Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П26-453$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Новицька-Боровська Н.А. 
Агробіологічна оцінка підщепи винограду сорту Таїровський 1: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Новицька-Боровська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше за умов північно-західного Причорномор'я проведено порівняльне вивчення різних формувань і систем догляду за маточними кущами нового сорту підщепи Таїровський I. Науково обгрунтовано вплив системи догляду та ярусної заготівлі чубуків за довжиною пагона на агробіологічні, фізіолого-біохімічні показники, анатомічну будову та регенераційну здатність підщепних чубуків, а також на вихід і якість саджанців. Встановлено, що позитивні зміни якості чубуків, вирощених на штамбових формуваннях кущів, обумовлені вмістом води, вуглеводів і кращою диференціацією провідних і механічних тканин. Виявлено, що незалежно від системи вирощування маточних кущів більш якісними для щеплення є чубуки від основи та середньої частини пагона. Обгрунтовано доцільність і показно ефективність застосування штамбових формувань кущів для підвищення продуктивності маточників підщепних сортів і одержання високоякісної лози для щеплення. Вперше досліджено дію нових препаратів з біологічною активністю "Радійстим" та "Йодіс" на регенераційні процеси підщепних чубуків і щеп, на вихід та якість саджанців винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453 +
Шифр НБУВ: РА351567

Рубрики:

      
2.

Петренко С.О. 
Розробка і удосконалення технологічних прийомів вирощування щеплених саджанців винограду з закритою кореневою системою в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / С.О. Петренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив складових субстартів, сортів підщеп та умов стратифікації на агробіологічні показники розвитку щеплених виноградних саджанців з закритою кореневою системою сорту Каберне Совіньйон та вихід і якість саджанців. Встановлено, що найбільш ефективними є субстрати, які складаються з торфу низинного та цеоліту (3:1), торфу низинного, торфу верхового та цеоліту (3:1), які сприяють підвищенню ступеня прояву ризо- та калюсоутвірної здатності щеп, їх кращій приживлюваності у шкілці й активізації розвитку саджанців. Виявлено, що використання для ізоляції місця щеплення пластифікаторів, сплаву ВС-70 та парафінування покращує регенераційну здатність щеп, збільшує вихід стандартних саджанців з кращими якісними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352718

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тіхомірова Н.О. 
Удосконалення способів щеплення для ефективної реконструкції експлуатаційних насаджень винограду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.О. Тіхомірова ; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач" УААН . — Ялта, 2007. — 22 с. — укp.

Розглянуто можливості удосконалення способів перещеплення багаторічних кущів винограду з метою заміни на експлуатаційних насадженнях винограду малопродуктивних сортів, негативних клонів і підщепних кущів на високоякісні сорти, що відповідають вимогам виробників. Розроблено способи щеплення, що дозволяють спростити техніку виконання, підвищити продуктивність і приживлюваність, а також поліпшити якість зрощення щеплених компонентів за рахунок вибору оптимального місця щеплення. Визначено оптимальні способи щеплення для багаторічного куща на культурі винограду сорту Мускат білий. Установлено, що за допомогою перещеплення виробляється "відновлення" надземної частини куща, а щеплена рослина завдяки сформованій кореневій системі має достатній запас живильних речовин для більш інтенсивного розвитку, ніж молодий кущ у перші роки після посадки. Одним з найбільш перспективних способів щеплення визначено окулірування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453 +
Шифр НБУВ: РА351571

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського