Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.403$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Каленська С.М. 
Агроекологічні та біологічні основи інтенсифікації виробництва озимого жита і тритікале в Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / С.М. Каленська ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 41 с.: рис. — укp.

Ідентифіковано типи нових сортів тритікале та жита вітчизняної та закордонної селекції за рівнем адаптації до несприятливих факторів середовища, розроблено на даній основі економічно вигідні та екологічно безпечні технології вирощування. Визначено фізіолого-онтогенетичні особливості формування і реалізації потенціалу продуктивності та якісних показників продукції сортів жита та тритікале залежно від екологічних і технологічних факторів. Досліджено особливості впливу основних елементів технологій вирощування: системи удобрення, системи захисту посівів від шкідливих організмів, фізіологічно активних речовин як засобу захисту рослин від біотичних стресових факторів середовища, вплив їх на рівень структурно-функціональної організації агрофітоценозів сортів озимих культур та їх продуктивність за умов вирощування на зерно та на корм у зеленому конвеєрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-275-28-36(4УКР) + П212.91-275-28-36(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Макарук А.І. 
Вплив заходів основного обробітку грунту, удобрення та вапнування на продуктивність озимого жита в умовах західного Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / А.І. Макарук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше для зони західного Полісся України визначено та розроблено технологію мінімального обробітку грунту у комплексі із внесенням науково-обгрунтованої норми мінеральних добрив і вапнякових матеріалів на дерново-підзолистих супіщаних грунтах у ланці сівозміни. Наведено та запропоновано виробництву варіанти мінімального обробітку грунту у поєднанні із раціональними нормами удобрення та вапнування, що забезпечує одержання зерна озимого жита 34,2 - 37,7 ц/га. Визначено важливу роль мінімізації обробітку грунту у поєднанні із удобренням та вапнуванням у покращенні основних показників родючості дерново-підзолистих грунтів західного Полісся України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА324328

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
3.

Дацько Л.В. 
Зміна стану гумусу дерново-підзолистих грунтів Полісся за різного їх сільськогосподарського використання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Л.В. Дацько ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено грунтозахисну технологію вирощування озимого жита шляхом плоскорізного обробітку грунту на глибину 18 - 20 см з урахуванням показників гумусного стану дерново-підзолистого глеюватого грунту. Застосування плоскорізного обробітку стабілізує гумусний стан, тобто підвищує вміст і запаси гумусу, покращує його якісний склад, стає більш активним, що характерно для окультурених дерново-підзолистих грунтів, а також збільшуються запаси енергії у ньому. Плоскорізний обробіток забезпечує приріст урожайності озимого жита та зменшує собівартість вирощування, підвищує рівень рентабельності. У господарства центрального Полісся рекомендовано під час вирощування озимого жита застосовувати даний вид обробітку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-43(4УКР) + П034.13-24(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
4.

Сень О.В. 
Особливості прояву гетерозису у гібридів озимого жита з домінантною короткостеблістю та їх використання в селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Сень ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Наведено дані експериментальних досліджень, здійснених за умов Лісостепу України, за результатами яких виявлено особливості прояву та успадкування кількісних ознак 8-ми сортів і 9-ти популяцій озимого жита, на їх основі визначено шляхи покращання кожної з ознак і перспективи використання їх у селекції на гетерозис. На підставі аналізу коефіцієнтів успадкування за нащадками показано, що селекція на гетерозис в озимого жита найбільш перспективна за ознаками: продуктивна кущистість, маса 100 зерен, маса зерна з колоса та рослини. Досліджено особливості прояву та успадкування гетерозису у між- та лінійносортових і міжлінійних гібридів з домінантною короткостеблістю за продуктивністю та основними елементами її структури у тесткросних і діалельній схемах схрещувань. Експериментально виділено гомозиготні за висотою лінії з високою загальною комбінаційною здатністю і гібридні комбінації з високою специфічною комбінаційною здатністю за врожайністю, які пропонуються для використання у практичній селекції озимого жита як нові генетичні джерела цінних ознак. На основі експериментально виділеного вихідного матеріалу створено нові перспективні гетерозисні сорти-синтетики: Синтетик ДС, Синтетик 38, Синтетик 52 та Арфа, які характеризуються високою стабільністю прояву основних господарсько цінних ознак, стійкістю до вилягання та вищим від стандарту рівнем урожайності зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-314 +
Шифр НБУВ: РА324921

Рубрики:

      
5.

Буняк О. І. 
Особливості успадкування кількісних ознак донорів короткостебловості жита озимого та їх використання в селекції: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. І. Буняк ; Ін-т земл-ва Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що морфологічна будова й особливості формування стебла є визначальними в розмежуванні донорів короткостебловості Гном 1, 2 і 3, та істотна відмінність між ними за ознаками, що формують продуктивність. Визначено домінування ознаки низького стебла рослин. Висвітлено різну експресію гена короткостебловості у донорів Гном 1, Гном 2 і Гном 3. Досліджено мінливість та успадкування висоти рослин і селекційних ознак жита озимого та виділено кращі за комплексом корисних ознак зразки як вихідний матеріал для подальшої селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-31
Шифр НБУВ: РА374762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бабич В.Л. 
Продуктивність і якість озимого жита залежно від фонів живлення та зрошення в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.Л. Бабич ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження процесів росту та розвитку рослин озимого жита за умов південної зони України. Вивчено закономірності формування та можливого підвищення врожаю зерна та покращання його якості під впливом мінерального живлення на зрошуваних і неполивних землях. Показано, що найбільш ефективною є розрахункова норма добрив на запланований рівень урожаю без зрошення - 25, а на зрошуваних ділянках - 35 ц/га, яка враховує фактичний вміст елементів живлення у грунті (в середньому за роки досліджень з низькою забезпеченістю рухомим азотом, середнім фосфором і калієм вона становила без зрошення <$Eroman {N sub 74 P sub 10 K sub 0 }>, для зрошення - <$Eroman {N sub 106 P sub 18 K sub 0 }>). Встановлено, що застосування оптимальних розрахункових норм забезпечує максимальну окупність добрив зерном та рівень рентабельності. Відзначено, що практично такі ж параметри врожаю та якості забезпечує застосування без зрошення <$Eroman {N sub 60 P sub 30 K sub 30 }>, а на зрошенні - <$Eroman {N sub 60 P sub 30 K sub 30 ~+~ N sub 30 }>. Показано, що проведення 1-2 вегетаційних поливів зрошувальними нормами залежно від року досліджень від 300 до 700 <$Eroman {м sup 3 "/"га}> підвищує врожайність зерна за вирощування озимого жита без добрив на 5,3 - 6, а за їх внесення - на 6,8 - 13,2 ц/га. Встановлено вплив добрив і зрошення на вміст у зерні білка та важких металів, а також його збір, біологічну цінність, кількість амінокислот, загальних цукрів, золи, кальцію, сирої клітковини та сирого жиру, крохмалю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Цюк Ю.В. 
Формування агроценозу жита озимого та його продуктивності залежно від технології вирощування в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.В. Цюк ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості формування продуктивності жита озимого залежно від системи удобрення та засобів захисту рослин. Встановлено закономірності формування агроценозу жита озимого сорту Інтенсивне 95, а також його продуктивності та якості зерна залежно від засобів захисту та системи удобрення, яка передбачає застосування як мінеральних добрив, так і післядію побічної продукції попередника. Визначено закономірності перезимівлі, росту та розвитку рослин жита озимого. Показано специфіку продукційного потенціалу та якості зерна. Наведено комплексну оцінку економічної й енергетичної доцільності вирощування жита за інтенсивними технологіями. Досліджено нові прийоми підвищення його продуктивності за рахунок застосування біологічних препаратів на базі асоціативної азотфіксації, покращання якості безпеки продукції у результаті зменшення у зерні регламентованих мікотоксинів, зниження собівартості продукції та збільшення прибутку та рівня рентабельності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350491

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського