Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (133)Книжкові видання та компакт-диски (125)
Пошуковий запит: (<.>U=Л91-309$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Цуцук В.О. 
Агроекологічна і біологічна оцінка ресурсів Молдови для виробництва і зберігання столового винограду: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 05.18.03 / В.О. Цуцук ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2000. — 32 с. — укp.

Вивчено, оцінено та узагальнено агрокліматичні ресурси, які забезпечують отримання столового винограду для тривалого зберігання у всіх зонах республіки Молдови. Наведено біологічну та технологічну характеристики сортів винограду за їх якістю, лежкоздатністю та транспортабельністю. Розроблено прогнози ефективності зберігання винограду за умов теплозабезпечення, вологості, сонячної радіації природних зон, а також принципи створення сортового та екологічного конвеєрів виробництва і споживання столового винограду у період збору та зберігання. Удосконалено математичні підходи щодо визначення впливу метеорологічних факторів на лежкоздатність винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 + П26-99(4Мол),022
Шифр НБУВ: РА308604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Степаненко Д.С. 
Вплив електроіонізованого повітряного середовища на тривалість зберігання плодів черешні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Д.С. Степаненко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми зберігання свіжих плодів черешні у електроіонізованому повітряному середовищі. Визначено оптимальні режими іонізації повітря електричним струмом коронного розряду. Досліджено вплив електроіонізованого повітря на товарну якість, ураженість мікробіологічними й фізіологічними захворюваннями, інтенсивність окиснювально-відновних процесів, зміну деяких фізико-механічних властивостей плодів черешні у разі зберігання. Розроблено пристрій для одержання іонно-озонної суміші з високим вмістом іонів негативної полярності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 +
Шифр НБУВ: РА339697

Рубрики:

      
3.

Загорко Н.П. 
Вплив способів зберігання на якість плодів солодкого перцю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / Н.П. Загорко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Виявлено вплив різних способів заморожування на якість плодів солодкого перцю. Вивчено гістологічні зміни клітинної структури тканин під час заморожування в кріогенному, повітряному та рідкому середовищах. Визначено динаміку фракційного складу води за умов заморожування та тривалого зберігання у повітряному середовищі, а також кріоскопічну температуру та кількість вимороженої води. Встановлено, що вологовіддача з урахуванням органолептичної оцінки є важливим показником придатності сировини до зберігання у замороженому стані. З'ясовано, що процес заморожування помітно впливає на теплофізичні властивості, біохімічний склад солодкого перцю. Показано позитивний вплив додаткової технологічної обробки на зберігання та покращення стійкості якісних показників під час заморожування та наступного зберігання. Розроблено новий спосіб зберігання солодкого перцю, замороженого в маринаді, який відрізняється кращими біохімічними показниками, органолептичною оцінкою, мікробіологічною безпекою, ніж перець, заморожений розсипом. Економічний ефект впровадження у виробництво технології заморожування розсипом складає 759 - 817 грн/т, а заморожування в маринаді - 945 - 2 597 грн/т залежно від терміну зберігання плодів солодкого перцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 +
Шифр НБУВ: РА344279

Рубрики:

      
4.

Яцух О.В. 
Зберігання яблук сортів Ренет Симиренка, Голден Делішес та Кримське зимове, оброблених розчином хлориду кальцію після збирання, в степовій зоні Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / О.В. Яцух ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено нові елементи технології зберігання яблук, що передбачає використання водного розчину хлориду кальцію для післязбиральної обробки та поліетиленової плівки для пакування. Вивчено вплив цього розчину та способу пакування на природну втрату маси плодів, фізіологічні розлади та мікробіологічні захворювання, вихід товарної продукції, щільність м'якуша та основні компоненти хімічного складу плодів. Установлено оптимальну концентрацію водного розчину хлориду кальцію за тривалого зберігання яблук сортів "Ренет Симиренка", "Голден Делішес", "Кримське зимове". Здійснено впровадження запропонованої технології зберігання до виробництва, наведено дані щодо її економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 +
Шифр НБУВ: РА341535

Рубрики:

      
5.

Турбін В.О. 
Наукове обгрунтування технології зберігання та забезпечення якості основної плодоовочевої продукції: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.03 / В.О. Турбін ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено систему, що дозволяє збільшити рівень споживання населенням України столового винограду, фруктів, картоплі та овочів завдяки скороченню втрат у період заготівлі і довгострокового зберігання, а також росту обсягів виробництва. Установлено оптимальні коцентрації вуглекислого газу та кисню, а також температуру зберігання столових сортів винограду та яблук у регульованому газовому середовищі. Розроблено математичні моделі, які дають змогу визначити оптимальні строки зберігання картоплі й овочів. Запропоновано підхід до нарахування природних збитків маси залежно від вихідної якості продукції та строків закладення на зберігання. Наведено оптимальні моделі сортового та породного складу багаторічних насаджень, які передбачають певне співвідношення сортів ранніх, середніх і пізніх строків стиглості солового виногораду, яблук і груш.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309-1 +
Шифр НБУВ: РА334658

Рубрики:

      
6.

Дятлов В.В. 
Наукові основи обробки та зберігання плодоовочевої продукції із застосуванням плівкоутворюючих композицій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.03 / В.В. Дятлов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 37 с. — укp.

Обгрунтовано збереження свіжої плодоовочевої продукції, обробленої композиційними плівкотвірними складами, застосування яких допоможе знизити її природні втрати, підвищити вихід товарної продукції та подовжити термін зберігання. Розроблено композиційні плівкотвірні склади для обробки плодів і технологію обробки та зберігання з відповідною нормативною документацією. Проведено комплексні дослідження зі зберігання яблук і томатів, оброблених плівкотвірними композиціями. Відзначено, що в плодах за рахунок обмеження газо- та паропроникності шкірочки, формується модифікований - внутрішньотканинний газовий склад, знижується інтенсивність дихання й активність протікання біохімічних процесів. Сформульовано наукову концепцію збереженості плодів із застосуванням плівкотвірних композицій. Викладено методологічні підходи до вибору плівкотвірних компонентів складів для обробки плодів. Описано математичну модель загальних втрат плодів та їх прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 +
Шифр НБУВ: РА342502

Рубрики:

      
7.

Янчарек М.М. 
Науково-технічні основи процесів тепломасообміну в теплових камерах при зберіганні фруктів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / М.М. Янчарек ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення комплексної проблеми енерго- та ресурсозбереження за довготривалого зберігання фруктів у теплових камерах з регульованим газовим середовищем. З урахуванням гармонічного характеру зміни атмосферної температури запропоновано нову концепцію теплового розрахунку сховищ. Проведено аналітичне дослідження характеру зміни температури та густини теплового потоку в огородженнях камери та в її газовому середовищі. Створено комплексну фізичну модель процесів перенесення теплоти крізь огородження камери, на підставі якої розроблено адекватну математичну модель для синусоїдального характеру зміни зовнішньої температури. Для реалізації даної моделі розроблено програмне інформаційно-комп'ютерне забезпечення. Проведено дослідження річної зміни температури повітря у середньо-східних регіонах Польші, з використанням нової методики обробки даних встановлено динаміку зміни температури, необхідну для замикання розробленої фізичної та математичної моделей процесів теплообміну в камерах. Створено автоматизовану лабораторну установку для дослідження теплофізичних характеристик будівельних матеріалів на основі принципу вимірювання пошарових змін температур і вологовмісту та густин теплового потоку на поверхнях зразка. Обробку експериментальних даних зроблено з використанням нової комп'ютерної програми, що дозволяє одержати графічні залежності поточних значень коефіцієнта теплопровідності від температури та вологовмісту. Для перевірки адекватності теоретичних результатів запропоновано методику експериментального дослідження густини теплових потоків крізь огородження діючої теплової камери в Радзині-Подляском (республіка Польща) за допомогою малогабаритного малоінерційного датчика перетворення теплової енергії. Натурними дослідженнями підтверджено необхідність під час теплових розрахунків камер ураховувати динамічний характер зовнішньої температури. Розроблено методику розрахунку промислових комплексів довготривалого зберігання фруктів. Основні результати наукового дослідження впроваджено під час розробки теплової камери місткістю 100 т. в Радзині-Подляском, встановлено їх економічний ефект, який становить 2 000 Є на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 +
Шифр НБУВ: РА357190

Рубрики:

      
8.

Мироничева О.С. 
Обгрунтування використання антиоксидантних препаратів для тривалого зберігання плодів яблуні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / О.С. Мироничева ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Запропоновано композиції природних і синтетичних антиоксидантів фенольного характеру для обробки яблук перед закладанням на тривале зберігання. Встановлено можливість покращання якості яблук, що зберігаються, на підставі низької собівартості обробки. Доведено, що застосування природних препаратів збільшує період зберігання з одночасним підвищенням виходу стандартної продукції. Досліджено, що органолептичні показники були на високому рівні з одночасним зниженням втрат маси та витрат ендогенних біологічно активних речовин. Розроблено "Технологічну інструкцію з тривалого зберігання яблук із застосуванням антиоксидантів", впроваджену у дослідному господарстві "Мелітопольське".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 +
Шифр НБУВ: РА322778

Рубрики:

      
9.

Безменнікова В.М. 
Обгрунтування використання нових антиоксидантних препаратів для зберігання плодів абрикоса: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.15 / В.М. Безменнікова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено елементи технології обробки плодів абрикоса шляхом обприскування їх на дереві розчином антиоксидантної композиції АОК-М, яка здійснюється аерозольним генаратором регульованої дисперсності. Вивчено вплив різних способів обробки, концентрацій діючої речовини (дистинолу) і суміші плівкоутворювачів в складі антиоксидантної композиції АОК-М на зміни товарної якості, природної втрати маси, інтенсивності дихання, вмісту поживних і біологічноактивних речовин в плодах під час зберігання. Встановлено оптимальний спосіб обробки, обгрунтовано діапазон ефективних концентрацій діючої речовини та концентрацію плівкоутворювача в складі антиоксидантної композиції АОК-М.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-48 + Л91-309-1
Шифр НБУВ: РА372207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гапріндашвілі Н. А. 
Обгрунтування використання нових антиоксидантних препаратів природного походження для тривалого зберігання плодів груші: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.15 / Н. А. Гапріндашвілі ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше за умов півдня України розроблено композиції природних антиоксидантів фенольного характеру та обгрунтовано їх використання для обробки плодів груші перед закладанням на тривале зберігання. Показано, що така обробка плодів знижує інтенсивість дихання, підтримує баланс вологи, чим зменшує природні втрати маси, уповільнює процеси метаболізму поживних і біологічно активних речовин, індукує природний імунітитет, за рахунок чого знижується рівень ураження плодів хворобами, підвищується вихід стандартної продукції та подовжується термін їх зберігання. Наведено дані щодо економічної ефективності запропонованої та впровадженої технології зберігання плодів груші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309
Шифр НБУВ: РА382525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Окушко О.В. 
Обгрунтування параметрів і режимів обробки продукції рослинництва коронним розрядом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / О.В. Окушко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень впливу коронного розряду на продукцію рослинництва (плодоовочеву продукцію) перед закладанням та під час тривалого зберігання. Розроблено математичну модель, яка дозволяє визначити розподіл біоелектричного потенціалу залежно від концентрації та рівномірності розподілу аероіонів на поверхні продукту. Запропоновано комплексну експериментальну методику дослідження впливу параметрів в електричному полі коронним розрядом на продукт з подальшим його зберіганням. Установлено математичну залежність між режимами обробки та втратою маси. Установлено залежність розподілу біоелектричного потенціалу продукту від параметрів обробки, що зумовлює можливість регулювання та прогнозування періоду зберігання, зниження показника втрат маси та подовження й збереження якісних властивостей. Одержано адекватні регресійні моделі. Розроблено передумови оптимізації технологічного процесу обробки продоовочевої продукції. Наведено результати виробничих випробувань, розробки технологічного процесу обробки плодоовочевого продукту, а також технічні завдання на дослідно-конструкторську роботу стаціонарної та пересувної установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309 +
Шифр НБУВ: РА352636

Рубрики:

      
12.

Циганенко М.О. 
Обгрунтування параметрів процесу і розробка багатоярусного контейнера для зберігання плодів томатів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.О. Циганенко ; Харк. нац. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему зменшення втрат плодоовочевої продукції у технологічному процесі виробництва овочів за схемою поле - магазин шляхом застосування спеціалізованої тари з еластичного матеріалу. Побудовано математичні моделі процесу навантаження окремого плода томата, а також плода, що знаходиться в шарі собі подібних. Теоретично розв'язано задачу стосовно процесу зміни форми плода томата під дією зовнішньої стискальної сили. За результатами теоретичних досліджень розроблено процес збереження плодів, які знаходяться в об'ємі тари. Експериментально досліджено вплив контактуючих поверхонь на величину руйнівного навантаження для плодів томата. Теоретично й експериментально обгрунтовано конструкцію та параметри багатоярусного контейнера з еластичними оболонками для плодів томатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309-5-02 +
Шифр НБУВ: РА363844

Рубрики:

      
13.

Нгуєн В'єн Зунг 
Розробка процесів холодильної технології плодів манго методами теплофізичного моделювання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.13 / Нгуєн В'єн Зунг ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено експериментально-теоретичне дослідження окремих властивостей плодів манго. Розроблено дві альтернативні технології їх холодильного зберігання - у свіжому вигляді, за умов формування ними модифікованого газового середовища (МГС), та заморожування окремих плодів або м'якоті, розфасованої у контейнери. Розроблено математичну модель процесів респірації та транспірації, що відбуваються під час зберігання плодів, ягід, овочів за умов МГС, яку викладено у вигляді диференційних рівнянь хімічної кінетики з використанням гіпотез про фермент-субстратний комплекс та ізобарно-ізоентальпійний перебіг процесу випаровування води (транспірації) з поверхні продукту в МГС. На підставі результатів експериментального хроматографічного дослідження МГС під час зберігання плодів манго визначено окремі параметри математичної моделі, зроблено її апробацію на прикладі плодів манго та ягід чорниці.Математичну модель процесів охолодження та заморожування плодів і м'якоті манго сформульовано у вигляді нелінійної крайової задачі теплопровідності, алгоритм розв'язку якої побудовано на базі її кінцево-різницевої апроксимації. Зроблено апробацію моделі та багатоваріантні розрахунки режимів охолодження та заморожування плодів манго та їх м'якоті. Наведено техніко-технологічні рекомендації щодо впровадження розроблених технологій у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 + Л91-309.1/9 + Л91-309.1/9
Шифр НБУВ: РА358844

Рубрики:

      
14.

Аль-Ахрас Гассан Халед Мохаммед 
Теплофізичні аспекти холодильного зберігання плодоовочевої продукції в умовах жаркого клімату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.04.03 / Аль-Ахрас Гассан Халед Мохаммед ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Теоретично досліджуються процеси тепло- та масообміну в насипу продукції внаслідок її активного вентилювання холодним повітрям. Проведено наукове обгрунтування оптимальних режимів зберігання рослинної сировини. Теоретично вивчена теплопередача і теплостійкість огороджуючих конструкцій камери зберігання. Проведено дослідження процесів теплопередачі в основних елементах камерної системи охолодження та розроблено методику динамічної оптимізації холодильної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9

Рубрики:

      
15.

Бєлінська Є. В. 
Товарознавча характеристика редиски залежно від сорту та умов зберігання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Є. В. Бєлінська ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 25 с.: табл., рис. — укp.

Визначено оптимальні методи тривалого зберігання редиски для вирішення проблеми цілорічного забезпечення населення свіжими коренеплодами високої якості. Досліджено ресурсний потенціал сортаменту редиски. Обгрунтовано конкурентоспроможність сортів різних груп стиглості. Розраховано оптимальну масу представницької об'єднаної проби з метою правильного визначення якості партій редиски та маси середньої проби за вибору коренеплодів для здійснення хімічних аналізів. Проведено порівняльне оцінювання способів зберігання редиски та визначено їх вплив на збереженість і строки зберігання коренеплодів. Досліджено фізичні, теплофізичні та фізіологічні властивості коренеплодів дрібноплідних і великоплідних сортів та їх зміни під час зберігання. Теоретично обгрунтовано вибір поліетиленової тари для редиски. Проведено розрахунки економічної й енергетичної ефективності зберігання коренеплодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309
Шифр НБУВ: РА385107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського