Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (305)Реферативна база даних (2115)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНДИВІДУАЛЬНА$<.>+<.>K=ВІДМІННІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

   Тип видання:   словник   
1.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Антоненко-Давидович, Б. Д.
Як ми говоримо [Електронний ресурс] / Б. Д. Антоненко-Давидович. - К. : Радянський письменник, 1970. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга адресована тим, хто дбає про культуру мови і хоче уникнути помилкового слововживання, подолати лексичну відмінність у визначенні однакових понять, уникнути невластивих українській мовній традиції зворотів і висловів.



Кл.слова:
культура мови -- українська мова

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Янґ, Е.
Як написати дієвий аналітичний документ у галузі державної політики [Електронний ресурс] : практичний посібник для радників з державної політики у Центральній і Східній Європі : пер. с англ. / Е. Янґ, Л. Куїнн. - К. : К.І.С., 2003. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є практичним посібником для написання різноманітних аналітичних документів – доповідей, аналітичних записок, як у сфері дослідження державної політики, так і в області аналізу і вироблення політики. Це видання представляє нову прикладну науку – науку про державну політику. Показана її відмінність від політології, охарактеризовано коло причетних до державної політики і процес вироблення політики. Книга буде корисною для досвідчених фахівців – службовців, відповідальних за вироблення різних напрямків державної політики, радників, експертів і консультантів у відповідній сфері, широкому колу науковців і викладачів у галузі суспільних наук, а також для початківців-практиків, студентів і аспірантів у галузі державного управління, державної політики та суміжних спеціальностей.



Кл.слова:
аналітика -- доповідь -- державна служба

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Білецький, А. О.
Про мову і мовознавство [Електронний ресурс] : навч. посібник для студентів філол. спец. вищ. навч. закладів. / А. О. Білецький. - К. : АртЕк, 1996. - 224 с.. - (Трансформація гуманіт. освіти в Україні)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому посібнику в доступній для широкого читача, жвавій і цікавій формі викладено основне коло проблем загального мовознавства: мова як знакова система і її відмінність від інших знакових систем, походження людської мови, її будова й особливості функціонування, взаємозв'язок мови й мислення, мови й суспільства, мови й культури, класифікація мов, систем письма тощо. Виклад теоретичного матеріалу супроводжено багатим і різноманітним ілюстративним матеріалом з багатьох індоєвропейських мов, а також східних (японська, китайська, турецька) мов, фактами з історії культури (літератури, мистецтва) та необхідними для кращого розуміння матеріалу відомостями з інших наук (філософії, фізики, біології тощо). Чільне місце в ілюстраціях та обговоренні теоретичних проблем посідає українська мова, адже вперше працю такого роду адресовано безпосередньо україномовному читачеві. Книжка, без сумніву, зацікавить студентів гуманітарних факультетів університетів та педінститутів, фахівців філологів, викладачів, а також усіх, хто серйозно цікавиться мовними проблемами.



Кл.слова:
походження мови -- філологія

   Тип видання:   монографія   
5.

Тавризян, Г. М.
Философы ХХ века о технике и "технической цивилизации" [Електронний ресурс] / Г. М. Тавризян. - М. : РОССПЭН, 2009. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии рассматриваются проблемы и перспективы технического развития в интерпретации крупнейших философов хх века: О. Шпенглера, Л. Мэмфорда, М. Хайдеггера и других, представителей Франкфуртской школы социальных исследований, французской индустриальной социологии. Техника как момент человеческой деятельности, как искусность, привлекала внимание философов с древних времен. Однако великой философской проблемой феномен техники стал лишь тогда, когда общество начало осознавать собственное развитие как движение по пути «технической», технизированной цивилизации и воспринимать этот путь как необратимый, В осмысление этих проблем философы, как показано в книге, внесли очень большой вклад, выступив с собственным «внетехническим » подходом к проблемам техники, с критическим обобщением исторического развития и использования техники обществом.



Кл.слова:
соціальне дослідження -- індивідуальна психологія

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Oram, D.
An individual note [Electronic resource] : of music, sound and electronics / D. Oram. - London : Galliard ; New York : Galaxy Music Corporation, 1972. - 145 p. - (A Galliard paperback)
Переклад назви: Індивідуальна замітка: музика, звук та електроніка

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


MUSIC, SOUND and ELECTRONICS ... each of these subjects has been well covered recently by sober academic textbooks; I am certainly not going to write another of those! This book is for amusement. But I want to write that word this way ... a-MUSE-ment.



Кл.слова:
акустика -- електроніка

   Тип видання:   підручник   
7.

Валецька, Р. О.
Основи валеології [Електронний ресурс] : підручник / Р. О. Валецька. - Луцьк : Волинська книга, 2007. - 348 с.. - (Медицина. Здоров'я)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник містить питання основ валеології, основ теорії та практики культури здоров'я, ознайомлює з основними положеннями науки про формування, збереження та зміцнення здоров'я людини в духовному, психічному та фізичному аспектах. Видання розкриває сутність здоров'я людини, подає теоретичні й практичні рекомендації стосовно загартування організму, зміцнення фізичного та психічного здоров'я, раціонального харчування, організації праці та відпочинку. Для студентів педагогічних вищих навчальних закладів. Розділи: Основи здорового способу життя; Стан здоров'я населення України; Вплив на стан здоров'я людини соціальних та екологічних чинників; Науково-обґрунтований спосіб життя як основа фізичного здоров'я; Основи психічного та духовного здоров'я; Соціальні та психофізіологічні причини вживання наркотичних речовин. Шляхи профілактики різних форм девіантної поведінки; Статеве виховання як основа формування здорової сім'ї та профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом; Інфекційні хвороби, що набули соціального значення. Всебічна поінформованість населення як відповідний шлях поліпшення епідемічної ситуації; Індивідуальна оздоровча система як основа повноцінного довголітнього життя;



Кл.слова:
оздоровлення -- психологія -- харчування

   Тип видання:   методичний посібник   
8.

Ліпінська, А. В.
Організація науково-інформаційної діяльності [Електронний ресурс] / А. В. Ліпінська ; Відкритий Міжнародний Університет Розвитку Людини «Україна». Інститут Філології та масових комунікацій. Кафедра документознавства та інформаційної діяльності. - К. : [б. в.], 2010. - 43 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відомо, що між наукою і технікою неможливо провести більш-менш чіткі межі. Однак, між цими двома взаємопов’язаними видами суспільної діяльності все ж існує певна і досить суттєва відмінність, яка обумовлює різні інформаційні потреби (ІП) у людей, що займаються цими видами діяльності – вчених і інженерів. Таким чином, слово “наукова” в терміні “науково-інформаційна діяльність” не означає, що така діяльність обслуговує лише науку або містить відомості тільки про результати наукових досліджень. Слово “наука” в даному терміні використовується для того, щоб підкреслити, що в основі своїй НІД має науковий характер, НІД обслуговує взагалі всі сфери діяльності людини, де потрібна науково-технічна інформація.



Кл.слова:
наука -- інформація -- діяльність

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Руденко, В. М.
Спеціальні інструментальні методи дослідження [Електронний ресурс] / В. М. Руденко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут. - К. : [б. в.], 2010. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головна відмінність людини від тварин – її прагнення до пізнання й перетворення природи. З’явившись один раз на певному етапі еволюції, ця слабка істота, що не мала ні крил, ні іклів, ні пазурів, ні смертоносного жала, ні густого шерстяного покриву – загалом, нічого з того арсеналу захисних засобів, яким володіли його більш “щасливі” сусіди, змогла не тільки вижити в жорстких умовах природного відбору, але й диктувати природі свої умови, активно перетворюючи навколишнє середовище. Активність мислення, що керується інстинктом самозбереження, за всіх часів змушувала людину винаходити все нові інструменти, будь то сокира, колесо або комп’ютер. Підкоряючи нові вершини пізнання, людина бачила перед собою усе ширші обрії, все сміливіші мрії вабили її, усе повнішими ставали її знання про світ. Тисячоліттями людина йшла по шляху пізнання, проникаючи усе далі в таємниці природи, і, мабуть, не буде кінця цьому шляху...



Кл.слова:
наукова діяльність -- технічне обладнання -- методологія науки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Гобино, Жозеф Артур де.
Опыт о неравенстве человеческих рас [Електронний ресурс] / Ж. А. Гобино. - Х. : Одиссей, 2001. - 786 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаем вашему вниманию книгу Ж.А.Гобино "Опыт о неравенстве человеческих рас". "Настоящим основателем расовой теории был француз Гобино, тонкий мыслитель, которому чужд был грубый материализм. Для него теория неравенства рас была прежде всего обоснованием аристократической идеи, оправданием аристократической культуры. Гобино, в отличие от современных германских расистов, был пессимистом и учил о необратимом декадентстве рас и культур".



Кл.слова:
філософія -- расологія -- етнічне розмаїття -- індивідуальна відмінність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 



Друга Світова Війна і доля народів України [Електронний ресурс] : матеріали всеукраїнської наукової конференції; Київ, 23-24 червня 2005р. / ред. В. М. Воронін. - К. : Сфера, 2005. - 221 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цього року виповнюється 60 років від дня закінчення Другої світової війни, зокрема 9 травня Україна і весь світ відзначали день Перемоги над нацистською Німеччиною. Нашій країні ця війна принесла надзвичайно багато жертв. У першу чергу це стосується саме українського народу. Друга світова війна для українців почалась ще навесні 1939 року, коли було знищено незалежну Карпатську Україну, а закінчилась майже в середині 1950-х, коли остаточно було придушено повстанський рух в Західній Україні. Великих втрат зазнали й інші народи нашої країни, в першу чергу євреї цигани, які стали об’єктом цілеспрямованого нацистського геноциду. В ці сумні дні ми маємо згадати також тих, хто протягом війни був підданий масовим репресіям та примусовому виселенню з боку радянської влади (українці, поляки, кримські татари, німці, греки, вірмени, румуни тощо). Численними жертвами цивільного населення супроводжувалися український і польський національно-визвольні рухи. Взагалі, складні питання історії народів України під час Другої світової війни потребують всебічного фахового обговорення і комплексного наукового дослідження. Але задля цього треба усвідомлювати, що дослідження настільки гострих і актуальних питань завжди знаходиться під тиском зовнішніх позанаукових чинників. На жаль, суб’єктивні фактори впливають на науковий процес, починаючи від вибору теми дослідження і відбору історичних фактів і закінчуючи трактуванням історичних подій і оцінкою історичних явищ. Наслідком цього є продукування нових історичних міфів. На перешкоді цьому, по-перше, має стати індивідуальна і колективна наукова рефлексія, а по-друге, наукова спільнота повинна напрацювати певні механізми, які здатні знівелювати дію суб’єктивних чинників. Ці механізми слід задіяти вже на етапі планування дослідження і продовжуватись після появи його друкованих результатів, тобто в процесі публічного рецензування і громадського обговорення.



Кл.слова:
нацизм -- комунізм -- воєнні злочини -- депортація

   Тип видання:   художня література   
12.


Поза традиції [Електронний ресурс] : антологія української модерної поезії в діяспорі / упор. Б. Бойчук ; Канадський інститут українських студій, Альбертський університет, Фонди українознавчих студій та досліджень при Оттавському університеті. - Київ ; Торонто ; Едмонтон ; Оттава : [б. в.], 1993. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В жовтні 1985 року в Оттавському університеті в Канаді відбувся симпозіюм української поезії в діяспорі під назвою „Поза традиції”. Ініціятором його була Ірина Макарик, поетеса, професор англійської літератури в тому ж університеті. Симпозіюм виявив не тільки разючу відмінність цієї поезії від поезії попередніх періодів, але й від ідеологічно заанґажованої поезії в Україні. Отож і виникла ідея створити на цьому ґрунті антологію. Після симпозіюму упорядники цієї антології вирішили укладати її за такими критеріями: включити в неї тільки поезію, яка творилася поза межами Радянського Союзу; обмежити її до поетичної творчости останнього чверть-століття; включити в неї тільки тих поетів, які вийшли „поза традиції”, тобто які манерою свого голосу, письма, чи новаторського світобачення поширили параметри української поезії. Ці критерії, як і треба було очікувати, з одного боку, забезпечили за антологією певну поетичну когерентність, але, з другого боку, вилучили з неї багато добрих „традиційних’’ поетів -- поетів, які писали і пишуть на Україні, та поетів, що впродовж останніх двох десятиріч, в силу різних причин, не писали поезії. Саме тому ця антологія не претендує на всебічність та історичну вичерпність. Упорядники вибрали 68 поетів із 368 імен за зовсім іншими критеріями. їм, коли можна так висловитись, ішлося про горизонтальне, а не про вертикальне представлення української поезії в діяспорі.



Кл.слова:
українська література -- модерна поезія -- українська діаспора

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Попова, Т. Д.
Нариси про гомеопатію [Електронний ресурс] : записки лікаря-гомеопата / Т. Д. Попова. - К. : Наукова думка, 1989. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга розповідає про лікарські речовини різного походження. Взаємозвязок людини з оточуючим середовищем, індивідуальна чутливість та вибір методу лікування, який не справляв би побічної дії, можливість використання малих доз лікарських речовин – ось коло розглядуваних питань. Підкреслюється значення спостережливості лікаря та хворого в процесі зцілення. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
лікарські рослини -- медицина -- фітотерапія

   Тип видання:   художня література   
14.
 


Кафка, Франц.
Перетворення [Електронний ресурс] : оповідання : пер. з нім. / Ф. Кафка. - Львів : Піраміда, 2005. - 208 с.. - (Приватна колекція)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вперше твори видатного австрійського письменника Франца Кафки (1883—1924) вийшли українською мовою окремим виданням у перекладі Івана Кошелівця 1989 р. у Мюнхені у видавництві «Сучасність» і нарешті перевидаються і в Україні як своєрідна пам'ятка українського перекладу. Ця праця заслужено посідає гідне місце в українській кафкіані XX століття, а багата й дуже індивідуальна мова українського інтерпретатора надає перекладові особливого шарму й привабливості. У перевиданні оповідань Франца Кафки у перекладі Івана Кошелівця збережено всі мовностилістичні особливості перекладача й структуру книги, до якої увійшли твори (десять перших оповідань), надруковані за життя австрійського майстра та з його посмертної спадщини.



Кл.слова:
австрійська література -- модернізм -- новелістика

   Тип видання:   національна доповідь   
15.
 



Про становище осіб з інвалідністю в Україні [Електронний ресурс] : національна доповідь / Міністерство соціальної політики України, Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин. - Київ : [б. в.], 2013. - 198 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.68 Мб


Національна доповідь про становище інвалідів в Україні містить інформацію щодо: законодавчої бази стосовно соціальної захищеності осіб цієї категорії та законодавчих ініціатив з цього приводу; реального стану справ з досліджуваного питання, у тому числі статистичних даних починаючи з 2009 року; проблем, з якими доводиться стикатись під час реалізації відповідних положень нормативно-правових актів тощо. Метою роботи є здійснення оцінки становища інвалідів в Україні, висвітлення позитивних зрушень у цьому напрямі, а також проблем та можливих шляхів їх вирішення.



Кл.слова:
соціальна дестигматизація -- індивідуальна мобільність -- реабілітація -- соціальний захист
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського