Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (173)Книжкові видання та компакт-диски (100)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Е40*871$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Борзова 
Альфа-N-ацетилгалактозамінідаза та альфа-галактозидаза Aspergillus niger 185ш: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Наталія Вікторівна Борзова ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871
Шифр НБУВ: РА323235

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Штанько Т.В. 
Біологічні властивості бацил та лактобактерій, перспективних для створення комплексного пробіотика: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.В. Штанько ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано розробку комплексного пробіотичного препарату на основі бацил і лактобацил з широким спектром антагоністичної активності щодо умовно патогенних мікроорганізмів (УПМ). На підставі даних про видовий і кількісний склад мікрофлори кишечнику новонароджених з високим перинатальним ризиком, а також рівнів і профілів антибіотикорезистентності виділених штамів умовно патогенних бактерій доведено необхідність введення в комплекс лікувальних заходів пробіотичних препаратів з широким спектром антагоністичної активності. Розроблено поживне середовище та визначено оптимальні параметри для росту пробіотичних штамів бактерій у монокультурі та за умов їх сумісного вирощування. Показано, що за умов сумісного культивування між ними виникає симбіотичний тип взаємодії. За результатами дослідів in vitro та in vivo доведено ефективність одержаної шляхом глибинного культивування у розробленому середовищі змішаної культури з бацил і лактобацил, а також їх композиції, одержаної у процесі роздільного культивування пробіотичних штамів бактерій з їх подальшим поєднанням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + Р281.794 +
Шифр НБУВ: РА363790

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Лащук Н.В. 
Вдосконалення технології мікробного екзополісахариду етаполану на суміші ростових субстратів: автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.В. Лащук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Удосконалено технологію виготовлення мікробного екзополісахариду (ЕПС) етаполану (продуцент - Acinetobacter sp. B-7005) на суміші ростових субстратів. Розроблено технологію ЕПС, яка дає змогу (у порівнянні з вихідною) зменшити витрати на сировину для одержання 1 кг етаполану у 3,5 раза. Створено технологічну й апаратну схеми одержання трьох товарних форм етаполану, що відрізняються ступенем очищення ЕПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + Е422.148.1 +
Шифр НБУВ: РА360105

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Жерносєкова І.В. 
Мінливість продуцента літичних ферментів IStreptomyces recifensis var. lyticus/I та його селекція: Автореф. дис... канд. біол. наук / І.В. Жерносєкова ; НАН України. Ін-т мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно можливості застосування рифампіцину в селекції продуцентів екстрацелюлярних ферментів. Вперше показано, що рифампіцин, внесений в оптимальних концентраціях до агаризованого середовща вирощування, стабілізує літичну активність селекційованих штамів. Відібрано новий високоактивний рифампіциностійкий штам 2Р-15. Встановлено, що його висока активність зумовлена збільшенням показника середньої літичної активності клонів, значним накопиченням у популяції плюс-варіантів і рифампіциностійких мутантів, зниженням коефіцієнта мінливості. Визначено зниження чутливості штаму до інгібуючої дії глюкози. На підставі даних іонообмінної хроматографії встановлено, що в пулі його екстрацелюлярних білків зросла частка літичних протеаз, виявлено їх більшу кількість і зростання питомої активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871*447
Шифр НБУВ: РА317789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Заєць І.Є. 
Модифікація мінерального живлення рослин за допомогою консорціуму бактерій: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / І.Є. Заєць ; Ін-т молекуляр. біології та генетики НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено бактерійний консорціум багатоцільового використання для вирощування рослин за умов низької біодоступності поживних елементів та високого вмісту важких металів. Завдяки застосуванню даного консорціуму установлено різний вплив на біодоступність хімічних елементів та їх накопичення рослинами Tagetes patula L. та Glycine max L. залежно від типу субстрату (мінерального чи органічного) та вмісту у ньому металів. Консорціум знижує біодоступність важких металів у субстраті за їх вмісту у межах 1 - 10 ГДК, однак підвищує - за екстремальної токсичності (100 ГДК кадмію). Виявлено, що бактерії впливають на співвідношщення та перерозподіл важких металів у органах рослин, внаслідок чого відбувається формування бар'єра на шляху транспорту токсичних елементів з коренів у пагін, а також стимулюють роботу антиоксидантних систем рослин. Показано можливість використанння бактерійного консорціуму комплексної дії у рослинництві на техногенно забруднених грунтах та на мінеральних субстратах. Консорціум може бути рекомендований для фіторемедіації забруднених грнунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + П127.316 +
Шифр НБУВ: РА361606

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Громико 
Мутації стійкості до антибіотиків, які впливають на біосинтез ландоміцину Е у Streptomyces globisporus 1912-2 і ногаламіцину в Streptomyces nogalater ІМЕТ 43360: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Олександр Миколайович Громико ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*725.313 + Е422.384.3*444*801-642:Г296 + Е40*871
Шифр НБУВ: РА355509

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Хоменко Л.А. 
Нокардіоподібні актинобактерії-деструктори моторних олив: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.А. Хоменко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Установлено здатність нокардіоподібних актинобактерій родів Dietzia, Gordonia і Rhodococcus до деструкції 5-ти марок мінеральних моторних олив класу 15W-40. Найвищу деструктивну активність (40,3 - 66,9 %) щодо цих олив виявлено у штамів G. rubripertincta УКМ Ас-179, R. erythropolis УКМ Ас-50 і D. maris УКМ Ас-205. Показано, що чутливість актинобактерій до високих концентрацій олив і присадок корелює з присутністю та кількістю в них дітіофосфату цинку. Серед важких металів, які містяться в оливах, найбільшу токсичну дію на досліджені штами виявляють іони міді, алюмінію та цинку. З'ясовано, що у складі цих речовин переважають гліколіпіди (моно- та диміколати трегалози), які знижують поверхневий натяг води до значень 45,3 - 35,0 мН/м. Виявлено здатність досліджених штамів до очищення пластмасових каністр від залишків моторних олив. За результатами дослідження відібрано активні штами-деструктори моторних олив, перспективні для використання в біотехнологіях очищення забрудненого цими мастильними матеріалами навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 +
Шифр НБУВ: РА354594

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Мелешко Р.А. 
Одержання біологічно-активного пролактину людини із використанням бакуловірусної експресійної системи: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Р.А. Мелешко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження експресії рекомбінантного пролактину людини з використанням бакуловірусної експресійної системи (ББС). Розроблено лабораторну методику одержання та очищення біологічно-активного рекомбінантного пролактину людини. Вперше здійснено синтезування рекомбінантного PRL людини в бакуловірусній експресійній системі на основі вірусу ядерного поліедрозу (ВЯП) Malacosoma neustria (Mane). Сконструйовано рекомбінантні бакуловіруси, що забезпечують експресію внутрішньоклітинного та секретованого рекомбінантного пролактину людини у клітинах комах. Визначено умови культивування клітин, інфікування їх вірусом. Встановлено оптимальний післяінфекційний період для збору клітин і середовища з метою досягнення максимальних рівнів експресії пролактину. Розроблено методи очищення біологічно-активного рекомбінантного пролактину людини, що дозволяє одежати дві форми рекомбінантного гормону - внутрішньоклітинну та секретовану у кількостях 60 мг та 10 мг білка відповідно на один літр поживного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 +
Шифр НБУВ: РА337779

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Павлішко Г.М. 
Оксидази метилотрофних дріжджів і цвільових грибів: характеристика та біоаналітичне використання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Г.М. Павлішко ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено нову ефективну схему препаративного одержання високоочищеного препарату "Алкогольоксидаза" (АО) і мутантних клітин надпродуцента метилотрофних дріжджів H. polymorpha K-105 (gsrl catX), вирощених на глюкозі. Вивчено фізико-хімічні та ензимологічні характеристики АО з мутантних клітин H. polymorpha. Розроблено новий оксидазно-хімічний метод визначення етанолу шляхом супряження алкогольоксидантного перетворення аналізу до альдегіду з наступною його хімічною реакцією з 3-метил-2-бензотіазолінонгідразином (МБІТ). Показано можливість використання МБТГ для хімічного маскування формальдегіду з метою забезпечення селективності оксидазного методу визначення метанолу за присутності формальдегіду. Запропоновано лабораторний прототип амперометричного біосенсора на основі високоочищеного препарату АО H. polymorpha та пероксидази хрону з використанням осмійвмісного полімерного медіатора та вивчено аналітичні характеристики біосенсора. Проведено скринінг потенційних продуцентів гліцеролоксидази (ГО) та відібрано кращий продуцент ферменту, розроблено схему виділення й очистки ГО зі штаму цвільового гриба B. allii 100(5). Проведено початкову структурну й ензимологічну характеристику ГО B. allii.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*725.111.41 + Е40*725.111.41 + Е40*871 +
Шифр НБУВ: РА340152

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Дехтяренко 
Особливості відбору пробіотичних культур роду Lactobacillus для створення препаратів і продуктів різного призначення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Наталія Віталіївна Дехтяренко ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — Київ, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*723 + Е40*871 + Р281.794
Шифр НБУВ: РА369022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Грегірчак Н.М. 
Розробка та впровадження способу одержання нейстонних біопрепаратів за допомогою флотації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.М. Грегірчак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способу одержання і застосування біотехнології нейстонних біопрепаратів. Основою таких біопрепаратів є клітини з підвищеною гідрофобністю поверхні. Ця властивість дозволяє клітинам концентруватися в поверхневому шарі води та інтенсифікувати її очищення. Розроблено новий флотаційний метод селекції клітин бактерій з підвищеними гідрофобними властивостями. Флотація дозволяє відбирати фракції клітин, які відрізняються за своїми морфологічними та біохімічними властивостями. Запропоновано використання нейстонного препарату на основі Bacillus spp. з широким спектром антимікробної активності для обеззараження поверхневого шару води. Нейстонну форму Bacillus megaterium 1БД доцільно використовувати для очищення води від нафтових забруднень. Застосування такого біопрепарату в природних умовах показало значне збільшення біоочищення води від забруднення нафтопродуктами і дозволило зменшити суму збитку, завданого навколишньому середовищу, в 40 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871,022 + Д220,8

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Ястремська 
Роль анаеробних мікроорганізмів у трансформації сільськогосподарської сировини в біопаливо: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / Лариса Сергіївна Ястремська ; Уманський держ. аграрний ун-т. — Умань, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + З65
Шифр НБУВ: РА359374

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Коваленко М.О. 
Синтез мікробного екзополісахариду етаполану на суміші ростових субстратів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / М.О. Коваленко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено інтенсифікацію синтезу мікробного екзополісахариду (ЕПС) етаполану (продуцент - штам Acnetbacter sp. IMB B-7005) на суміші енергетично-нерівноцінних ростових субстратів (етанол + глюкоза). На базі теоретичного розрахунку енергетичних витрат синтезу ЕПС та біомаси на змішаному субстраті розроблено технологію одержання етаполану, що дає змогу підвищити майже у 2 рази кількість синтезованих ЕПС, їх вихід у відношенні до біомаси та вихід ЕПС від субстрату, а також скоротити тривалість культивування та покращити реологічні властивості розчинів ЕПС, що визначають його практичну цінність. У разі вирощування штаму I>Acinetobacter sp. IMB B-7005 на суміші етанолу та глюкози не спостерігається явища диауксії, обидва субстрати споживаються одночасно, при цьому підвищується в 1,3 - 1,9 разів максимальна питома швидкість росту. Установлено, що інтенсифікація синтезу ЕПС на суміші енергетично-нерівноцінних субстратів обумовлена посиленням глюконеогенезу, про що засвідчило одночасне функціонування двох анаплеротичних шляхів (гліосилатного циклу та піруваткарбоксилазної реакції) та підвищення в 1,5 рази активності фосфоенолпіруватсинтетази. Визначено, що етаполан, синтезований на суміші етанолу та глюкози, характеризується підвищеним вмістом жирних кислот та більш високою молекулярною масою у порівнянні з одержаним на моносубстратах, що супроводжується покращанням його реологічних властивостей. Установлено антифітовірусну активність полісахаридних препаратів етаполану, синтезованих на моно- та змішаних субстратах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + Е422.148.1
Шифр НБУВ: РА326902

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Климишин Д. О. 
Система клонування генів у штамі-продуценті ногаламіцину Streptomyces nogalater ІМЕТ43360: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / Д. О. Климишин ; Національна академія наук України ; Інститут клітинної біології і генетичної інженерії. — К., 2010. — 18 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + Е40*440.44
Шифр НБУВ: РА372235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Кігель Н.Ф. 
Технології бактеріальних препаратів для функціональних продуктів і біологічно активних добавок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 03.00.20 / Н.Ф. Кігель ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 41 с.: рис. — укp.

Розроблено нові технології бактеріальних концентратів і заквашувальних препаратів на основі пробіотиків для сухих і рідких харчових і кормових молочних функціональних продуктів та біологічно активних домішок. Обгрунтовано та визначено стратегію пошуку штамів високої активності з різних джерел за біохімічними та технологічними властивостями та критеріями, які висуваються до пробітиків. Узагальнено шляхи розширення функціональної активності заквашувальних культур через модифікацію традиційних заквасок і створення оригінальних за складом бактеріальних композицій з залученням пробіотичних штамів. Теоретично обгрунтовано та створено технології нових бакконцентратів АФ, АЛТ, БМК, заквашувальних культур прямого внесення Старт, СІ-2, БАТП-ФБ, Біфідин і продуктів з їх використанням: харчових - "Біовіт", "Фру-фру", кормового - "Біокорм" та БАД у капсульній формі, функціональну ативність розроблених продуктів доведено клінічними випробуваннями. Впроваджено методику застосування бактеріального концентрату БМК та продукту "Лактовіт" білковий для лікування хронічних тонзилітів у дітей. Кормовий пробіотик "Біфідин" та продукт "Біокорм" рекомендовано до використання для профілактики та лікування диспепсій у молодняку сільськогосподарських тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871 + Л80-3 +
Шифр НБУВ: РА327267

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського