пяйві Кейнянен (Paivi Keinanen) і Пеккі Тоссавайнен (Pekka Tossavainen) із Національного комітету статистики Фінляндії та Меттью Зуку (Matthew Zook) із Каліфорнійського університету в Берклі, які допомогли в побудові емпіричних засад нашого аналізу гнучкої організації роботи та просторового розподілу Інтернету у Фінляндії.



Кл.слова:
Фінляндія -- макроекономіка -- влада

   Тип видання:   підручник   
20.


Основи теорії кіл [Електронний ресурс] : у 2 ч. / Ю. О. Коваль [и др.] ; за заг. ред.: В. М. Шокала, В. І. Правди. - Х. : "Компанія СМІТ", 2008

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 432 с.

Ч. 2. - 560 с.


У першій частині підручника розглянуто основні поняття, закони і методи аналізу лінійних електричних кіл в усталеному режимі постійного та синусоїдного струмів; кола з індуктивними зв'язками при синусоїдній дії; комплексні передатні функції і частотні характеристики електричних кіл; електричні фільтри. Вміщено велику кількість ілюстрацій та прикладів розв'язання задач, запитання та завдання для самоперевірки і контролю засвоєння знань з кожної розглянутої теми, а також довідкову й історичну інформацію з основних розділів теорії кіл.

У другій частині підручника розглянуто такі теми: аналіз перехідних процесів класичним, часовим і операторним методами; багатополюсники; кола з розподіленими параметрами, довгі лінії; основи синтезу кіл; нелінійні кола. Вміщено велику кількість ілюстрацій та прикладів розв'язання задач, запитання та завдання для самоперевірки і контролю засвоєння знань з кожної розглянутої теми, а також довідкову та історичну інформацію з основних розділів теорії кіл.

Для студентів денної та заочної форм навчання спеціальностей напряму «Радіотехніка», а також студентів, які вивчають споріднені дисципліни за спеціальностями напрямів «Телекомунікації» та «Електронні апарати».



Кл.слова:
електроніка -- струм -- фільтрація
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського