Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (2534)Книжкові видання та компакт-диски (2397)Журнали та продовжувані видання (1215)
Пошуковий запит: (<.>U=П072$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 303
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сакало 
Автоматизація контролю геометричних параметрів рядка рослин у системі точного землеробства: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.М. Сакало ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено спосіб автоматизації контролю координат та геометричних параметрів рядка рослин просапних культур (цукрових буряків, кукурудзи та соняшнику) в стадії міжрядної обробки плантацій. Для контролю різних видів рослин у різних стадіях розвитку запропоновано і досліджено систему, в якій для одержання первинної інформації використано високочастотний ємнісний перетворювач з регулюванням геометричних параметрів зони контролю за допомогою додаткових рухомих екранувальних електродів. Теоретично обгунтовано геометричні параметри зони контролю в залежності від характеристик рядка рослин та головні елементи принципової схеми перетворювача, які дозволяють уникнути впливу зміни розмірів чутливих елементів первинного перетворювача на корисний сигнал. Експериментальні дослідження, методи розрахунку та практичне використання в складі системи НИВА-23 підтвердили перспективи використання перетворювача в системі точного землеробства за механічного обробітку проміжків між рослинами в рядках та більш точної орієнтації робочих органів відносно вісі рядка рослин з метою зменшення захисної зони, що призводить до зменшення використання гербіцидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-7 +
Шифр НБУВ: РА326519

Рубрики:

      
2.

Зозуля В.А. 
Автоматизація процесу відновлення гільз циліндрів сільськогосподарської техніки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.А. Зозуля ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 18 с. — укp.

Представлено результати теоретичних та експериментальних досліджень по обгрунтуванню закону управління технологічного процесу з метою одержання відповідної якості виробу, а також розроблену систему автоматичного управління процесом відновлення гільз циліндрів методом термопластичного деформування. Запропоновано методику визначення параметрів закону управління для різноманітних типів гільз циліндрів. Здійснено технічну реалізацію і впровадження системи автоматичного управління та наведено дані про її ефективність у процесі експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-31-983,022

Рубрики:

      
3.

Кислун О.А. 
Автоматизація розпізнавання тварин в технологічних процесах ферм великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.А. Кислун ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розпізнавання тварин при комплексній автоматизації технологічних процесів тваринницьких ферм. Розроблено спосіб автоматичного розпізнавання коду номера тварин, який грунтується на виявленні коливальних контурів певних резонансних частот, розміщених на тварині під час знаходження останньої в зоні розпізнавання. Встановлено, що використання слідкуючого порога для інформативного параметра при виявленні контуру підвищує ймовірність правильного розпізнавання тварини. Запропоновано схемні рішення та конструкція системи автоматичного розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.999,022

Рубрики:

      
4.

Герасимчук О.О. 
Вдосконалення барабанного очисника головок коренеплодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.О. Герасимчук ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено вдосконалену конструкцію барабанного очисника головок коренеплодів. Розглянуто технології та машини для видалення залишків гички з головок коренеплодів та визначено шляхи підвищення якості виконання робочого процесу та зниження матеріаломісткості очисника. Розроблено динамічну модель переміщення барабанного очисника на поверхні головки коренеплода й обгрунтовано його раціональні параметри та режими роботи. Випробування розробленого дослідного зразка барабанного очисника підтвердили його роботоздатність й ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.15-12
Шифр НБУВ: РА314543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Цикалюк Ю.О. 
Вдосконалення підбирачів стебел льону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Ю.О. Цикалюк ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі процесу захоплення та піднімання пальцями підбирача одиночного стебла льону, а також методики дослідження впливу забур'янених посівів на коефіцієнт тертя стрічки льону. Встановлено залежність опору стрічки видовженню, вплив кута нахилу пальця підбирального механізму, його кроку та розміщення на повноту підйому стрічки льону. Розглянуто процес підбирання стебел за допомогою швидкісної кінозйомки. Теоретично й експериментально обгрунтовано параметри та визначено вплив показника кінематичного режиму роботи підбирача на підбір стебел. Наведено рекомендації для вибору раціонального швидкісного режиму роботи підбирача, а також методику, за допомогою якої визначено переплутаність стебел у стрічці льону у процесі їх підбирання та повертання. Експериментально визначено потужність приводу підбирача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.161-12
Шифр НБУВ: РА313556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Подоляк В.М. 
Вдосконалення процесу сушіння вороху льону в нерухомому товстому шарі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / В.М. Подоляк ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням дослідження процесу сушіння вороху льону в нерухомому товстому шарі. Розроблена розрахункова модель вороху льону як двокомпонентної суміші. Виведені розрахункові залежності для визначення основних параметрів процесу сушіння вороху льону в нерухомому товстому шарі. Розроблені і випробувані пристрої для реалізації вдосконаленого технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.86,022

Рубрики:

      
7.

Мітін В.М. 
Вдосконалення технології та технічних засобів механізованого збирання цибулі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / В.М. Мітін ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень з визначення й оптимізації основних параметрів і режимів роботи щітко-сепаруючого пристрою овочезбирального комбайна ТАКІ-18. Досліджено процес відділення пера від цибулини щітко-сепаруючим пристроєм, на підставі чого визначено оптимальні параметри та режими роботи пристрою, наведено практичні рекомендації з питань адаптації овочезбирального комбайна ТАКІ-18 до процесу збирання цибулі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.415.2-35-12,022
Шифр НБУВ: РА308930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
8.

Абрамов Д.В. 
Вибір та обгрунтування параметрів багатодискових тракторних гальм, що працюють у мастилі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / Д.В. Абрамов ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено вплив рівня охолоджувального мастила у гальмівному механізмі на величину втрат потужності у трансмісії трактора за розімкнутого стану гальмівних дисків. Виявлено вплив параметрів фрикційних дисків, властивостей мастила й інтенсивності наростання тиску у приводі гальмівного механізму на час його включення. Уточнено вимоги до мастил, що застосовуються у багатодискових гальмівних механізмах з урахуванням їх сумісності з іншими механізмами трансмісії. Визначено вплив зміни вагових параметрів і параметрів потужності колісних тракторів, що входять у модельний ряд, на необхідну зміну геометричних розмірів і число фрикційних пар багатодискових гальмівних механізмів за умови їх максимальної уніфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О342.2-042.73 + П072.1-3 +
Шифр НБУВ: РА339615

Рубрики:

      
9.

Демко С.А. 
Визначення впливу терміну використання зернозбиральних комбайнів на їх техніко-експлуатаційні характеристики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.А. Демко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано аналітичні залежності продуктивності зернозбиральних комбайнів (ЗК) від основних характеристик процесу збирання. Установлено залежність урожайності від потужності двигуна та пропускної здатності молотарки. Аналітично обгрунтовано вплив основних характеристик процесу збирання на час і шлях розгону комбайна з працюючою молотаркою. Обгрунтовано аналітичну залежність коефіцієнта використання часу зміни від коефіцієнта готовності ЗК. Експериментально визначено залежності годинного та річного наробітку, кількості відмов, наробітку між відмовами, тривалості простоїв між відмовами, трудомісткості їх усунення та коефіцієнта готовності від строку експлуатації ЗК. Розроблено основні положення методики нормування роботи зернозбирального комбайна з урахуванням їх технічного стану, тобто ступеня зношення за термін попередньої експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.831-9 +
Шифр НБУВ: РА353045

Рубрики:

      
10.

Ребенко В.І. 
Використання мастильних матеріалів при технічному обслуговуванні фермських машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.І. Ребенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Доведено, що підвищити надійність та ефективність фермських машин можна шляхом раціонального використання мастильних матеріалів, а саме їх ресурсних можливостей. Розроблено спосіб, методику та устаткування для оцінки експлуатаційних властивостей даних матеріалів за комплексними показниками вибігу. Встановлено тісний кореляційний зв'язок показників вибігу з фізико-хімічними та триботехнічними показниками. За експериментальними даними запропоновано математичні моделі залежності показників вибігу від основних факторів (навантаження, температури, швидкості обертання, стану мастильного матеріалу). Визначено закономірності спрацювання мастильних матеріалів, які за нормальних умов відбуваються поступово та прямолінійно, а з досягненням граничного стану - прискорено. Зазначено, що у даному випадку в'язкість підвищується на 15 - 20 %, а вміст механічних домішок становить більше 1 %. Розроблено практичні рекомендації щодо раціонального використання мастильних матеріалів у фермських машинах, які стосуються скорочення їх номенклатури та підвищення терміну використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-96 +
Шифр НБУВ: РА324128

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Мигаль В.Д. 
Вібраційні методи оцінки якості тракторів на стадіях проектування, виготовлення та експлуатації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.02 / В.Д. Мигаль ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Запропоновано системний підхід до оцінки якості параметрів на базі показника - параметра вібрації, який є узагальнюючим критерієм оцінки технічного стану під час проектування, доводки конструкції, виготовлення та експлуатації тракторів. Розроблено моделі нормування класів вібрації тракторів, розрахунку рівнів вібрації, конструктивні та технологічні засоби зниження вібрації з метою проектування тракторів заданого класу вібрації, які відповідають заданим ресурсам. Запропоновано методи нормування вібрації та її контролю. Розроблено статистичні методи нормування вихідних і граничних вібраційних параметрів, класів технічного стану та моделі прогнозування залишкового ресурсу за лінійним трендом вібраційного параметра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О34-016 + П072-12 +
Шифр НБУВ: РА323438

Рубрики:

      
12.

Солових А.Є. 
Відновлення бронзових втулок сільськогосподарської техніки нанесенням антифрикційних композиційних електролітичних покриттів на основі міді проточним способом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.Є. Солових ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання технології відновлення бронзових втулок електролітичними композиційними покриттями на основі міді проточним способом. Основною метою досліджень було підвищення довговічності бронзових втулок сільськогосподарської техніки нанесенням самозмащувальних композиційних електролітичних покриттів. Поставлена мета була досягнута завдяки теоретичному дослідженню процесів транспортування частинок дисперсної фази до катоду, їх осадження на поверхні і зарощування металом. Експериментальними дослідженнями було доведено, що процес осадження суттєво інтенсифікується при використанні тангенціальної подачі електроліта - суспензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-983,022

Рубрики:

      
13.

Мартиненко О.Д. 
Відновлення деталей сільськогосподарської техніки методом електроіскрової обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.Д. Мартиненко ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено технологічні параметри відновлення деталей сільськогосподарської техніки. Визначено ефективні матеріали анода (що містять хром) для відновлення деталей різноманітного призначення. Рекомендовано здійснювати попередню термічну обробку деталей (відпал) для зняття наклепу та попередньої хіміко-термічної обробки. Висвітлено математичну модель, що описує вплив параметрів обробки та вміст компонентів анода на якість шару, що нарощується. На основі комплексних досліджень оцінено кінетику зміни хімічного складу протягом часу за умов нарощування шару. Запропоновано розрахункову схему процесу утворення нерівностей та шорсткості. Визначено залежність впливу струму іскрового розряду на діаметр одиничної лунки. Вивчено закономірності розподілу та склад фаз хімічних елементів по глибині та периметру шару, що нарощується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-98
Шифр НБУВ: РА312818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Тіхонов О.В. 
Відновлення кулачкових муфт електроконтактним приварюванням присадного матеріалу з одночасним формоутворюючим осаджуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.В. Тіхонов ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та досліджено відновлення кулачкових муфт, які використовуються у сільськогосподарських машинах, комбайнах, тракторах та обладнанні тваринницьких ферм, методом електроконтактного приварювання присадного матеріалу з одночасним формоутворювальним осаджуванням. За даною технологією здійснено компенсацію зношеного шару за рахунок перерозподілу металу в заданому профілі кулачка, збережено первинні властивості на його робочій поверхні. Теоретично обгрунтовано цикл відновлення кулачкових муфт розробленим методом. Оцінено розподіл теплоти між електродами у момент проходження зварювального та підігрівального імпульсів струму. Отримано рівняння теплового балансу для різних стадій відновлення деталі, завдяки чому оцінено значення величин зварювального та підігрівального струмів. Для здійснення технологічного процесу проведено модернізацію діючого зварювального обладнання, розроблено комплект нових вимірювальних приладів для контролю параметрів відновлення та оперативного регулювання процесу обробки. Детально розглянуто оптимальну конструкцію осаджувального електрода з виїмкою визначеної ширини та глибини на торцевій поверхні залежно від типорозміру кулачкової муфти, запропоновано матеріал і конструкцію формувальної насадки на електрод. Встановлено, що зазначена технологія не впливає на зміни структури робочої поверхні кулачка. Після обробки розподіл хімічних елементів і фазовий склад деформованої поверхні не змінюються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-98
Шифр НБУВ: РА312813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Варума Аріфа 
Відновлення та зміцнення деталей сільськогосподарських машин газопорошковим направленням кераміко-металевих покрить: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Варума Аріфа ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки технології відновлення та зміцнення деталей робочих органів сільськогосподарських машин композиційними кераміко-металевими покриттями, нанесеними газопорошковим наплавленням. Проведено теоретичний аналіз окремих етапів газопорошкового наплавлення покриттів з механічної суміші металевих та керамічних порошків. Експериментальні дослідження процесу газопорошкового наплавлення композиційних покрить, отриманих на базі самофлюсуючих порошків на основі заліза та карбіду хрому, вивчення їх структури та властивостей показали підвищену довговічність покрить в порівнянні з традиційними матеріалами. Розроблено технологічний процес відновлення лапи культиватора газопорошковим наплавленням кераміко-металевих покрить.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-982,022

Рубрики:

      
16.

Сторожук М.В. 
Відновлення та зміцнення деталей сільськогосподарської техніки лазерною наплавкою порошковими сумішами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.В. Сторожук ; Кіровогр. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 17 с. — укp.

Містяться теоретичні дослідження лазерного наплавлення порошковими сумішами на основі заліза. Встановлені аналітичні параметри проведення лазерного наплавлення в залежності від технологічних параметрів. Викладена методика та порядок проведення експериментів, описані їх результати. Визначено взаємозв'язок між структурними характеристиками наплавлених шарів та фізико-механічними характеристиками відновлених деталей. Розроблена технологія зміцнення і відновлення деталей сільськогосподарської техніки лазерним наплавленням. Наведені дані з економічної ефективності запропонованої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-982,022

Рубрики:

      
17.

Ребров О.Ю. 
Вплив ланкової структури гусеничного обводу трактора на навантаження трансмісії і тиск на грунт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / О.Ю. Ребров ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше створено фізичну модель сільськогосподарського гусеничного тарктора з плугом, складовими якої є двигун, трансмісія, ведуче колесо, гусеничний рушій. Наведена модель враховує ланкову структуру гусеничного ланцюга з відкритим шарніром, деформацію опорної поверхні та дозволяє здійснити раціональне конструктивне виконання гусеничного рушія. Уперше визначено епюру розподілу питомих тисків за довжиною опорної частини гусениці та встановлено взаємозв'язки питомих тисків з типом і конфігурацією ходової системи, натягненням у гілках обводу з урахуванням агрегатування навісними і напівнавісними сільськогосподарськими знаряддями для випадку ланкового гусеничного ланцюга з суцільнолитими траками та відкритими шарнірами. Уперше з урахуванням ланкової структури гусеничного ланцюга визначено характеристики динамічної взаємодії грунту, гусеничного обводу та трансмісії для його різних конфігурацій. Базуючись на комплексному підході, розвинуто фізичну модель роботи машинно-тракторного агрегату - гусеничного трактора сільськогосподарського знаряддя, яка враховує сукупність взаємозв'язків між складовими частинами складної динамічної системи, зовнішнє середовище та дозволяє розкрити механізми формування динамічних навантажень на даний трактор. На підставі даних теоретичних досліджень здійснено вибір доцільного конструктивного виконання гусеничного рушія, яке дозволяє знизити взаємодію трансмісії, гусеничного обводу та грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.184 + О342.3-042 +
Шифр НБУВ: РА339948

Рубрики:

      
18.

Макарчук О.В. 
Глибинний розпушувач локальної дії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / О.В. Макарчук ; Придніпр. держ. акад. буд-ва і архіт. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено закономірності процесів розробки грунтів глибинними розпушувачами локальної дії з самообертовими фрезами. На підставі результатів досліджень науково обгрунтовано раціональні параметри даних фрез. Розроблено методику інженерного розрахунку робочого обладнання. Створено глибинний розпушувач локальної дії з самообертовими фрезами, проведено його лабораторні та польові випробування. За їх результатами підтверджено енергетичну ефективність використання розробленого розпушувача. Проаналізовано його економічну ефективність і показано, що реалізація глибинного розпушувача у виробництві дозволяє досягти річного економічного ефекту в межах 30 000 грн. на одиницю техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248.9 розушувач +
Шифр НБУВ: РА357279

Рубрики:

      
19.

Дюндик С.М. 
Дослідження процесу очищення плоских решіт зерноочисних машин та обгрунтування параметрів очисників з комбінованими робочими органами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / С.М. Дюндик ; Харк. держ. техн. ун-т сіл. госп-ва. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

У роботі наведені теоретичні дослідження процесів забивання та зміни живого перерізу решіт, що очищуються очисником з комбінованими робочими органами, а також результати експериментальних досліджень. Розроблена модель процесу очищення, що дозволяє проводити перспективне проектування нових очисників у режимі обчислювального експерименту на ЕОМ. Внаслідок чисельного моделювання визначені раціональні значення параметрів очисника, які підтверджені експериментально. Здійснено виробниче впровадження розробленої конструкції очисника, дається оцінка економічної ефективності його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.1-35-12,022

Рубрики:

      
20.

Кузьмич А.Я. 
Дослідження процесу сепарації дрібного зерносоломистого вороху та обгрунтування параметрів робочих органів очисток комбайнів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.Я. Кузьмич ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". — Глеваха, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто існуючі конструкції очисток і сепаруючих поверхонь комбайнів. Встановлено їх недоліки, які полягають у недостатній продуктивності, низькій надійності, і є одними з головних джерел втрат зерна у комбайні. На підставі теоретичних та експериментальних досліджень обгрунтовано доцільність уніфікації сепаруючих поверхонь. Розроблено конструкцію уніфікованих сепаруючих поверхонь, визначено їх раціональні параметири.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.831-9 +
Шифр НБУВ: РА324307

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського