Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (543)Книжкові видання та компакт-диски (446)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>U=П214.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Поляков О.І. 
Агробіологічні особливості вирощування сортів крупноплідного соняшнику у південному степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Поляков ; Укр. акад. аграр. наук. Ін-т олійн. культур. — Запоріжжя, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування високопродуктивних посівів сортів крупноплідного соняшнику з великою масою насіння (понад 110 - 120 г) для умов південного Степу України. Відображено залежність продуктивності і показників якості насіння сортів крупноплідного соняшнику від способів основного обробітку грунту, строків посіву і густоти стояння рослин в умовах Запорізької області. Встановлено, що найбільш ефективно вирощувати сорти крупноплідного соняшнику Запорізький кондитерський та Донський крупноплідний по оранці (25-27 см) при ранньому і рекомендованому строках посіву з густотою стояння 25-35 тис. шт. рослин на 1 га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-406(2УКР-4ЗАП),022

Рубрики:

      
2.

Аксьонов І.В. 
Агробіологічні та агротехнічні особливості оптимізації прийомів вирощування соняшнику, рицини, сафлору в умовах південної підзони Степу України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / І.В. Аксьонов ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено та здійснено оптимізацію агроприйомів технологій вирощування соняшнику, рицини, сафлору. Обгрунтовано агробіологічні особливості розвитку рослин олійних культур залежно від погодних умов вегетаційних періодів. Установлено залежність формування продуктивності та врожайності агроценозів даних рослин від впливу застосування агроприйомів технологічного циклу, а саме: обробітку грунту, строків і способів сівби, густоти стояння рослин, прийомів догляду за посівами. Варіювання й оптимізація агроприйомів дозволяє одержувати врожайність олійних культур за протиерозійного, мінімального обробітку грунту на рівні оранки та формувати врожайність гібридів і сортів на рівні 71 - 94 % від їх генетичного потенціалу. Установлено, що під впливом агротехнічних умов вирощування рівень врожайності визначається зміною співвідношення генеративних і вегетативних органів рослин, водним режимом грунту, реакцією гібридів і сортів на умови вирощування. На підставі даних, одержаних завдяки проведеним дослідам, доведено можливість безгербіцидного вирощування соняшнику, рицину, сафлору та зниження рівня використання енергоресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) + П214.12-4(4УКР) + П214.19-4 сафлора (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Данкевич Є.М. 
Агроекологічне обгрунтування вирощування ріпака ярого в умовах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Є.М. Данкевич ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 18 с. — укp.

Удосконалено технологію вирощування ріпаку ярого на дерново-підзолистих грунтах за умов радіоактивного забруднення зони Полісся з метою виробництва екологічно чистої конкурентної в ринковому середовищі продукції. Проаналізовано параметри формування врожаю ріпаку ярого залежно від агротехнічних прийомів його вирощування, визначено вплив чинників інтенсифікації (добрива, способів обробітку грунту) на зміну кількісних параметрів ценозу, морфологічних показників рослин на формування максимальної їх продуктивності. Установлено критерії впливу способів обробітку грунту та доз мінеральних добрив на ріст і розвиток, формування структурних елементів та їх зв'язку з урожайністю ріпаку ярого, закономірності надходження елементів живлення, радіонуклідів і важких металів у продукцію. За результатами дослідження розроблено удосконалену технологію вирощування ріпаку ярого за умов радіоактивного забруднення, яка грунтується на економічному та енергетичному аналізах ефективності виробництва продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Усманова Г.О. 
Агроекологічні основи використання фосфатмобілізуючих бактерій при вирощуванні олійних культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.О. Усманова ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження результатів застосування препаратів альбобактерину та поліміксобактерину в технологіях вирощування ріпаку та соняшнику. Встановлено, що бактеризація насіння олійних культур препаратами фосфатмобілізуючих бактерій сприяє стимуляції росту та розвитку рослин, інтенсифікації накопичення фотосинтетичних пігментів і збільшенню активної поглинальної поверхні коріння, а також покращанню фосфатного й азотного живлення, підвищенню урожайності та поліпшенню якості насіння. Обгрунтовано екологічну, біоенергетичну й економічну доцільність використання альбобактерину та поліміксобактерину в технологіях вирощування олійних культур. Показано, що інтродукція A. album 1 122 і P.polymyxa KB у ризосферу ріпаку та соняшнику позитивно впливає на стан мікробіоценозу - збільшує кількість мікроорганізмів агрономічно цінних груп і підвищує нітрогеназну активність асоціативної мікрофлори у 1,7 - 6,9 разів. З метою підвищення титру та терміну зберігання альбобактерину та поліміксобактерину обгрунтовано доцільність застосовувати у процесі виробництва препаратів твердої мінеральної домішки цеоліт у концентраії 0,5 %, яка не впливає на ефективність їх агроекологічної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-449 +
Шифр НБУВ: РА335471

Рубрики:

      
5.

Мироненко Ф.М. 
Агротехнічне обгрунтування прийомів вирощування ріпаку ярого на насіння в умовах Донецької області: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ф.М. Мироненко ; УААН. Ін-т олій. культур. — Запоріжжя, 2000. — 14 с. — укp.

За грунтово-кліматичних умов Донеччини досліджено, науково обгрунтовано та експериментально доведено комплексність впливу попередників, способів основного обробітку грунту, строків і способів посіву та норм висіву на урожайність, а також якість ріпаку ярого. Встановлено економічну та біоенергетичну ефективність прийомів вирощування ріпаку ярого на насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.5-4(4Укр-4Дон),022
Шифр НБУВ: РА309597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Кохан А.В. 
Агротехнологічні заходи підвищення продуктивності соняшнику в умовах південного Степу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / А.В. Кохан ; Ін-т зерн. гос-ва НААН. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено оптимальний спосіб застосування біодобрива Байкал ЕМ-1. Встановлено, що використання препарату є найбільш ефективним у разі внесення його в грунт за два тижні до сівби, а також за внесення його в грунт (20 л/га) з попереднім обробітком насіння (100 мл/т) і подальшим позакореневим підживленням. Зазначено, що дані варіанти значно переважали за продуктивністю контроль. Проаналізовано, що використання біодобрив дозволило шляхом активізації грунтової мікрофлори зберегти поживний режим грунту та покращити фітосанітарний стан посівів. Визначено, що розроблені агротехнологічні заходи дозволяють збільшувати чистий прибуток за вирощування соняшнику порівняно з контролем на 20-23 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пацула О.І. 
Адаптаційні реакції соняшника до токсичної дії іонів свинцю та кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.І. Пацула ; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції рослин соняшника (РС) до токсичної дії іонів свинцю та кадмію. Встановлено, що у РС під час зростання їх на розчинах ацетату свинцю та хлориду кадмію, важкі метали (ВМ) нагромаджуються в основному у коренях. Доведено, що іони кадмію награмаджуються більшою мірою, ніж іони свинцю. Виявлено зростання індексу толерантності за умов пересаджування рослин з варіантів з нижчими концентраціями ВМ на розчини з вищими. Надходження ВМ у РС призводить до нагромадження перексиду водню в його органах. Особливо суттєво зростає вміст пероксиду за умов пересадки рослин з розчинів з нижчими концентраціями ВМ на розчини з вищими, що вказує на його участь у процесах активації антиоксидантної системи захисту. Підвищення концентрації іонів свинцю у середовищі сприяє зростанню активності каталази у 7-добових рослин, а іони кадмію у високих концентраціях інгібують її активність. Показано зниження активності каталази та пероксидази на розчинах з іонами свинцю та кадмію у 14-добових РС. Встановлено, щоіони кадмію стимулюють нагромадження глутатіону у коренях і пагонах РС, а іони свинцю знижують його концентрацію. Дія іонів свинцю призводить до зниження активності глутатіонредуктази у 7-добових і підвищення її активності у 14-добових РС. Іони кадмію, за умов дії низьких концентрацій, сприяють активації ферменту. Одержано позитивний результат у процесі пересаджування РС з низьких концентрацій хлориду кадмію на вищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-27 +
Шифр НБУВ: РА342395

Рубрики:

      
8.

Гармаш С.М. 
Біоконверсія рослинних відходів агропромислового комплексу та агроекологічна оцінка застосування біодобрив у північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.М. Гармаш ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше для умов північного Степу України розроблено нову екологічно безпечну біотехнологію утилізації соняшникового лушпиння методом вермикультивування з метою одержання біогумосу. Створено біогумати на базі водної та лужної екстракції копролітів вермикультури E.foetida. Визначено оптимальні дози біогумусу та біогуматів для вирощування овочевих культур (томатів, капусти), які поліпшують продуктивність рослин та відзначаються відсутністю негативного впливу на навколишнє середовище. Показано, що внесення біогумусу у грунт у нормі 56 т/га збільшує врожайність томатів сорту "Персей" на 77 ц/га з достовірним поліпшенням якісних показників плодів (вмісту сухих речовин, вітаміну C, провітаміну A та інших). Виявлено, що вміст нітратів у плодах у разі застосування біогуматів зменшився на 33,9 - 36,8 % у порівнянні з контролем. Виявлено, що дворазова обробка рослин капусти сорту "Лангедейкер Денема" біогуматом (у концентрації 1:100) сприяє збільшенню урожаю на 131 ц/га та поліпшенню його якісних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.53 + П214.11-264.22 +
Шифр НБУВ: РА351331

Рубрики:

      
9.

Попов В.М. 
Використання молекулярно-генетичних маркерів в генетико-селекційних дослідженнях соняшнику: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.М. Попов ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено внутрішньовидову мінливість ізоферментних систем і можливості їх використання в селекції та генетиці соняшника. Визначено характер спадкування і генетичного контролю анодної естерази, катодної кислої фосфатази, катодної естерази та НАД-залежної малатдегідрогенази за допомогою електрофорезу в поліакриламідному гелі. Встановлено генетичний контроль генів анодної та катодної естерази в листках. Розглянуто міжлінійний поліморфізм, проведено біохімічну паспортизацію та класифікацію інбредних ліній соняшника , а також встановлено рівень гібридності простих гібридів соняшнику за допомогою ізоферментних систем. Досліджено можливість використання ізоферментних маркерів для прогнозування ефекту гетерозису у соняшника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 + Е50*447.236
Шифр НБУВ: РА318191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Веселий В. О. 
Внутрішньолінійний добір за продуктивністю в селекції материнських форм гібридного соняшнику: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / В. О. Веселий ; НААН України, Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень з мінливості продуктивності й її складових у ліній-закріплювачів стерильності соняшнику, цінності внутрішньолінійного добору як методу підвищення продуктивності самозапилених ліній. Визначено стабільність і внутрішньолінійну мінливість ознак продуктивності у ліній-закріплювачів стерильності соняшнику. Доведено можливість покращання ознак продуктивності у самозапилених ліній соняшнику шляхом внутрішньолінійного добору. Виявлено кореляційні зв'язки, які дозволять прогнозувати результативність внутрішньолінійного добору за продуктивністю та кількістю насіння з кошика. Доведено можливість виділення внутрішньолінійним добором субліній із збільшеною у порівнянні з вихідною лінією ЗКЗ за врожайністю. Встановлено, що сублінії спільного походження відрізняються між собою на молекулярному рівні та мають різну генетичну спорідненість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.1-31
Шифр НБУВ: РА381109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бондаренко М.П. 
Вплив агротехнічних прийомів на урожайність і якість насіння соняшнику в умовах північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.П. Бондаренко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Для умов північно-східного регіону України за адаптивними властивостями виділено найбільш продуктивні сорти та гібриди соняшнику із групи ультраранніх - сорт Прометей та гібрид Кий; ранньостиглих - гібриди Ковчег, Світоч та Одеський 122; середньоранніх - сорти Слобожанський, Білонасіннєвий та гібриди Одеський 123, Ной, Еней; середньостиглих - сорт Лідер. Рекомендовано мінімальний передпосівний обробіток грунту, що включає ранньовесняне боронування важкими боронами у два сліди з наступною передпосівною культивацією. Досліджено, що кращим строком сівби соняшнику є сівба через 10 днів після сівби ранніх ярих зернових культур, глибина загортання насіння - 4 - 5 см, а ширина міжрядь 45 - 30 см у разі густоти стояння рослин 60 тис./га. Виявлено позитивну дію застосування мульчі після появи сходів. Встановлено ефективну дію десикації у разі внесення реглону (1,5 л/га) у поєднанні з 20 кг/га аміачної селітри у фазу побуріння 50 % кошиків. Доведено, що дана удосконалена технологія вирощування соняшнику за умов регіону забезпечує одержання високих врожаїв у випадку зменшення собівартості продукції на 23,6 % у порівнянні з загальноприйнятою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Каплін О.О. 
Вплив попередників, способів обробітку грунту та мінеральних добрив на продуктивність скоростиглих гібридів соняшнику при зрошенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / О.О. Каплін ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 16 с. — укp.

Завдяки здісненим польовим дослідам виявлено вплив певних агротехнічних заходів на біометричні показники рослин, фізичні властивості та поживний режим грунту, урожайність і якість насіння соняшнику, раціональність використання гібридами води, тепла та внесених мінеральних добрив. Проведено економічну й енергетичну оцінку технологій вирощування скоростиглих гібридів соняшнику в основному та проміжних посівах. Розраховано математичні моделі одержання оптимальних врожаїв скоростиглих гібридів культури в основних і проміжних посівах. Рекомендовано у разі розміщення соняшнику в сівозмінах на зрошуваних землях висівати скоростиглий гібрид "Візит", який має високий потенціал урожайності, більш ефективно використовує тепло, вологу та поживні речовини грунту. Зазначено, що для вирощування соняшнику в основних посівах (після попередника "озима пшениця на зерно"), і в ранніх післяукісних посівах (після озимих на зелений корм), слід застосовувати середній полицевий обробіток грунту на глибину 20 - 22 см. У післяукісних і післяжнивних посівах під соняшник як основний оброботок грунту доцільно застосовувати безполицевий обробіток на таку саму глибину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4 +
Шифр НБУВ: РА337572

Рубрики:

      
13.

Рогач В.В. 
Вплив ретардантів на морфогенез, продуктивність і склад вищих жирних кислот олії ріпаку озимого: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / В.В. Рогач ; Ін-т фізіології рослин і генетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних за механізмом дії ретардантів - паклобутразолу (РР-333), декстрелу та хлормекватохлориду (ССС-460) на морфогенез, продуктивність і якість олії ріпаку озимого (Brassica napus L.). Установлено, що за дії ретардантів віббуваються суттєві зміни у морфогенезі, анатомічній будові та продуктивності рослин. Блокування активності апіальних меристем за дії антигіберелінових препаратів призводить до пригнічення лінійного росту та посилення галуження стебла. За дії інгібіторів росту зменшується площа та відбувається потовщення листків внаслідок розростання основної асиміляційної тканини - хлоренхіми. Обробка ретердантами призводить до посилення механічної міцності стебла внаслідок збільшення його діаметру за рахунок розростання кори та збільшення товщини клеренхімних волокон з одночасним потовщенням їх стінок, що створює технологічні переваги під час збирання врожаю, особливо на сортах, що сильно вилягають. Установлено, що гальмування ростових процесів зумовлено змінами у співвідношенні терпенових гормонів. За дії РР-333 відбувається зменшення вмісту вільних і зв'язаних форм гіберелінів і збільшення вмісту вільної та зв'язаної форм АБК. За дії РР-333 і ССС-460 відбувається депонування надлишку вуглеводів (цукрів і крохмалю) у вегетативних органах рослин і більш інтенсивне їх використання для формування стручків у рослин досліджених варіантів. Зміни у донорно-акцепторній системі рослини зумовлюють перерозподіл потоків асимілятів до господарсько важливих органів - стручків. За дії ретардантів зростає кількість гілочок першого порядку на рослині, кількість стручків на них і насінин у стручку. Маса 1 000 насінин за цього вірогідно не змінюється. Такі зміни сприяють покращанню продуктивності рослин. Найбільш ефективним для підвищення насіннєвої продутивності є застосування 0,025 %-го РР-333. За дії 1 %-го ССС-460 збільшується вміст олії у насінні та покращуються її якісні характеристики, а саме: зростає число омилення, ефірне число, йодне число та вміст гліферину та зменшується кислотне число. У разі його застосування збільшується частка ненасичених вищих жирних кислот, відбувається зменшення вмісту ерукової та лінолевої кислот зростання олеїнової та лінолевої. З'ясовано, що за дії ретардантів концентрації глюкозинодатів у насінні й ерукової кислоти в олії не виходять за рівні дозволених. Залишкові кількості препаратів не перевищують межовоприпустимих, що дозволило рекомендувати їх застосування у сільськогосподарському виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-275.6 +
Шифр НБУВ: РА364371

Рубрики:

      
14.

Каплін С.О. 
Вплив рівнів водозабезпечення, добрив, густоти стояння рослин на врожай та якість соняшнику олеїнового типу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / С.О. Каплін ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2007. — 16 с. — укp.

Вперше за умов півдня України досліджено вплив фону живлення, густоти стояння рослин на врожайність та якість насіння соняшнику олеїнового типу гібриду Еней за наявності або відсутності зрошення. Удосконалено технологію вирощування соняшнику шляхом оптимізації основних агротехнічних факторів: водозабезпечення, фону живлення, густоти стояння рослин. Визначено чинники формування елементів продуктивності рослин, запропоновано методики прогнозування урожаю та визначення енергетичної й економічної ефективності вирощування соняшнику олеїнового типу гібриду Еней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-408 +
Шифр НБУВ: РА354346

Рубрики:

      
15.

Коміссал Ортенсіо Педро 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на фізико-хімічні властивості чорнозему типового та продуктивність соняшнику в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Коміссал Ортенсіо Педро ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розглянуто вплив різних способів безполицевого основного обробітку грунту на зміну показників родючості чорнозему типового, забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність соняшнику. Проведено економічний та енергетичний аналіз способів обробітку грунту, які вивчено в досліді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-432(4УКР-4ХАР),022
Шифр НБУВ: РА308017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дмитрівська А.О. 
Вплив різноякісності насіння на продуктивність рослин соняшнику в умовах північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / А.О. Дмитрівська ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше за умов північно-східного Лісостепу України на модельному сорті соняшнику Постолянський встановлено закономірності формування різноякісного насіння, досліджено особливості реалізації його продуктивних властивостей. Визначено оптимальну густоту рослин, яка забезпечує зменшення різноякісності насіння зі збереженням високої продуктивності. Показано недоцільність проведення фракціонування насіння за розмірами. Обгрунтовано можливість поділу насіння на фракції залежно від місця його утворення в кошику. Встановлено ступінь мінливості у прояві морфологічних і господарсько цінних ознак, визначено кореляційні зв'язки у вираженні ознак. Встановлено, що виникнення даних процесів обумовлено факторами, що впливають на формування насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-374(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лис Н.М. 
Вплив способів основного обробітку грунту на продуктивність ріпаку озимого в умовах Передкарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Н.М. Лис ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних способів основного обробітку грунту на показники родючості дернового опідзоленого грунту, забур'яненість, ріст, розвиток і врожайність ріпаку озимого. Проведено економічний і енергетичний аналіз певних способів обробітку грунту. Установлено, що способи безполицевого обробітку підвищують щільність його орного шару, показники якого протягом вегетації ріпаку озимого знаходяться у межах оптимальних значень і не впливають на ріст і розвиток культури. З'ясовано, що застосування різних способів основного обробітку грунту під ріпак озимий зумовлює перерозподіл поживних речовин в орному шарі, поверхневий і дрібний обробітки дещо перевищують вміст рухомих фосфатів, обмінного калію та мінерального азоту у шарі грунту 0 - 10 см на період сходів даної культури. За рахунок зниження витрат пального та непоновлюваної енергії способи безполицевого обробітку дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Розглянуто результати економічного та біоенергетичного оцінювання вирощування ріпаку озимого за умов Передкарпаття залежно від системи мінерального живлення та способів основного обробітку грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4 +
Шифр НБУВ: РА358896

Рубрики:

      
18.

Олексюк О.М. 
Вплив способів сівби і густоти стояння рослин на урожайність гібридів соняшника в північній частині Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Олексюк ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив способів сівби і густоти стояння рослин на ріст, розвиток надземної частини і кореневої системи, водоспоживання, споживання ФАР, продуктивність, урожайність, а також якість насіння гібридів соняшника різного морфотипу. Встановлено позитивну реакцію соняшника на звуження міжрядь з 70 до 15 см. Виявлено оптимальні густоти стояння рослин гібридів Харківський 62, Харківський 58, Одеський 123 та СФ 187 за умов сівби широкорядним способом (50 тис./га) і звичайним рядковим (60 тис./га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-451.2(4УКР-4ХЕС),022 + П214.11-451.3(4УКР-4ХЕС),022
Шифр НБУВ: РА311373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мельник А.В. 
Вплив якості насіння соняшнику на його продуктивність в умовах Північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.В. Мельник ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить результати комплексного вивчення залежності урожайності соняшника від вмісту олії в насінні, лушпинності насіння, морфологічних ознак та строків збирання насіння материнських рослин в умовах Сумської області. За результатами проведених досліджень встановлено, що найбільш ефективне використання низьколушпинного та високоолійного насіння. Визначено, що насіння сорту ВНІІМК-8883 поліпшений, зібране на 35-40-й день після масового цвітіння має найкращі врожайні якості. Встановлено, що морфологічні ознаки материнських рослин в деякій мірі впливають на врожайні властивості насіння, яке сформувалося на них. Виявлено можливість використання етрелу в концентрації 0.03%-0.04% для одержання чоловічої стерильності соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-38(2УКР-4СУМ),022

Рубрики:

      
20.

Васін В.А. 
Генетична мінливість соняшника при обробці етилметансульфонатом зрілого та незрілого насіння: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.А. Васін ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу етилметансульфонату (ЕМС) за концентрації 0,01 %, 0,1 %, 0,5 % за умов шести- та дванадцятигодинної експозиції на зріле насіння ліній соняшнику ЗЛ-9Б, ЗЛ-102Б, ЗЛ-169Б та за концентрації 0,01 %, 0,1 % шести- та дванадцятигодинної експозиції на незріле насіння ліній соняшнику ЗЛ-102Б, ЗЛ-169Б з метою встановлення мутаційної мінливості й одержання різноманітного матеріалу для поповнення колекції, а також добору селекційно-цінних форм. Серед мутантів, одержаних після обробки ЕМС незрілого насіння, виявлено рідкісні оригінальні мутації. Установлено, що у разі обробки незрілого насіння мутації виявлялись за варіантів з дванадцятигодинною експозицією. У окремих мутантних форм визначено анатомо-морфологічні відмінності та відмінності у жирно-кислотному складі олії. Вивчено успадкування окремих мутантних ознак. З'ясовано, що мутантні ознаки "whitish", "viridis" та "virescent", а також "бахрома" та "карликовість" у схрещуваннях з вихідними лініями успадковуються моногенно та рецесивно. Одержані мутантні форми є генетичними джерелами ознак, які є цінними для генетичної та селекційної роботи з даною культурою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 +
Шифр НБУВ: РА355157

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського