Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (269)Книжкові видання та компакт-диски (225)Журнали та продовжувані видання (199)
Пошуковий запит: (<.>U=З19$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Баласанян Г.А. 
Ефективність перспективних інтегрованих систем енергозабезпечення на базі установок когенерації малої потужності (теоретичні основи, аналіз, оптимізація): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Г.А. Баласанян ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено науково-технічне обгрунтування, розробку та дослідження нового класу комбінованих установок - інтегрованих систем комплексного енергопостачання на базі когенераційних установок малої потужності й альтернативних джерел енергії. Розроблено засади побудови теплових схем і процесів таких систем, розвинуто методи їх аналізу, оптимізації параметрів і режимів функціонування. Виконано порівняльний аналіз перспективних напрямків підвищення ефективності систем енергопостачання на базі установок когенерації малої потужності. Запропоновано відповідні теплові схеми інтегрованих систем енергозабезпечення (ІСЕ) різних конфігурацій. Виконано аналіз, обгрунтовано критерії та методи щодо комплексної оцінки термодинамічної, економічної та екологічної ефективності інтегрованих систем. Сформульовано принципи побудови математичних моделей ІСЕ. Розроблено математичні моделі складових частин ІСЕ з альтернативними джерелами тепла, що враховують різні варіанти конфігурацій і типи систем, джерела енергії та режими споживання енергетичної продукції. Розроблено методику узгодження графіків теплового й електричного навантажень ІСЕ залежно від енергетичного потенціалу додаткових джерел енергії та теплоакумулювальних властивостей елементів системи. Ексергоекономічний метод аналізу ефективності енергоперетворюючих елементів системи використано для оптимізації параметрів теплових схем ІСЕ. Розроблено методику вибору оптимальної структури теплової схеми ІСЕ. Зроблено висновок про підвищення термодинамічної, економічної й екологічної ефективності інтегрованих систем у порівнянні з системами когенерації без додаткових джерел тепла та можливості зняття певних обмежень, характерних для систем енергопостачання на базі тільки когенераційних установок або альтернативних джерел тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бориченко О. В. 
Інтегрована система контролю ефективності використання електричної енергії у виробництві: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.01 / О. В. Бориченко ; НТУУ "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано існуючі методи оцінювання та контролю ефективності використання електроенергії, зокрема діючу в Україні систему нормування її питомих витрат. Розроблено методику побудови оптимальних розрахункових моделей електробалансів. Удосконалено методику встановлення "стандартів" споживання електроенергії та процес контролю й аналізу їх виконання в системах оперативного контролю ефективності електровикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З192
Шифр НБУВ: РА383986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Коваленко М.В. 
Короткострокове прогнозування зв'язного споживання паливно-енергетичних ресурсів в побутовому секторі в період опалювального сезону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / М.В. Коваленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі, алгоритми та методики для прогнозування зв'язного споживання природного варильного газу та електроенергії у побутовому секторі за умов недостанього відпуску тепла житловим масивам у період опалювального сезону, які забезпечують підвищення ефективності експлуатації енергопостачального комплексу мегаполісу. Запропоновано методики верифікації архівів споживання паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР), які базуються на евристичних процедурах передпроцесорної обробки архівних даних, що дозволяє сформувати достовірні архіви, придатні для подальшої математичної обробки. Досліджено характерні особливості зв'язного споживання варильного газу, електричної та теплової енергії в побутовому секторі (ПС). Синтезовано три групи моделей для прогнозування зв'язного споживання ПЕР у ПС, які дозволяють здійснювати прогнози у широкому спектрі ситуацій, пов'язаних з організацією обліку споживання ПЕР. Виконано структурну та параметричну оптимізацію зазначених прогностичних моделей. Встановлено, що найбільшу точність прогнозування забезпечують моделі динамічного типу, синтезовані на базі штучних нейронних мереж. Вперше оцінено еластичність попиту на варильний газ у ПС залежно від якості теплозабезпечення житлових масивів. Обгрунтовано концепцію реформування системи управління енергопостачанням мегаполісу, що передбачає створення спеціалізованого координуючого органу для успішного вирішення задачі оптимального розподілу добових лімітів природного газу між комунальними та побутовими споживачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 + З381 +
Шифр НБУВ: РА341613

Рубрики:

      
4.

Ахієзер О.Б. 
Математичне моделювання нестаціонарних стохастичних енергопотоків на основі трикутної моделі: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.Б. Ахієзер ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Для нестаціонарних стохастичних процесів, що задовольняють відомі диференційовані рівняння, побудовано математичні моделі кореляційних функцій. Одержано математичні моделі для випадкових процесів. Показано зміни вигляду математичної моделі кореляційної функції, якщо метрика модельного простору відмінна від стандартної. Базуючись на спектральній теорії несамосполучених або унітарних операторів, одержано розклади нестаціонарних стохастичних процесів за випадку дискретного та неперервного спектрів утворювальних операторів. Запропоновано методику прогнозу добового споживання електричної енергії, яка передбачає урахування нестаціонарності стохастичного процесу енергоспоживання. Експериментально здійснено перевірку побудованої моделі. Розроблено методику комп'ютерного моделювання тиску у циліндрах системи трансмісії на базі математичної моделі кореляційної функції нестаціонарного стохастичного процесу з дискретним спектром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 с116 +
Шифр НБУВ: РА353029

Рубрики:

      
5.

Агеєва Т.П. 
Методичні основи оцінки енергозбереження та прогнозування енергоспоживання в сфері житлового та комунально-побутового обслуговування населення України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / Т.П. Агеєва ; Ін-т заг. енергетики НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Сформульовано та реалізовано методичний підход щодо комплексної оцінки економії котельно-пічного палива, електричної та теплової енергії на різних рівнях сфери економіки, що включає житловий сектор, підприємства комунального господарства та заклади громадського сектору (освіти, культури, охорони здоров'я). Вперше розроблено методичні основи щодо оцінки енергоощадження у сфері житлового та комунально-побутового обслуговування населення, суть яких полягає у проведенні системного аналізу напрямів та особливостей формування енергоспоживання, визначенні ступеня ефективності використання палива та енергії, врахуванні комплексу соціально-економічних аспектів розвитку сфери обслуговування та їх впливу на рівні енергоспоживання, розрахунку ефективності енергоощадних заходів та визначенні їх пріоритетності. Запропоновано методику середньо- та довгострокового прогнозування потреби у котельно-пічному паливі (децентралізовані споживачі), електричній та тепловій енергії з урахуванням впливу енергозбереження, соціально-економічного розвитку та взаємозамінності енергоносіїв у енергетичних процесах сфери житлового та комунально-побутового обслуговування населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 +
Шифр НБУВ: РА322115

Рубрики:

      
6.

Чернявський А.В. 
Моделі та засоби управління ефективністю енерговикористання в енерготехнологічних системах в умовах інформаційної невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / А.В. Чернявський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання управління ефективністю енерговикористання в енерготехнологічних системах за умов інформаційної невизначеності. З метою підвищення адекватності оцінювання потенціалу енергозбереження (ПЕ) за умов інформаційної невизначеності запропоновано нові класифікаційні ознаки видів ПЕ й уніфіковану методику оцінювання ПЕ з використанням <$Ealpha>-рівневого методу. Формування оптимального плану впровадження енергозберігальних методів запропоновано виконувати на базі однокритеріальної оптимізаційної та багатокритеріальної моделей. У багатокритеріальній моделі вибір пріоритетності впровадження енергозберігальних заходів запропоновано здійснювати шляхом їх ранжування за допомогою критеріїв якісного та кількісного характеру з використанням шкали відносної важливості. Запропоновано модель системи управління ефективністю енерговикористання на базі універсального функціонального модуля, функціональні блоки якого формують замкнутий контур управління. Оцінку рівня досконалості цієї системи запропоновано проводити з використанням структурованого вибору критеріїв і вербальних оцінок осіб, що приймають рішення (ОПР), а також враховувати рівень компетентності ОПР, значення критеріїв оцінювання та невизначеність вихідної інформації шляхом використання нечіткої лінгвістичної та нечіткої бальної шкал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19 +
Шифр НБУВ: РА368066

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Давиденко В. А. 
Моніторинг ефективності енерговикористання в системах комунального водопостачання підприємств водопровідно-каналізаційного господарства: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.01 / В. А. Давиденко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ун-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано спосіб опису ефективності енерговикористання на підприємстві водопровідно-каналізаційного господарства як складної енерготехнологічної системи, особливістю якого є врахування кількісних показників та якісних характеристик, що мають вербальні оцінки, які відображають енергетичну ефективність вихідного стану та технологічну ефективність функціонування системи комунального водопостачання й її структурних елементів, сукупність яких сформована з урахуванням ієрархічного рівня об'єкту дослідження й є основою для енергетичного моніторингу процесу водопостачання та режиму електроспоживання об'єктів водогосподарства. Розроблено новий метод оцінювання рівня енергоефективності об'єктів водопостачання, який передбачає процедуру їх ранжування на основі таксономічного показника енергоефективності, а також якісного оцінювання, яке базується на агрегуванні вербальних оцінок базових характеристик енергоефективності в оцінювання складових критеріїв вищих рівнів і забезпечує врахування умов функціонування, що дозволяє провести порівняння об'єктів з точки зору енергоефективності та виявити причини нераціональних витрат енергоресурсів і резерви підвищення ефективності енерговикористання. Запропоновано новий метод відбору інформативних показників енергоефективності для побудови прогнозної моделі електроспоживання, що враховує їх латентні зв'язки, який базується на стратифікації показників за характером їх впливу на досліджуваний процес з агрегуванням вербальних оцінок за відбірковими характеристиками, які, крім ступеня впливу показника на електроспоживання, враховують можливість його вимірювання і характер змінності. Вдосконалено метод поточного контролю ефективності електроспоживання на об'єктах системи комунального водопостачання як складової енергетичного моніторингу, який базується на використанні визначених за допомогою контрольних карт Шухарта діапазонів енергоефективності та, на відміну від нормативного підходу, дозволяє якісно охарактеризувати ефективність режиму електроспоживання та забезпечує порівняльну характеристику об'єктів водопостачання, об'єднаних одним ієрархічним рівнем, відносно кращого з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1 + З191
Шифр НБУВ: РА384027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бондарчук А.С. 
Підвищення енергоефективності об'єднаної енергосистеми України коригуванням сезонного відліку часу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / А.С. Бондарчук ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність коригування сезонного відліку часу з метою досягнення економії паливно-енергетичних ресурсів в Україні. На підставі багатофакторного статистичного аналізу параметрів графіків електричного навантаження об'єднаної енергосистеми України визначено ступінь впливу температури повітря, тривалості світлого часу доби, хмарності неба на формування даних графіків. Удосконалено метод математичного моделювання графіків електричного навантаження енергосистеми залежно від коригування сезонного відліку часу, побудований з використанням інтегрованих даних електроспоживання до та після переходу на коригований відлік часу, шляхом призведення параметрів типових графіків електричного навантаження енергосистеми до одних погодних умов, що дозволило визначити ефективність коригування сезонного відліку часу. Вперше розроблено алгоритм і побудовано інтегрований графік розподілу електроспоживання за регіонами України, що дозволяють визначити центр електроспоживання, місце розташування якого впливає на вибір ефективного коригування сезонного відліку часу. Вперше розроблено метод порівняння ефективності чинного відліку часу в Україні та в інших країнах, сутність якого полягає у зіставленні моделей графіків електричного навантаження енергосистем, розташування територій відносно годинного поясу та систем відліку часу цих країн. Встановлено, що даний метод дозволяє підвищити обгрунтованість ефективного коригування сезонного відліку часу. Вперше визначено пріоритетні варіанти ефективного коригування сезонного відліку часу, впровадження яких в Україні сприятиме економії енергетичних ресурсів і збереженню довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З190.7
Шифр НБУВ: РА362663

Рубрики:

      
9.

Ячник Є. А. 
Розробка багатокритерійних моделей та засобів управління енерговикористанням у навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.01 / Є. А. Ячник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено підхід щодо виявлення аномальних значень у вихідній енерго-економічній інформації, що дозволяє запобігти прийняттю невірних управлінських рішень у сфері енергощадження та підвищити рівень її достовірності. Запропоновано модель аналізу ранжування навчальних закладів за показниками різної фізичної природи впливу на управління енерговикористанням, що відрізняється можливістю їх узагальнення, та дозволяє проводити адекватне оцінювання та прийняття управлінських рішень у сфері енергоощадження. Сформульовано механізм розробки та вибору проектів з енергозбереження у випадку інформаційної невизначеності, з врахуванням впливу на довкілля та використанням наявного потенціалу енергоощадження, що забезпечує оптимальне управління розподілом і перерозподілом енергетичних та економічних ресурсів у бюджетній сфері. Вдосконалено модель системи енергетичного моніторингу, яка полягає не лише у виконанні контрольно-наглядових функцій у сфері енергоощадження, але й дозволяє систематизувати й оцінити пріоритетні напрямки, проекти у сфері енергоощадження, а також спрямована на дотримання норм, правил, режимів енерговикористання, виконання запланованих заходів і дій, дотримання встановлених значень енергетичних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З19
Шифр НБУВ: РА384068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Клітко О.В. 
Формування механізму оцінки передпроектних рішень в енергозбереженні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / О.В. Клітко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено питання підвищення енергетичної ефективності виробничих і регіональних систем. Розвинуто новий підхід в енергоощадження на основі оцінок стану виробничих систем та визначення потенціалу енергозбереження. Сформовано факторний простір, який базується на урахуванні енергетичних, економічних, екологічних, та етнографічних показників, що визначають передінвестиційну привабливість регіонів. Побудовано аналітичні моделі індексу ваги стану виробничих систем. Розроблено методику й алгоритм отримання оцінки потенціалу економії паливно-енергетичних ресурсів на однорідних за призначенням виробничо-господарських об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З190.7 + У9(4УКР)0-554.081 в611
Шифр НБУВ: РА314484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського