Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (335)Книжкові видання та компакт-диски (164)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=Котенко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Котенко О.Є. 
Застосування інтраопераційної кріодії в комбінованому лікуванні хворих на рак прямої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.Є. Котенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати дослідження 167 хворих на рак прямої кишки з дистальною локалізацією пухлини, 52 хворим застосовано хірургічне лікування з інтраопераційною кріодією. Встановлено, що передопераційна дистанційна гамма-терапія дозою 20 Гр з інтраопераційною кріофіксацією пухлини викликає деструктивні зміни органел у 76,8 пухлиних клітин, у 2,7 рази підвищує абластику оперативних втручань. Застосування інтраопераційної кріофіксації у програмі комбінованого лікування дозволило збільшити кількість черевно-анальних резекцій у хворих з дистальною локалізацією пухлини на 38 % порівняно з традиційними методами лікування у випадку однакових показників, віддалених функціональних результатів і виживання хворих на рак прямої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-59
Шифр НБУВ: РА311158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Котенко М.О. 
Одномодові волоконні світловоди зі складними профілями показника заломлення та пристрої на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.20 / М.О. Котенко ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Базуючись на новому підході до реалізації методу стратифікації, створено ефективний аналітично-числовий алгоритм розв'язання точних хвилевих рівнянь для аналізу електродинамічних характеристик одномодових оптичних хвилеводів. Запропонований алгоритм порівняно з існуючими алгоритмами, визначено, що він має більш високу точність розрахунку і є ефективнішим за умов його реалізації. Установлено, що в методі стратифікації спосіб апроксимації профілю показника заломлення (ППЗ) впливає на точність розрахунку значно більшою мірою, ніж вибір кількості шарів апроксимуючої моделі. Здійснено оцінку точності методу стратифікації для розрахунку дисперсійних характеристик оптичного хвилеводу з градієнтним ППЗ, яка передбачає знаходження дисперсійних характеристик багатошарової моделі оптичного хвилеводу за "вписаної" та "описаної" апроксимації його ППЗ. Виявлено зсув частоти відсікання основної моди в область додатних значень для одномодових волоконних світловодів зі складним ППЗ у разі від'ємного об'єму профілю. Одержано умову рівномірної компенсації дисперсії у широкій смузі частот, яку подано у наочній геометричній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1-042 +
Шифр НБУВ: РА338187

Рубрики:

      
3.

Котенко О. В. 
Розвиток полікультурної компетентності вчителів світової літератури в системі післядипломної освіти: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. В. Котенко ; Ун-т менедж. освіти НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади розвитку полікультурної компетентності вчителів світової літератури в системі післядипломної педагогічної освіти. Визначено рівні сформованості полікультурної компетентності вчителів світової літератури. Розроблено модель розвитку полікультурної компетентності вчителів світової літератури, визначено педагогічні умови їх ефективного розвитку. Удосконалено змістове наповнення курсів підвищення кваліфікації вчителів світової літератури в контексті розвитку їх полікультурної компетентності. Розроблено спецкурс "Полікультурна компетентність вчителів світової літератури як фактор професійного зростання" для оволодіння вчителями світової літератури основними поняттями та категоріями полікультурності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0) р7
Шифр НБУВ: РА379803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Котенко 
Розробка методики оцінки кількісних і якісних параметрів лабрадоритових покладів з метою їх геометризації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / Володимир Володимирович Котенко ; Криворізький технічний ун-т. — Кривий Ріг, 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.143(45УКР)-4 + Д59(45УКР)342.143
Шифр НБУВ: РА351901

Рубрики:

      
5.

Котенко О.М. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування технології ліпофільного екстракту обніжжя бджолиного та препаратів на його основі: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / О.М. Котенко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 38 с. — укp.

Науково обгрунтовано технологію нової субстанції репаративної і протизапальної дії ліпофільного екстракту обніжжя бджолиного та препаратів на його основі. Обніжжя бджолине вивчено та стандартизовано як сировину для одержання ліпофільного екстракту. Визначено оптимальні умови виділення ліпофільного комплексу з обніжжя бджолиного шляхом екстракції зрідженим газом. Вивчено хімічний склад і властивості, проведено стандартизацію ліпофільного екстракту обніжжя бджолиного як субстанції для фармацевтичного застосування. На основі ліпофільного екстракту обніжжя бджолиного розроблено косметичний крем для догляду за сухою шкірою та мазь ліповіт для лікування другої фази ранового процесу. Клінічними випробуваннями встановлено високу репаративну, протизапальну та антибактеріальну активність мазі ліповіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.84 + Р281. 7/9 "ліповіт" + Л663.21 + Л686.23 +
Шифр НБУВ: РА368558

Рубрики:

      
6.

Котенко В.А. 
Фізичні закономірності механічної поведінки і властивості композитів з керамічною матрицею при локальному навантаженні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.А. Котенко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича. — К., 2008. — 24 с. — укp.

З використанням композитів з керамічною матрицею апробовано нову модель індентування крихких матеріалів і експериментально досліджено структуру області їх контактного руйнування, в якій виділено зони, що характеризуються різною геометрією тріщини і різними механізмами руйнування. У межах нової моделі індентування встановлено зв'язок між величиною контактного тиску (твердістю HM) і характеристиками міцності для композитів з керамічною матрицею та запропоновано оригінальні методики визначення механічних властивостей композитів за локального навантаження (контакту міцності за умов розтягування та стискання). Показано взаємозв'язок між параметрами структурної неоднорідності кераміки та статистичними характеристиками контактної міцності (модулем Вейбулла).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85-106.2 +
Шифр НБУВ: РА359847

Рубрики:

      
7.

Котенко О.Г. 
Хірургічне лікування ускладнень цирозу печінки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.Г. Котенко ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2001. — 33 с. — укp.

Висвітлено питання патогенезу, діагностики та хірургічного лікування ускладнень цирозу печінки. Досліджено зміни гепатоспланхнічного кровообігу у випадку цирозу, їх взаємозв'язок з порушенням функцій печінки, портосистемною енцефалопатією, локалізацією та вираженістю варикознорозширених вен. Обгрунтовано чіткі показання до виконання різних оперативних втручань залежно від стану регіонарної гемодинаміки. На підставі результатів досліджень розроблено раціональну тактику хірургічного лікування хворих на цироз печінки, що включає поєднання портодекомпресивних, лімфодренувальних і роз'єднувальних операцій, спрямованого на корекцію ускладнень, стабілізацію перебігу захворювання. Застосування запропонованих методів операції та хірургічної тактики дозволило попередити виникнення та прогресування портосистемної енцефалопатії, портальної гастропатії, отже, істотно поліпшити якість життя хворих. Впровадження розробленої тактики сприяло зменшенню летальності з 24 % (у разі застосування загальноприйнятих способів) до 16,4 %, частоти рецидивів кровотечі - з 30,3 до 12,5 %, портосистемної енцефалопатії - з 48,3 до 21,5 %, збільшенню показників виживання протягом 3 років - з 40 до 53 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40
Шифр НБУВ: РА314198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Котенко С. Г. 
ЗНИЖЕННЯ РІВНІВ ШУМУ РУХОМИХ ДЖЕРЕЛ ЗАХИСНИМИ ЕКРАНАМИ ЗІ СКІНЧЕНОЮ ЗВУКОІЗОЛЯЦІЄЮ / С. Г. Котенко. — Б.м., 2019 — укp.

Котенко С.Г. Зниження рівнів шуму рухомих джерел шумозахисними екранами з кінцевої звукоізоляцією. - На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.08 - прикладна акустика та звукотехніка. - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", МОН України, Київ, 2019.Дисертація присвячена вирішенню актуального завдання визначення закономірностей зміни ефективності шумозахисних екранів від їх конструктивних параметрів і геометричного розташування, пошуку шляхів збільшення їх ефективності.В роботі запропонована нова математична модель шумозахисного екрану з кінцевої звукоізоляцією. Для вирішення завдання використовувався метод часткових областей. Що дозволило визначити акустичне поле навколо екрану та оцінити зниження звукового тиску екраном.Були проведені натурні та експериментальні дослідження, які показали високу точність кореляції з моделлю.Результати дисертації використовувалися під час виконання розрахункових робіт, при розробці рекомендацій для проектування шумозахисних екранів на території України та підготовленні рекомендації до впровадження змін в державні стандарти.Ключові слова: ефект Допплера, екран зі щілиною, кінцева звукоізоляція, ефективність шумозахисного екрана, зниження звукового тиску.^UKotenko, S. G. “Reducing of noise levels from moving sources by acoustic shields with ultimate acoustic insulation”. Published as manuscript.Candidate of Technical Sciences dissertation, specialty 05.09.08. Applied acoustics and acoustic engineering, the National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute,” the Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2019.The dissertation is dedicated to solution of the actual problem: determination of patterns of change in the effectiveness of acoustic shields from their design parameters and geometric location, searching for ways to increase their effectiveness. To do this, we have analyzed all currently available methods, compared them, and identified their drawbacks. Since the technical requirements for the operation of shields require technical gaps, the task of finding the effectiveness of an acoustic shield with a gap at its basis has been set and solved in the paper for the first time; the problem of finding the acoustic field around the infinitely long acoustic shield with perforation has been set and solved for the first time; the model of the acoustic shield with the ultimate acoustic insulation in the form of a perforated acoustically-hard shield has been suggested for the first time; the computer modeling of the acoustic shield was improved with the help of the finite-element method for finding the levels of sound pressure of a moving sound source around the acoustic shield; a high quality evaluation of the effectiveness of acoustic shields with ultimate acoustic insulation in a wide range of frequencies and sizes of acoustic shields has been obtained.The paper offers a new mathematical model of acoustic shield with ultimate acoustic insulation. To solve the problem, the method of partial areas was used. This made it possible to determine the acoustic field around the shield and estimate the decrease in the sound pressure by the shield.The full-scale investigation and experimental studies were conducted that showed high accuracy of the correlation with the model.A new method for calculating the acoustic insulation of shields was developed, using holes and gaps in the shield body. Numerous values and comparisons of using different sizes of gaps in the shield body have been presented in the paper, which allows editing the value of the soundproofing properties of the materials. As we know, the soundproofing properties affect the overall effectiveness of the shield. Also, the calculations and comparison of shields with different acoustic insulation have helped identify that the shield's acoustic self-insulation of more than 38 dB is equal to an absolutely hard shield. This allows us to conclude that it is not necessary to invest extra money in highly insulating materials to increase the effectiveness of the shield. The effectiveness is rather influenced by geometric dimensions.The paper also presents numerical calculations of the shield effectiveness, depending on their geometric dimensions. They make it clear that the higher the height, the greater the effectiveness of the shield. One can also see that three-meter-high shields have very low effectiveness. Therefore, the uselessness of using shields of such height on a flat terrain has been proven.In the paper, the computer software for calculation of the effectiveness of acoustic shields has been improved. The improved version takes into account the gap and the acoustic self-insulation of the shield body.The practical importance of the results obtained is in the use of acoustic shields with a hole in their basis, in the assessment of the acoustic properties of the shields with ultimate acoustic insulation, in the establishment of quantitative relationships between the geometric parameters of the acoustic shield and its effectiveness, and in taking them into account in the acoustic design of acoustic shields.The results of the dissertation were used in calculation work during development of recommendations for design of acoustic shields in Ukraine. Also, recommendations for introduction of changes in state standards were developed.Keywords: Doppler Effect, shield with a gap, ultimate acoustic insulation, acoustic shield effectiveness, sound pressure reduction, noise protection, noise maps.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Котенко К. Е. 
Теоретично – експериментальний динамічний моніторингпросторових споруд під час будівництва і експлуатації. / К. Е. Котенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена проблемі контролю технічного станупросторових будівельних споруд в процесі їх будівництва і експлуатації. ЇЇ метоюявляється розробка методики комплексного теоретично – експериментальногодинамічного моніторингу споруд цієї категорії.Для досягнення поставленої мети виконувались наступні задачі: визначавсяперспективний метод і показники контролю, розроблялась скінченно-елементнамодель типового представника просторових споруд, виконувалась верифікація іадаптація моделі до фактичних експлуатаційних умов споруди, розроблявся варіантекспериментального моніторингу. Вивчалась взаємодія теоретичного іекспериментального моніторингу в комплексній системі моніторингу просторовоїспоруди. Типовим представником цих споруд в дослідженнях використано спорудуМіжнародного виставкового центру в м. Київ.В результаті виконаних досліджень установлена доцільність використаннядинамічного моніторингу в системі контролю таких споруд і використання, в якостіконтролюємих показників, власних частот, форм власних коливань і декрементазагасання коливального процесу. Розроблено два варіанти скінченно-елементноїмоделі споруди, дозволяючі контролювати указані показники теоретично-розрахунковим методом. Передбачено використання програмних комплексів Femapwith NX Nastran і SCAD. Виконана верифікація і адаптація моделі до практичнихумов експлуатації споруди МВЦ.На основі інформаційних матеріалів, розроблено варіант експериментальногодинамічного моніторингу споруди, включаючий апаратне-інструментальне,програмне і операційне забезпечення моніторингової системи.З допомою скінченно-елементної моделі визначені моніторингові точкиконтролюємої споруди, розраховані осьові зусилля, згинальні моменти в їїконструкційних елементах, визначена загальна стійкість споруди, розрахованівеличини власних частот при різних завантаженнях, визначені форми власнихколивань споруди, відповідаючі їх власним частотам.Установлена ефективність використання теоретично-експериментальногомоніторингу для виявлення конструкційних пошкоджень споруди, визначеннятенденції і швидкості їх змін. Розподілені функції розрахункового іекспериментального методів і приведено алгоритм їх взаємодії в комплекснійсистемі теоретично-експериментального динамічного моніторингу просторовоїспоруди, передбаченого розробленою методикою. Вивчені інші аспекти проблемидинамічного моніторингу просторових споруд і визначені можливі напрямки йоговдосконалення.^UThe thesis is devoted to the control problem of the technical state of spatial buildingstructures during their construction and operation. Its purpose is to develop a methodologyfor complex theoretical and experimental dynamic monitoring of buildings of thiscategory. Typical representative of these structures in the studies was used the structure ofthe International Exhibition Center in Kiev.As a result of the carried out researches it is proved expediency of using dynamicmonitoring in the system of control of such structures, as controllable indicators are usednatural frequencies, forms of natural oscillations and damping decrement of the oscillationprocess. Two variants of the finite-element model of the building were developed, whichallow to control the indicators by the theoretical-calculation method. The use of softwarecomplexes Femap with NX Nastran and SCAD had been use. The verification andadaptation of the model to the practical conditions of operation of the IEC structure weredone yet.On the basis of information materials, an experimental version of the dynamicmonitoring of the structure, including hardware-instrumental, software and operationalsupport of the monitoring system was developed.With the help of the finite element model, monitoring points of the controllablestructure were defined, axial forces, bending moments in its structural elements werecalculated, general stability of the structure was determined, values of the naturalfrequencies at different loads were calculated, defined forms of natural oscillations of thestructure, corresponding to their natural frequencies. Effectiveness of theoreticalexperimentalmonitoring was ascertained to identify structural defects of the building, todetermine the tendency and speed of their changes. The functions of calculation andexperimental methods were distributed. The algorithm of their interaction in the complexsystem of theoretical and experimental dynamic monitoring of spatial structure isprovided, which is provided by the developed methodology. Other aspects of the problemof dynamic monitoring of spatial structures were studied and possible directions of itsimprovement were determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мініч А. А. 
Реконструкція печінкових вен при трансплантації правої долі печінки від живого родинного донора / А. А. Мініч. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація містить нові підходи щодо вибору типу трансплантату правої долі печінки від живого родинного донор, що базується на анатомічно обґрунтованому підході. Вивчено рентген-анатомічні варіанти будови вен правої долі печінки 76 донорів, на основі чого виділено 3 типи венозного відтоку від правої частки печінки: домінуюча права печінкова вена, домінуюча серединна печінкова вена та рівномірнорозподілений тип відтоку. Розроблений алгоритм вибору трансплантату правої долі печінки від живого родинного донора в залежності від антропометричних показників донора та реципієнта, стандартного розрахункового об'єму печінки та типу венозного відтоку від правої частки печінки. Встановлено, що при застосуванні розробленого алгоритму, при анатомічній можливості, трансплантація правої долі печінки від живого родинного донора з включенням серединної печінкової вени дозволяє забезпечити посилений портальний приток до трансплантату, і як наслідок покращити його функціональні властивості, що дозволяє знизити частоту розвитку «синдрому малого печінкового трансплантату», післяопераційну летальність і тривалість перебування в стаціонарі.^UThe dissertation contains new approaches to the selection of the type of transplantation of the right lobe of the liver from a living related donor, based on an anatomically sound approach. X-ray anatomical variants of the vein structure of the right lobe of 76 donors were studied, on the basis of which 3 types of venous outflow from the right lobe of the liver were identified: dominant right hepatic vein, dominant middle hepatic vein and evenly distributed type of outflow. An algorithm for selecting a transplant of the right lobe of the liver from a living family donor has been developed, depending on the anthropometric indicators of the donor and the recipient, the standard estimated volume of the liver, and the type of venous outflow from the right lobe of the liver. It is established that the application of the developed algorithm, with anatomical possibility, transplantation of the right lobe of the liver from a living related donor with the inclusion of the middle hepatic vein allows to provide increased portal inflow to the transplant, and as a consequence to improve its functional properties, which allows to reduce the “small for size transplant syndrome”, postoperative mortality and length of stay in hospital.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Головатенко Т. Ю. 
Тенденції професійної підготовки вчителів початкової школи у закладах вищої освіти країн Бенілюксу / Т. Ю. Головатенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є компаративно-педагогічним дослідженням системи професійної підготовки вчителів початкової школи у країнах Бенілюксу. Об'єктом дослідження є професійна підготовка вчителів початкової школи у країнах Бенілюксу. Предмет дослідження – спільні та відмінні тенденції систем підготовки вчителів початкової школи до професійної діяльності у закладах вищої освіти (далі – ЗВО) країн Бенілюксу. Мета дослідження – визначити та обґрунтувати тенденції професійної підготовки вчителів початкової школи у країнах Бенілюксу, а також окреслити шляхи імплементації цього досвіду у вітчизняну освітню практику.Обґрунтовано соціально-економічні передумови (історичні, політичні, соціальні, економічні) реформування системи професійної підготовки вчителів початкової школи у країнах Бенілюксу. Уточнено базові поняття дослідження «професійна підготовка вчителя початкової школи у країнах Бенілюксу», «професійна компетентність вчителя початкової школи у країнах Бенілюксу», «тенденції професійної підготовки вчителів початкової школи».^UThe doctoral thesis is a comparative pedagogical study of the system of professional training of primary school teachers in the Benelux countries. The object of the study is the training of primary school teachers in the Benelux countries. The subject of the study is common and different tendencies of the systems of pre-service teacher training at higher education institutions in the Benelux countries. The aim of the study is to identify and justify tendencies of pre-service primary school teacher training in the Benelux countries, as well as outline ways to implement its experience into the national educational practice.The article substantiates the socio-economic prerequisites (historical, political, social, and economic) for reforming the system of pre-service primary school teacher training in the Benelux countries. The basic concepts of the study are identified as follows: “pre-service primary school teacher training in the Benelux countries”, “primary school teacher competence in Benelux countries” and “tendencies of pre-service primary school teacher training”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Котенко В. І. 
Удосконалення організації транспортного процесу доставки зернових культур методами машинного навчання / В. І. Котенко. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єктом дисертаційного дослідження є транспортний процес доставки зернових культур від сільськогосподарських підприємств до елеватора. Предметом є закономірності зміни параметрів транспортного процесу доставки зернових культур від сільськогосподарських підприємств до елеватора залежно від особливостей його організації. Мета дисертаційного дослідженняполягає в удосконаленні організації транспортного процесу доставки зернових культур від сільськогосподарських підприємств до елеватора методами машинного навчання з урахуванням функціональних та вартісних показників виконання замовлень.Під час роботи над дисертацією використовувались такі методи дослідження яктеорії транспортних процесів, математичної статистики, математичного моделювання, методів машинного навчання, методу ієрархічного кластерного аналізу та комп'ютерного експерименту. Дослідження виконувалися із застосуванням сучасного програмного забезпечення, а також із використанням прикладних пакетів програм STATISTICA, MATLAB, електронні таблиці Mito. Для виконання моделювання та оптимізаційних розрахунків розроблено прикладне програмне забезпечення на мові Python 3.9 із використанням бібліотеки Scikit-Learn.У дисертаційній роботі вперше розроблено модель прогнозування витрат палива транспортними засобами під час виконання замовлень із доставки зернових культур від сільськогосподарських підприємств до елеватора, яка базується на машинному навчанні та використання сформованої бази даних за результатами попередньо виконаних транспортних процесів із врахуванням виробничих умов.Удосконалено метод вибору раціональних транспортних засобів для виконання замовлень із доставки зернових культур від сільськогосподарських підприємств до елеватора. Цей метод системно враховує особливості організації транспортного процесу та специфіку окремих замовлень, і на відміну від існуючих методів передбачає використання досвіду попередньо реалізованих транспортних процесів, включає особливості виробничих умов та характеристики доступних транспортних засобів, що забезпечує вибір раціональних транспортних засобів.Практична цінність отриманих результатів полягає у розробці алгоритму та комп’ютерної моделі, які базуються на запропонованому методі вибору раціональних транспортних засобів для виконання замовлень із доставки зернових культур від сільськогосподарських підприємств до елеватора, що передбачає використання розробленої моделі прогнозування витрат палива транспортними засобами та забезпечує підвищення якості прийняття рішень, а також ефективності виконання відповідних транспортних процесів.Отримані результати досліджень призначені для використання менеджерами автотранспортних підприємств, які організовують доставку зернових культур від сільськогосподарських підприємств до елеватора. Використання розробленої моделі, удосконаленого методу та на їх основі запропонованої комп’ютерної моделі забезпечує пришвидшення прийняття рішень та підвищення ефективності виконання відповідних транспортних процесів.Результати досліджень апробовані у практичній діяльності ТОВ «Волинь-Зерно-Продукт», що дозволило знизити витрати на перевезення зернових культур від сільськогосподарських підприємств до елеватора. Матеріали дисертаційної роботи впроваджені у навчальному процесі Вінницького національного технічного університету та Луцького національного технічного університету.^UThe object of the dissertation research is the transport process of grain crop delivery from agricultural enterprises to the elevator. The subject is the patterns of changes in the parameters of the transport process of the grain crops delivery from agricultural enterprises to the elevator, depending on the peculiarities of its organization. The purpose of the theses is to improve the organization of the transport process of grain delivery from agricultural enterprises to the elevator using machine learning methods, taking into account functional and cost indicators of order fulfillment. During the work on the dissertation, the following research methods were used: the theory of transport processes, mathematical statistics, mathematical modeling, machine learning methods, the method of hierarchical cluster analysis and computer experiment. The research was carried out using modern software, as well as using application packages of STATISTICA, MATLAB, and Mito spreadsheets. To perform simulations and optimization calculations, an application software was developed in Python 3.9 using the Scikit-Learn library.In the theses, for the first time, a model for predicting fuel consumption by vehicles during the execution of orders for the grain crops delivery from agricultural enterprises to the elevator is developed, which is based on machine learning and the use of the formed database formed on the results of previously performed transport processes, taking into account production conditions.The method of selecting rational vehicles for the performing orders for the grain crops delivery from agricultural enterprises to the elevator has been improved. This method systematically takes into account the peculiarities of the organization of the transport process and the specifics of individual orders, and unlike existing methods involves the use of experience of previously implemented transport processes, includes features of production conditions and characteristics of available vehicles, which ensures the selection of rational vehicles.The practical value of the obtained results lies in the development of an algorithm and a computer model based on the proposed method of selecting rational vehicles for the performing orders for the grain crops delivery from agricultural enterprises to the elevator, which involves the use of the developed model for predicting fuel consumption by vehicles and ensures improved decision-making and efficiency of the relevant transport processes. The obtained research results are intended for use by managers of transport enterprises that organize the grain crops delivery from agricultural enterprises to the elevator. The use of the developed model, the improved method and on their basis the proposed computer model provide the acceleration of decision-making and increase the efficiency of the relevant transport processes.The results of the research were tested in the practical activities of LLC "Volyn-Zerno-Produkt", which made it possible to reduce the cost of grain crops transportation from agricultural enterprises to the elevator. The materials of the dissertation are implemented in the educational process of Vinnytsia National Technical University and Lutsk National Technical University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського