Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (51)Книжкові видання та компакт-диски (45)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Попенко$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Попенко Н.В. 
Вплив системної та інгаляційної кортикостероїдної терапії на ремоделювання кісткової тканини у хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.В. Попенко ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачу пульмонології - підвищення ефективності ранньої діагностики ускладнень лікування бронхіальної астми (БА), зокрема, ремоделювання кісткової тканини (РКТ) і прогнозування його виникнення на основі вивчення ряду індивідуальних характеристик людини. Показано, що на основі вивчення маркерів РКТ у загальній групі хворих у 56-ти (47,46 %) пацієнтів з БА понад 5 років знижується вміст кальцію у сироватці крові (СК) і підвищується його екскреція з добовою сечею (ДС). Встановлено, що зменшення кальцію у СК і збільшення його екскреції з ДС спостерігається через 2 роки після початку прийому системних глюкокортикоїдів у дозі 10 - 25 мг/добу. Визначено зниження вмісту неорганічного фосфору у СК у порівнянні зі здоровими особами у 16,95 % хворих на БА. Зазначено, що прийом інгаляційних глюкокортикоїдів у дозі 500 - 1 500 мкг/добу не впливав на зміни маркерів РКТ. Доведено, що остеопенічний синдром частіше розвивається у чоловіків-носіїв антигену крові 0(I), у яких переважає ендоморфний компонент соматотипу, у жінок-носіїв фенотипу N.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 +
Шифр НБУВ: РА370310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Попенко В.М. 
Гігієнічна оцінка третинного очищення стічних вод у біологічних ставах з вищою водяною рослинністю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.М. Попенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Вперше експериментально досліджено дію біологічно-активних речовин ВВР: очерету звичайного (Phragmites communis L.), рогозу широколистого (Typha latifolia L.), рогозу вузьколистого (Typha angustifolia L.), лепехи болотяної (Aconus calamus L.), комишу озерного (Scirpus lacustris L.), ряски малої (Lemna minor L.) і зелених водоростей щодо здатності їх активно пригнічувати патогенні бактерії та віруси у водному середовищі. Встановлено, що серед досліджуваних ВВР існують види, в яких присутні біологічно-активні речовини з віруліцидними властивостями. Досліджено фрагмент гомологічного ряду ВВР біостава, здатних інтенсифікувати процеси третинної очистки промислових стічних вод і звільняти їх від залишків біологічних, органічних і мінеральних забруднень. На підставі вивчення якості третинно очищених промислових стічних вод металургійної галузі в біоставу з ВВР встановлено їх відповідність за санітарно-хімічними та санітарно-мікробіологічними показникам вимогам санітарних правил і норм щодо скиду у відкриті водойми без нанесення їм шкоди й обгрунтовано можливість використання до 40 % даного ресурсу у зворотному водопостачанні як технічної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.674 + Н761.204.423 +
Шифр НБУВ: РА355706

Рубрики:

      
3.

Попенко 
Коливні та електронні властивості полімеризованих металами фулеритів С60: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Вадим Ігорович Попенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + В379.24,022
Шифр НБУВ: РА360336

Рубрики:

      
4.

Попенко О.М. 
Функціонально-семантична категорія інтенсивності дії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.20.01 / О.М. Попенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено функціонально-семантичну категорію інтенсивності дії в сучасній українській мові, що перебуває у тісному взаємозв'язку з категоріями експресивності та оцінки. Визначено ознаки виділення дієслів з семантикою інтенсивності дії. Описано засоби вираження інтенсивності в сучасній українській мові. Запропоновано один з можливих варіантів класифікації родів дієслівної дії у складі функціонально-семантичного поля дієслів інтенсивної дії, окремі розряди яких реалізують семантику інтенсивності у центральних зонах та на периферії зазначеного поля. Проаналізовано дієслова інтенсивної дії у семантичному, словотвірному та функціональному аспектах на матеріалі вибірок зі Словника української мови в 11-ти томах, текстів української літератури кінця XIX - XX ст., у сфері яких виявляється специфіка реалізації досліджених дієслів. Описано групи (підгрупи) функціонально-семантичного поля дієслів інтенсивної дії за спеціальними ознаками, охарактеризовано типи зв'язків між його мікрополями та зони перетину з суміжними функціонально-семантичними полями. Охарактеризовано дієслова інтенсивної дії за внутрішніми інтенційними ознаками та синтаксичною сполучуваністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 +
Шифр НБУВ: РА336270
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського