Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (551)Книжкові видання та компакт-диски (535)Журнали та продовжувані видання (182)
Пошуковий запит: (<.>U=Д823$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Ткаченко Т.І. 
Аналіз рельєфу і сучасного морфогенезу центральної частини Придніпровської височини з еколого-геоморфологічною метою: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Т.І. Ткаченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію аналізу рельєфу та сучасного морфогенезу, базуючись на екологогеоморфологічних засадах як науковій базі розв'язання регіональних проблем природоохоронної діяльності. Здійснено оцінку чинників формування рельєфу території центральної частини Придніпровської височини та встановлено, що головним є господарська діяльність, яка зумовила значну антропогенну трансформацію рельєфу. Кількісно оцінено роль антропогенних впливів на рельєф. Розроблено класифікацію основних видів господарської діяльності. Виявлено взаємозв'язок чинників формування рельєфу та складників природних умов, які суттєво впливають на еколого-геоморфологічний стан дослідженої території. Здійснено морфологічну інтерпретацію флювіальної мережі (виявлено головні напрямки латеральної міграції речовинних мас у процесі морфогенезу), на підставі аналізу щільності флювіальної мережі встановлено локальні відмінності у вияві морфогенезу. Створено великомасштабну геоморфологічну карту ключової ділянки дослідженої території, яка відображає напрямки потоків речовини та антропогенної трансформації рельєфу. Проаналізовано співвідношення вершинної та базисної поверхонь і встановлено тенденції розвитку даної території, сформульовано поняття "природно-антропогенної геоморфологічної системи" території, функціонування якої зумовлене впливом природних і антропогенних чинників та супроводжується відповідними еколого-геоморфологічними змінами життєвого середовища людини. Визначено критерії, виділено таксони та здійснено геоморофологічне районування дослідженої теориторії з метою розв'язання прикладних геоекологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823(45УКР)1 + Д829(45УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА337890

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Дьяков О.А. 
Відновлення водно-болотних угідь на одамбованих територіях (на прикладі польдера, розташованого між р. Дунай і оз. Кугурлуй): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.А. Дьяков ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні та прикладні підходи до відновлення водно-болотних угідь (ВБУ) на одамбованих ділянках заплави української частини дельти Дунаю як територій з високим біологічним різноманіттям і потенціалом для комплексного використання природних ресурсів на базі матеріалів експедиційних досліджень Лабораторії менеджменту ветландів Азово-Чорноморської орнітологічної станції Науково-дослідного інституту біорізноманіття іноземних і водних екосистем Мелітопольського державного педагогічного університету, Одеського проектного офісу WWF в Україні, інституту Укрпівдендніпроводгосп, Дунайської гідрометереологічної обсерваторії з застосуванням методів системного та статистичного аналізу, експертних оцінок, математичного (імітаційного) моделювання та сценарного прогнозування. Виконано теоретичні узагальнення та запропоновано нові рішення наукової задачі, що полягають у розробці комплексного підходу до відновлення водно-болотних угідь. Ідентифіковано й описано основні фактори, що мають значення за умов відновлення ВБУ. Обгрунтовано нову концепцію проектування у разі відновлення біологічного різноманіття ВБУ. Розроблено імітаційну модель і комп'ютерну програму "Польдер" для підбору оптимальних гідротехнічних параметрів водопропускних споруд і режиму їх експлуатації за умов відтворення ВБУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.512 + П066 +
Шифр НБУВ: РА346059

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Уткіна К.Б. 
Геоекологічна оцінка берегової зони Азово-Чорноморського басейну України: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / К.Б. Уткіна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено геокологічне оцінювання берегової зони Азово-Чорноморського басейну України, зокрема ранжування її ділянок за ступенем антропогенного навантаження. Розроблено методологію здійснення природоохоронних заходів з використанням комплексного підходу. Запропоновано методику ранжирування точкових джерел забруднення. Визначено підходи до оптимізації капіталовкладень у природоохоронні заходи. Формалізовано процедури підготовки проектів для інвестування та розглянуто питання комплексного підходу до розробки даних заходів. Проведено системний аналіз виконання загальнодержавної програми охорони та відтворення довкілля Азовського та Чорного морів та її коригування на підставі розроблених методичних підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.128 +
Шифр НБУВ: РА365316

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Паришев О.О. 
Геоекологічна характеристика морських берегів України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.10 / О.О. Паришев ; НАН України. Від-ня мор. геології та осадоч. рудоутворення Нац. наук.-природнич. музею. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання екологічного стану геологічного середовища прибережної смуги північної частини Чорного та Азовського морів. Виконано районування берегової зони та шельфу з урахуванням їх геологічної будови та гідродинамічного режиму. Охарактеризовано основні антропогенні фактори впливу на природне середовище узбережжя господарською діяльністю людини. Запропоновано рекомендації щодо збереження рівноваги, що встановилась на даному етапі розвитку Азово-Чорноморського басейну у межах смуги суходіл-море, а також заходи щодо запобігання або зменшенню небажаних та екологічно шкідливих впливів на природне середовище регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.128 + Д823.21
Шифр НБУВ: РА308782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Пасинкова Л.О. 
Геологічні процеси як фактори формування глибоководних ландшафтів континентального схилу Чорного моря: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.10 / Л.О. Пасинкова ; НАН України. Від-ня мор. геології та осад. рудоутворення Нац. наук.-природнич. музею. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено компонентний склад ландшафтів континентального схилу Чорного моря та запропоновано їх класифікацію. Визначено й охарактеризовано ендо- й екзогеодинамічні процеси. Виконано ландшафтне районування континентального схилу з врахуванням його морфоструктурних особливостей. Вивчено структуру глибоководних ландшафтів і розроблено систему критеріїв їх сталості. Наведено регіональну оцінку сталості ландшафтів для кожного з виділених районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.232
Шифр НБУВ: РА318276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Ковальська Л.В. 
Геоморфологія сульфатного карсту Прут-Дністерського межиріччя: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Л.В. Ковальська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше детально охарактеризовано геоморфологію сульфатного карсту Прут-Дністерського межиріччя. На підставі вивчення умов і чинників формування та розвитку карстового рельєфу, а також морфометричних і морфографічних особливостей поверхневих підземних карстових форм складено оригінальні схеми класифікації карстових утворень. Встановлено причини та закономірності виникнення, поширення та розвитку сульфатного карсту. Деталізовано карстологічну регіоналізацію території межиріччя, встановлено ступінь її закарстованості. Визначено й охарактеризовано основі епохи сульфатного карстоутворення. З урахуванням морфологічних особливостей карстових утворень розроблено вікові класифікації поверхневих і підземних форм. Вперше виявлено вплив сейсмічних процесів на формування та розвиток карстових утворень. Визначено основні тенденції зміни карстового рельєфу під впливом природних і антропогенних чинників, наведено оцінку геоекологічного стану карстових районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122.2 + Д829(45УКР3)3 +
Шифр НБУВ: РА337724

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Федонюк М.А. 
Геопросторова диференціація сучасної карстової денудації території Волинського Полісся: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.04 / М.А. Федонюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано територіальні відмінності в інтенсивності й особливостях прояву сучасної карстової денудації в межах Волинського Полісся. Здійснено регіональне оцінювання умов, факторів і наслідків розвитку карстових процесів та карстового рельєфу. Досліджено морфометричні та морфодинамічні особливості поверхневих карстових форм на ключових ділянках. Обчислено показники карстоураженості території. З'ясовано внесок карстового процесу у загальний стік розчинених речовин з водозборів Волинського Полісся. Пораховано обсяги карстової денудації для окремих частин регіону. Виявлено ділянки підвищених інженерних та екологічних ризиків, пов'язаних з розвитком карсту. Здійснено детальніше карстологічне районування Волинського Полісся. Розроблено рекомендації з удосконалення системи карстологічного моніторингу у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122.1
Шифр НБУВ: РА373695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Климчук О.Б. 
Гідрогеологічні умови розвитку і генезис карстових порожнин в неогенових сульфатних відкладах Волино-Подільського артезіанського басейну: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.06 / О.Б. Климчук ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 25 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню генези найбільших в світі карстових порожнин в гіпсах та їх ролі в гідрогеології неогенових відкладів південно-західної околиці Волино-Подільського артезіанського басейну. Виділені обстановки формування підземних вод міоценової товщі, що мають еволюційно-стадійний характер. Встановлено, що великі лабіринтові печерні системи в гіпсах сформовані в умовах напорного водоносного комплекса за рахунок розсіяного живлення від базального горизонта, при загальному висхідному водообміні через гіпсову товщу. Розроблені загальна та регіональна моделі артезіанського спелеогенезу, що базуються на уявленнях про велику роль вертикальної фільтрації через слабопроникні верстви в поверхових водонапорних системах та інверсію гідрогеологічної функції елементів геофільтраційного розтину протягом спелеогенезу. Уявлення про структуру та еволюцію водообміну в міоценовом водоносном комплексі з урахуванням ролі спелеогенезу в гіпсах складають нову основу для вирішення низки пов'язаних з карстом проблем гідрогеології, інженерної геології, геохімії та охорони навколишнього середовища регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122(45Укр)

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Михайлюк В.І. 
Грунти заплав малих та середніх річок Північно-Західного Причорномор'я: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.05 / В.І. Михайлюк ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2002. — 33 с. — укp.

З використанням системного підходу, поєднання концепцій елементарних грунтових процесів (ЕГП) та еволюції грунтів з ландшафтно-геохімічним аналізом грунтоутворення визначено механізми і географічні особливості функціонування ландшафтно-геохімічних і ЕГП, розроблено модель заплавного грунтоутворення, профільно-генетичну класифікацію заплавних грунтів та еколого-агромеліоративну класифікацію заплавних земель. Запропоновано критерії діагностики грунтів і лабільних грунтових тіл на підставі поняття "грунтова часова катена", розкрито особливості екології, генези і географії грунтів, їх будови, складу, властивостей, режимів. За результатами багаторічного моніторингу агроекологічного стану грунтів проаналізовано динаміку ЕГП і характер зміни властивостей грунтів, зумовлених їх осушенням і зрошенням, розроблено критерії доцільності використання заплавних земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.512 + П034.135-2
Шифр НБУВ: РА317168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Беспалова О.М. 
Динаміка зсувного процесу Середнього Придніпров'я на прикладі ділянки Трипілля-Канів: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.07 / О.М. Беспалова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Вперше створено дві моделі розвитку земельних систем, які відрізняються за типом зсувів, механізмом та динамікою. Для зсувних моделей першого типу, які представлені циркоподібними зсувами видавлювання, побудовано математичні моделі розвитку процесу залежно від атмосферних опадів, зроблено прогноз розвитку зсувного процесу в часі. За допомогою методу визначення зсувного потенціалу проведено районування Канівського підрайону з виділенням найбільш зсувонебезпечних ділянок. Здійснено просторовий прогноз розвитку зсувного процесу. Встановлено, що динаміка зсувного процесу тісно пов'язана з динамікою ерозійного і абразійного процесів. Для визначення основних типів зсувних зміщень за їх механізмом застосовано методику, яка дозволяє перейти від типу мікроструктури глинистих грунтів і характеру зв'язків між мікрочастинами до властивих їм деформацій і механізму зсувів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.124.1 + Д829(45УКР4)3 +
Шифр НБУВ: РА328476

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Симоновська М.Я. 
Динаміка ярів в басейні Дністра: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / М.Я. Симоновська ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Встановлені причини виникнення та закономірності розвитку лінійних ерозійних форм, виявлені особливості поширення ярів різного віку і морфології в басейні Дністра на основі порівняльного аналізу різновікових (1925, 1955, 1985 рр.), топографічних карт (М 1:100000, 1:25000), дешифрування аерофотознімків, напівстаціонарних досліджень і розрахунків потенціалу лінійного росту ярів. На основі проведених досліджень оцінений сучасний стан яркових форм і виявлені основні тенденції зміни яружної мережі під впливом як природних, так і антропогенних чинників. Запропоновані рекомендації щодо протиерозійної організації території, раціонального використання земель, підвищення їх родючості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.4

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Курганевич Л.П. 
Еколого-геоморфологічний аналіз басейну Західного Бугу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Л.П. Курганевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію еколого-геоморфологічного аналізу рельєфу флювіальної генези. Подано просторово-часову оцінку складності структури флювіальних систем верхньої частини басейну Західного бугу і масштабів трансформаційних процесів, що відбуваються у них. Розроблено морфологічну типізацію русел, визначено особливості їх переформування. Проаналізовано вплив різних компонентів і чинників довкілля на екологічний стан річкової системи. Оцінено напругу екологічної ситуації у межах басейнових комплексів - еколого-геоморфологічних районів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.5
Шифр НБУВ: РА314443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Габчак Н.Ф. 
Еколого-геоморфологічний аналіз Закарпатської області: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Н.Ф. Габчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено принципову схему та алгоритм регіональних еколого-геоморфологічних досліджень з урахуванням морфометричних та морфологічних особливостей рельєфу, спектра сучасних геоморфологічних процесів та антропогенних чинників диференційовано для гірської та рівнинної частини території Закарпатської області. За допомгою ArcMap створено інформаційну систему, що відображає еколого-геоморфологічний стан геоморфосфери басейнових та адміністративно-територіальних систем Закарпатської області. Побудовано серію морфометричних карт (горизонтального та вертикального розчленування рельєфу, крутизни та морфології схилів, структурних ліній рельєфу), а також схем поширення та спектра сучасних геоморфологічних процесів на різних часових зрізах. Розроблено картосхеми основних видів господарської діяльності людини. Проведено бальну оцінку впливу морфометричних параметрів рельєфу, поширення та прояву сучасних геоморфологічних процесів та антропогенних чинників на еколого-геоморфологічний стан басейнових та адміністративно-територіальних систем гірської та рівнинної частини Закарпатської області. Проаналізовано масштаби змін рельєфу під впливом природокористування, поселенського та транспортного навантаження. Здійснено комплексну еколого-геоморфологічну оцінку стану досліджуваних систем, побудовано схеми районування території за складністю рельєфу, величиною геоморфологічного ризику та інтегрального показника геоекологічної напруги. Запропоновано комплекс заходів, спрямованих на покращення еколого-геоморфологічного стану території Закарпатської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823(45УКР3-4ЗАК)19 + Д829(45УКР3-4ЗАК)3 +
Шифр НБУВ: РА340189

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Кисельов Ю.О. 
Еколого-геоморфологічний аналіз середньої частини басейну Сіверського Дінця: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / Ю.О. Кисельов ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше для східної частини України як регіону з надзвичайною порушеністю геоморфосфери, що впливає на життя та здоров'я населення, здійснено регіональний еколого-геоморфологічний аналіз. Необхідність його проведення зумовлена даними про ступінь ураженості геоморфосфери негативними природними чинниками (особливо ерозією) та рівнем антропогенно-техногенного навантаження на земну поверхню, викликаного головним чином, вуглевидобувною діяльністю. Удосконалено методику регіонального еколого-геоморфологічного аналізу, зокрема, розроблено засіб визначення шару підземної техногенної денудації. Визначено рівень впливу природних чинників та антропогенно-техногенного навантаження на геоморфосферу та її елементи, обчислено інтегровані показники еколого-геоморфологічної небезпеки регіону, складено серію картосхем. Виконано еколого-геоморфологічне районування досліджуваної території, обгрунтовано напрямки оптимізації природокористування та складено схему заходів щодо поліпшення еколого-геоморфологічної ситуації в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121
Шифр НБУВ: РА314594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Пилипович О.В. 
Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього Дністра: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / О.В. Пилипович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади еколого-геоморфологічного моніторингу (ЕГМ) басейнових систем. Розроблено схему реалізації ЕГМ для різнорангових басейнів верхньої частини сточища Дністра. Здійснено аналіз і узагальнення результатів моніторингу атмосферних опадів, стоку води та наносів, лісогосподарської діяльності та землекористування, їх впливу на еколого-геоморфологічний стан басейнових систем. Розраховано показники інтенсивності денудації водозборів за багаторічний період. Виявлено тенденції їх змін під впливом природних і антропогенних чинників. За результатами польових досліджень оцінено вплив лісогосподарської та видобувної діяльності на розвиток і активізацію екзогенних процесів у межах модельних басейнів. З застосуванням ГІС одержано нові комп'ютерно-картографічні моделі досліджених басейнів. Створено інформаційну базу кількісних параметрів природних і антропогенних чинників рельєфоутворення. Обгрунтовано можливість використання результатів моніторингу для регулювання геоморфологічних процесів й оптимізації природокористування у басейні Дністра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.51 +
Шифр НБУВ: РА354454

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Педан Г.С. 
Закономірності розвитку берегів абразійного та абразійно-зсувного типів північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.07 / Г.С. Педан ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше на підставі аналізу даних спостережень за останні 25 років комплексно оцінено стан і напрямок розвитку берегів абразійного та абразійно-зсувного типів. З використанням статистичних методів встановлено зв'язок між показниками абразійних і зсувних процесів (АЗП), а також причинно-наслідкові зв'язки між процесами та клімато-гідрологічними чинниками, які обумовлюють режим їх розвитку. Вперше побудовано кількісні та якісні моделі розвитку типових ділянок північно-західного узбережжя Чорного моря. Розвинуто методику типізації абразійних та абразійно-зсувних берегів та інженерно-геологічне районування узбережжя. Надано характеристику типових ділянок - природних аналогів, які достовірно представляють типи берегів, виділених в результаті інженерно-геологічного районування. Удосконалено функціональні структурні моделі систем "абразійний берег" та "абразійно-зсувний берег". З урахуванням мінливості клімато-гідрологічних чинників виконано прогноз розвитку абразійних та абразійно-зсувних берегів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.128.11 +
Шифр НБУВ: РА325217

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Паланичко О.В. 
Закономірності руслоформування річок Передкарпаття: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.В. Паланичко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено регіональні та загальні закономірності руслоформування річок з великоалювіальними руслами після переходу течії до розширених ділянок дна долин. Досліджено дію основних чинників руслоформування за функціонально-басейновою схемою для умов алювіальних рівнин. У межах території дослідження доповнено схему поділу основних річок на однорідні ділянки з використанням методу, що враховує властивості гідросітки, дна річкової долини, самої системи потік - русло реагувати на зміни місцевих умов за багаторічний період. Уточнено уявлення про морфологію та морфодинаміку часово-просторових змін русел річок Передкарпаття. Виявлено закономірності послідовності руслоформування вздовж течії річок з віддаленням від гір. На підставі вивчення результатів емпіричного дослідження Передкарпаття уточнено загальні закономірності руслоформування річок з великим алювієм за умов віддалення від гір. Уточнено та розвинуто геогідроморфологічну класифікацію щодо русел річок Передкарпаття та великоалювіальних русел річок загалом. Розроблено класифікацію типів русел у межах підкласів КАР-3 - 5. Проаналізовано проблеми використання русел і заплав річок Передкарпаття й обгрунтовано шляхи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225(45УКР3,3)5 + Д823(45УКР3,3)121.54 +
Шифр НБУВ: РА370792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Половка С.Г. 
Зв'язок сучасних морфоструктур (сучасного рельєфу) дна північно- західного шельфу Чорного моря з глибинними структурами тектоносфери: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.10 / С.Г. Половка ; НАН України. Від-ня мор. геології та осадоч. рудоутворення Нац. наук.-природн. музею. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Захищаються 5 наукових праць, що містять теоретичні і практичні розробки, які підтверджують ідею успадкування глибинної тектоносфери сучасним рельєфом дна. Встоновлено, що підйом мантійної речовини по глибинних розломах призводить до зміни рельєфу поверхні мантії, а вона в свою чергу через "базальтовий" і "гранітний" шари впливає на рельєф поверхні осадочного чохла. Поглиблені уявлення про те, що більшість складчастих структур є успадкованими і тектонічно активними у даний час. Утворення нафтогазоносних структур тісно пов'язано із розміщенням глибинних розломів як широтного, так і меридіанального напрямків, тектоно-магматичними осередками і вулканізмом. Западина північно-західного шельфу Чорного моря у субширотному напрямку утворилася внаслідок занурення по скидах, а в меридіанальному - як грабенсинкліналь. Запропонована робота є першою в Україні спробою встановити наявність зв'язку між глибинними тектоно-магматичними структурами та сучасними формами рельєфу. Одержала подальший розвиток ідея зв'язку орогідрографічної сітки з підводними каньонами та палеодолинами, їх залежність від неотектонічних структур рухів і проявів глибинної тектонічної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.2

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Діброва 
Ідентифікація геосистем берегової зони водосховищ для оптимізації природокористування (на прикладі Київського водосховища): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Іван Олександрович Діброва ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.128
Шифр НБУВ: РА365928

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Арістов М.В. 
Індикаційний просторово-генетичний аналіз морфоструктур Поділля (на основі матеріалів аерокосмічного зондування): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / М.В. Арістов ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі дистанційних даних та з використанням методики комплексної інтерпретації матеріалів аерокосмічного зондування вивчено морфоструктуру Поділля. Проведено морфоструктурне дешифрування знімків різного рівня генералізації, а також лінеаментний аналіз та дослідження індикаторів морфоструктур і відповідних їм геологічних структур на ключових ділянках. Вивчено особливості лінійних, лінійно-площинних та площинних морфоструктур Поділля. Особливу увагу приділено морфоструктурам центрального типу. Встановлено, що мофрологічні особливості морфоструктур обумовлені їх внутрішньою будовою, генезисом, глибинністю та успадкованістю на неотектонічному етапі. Доведено, що регіональні та локальні морфоструктури Поділля взаємопов'язані просторово та генетично. Досліджено морфоструктурні передумови нафтогазоносності західної частини Поділля, а також перспективи пошуку інших корисних копалин з використанням дистанційних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.1(4УКР-9ПОД)с1/8 +
Шифр НБУВ: РА323260

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського