Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (93)Тематичний інтернет-навігатор (5)Автореферати дисертацій (4986)Реферативна база даних (34976)Книжкові видання та компакт-диски (1464)Журнали та продовжувані видання (332)
Пошуковий запит: (<.>K=ІСТОРИЧНІ$<.>+<.>K=ДАНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 467
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Стоянова, М. М.
Візуальність урбаністичного простору: образ, дисплей, екран [Електронний ресурс] : кваліфікаційна робота на здобуття академічного ступеня магістра культури / М. М. Стоянова ; Національний університет "Києво-Могилянська академія", Факультет гуманітарних наук. Кафедра культурології. - К. : НУ Києво-Могилянська академія, 2009. - 97 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Екранні» поверхні репрезентують образи в просторі міста чи (та) опосередковують сприйняття образів міста. Робота досліджує різні ефекти такого візуального опосередкування та представлення на «глядача». Історичні рамки дослідження – період від XIX ст. до нашого часу. Географічно: великі міста Європи, Америки. Останній розділ присвячено пострадянському простору (на прикладі Києва).



Кл.слова:
екран -- урбаністичний простір

   Тип видання:   довідник   
2.


Культура української мови [Електронний ресурс] : довідник / за ред. В. М. Русанівського. - К. : Либідь, 1990. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як складова частина культури і як одна із її форм — перша ознака загальної культури людини. Як привернути увагу до мовної поведінки особистості? Як виховати чуття слова? Довідник орієнтує читача на вибір правильного слововживання, засвоєння граматичних норм, містить складні випадки російсько-українського перекладу. Вміщено дані про походження власних імен, правопис прізвищ. Подається також інформація про нові слова в сучасній публіцистиці. Окремий розділ присвячено естетиці словесно-художніх образів. Для мовознавців, викладачів, учителів, студентів, працівників засобів масової інформації, а також усіх тих, хто цікавиться питаннями культури мови.



Кл.слова:
граматика -- семантика -- мовний пуризм -- слововжиток

   Тип видання:   довідник   
3.

Ушакова, О. Д.
Великие полководцы. Справочник школьника [Електронний ресурс] / О. Д. Ушакова. - СПб. : Литера, 2006. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В небольшом справочнике содержатся краткие жизнеописания великих полководцев со времен древности до недавнего прошлого. Книга адресована учащимся 4–11-х классов.



Кл.слова:
видатні люди -- історичні лідери -- життя полководців

   Тип видання:   довідник   
4.


Всеобщая история. История древнего мира. Средние века. Новое и новейшее [Електронний ресурс] : справочник школьника / сост. Ф. С. Капица [и др.]. - М. : Филологическое общество «Слово», 1996. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Справочник школьника охватывает все аспекты школьной программы. Справочник предназначен для учащихся 4 - 11 классов, школьных учителей, незаменим для родителей в качестве "домашнего репетитора".



Кл.слова:
історія -- видатні особистості -- історичні місця

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
5.

Чепалыга, А. Л.
Регионы России [Електронний ресурс] : справочник / А. Л. Чепалыга, Г. И. Чепалыга. - 2-е изд., испр. и доп.. - М. : Издательско-торговая корпорация "Дашков и К°", 2004. - 100 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Справочник «Регионы России» предназначен для студентов, аспирантов и преподавателей, а также для широкого круга читателей. Справочник содержит статистические и географические данные о территории, населении и экономике всех регионов России: 7 федеральных округов и 89 субъектов Федерации; иллюстрирован 8 цветными картами.



Кл.слова:
територія -- статистичні дані

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Соціум. Альманах соціальної історії [Електронний ресурс] / голов. ред. В. Смолій. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 9. - 2010. - 404 с.


У дев’ятому випуску альманаху розглядаються різні проблеми соціальної історії; вміщено рубрики, присвячені історії соціальних груп та соціальної мобільності, історичній конфліктології, історичній біографістиці, історії уявлень та ідей у середньовічному та ранньомодерному соціумах. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться соціальною історією України та Центрально-Східної Європи.



Кл.слова:
соціальна група -- соціальна мобільність -- конфліктологія -- біографістика

   Тип видання:   підручник   
7.

Дорофєєва, Н. В.
З історії грошей України [Електронний ресурс] / Н. В. Дорофєєва, 3. М. Комаринська. - К. ; Л. : [б. в.], 2000. - 164 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія грошей як галузь історичної науки привертає увагу істориків, археологів, економістів і навіть мовознавців. Вивчення історії грошей дає можливість дослідити державні процеси, економіку, торгівлю певного періоду історії. Гроші розповідають про внутрішнє становище держави, його економічну силу чи слабкість. Повідомляють важливі дані про політичне життя, ідеологію, конкретну історію, дозволяючи уточнити або навіть з'ясувати імена і дати правління тих чи інших володарів. Особливе значення має вивчення історії грошей для поглиблення знань з економічної історії різних Історичних епох і періодів. Підготовку другого видання навчального посібника з історії грошей спонукало, перш за все, те, що ця проблематика зацікавила не лише студентів, фахівців, а й пересічних громадян. І це знайшло своє відображення у розширенні текстового матеріалу, а також збагаченні його тематичними ілюстраціями. Важливе місце у посібнику відведено історії грошей України, яка розглядається в контексті загального історичного процесу та подій, що його супроводжували. Достатньо уваги відведено історії появи грошей і грошового обігу, історії виникнення та функціонування грошових систем, проведенню грошових реформ, їх результатам (з найдавніших часів до сьогодення). Навчальний посібник складається з дев'яти тем, матеріал яких подається з дотриманням тематико-хронологічного принципу. Важливою ознакою у вивченні історії грошей є розгляд її в контексті історичних подій суспільно-політичного та економічного життя. Поглибленню знань з історії грошей допомагає словник «Ключові терміни і поняття», який є індивідуальним для кожної теми, виходячи з хронологічних рамок, подій та країн, про які йдеться у конкретній темі. Перевірці й закріпленню знань сприяють вміщені наприкінці кожної теми «Контрольні питання». Детальніше ознайомитись з тією чи іншою проблемою, поглибити знання допоможе рекомендована література до кожної окремої теми. У світовій історії важко знайти державу, яка не прагнула б до зміцнення своєї грошової системи, підвищення ролі грошей у суспільних відносинах. Україна — не виняток. Вона теж має давні традиції грошового виробництва й обігу, адже за свою багатовікову історію неодноразово виготовляла власні гроші.



Кл.слова:
нумізматика -- фінанси

   Тип видання:   словник   
8.

Жайворонок, В. В.
Знаки української етнокультури [Електронний ресурс] : словник-довідник / В. В. Жайворонок. - К. : Довіра, 2006. - 703 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник включає розміщену в абетковому порядку українську лексику, яка в народній мові має різноманітний етнокультурний підтекст. Вона витлумачується, коментується та ілюструється фольклорними контекстами, а також характерними цитатами з класичної художньої та літописної літератури, Біблії, "Слова о полку Ігоревім". Реєстр словника вміщує окремі власні назви (передусім історичні, церковні, міфологічні, антропонімічні та географічні найменування), з якими тісно переплетені історична доля та світогляд українського народу.



Кл.слова:
лексика -- український фольклор

   Тип видання:   словник   
9.

Янко, М. П.
Топонімічний словник України [Електронний ресурс] : словник-довідник / М. Т. Янко. - К. : Знання, 1998. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Топонімічний словник України містить найголовніші назви міст, районню центрів, селищ міського типу, сіл, у яких відбулися історичні події або які пов'язані з іменами видатних людей, а також назви об'єктів рельєфу, річок, озер, лиманів, заток і проток, найважливіших заповідників, історичних і природних пам'яток України. У ньому подано детальний етимологічний аналіз відповідню утворень. Словник має за мету задовольнити потреби середньої школи. Він призначений для учнів старших класів, вчителів географії, історії, студентів відповідних факультетів, лекторіїв, а також для широкого кола читачів.



Кл.слова:
географія -- географічна назва -- наукова термінологія

   Тип видання:   словник   
10.

Чучка, П.
Прізвища закарпатських українців [Електронний ресурс] : історико-етимологічний словник / П. Чучка. - Л. : Світ, 2005. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються загальні питання теорії прізвища, історія становлення цього феномену та специфіка функціонування родових назв в Українських Карпатах. Аналізуються мовний та правовий статуси прізвища, глобальні національні, регіональні ознаки прізвищевих назв, їх варіантність, лексичне значення тощо. Подаються всі прізвища, які функціонують на території Закарпаття в перші повоєнні роки і тепер (понад 11,5 тис.). Біля реєстрового прізвища наводяться нинішня його географія побутування, перші фіксації прізвищевої назви в давніх документах Карпатського регіону, дані про соціальний статус засновника роду. Статті завершуються етимологічною довідкою щодо походження прізвища



Кл.слова:
ономастика -- етимологія -- прізвище

   Тип видання:   словник   
11.

Ужченко, В. Д.
Фразеологічний словник української мови [Електронний ресурс] / В. Д. Ужченко, Д. В. Ужченко. - К. : Освіта, 1998. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник вміщує найуживанішу фразеологію сучасної української мови. У ньому розкривається значення фразеологізмів, що ілюструються цитатами, подається їхня граматична і стилістична характеристика, наводяться синонімічні та частково антонімічні вислови. Вперше досить широко подаються історичні, етимологічні та культурно-етичні коментарі. Для учнів, вчителів та широкого кола читачів.



Кл.слова:
фразеологія -- сталий вираз

   Тип видання:   підручник   
12.

Турченко, Ф. Г.
Історія України [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Ф. Г. Турченко. - К. : Генеза, 2010. - 155 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику з історії України для 10 класу подано події, що відбувалися в 1900-1921 роках. Зміст підручника відповідає навчальній програмі, затвердженій МОН України для профільного рівня. Автором запропоновано методичний апарат з розгалуженою системою запитань і завдань використано методику критичного мислення. Подано таблиці, схеми, ілюстрації, історичні карти, документи, які допоможуть учням уявити життя людей початку ХХ ст. і полегшать розуміння складних історичних процесів.



Кл.слова:
хронологія -- історична подія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
13.

Пивоваров, Ю. Н.
Методы оперативной обработки статистической информации [Електронний ресурс] : учебное пособие. Ч. 1 / Ю. Н. Пивоваров, А. Г. Реннер, В. Н. Тарасов. - Оренбург : Изд-во ОГУ, 1998. - 129 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебное пособие подготовлено на кафедре статистики и ЭММ ОГУ и включает разделы: 1. Статистические методы и модели; 2. Статистическая обработка информации.



Кл.слова:
статистика -- статистичні дані -- статистичне дослідження

   Тип видання:   підручник   
14.

Турченко, Ф. Г.
Історія України [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Ф. Г. Турченко. - К. : Генеза, 2010. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запитання перед текстом параграфа покликані активізувати та актуалізувати вашу пізнавальну діяльність. Рубрика «Документи і матеріали» дозволяє конкретизувати, доповнити, ілюструвати навчальний текст параграфа, знайомить вас із різними інтерпретаціями історичних процесів в українських землях на початку ХХ ст., сприяє розвитку ваших умінь проблемно-пошукового та творчого характеру, надає можливості для організації самостійної навчальної роботи. Рубрика «Персоналії» містить біографічний матеріал, призначення якого – викликати інтерес до історичних діячів, життя та діяльність яких були пов’язані з Україною. Ми хочемо допомогти вам зрозуміти, що історію творили люди з різними характерами, почуттями, емоціями, складним шляхом пошуку істини. Рубрика «Запитання і завдання» дозволяє закріпити навчальний матеріал, сформувати базові знання та необхідні предметні компетенції з курсу історії України, розвинути вміння аналізувати, порівнювати, систематизувати, узагальнювати історичну інформацію, робити висновки. Система запитань і завдань сприяє формуванню критичного ставлення до історичних подій, явищ і процесів, виробленню самостійних суджень та вмінь аргументувати й оцінювати ту чи іншу історичну реалію, виховувати в собі почуття впевненості у власних силах.



Кл.слова:
XX століття -- історичні події

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Потульницький, В. А.
Україна і всесвітня історія. Історіософія світової та української історії XVII - XX століть [Електронний ресурс] / В. А. Потульницький. - К. : Либідь, 2002. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі аналізуються причини відокремлення української і всесвітньої історії у світовій та українській історичній науці. Висвітлюється бачення історіософії німецькими, французькими, російськими, єврейськими та українськими дослідниками.



Кл.слова:
національність -- історична наука -- інтеграція

   Тип видання:   монографія   
16.

Тинченко, Я.
Белая гвардия Михаила Булгакова [Електронний ресурс] / Я. Тинченко. - К. ; Л. : [б. в.], 1997. - 252 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Полемічне дослідження київського історика Ярослава Тинченка «Белая гвардия Михаила Булгакова» присвячено подіям в Україні кінця 1918 року — часу повалення гетьмана Скоропадського, Києву доби громадянської війни, пригодам родичів та друзів сім'ї Булгакових, що стали прототипами роману «Белая гвардия», видатному письменнику-киянинові Михайлу Афанасійовичу Булгакову та його долі. Сподіваємося, що нестандартний погляд на творчість Булгакова та історичні події в Україні часів громадянської війни зацікавлять не тільки поцінувачів літературної спадщини видатного письменника, а й усіх, хто цікавиться тим складним і буремним часом. Книжка розрахована на широкий загал читачів, буде корисною як літературознавцям, так і історикам.



Кл.слова:
історичні події -- видатна людина

   Тип видання:   монографія   
17.

Байцура, Т.
Закарпатоукраинская интеллигенция в России в первой половине XІХ века [Електронний ресурс] / Т. Байцура. - Пряшів : Відділ української літ-ри Словацького педагогічного вид-ва, 1971. - 227 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор досліджує діяльність української інтелігенції з Закарпаття на території Російської імперії у першій половині 19 ст: М. Балуг'янського, Ю. Венеліна, В. Кукольника, П. Лодія та І. Орлая. Визначаються причини переселення інтелігенції з Закарпаття до Росії, значення цього процесу для розвитку освіти, історії, медицини в Росії і Російській Україні.



Кл.слова:
історичні події -- національність -- Закарпаття

   Тип видання:   наукове видання   
18.


З історії революційного руху у Львові 1917 - 1939 [Електронний ресурс] : документи і матеріали / редкол.: Г. І. Ковальчак, В. Я. Пащенко, Г. С. Сизоненко. - Л. : Львівське книжково-журнальне вид-во, 1957. - 796 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тема, якій присв'ячений збірник, в радянській історичній літературі висвітлена ще не достатньо. Всебічне її вивчення на основі опублікованих архівних документів матиме важливе наукове і політичне значення.



Кл.слова:
революція -- нація -- влада

   Тип видання:   монографія   
19.
 


Лозинський, М.
Галичина в рр. 1918 - 1920 [Електронний ресурс] / М. Лозинський. - Відень : Український соціологічний інститут, 1922. - 228 с.. - (Українська революція)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор описує події Української революції на Галичині у 1918-1920 рр.



Кл.слова:
революція -- Україна -- історичні події

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Толочко, О. П.
Київська Русь [Електронний ресурс] / О. П. Толочко, П. П. Толочко. - К. : Видавничий дім "Альтернативи", 1998. - 352 с.. - (Україна крізь віки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена історії Київської Русі від часів її формування до монгольського нашестя. Всім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
український народ -- історичні витоки -- заснування
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського