Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (2747)Книжкові видання та компакт-диски (1266)Журнали та продовжувані видання (96)
Пошуковий запит: (<.>U=Е522$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 178
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Варлащенко Л.Г. 
Агробіологічні та технологічні особливості кореневласного розмноження жимолості їстівної в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.Г. Варлащенко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено закономірності проходження процесів репродуктивної регенерації в сукупності ознак, які визначають формування у стеблових живців адвентивних коренів і розроблено окремі агробіологічні заходи прискореного розмноження перспективних гібридних форм і сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання. За результатами досліджень визначено здатність стеблових живців, залежно від консистенції пагона, до репродуктивної регенерації. Встановлено морфологічні відмінності укорінювання різнотипних живців жимолості їстівної залежно від сортового складу та впливу рістактивуючих сполук ауксинової породи. Визначено оптимальні терміни заготівлі живців та їх висаджування на укорінювання з врахуванням біологічних особливостей сортового складу та фізіологічного стану маточних рослин та їх частин для підвищення регенераційної здатності. Розроблено агробіологічні заходи дорощування кореневласних рослин за умов Правобережного Лісостепу України. Довндено економічну ефективність вирощування садивного матеріалу перспективних форм та сортів жимолості їстівної на основі технології зеленого живцювання за умов Правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.13 Сар + П252.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Хлистун Н.Я. 
Адвентивна флора м. Чернівців: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.Я. Хлистун ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше складено анотований конспект адвентивної флори Чернівців, який включає 104 види вищих судиних рослин. На даній території виявлено Echinocystis lobata (Michx.) Torr. et Gray., Polygonum sachalinense Fr. Smidt, Geranium sibiricum L., Impatiens glandulifera Royle. Проведено систематичний, біоморфологічний, екологічний і географічний аналіз адвентивної флори Чернівців. Здійснено розподіл адвентивних видів за часом заносу та ступенем натуралізації, розглянуто способи розповсюдження діаспор адвентів. Встановлено господарське значення адвентивних видів Чернівців і виділено небезпечні види, що перебувають у стадії експансії. Вперше досліджено видовий склад судинних рослин Чернівців (427 видів). На території міста виявлено сучасні локалітети злісного карантинного бур'яну Ambrosia artemisіifolia L.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*852.29(4УКР-4ЧЕН-2Ч) +
Шифр НБУВ: РА344432

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Ойцюсь Л. В. 
Адвентивна фракція флори Волинського Полісся: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Л. В. Ойцюсь ; НАН України, Нац. бот. сад ім. М.М. Гришка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено систематичний, географічний, екологічний, біоморфологічний аналізи видів адвентивної фракції флори регіону. Проаналізовано розподіл видів адвентивних рослин за часом занесення та ступенем натуралізації, їх екотопологічною приуроченістю. З'ясовано шляхи та джерела поширення видів заносних рослин на території регіону, проаналізовано особливості видового складу адвентивної фракції флори у зв'язку з характером антропічного впливу. Встановлено, що провідними факторами адвентизації флори є аграрне виробництво, урбанізація, занесення транспортними шляхами та здичавіння інтродукованих видів рослин, помітну роль також відіграє проведення осушувальної меліорації. Проведено господарське оцінювання неаборигенних рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*852.19(4УКР1)
Шифр НБУВ: РА380871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Распопіна С.П. 
Аеротехногенна трансформація соснових екосистем середньої течії басейну р. Сіверський Донець: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / С.П. Распопіна ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до вивчення стану та функціонування лісових екосистем за умов аеротехногенного забруднення. Визначено рівень техногенного навантаження на ліси, підтверджено їх санітарно-гігієнічну функцію, що виявляється в осадженні сосновими насадженнями вагомої частини забруднювачів. Показано значну акумуляційну здатність лісових підстилок щодо полютантів. Установлено негативні наслідки промислового забруднення лісових грунтів (дернових опідзолених на давньо-алювіальному піску), що відбилися на погіршанні стану та зниженні радіального приросту соснових деревостанів. Розроблено якісно-кількісну систему діагностичних показників аеротехногенного забруднення структурних компонентів лісових екосистем та запропоновано заходи для підтримання сталого розвитку лісів і підвищення їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.21*801.1-64 + П381.1-425 +
Шифр НБУВ: РА327436

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Репецька Г.І. 
Аналіз популяцій ISalicornia europaea/i L. на градієнті еколого-ценотичних факторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Г.І. Репецька ; Нікіт. ботан. сад, Нац. наук. центр УААН. — Ялта, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано функціонування ценопопуляцій однорічного виду Salicornia europaea L. і вивчено залежності популяційних процесів від факторів зовнішнього середовища. Виявлено ряд механізмів популяційного рівня, спрямованих на підвищення виживання виду за екстремальних умов засолених місцевиростань. Серед них механізми, що забезпечують проростання насіння в момент найбільш сприятливих погодних умов, можливість існування у популяціях декількох когорт сходів. З'ясовано, що відмирання рослин протягом життєвого циклу носить щільнісно-незалежний характер. Встановлено високий ступінь залежності морфометричних і алометричних показників від двох провідних факторів середовища - вологості грунту та ступеня загущеності ценопопуляцій. Виявлено щільну залежність процесів розвитку особин Salicornia europaea від чинників зовнішнього середовища. У разі погіршання умов рослини прискорюють перехід від однієї фенологічної фази до іншої та проходять їх більш синхронно. Тривалість фаз, як правило, залишається незмінною. Адаптаційні механізми розвитку забезпечують дозрівання насіння в однакові строки протягом сезону в різні роки і у популяціях, що перебувають за різних екотопічних умов. Виявлено дві групи параметрів генеративної сфери, які по-різному реагують на варіювання середовища. Маса насіння, відсоток насіннєфікації та репродуктивне зусилля - стабільні показники, які мало залежать від оптимальності умов середовища. Величина врожаю насіння ценопопуляції пов'язана зі щільністю рослин, які приймають участь у репродукції, та їх реальною насіннєвою продуктивністю. У межах одного рівня значень екологічних факторів відбувається стабілізація розміру урожаю насіння у ценопопуляціях різної щільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.924.1 Che + Е50*801.1-658.74-640.2
Шифр НБУВ: РА313613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Кирєєва О.В. 
Анатомічна структура морських трав Азово-Чорноморського басейну в різних екологічних умовах: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / О.В. Кирєєва ; НАН України, Ін-т біології півден. морів ім. О.О. Ковалевського. — Севастополь, 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено анатомічний склад вегетативних органів Zostera marina, Zostera noltii і Ruppia cirrhosa в Азово-Чорноморському басейні. Виявлено мінливість анатомо-метричних параметрів органів досліджених видів за різних екологічних умов (глибини та гранулометричного складу донних осадків). Розроблено методику визначення об'єму повітроносних порожнин листа для оцінювання ступеня розвитку лакунарної системи, яка забезпечує адаптацію рослини до умов середовища. На підставі функціонально-значущих параметрів визначено оптимум глибини зростання вивчених видів у Чорному морі: для Zostera marina і Zostera noltii - від 3 до 9 м, Ruppia cirrhosa - від 0,5 до 2 м. Виявлено особливості анатомо-метричної структури вегетативної сфери двох видів зостер за умов лиманів Причорномор'я та Приазов'я, а також бухти Козачої (Севастопольське узмор'я).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.911.2 Zos*60(922.8) +
Шифр НБУВ: РА359614

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Пашкевич 
Анатомо-морфологічна мінливість хвої видів роду Pinus L. на території України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Наталія Анатоліївна Пашкевич ; НАН України; Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.21*691.5*338(4УКР)
Шифр НБУВ: РА350926

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Зеленська 
Аутекологічні аспекти впливу техногенного середовища на вищі рослини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Вікторія Анатоліївна Зеленська ; Дніпропетровський держ. ун-т. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*80,022 + Е50*801.48,022
Шифр НБУВ: РА310814

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Кучер Є.М. 
Аутекологічні особливості репродуктивного зусилля орхідних гірського Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Є.М. Кучер ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено аутекологічні особливості репродуктивного зусилля орхідних Гірського Криму та виявлено типи репродуктивної тактики, властиві представникам родини. Виявлено нівелювання або спотворення в межах триби Neottieae загальної тенденції інтенсифікації насінної продуктивності зі зростанням ступеня мікопаратизму видів під час порівняння паразитних орхідних і фотоавтотрофних рослин з інших родин. Встановлено у досліджених видів наявність двох типів репродуктивної тактики ("розпорошеного репродуктивного внеску" і "концентрованого удару").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.151*80*332(4Укр-4Кри)
Шифр НБУВ: РА318041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Данилова О.І. 
Білковолігновуглеводний комплекс бобових трав: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.І. Данилова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено властивості біополімерних комплексів трав'янистих бобових культур. Доведено, що отримані препарати мають функціональні ознаки харчових волокон, в той же час вони досить специфічні, що пов'язано з особливостями їх хімічного складу - високим вмістом білкової компоненти. Волокниста компонента у даному випадку надає білку додаткову стійкість. Завдяки особливостям процесу отримання відбувається активація компонентів, що їх складають: геміцелюлози, целюлози, лігніну, пектинових, білкових речовин. На підставі даних біологічного тестування зроблено висновок, що білковолігновуглеводні комплекси бобових трав і композиції на їх основі зменшують накопичення та сприяють виведенню радіонуклідів. На базі комплексного вивчення фармакологічних ефектів нових препаратів доведено, що вони м'яко коригують перебіг обмінних процесів, зменшують постпрандіальну глікемічну реакцію, рівень холестерину та необхідну дозу інсуліну у хворих на інсулінозалежну форму діабету. За результатами експериментального та теоретичного вивчення білковолігновуглеводних комплексів бобових трав отримано нові препарати, які мають всі ознаки біологічно активної композиції та фізіологічного ентеросорбенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.03 Fab*725.10
Шифр НБУВ: РА313821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Дідух 
Біоекологічні властивості роду Nuphar Smith в умовах природи та культури: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Микола Якович Дідух ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.921.7 Num
Шифр НБУВ: РА357116

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Севаст'янов В.Є. 
Біоекологічні особливості видів родини Cupressaceae Bartleg і використання їх в озелененні степового та передгірського Криму: автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.05 / В.Є. Севаст'янов ; Нікіт. ботан. сад - нац. наук. центр УААН. — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено таксономічну інвентаризацію кипарисових у районі дослідження, в результаті якої виявлено 24 види, 4 різновиди та 98 декоративних форм. Підібрано асортимент найбільш перспективних таксонів даної родини для культивування в степовому та передгірсьокму Криму. Проаналізовано особливості росту та репродуктивний розвиток Cupressus arizonica Greene, вибраного як модельний вид. Запропоновано практичні рекомендації з використанння видів і культиварів родини Cupressaceae в зеленому будівництві та лісовому господарстві. Показано перспективи подальшої інтродукційної та селекційної роботи з розширення таксономічного різномаїття кипарисових і підвищення їх екологічної стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.23Cup*852.121.41(4УКР-:КРИ) + П27294УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА367138

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Мордатенко І.Л. 
Біоекологічні особливості видів роду Larix Mill. у зв'язку з їх інтродукцією в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / І.Л. Мордатенко ; Нац. бот. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено ритм сезонного розвитку рослин, особливості насіннєношення, вивчено мінливість структурних ознак шишок і насіння, визначено посівні якості насіння. Вивчено стійкість модрин проти несприятливих чинників навколишнього середовища, відмічено значну світлолюбність модрин, посухостійкість, газо- та димостійкість, вітровитривалість, розроблено ефективні прийоми розмноження. Проведено оцінку декоративних якостей модрин, розроблено прийоми використання їх в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822*852.121.41(4УКР) + П381.2-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Переходько 
Біоекологічні особливості конвалії звичайної (Convallaria majalis L.) в умовах заходу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Олена Миколаївна Переходько ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.535(4УКР) + Е522.912.12 Asp*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357761

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Горбенко Н.Є. 
Біоекологічні особливості плюща звичайного (Hedera helix L.) та його форм в умовах Заходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.Є. Горбенко ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено плющ звичайний та його декоративні форми у лісових фітоценозах Заходу України із різним ступенем антропогенного впливу за умов м. Львова та на закритому грунті. Розглянуто біоекологічні особливості виду та форм, виділено нову форму плюща. Досліджено листкову пластинку виду та форм, ступінь впливу на неї умов середовища. Розроблено підходи до визначення режиму заготівлі сировини виду, досліджено вплив фітомаси на природне поновлення. Визначено місця виростання квітучих плющів, особливості приуроченості пагонів до експозиції стовбура. Вивчено насіннєве та вегетативне розмноження виду, його використання в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25 Ara*60*80(4УКР) + П342.535-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Сініціна Л.В. 
Біоекологічні особливості IGinkgo biloba/I L. в умовах девастованих ландшафтів: Автореф. дис... канд. біол. наук / Л.В. Сініціна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.811*112.4*801(4УКР) + Е522.811*851.214(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
17.

Случик І.Й. 
Біоіндикація стану довкілля на урбанізованій території за допомогою представників роду IPopulus/I L.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.Й. Случик ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1с7 + Е50*801.48*801.8,022 + Е522.925.18*80,022
Шифр НБУВ: РА310585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Рахметов Д.Б. 
Біологічні основи інтродукції та вирощування нових сортів одно- і багаторічних видів родини iMalvaceae/i в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.- г. наук: 06.01.09 / Д.Б. Рахметов ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано та практично реалізовано новий напрямок у рослинництві щодо збільшення виробництва збалансованих за показником протеїну кормів шляхом введення в агрофітоценози Лісостепу України нових сортів кормових інтродуцентів родини Malvaceae. Визначено роль мальв у біологізації землеробства та виявлено біоморфологічні й екологічні особливості, біохімічний склад, закономірності формування надземної біомаси та насіння одно- та багаторічних інтродуцентів родини Malvaceae у процесі онтогенезу. Досліджено вплив мальв на мікрофлору та алелопатичну активність грунту, ріст, розвиток і продуктивність наступних культур сівозміни. Розроблено основні елементи технології вирощування, вивчено реакції сортів на добриво, строки і способи посіву, строки збирання. Розглянуто можливості використання сортів нових культур родини мальвових як конкурентоздатних кормово-сидеральних культур для створення високопродуктивних одновидових і змішаних одно- та багаторічних агрофітоценозів. Висвітлено роль інтродукції як важливого фактора збагачення рослинних ресурсів і збільшення видового різноманіття агрофітоценозів. Розроблено класифікацію інтродуцентів за напрямками вирощування та використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П219.6-4(4УКР) + Е522.925.24 Mal * 851.214(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Слюсар С.І. 
Біологічні особливості видів родини ITaxodiaceae/I F.W.Neger у зв'язку з інтродукцією в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.І. Слюсар ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

За умов Лісостепу України одержано нові дані стосовно біоекологічних особливостей інтродукованих видів родини Taxodiaceae. Уперше визначено сезонні ритми розвитку, досліджено морозостійкість рослин, а також особливості пилкування, насіннєношення, фертильність пилку, посівні якості насіння. З насіння місцевої репродуції одержано насіннєві нащадки, з яких відібрано декоративні форми. За мінливістю структурних ознак шишок та насіння уперше визначено збалансований поліморфізм, а за показниками стійкості й життєздатності - рівень адаптації видів. Виділено 6 типів декоративності та 2 фізіонімічні типи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.23 Тах*852.121.41(4УКР) + П278.0-39(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337574

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Коротченко В. В. 
Біологічні особливості видів роду Helleborus L. (Ranunculaceae) у зв'язку з інтродукцією у рівнинній частині Лісової зони України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / В. В. Коротченко ; Нац. ботан. сад ім. М.М. Гришка, НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено особливості географічного поширення й еколого-ценотичної приуроченості Н. purpurascens в Україні. Визначено особливості сучасного стану популяцій, вікової структури, перебігу онтогенезу. Виявлено тенденції зміни параметрів за умов культивування: сезонного розвитку, термінів перебігу фенофаз, насіннєвої та сировинної продуктивності, онтогенетичної та популяційної мінливості. Досліджено вміст мінеральних елементів і буфадієнолідів. Запропоновано низку заходів щодо перспективи збереження Н. purpurascens у природній флорі. Розглянуто можливість введення в культуру досліджених видів для перспективного використання в медичній практиці. Розроблено практичні рекомендації з агротехніки культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.922.1 Ran*852.121.41
Шифр НБУВ: РА371225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського