Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=П382.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Грабовий 
Біологічні основи інтродукції видів роду Platanus L. в Правобережному Лісостепу України та перспективи використання в культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Володимир Миколайович Грабовий ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.919-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА327106

Географічні рубрики:

      
2.

Остудімов А. О. 
Гінкго дволопатеве в Україні: насінний потенціал, особливості вирощування та використання садивного матеріалу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / А. О. Остудімов ; ДВНЗ Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено репродуктивний потенціал виду за умов країни, який дозволяє щорічно заготовляти значну кількість насіння та вирощувати з нього сотні тисяч штук садивного матеріалу. Розроблено технологію масового розмноження гінкго насінним шляхом, сутність якої полягає у вирощуванні 1 - 3-річних сіянців гінкго за умов закритого грунту, з наступним дорощуванням їх за умов відкритого грунту. Зазначено, що для розмноження рослин виду використано метод культури тканин, який є найбільш ефективним з біологічної точки зору. Встановлено нові осередки насіннєносних дерев, наявність самосіву та випадків вегетативного розмноження гінкго, вік найстаріших дерев в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-4 Гінкго
Шифр НБУВ: РА380707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Капелюш 
Еколого-біологічні характеристики платанів: Platanus orientalis L. і Platanus acerifolia willd. урботехногенних територій (на прикладі міста Запоріжжя): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Наталя Вікторівна Капелюш ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.919-425
Шифр НБУВ: РА357438

      
4.

Божок В.О. 
Інтродукція видів роду Карія (ICarya Nutt./I) в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.О. Божок ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Виявлено види карії в парках, ботанічних садах і лісових насадженнях України, уточнено їх таксономічну належність і морфологічні особливості. Досліджено розвиток карії у порівнянні з породами з її природного ареалу, що набули поширення в лісових насадженнях, а також особливості плодоношення та якість насіння різних видів карії. Вивчено будову, ріст та фізико-механічні властивості деревини карії стосовно її використання в господарстві України. Розроблено технологію підготовки насіння до сівби та вирощування садивного матеріалу. Узагальнено досвід вирощування лісових культур за участю карії та запропоновано типи їх створення за різних лісорослинних умов. Обгрунтовано варіант догляду за лісовими культурами з урахуванням їх біолого-екологічних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-459(4УКР) карія +
Шифр НБУВ: РА324892

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мітіна Л.В. 
Інтродукція селекційних форм IMorus alba/I L. на Південному Сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук / Л.В. Мітіна ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний інтродукційний аналіз виду M. alba на південному сході України, встановлено відмінності в онтогенезі та морфогенезі інтродуцентів та рослин з місцевих екотопів. Одержано теоретичні дані з цитологічних, палінологічних, морфологічних та петіолярних досліджень, які можна застосовувати у систематиці та під час вивчення впливу адаптації на протікання процесів онтогенезу та морфогенезу. Розроблено оптимальну технологію вегетативного розмноження шовковиці. Створено колекцію плодової шовковиці на південному сході України. Надано рекомендації з вирощування плодовитої шовковиці. За результатом інтродукційного експерименту виявлено високопродуктивні селекційні форми плодової шовковиці M. alba L., адаптовані до місцевих умов. Відібрано та описано перспективні плодові форми M. alba, на основі яких створено крупноплідні сорти з високими смаковими якостями: Білосніжка, Діна, Машенька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кирилюк 
Морфобіологічні та екологічні особливості видів роду Lonigera L. та перспективи їх використання в озелененні м. Києва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Вікторія Іванівна Кирилюк ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271(4УКР-2К) + П382.9-425 жимолость
Шифр НБУВ: РА357819

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Козаченко І.В. 
Особливості вирощування саджанців бузини чорної із зелених стеблових живців в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.В. Козаченко ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 18 с. — укp.

Наведено результати вивчення й удосконалення агротехнічних заходів, спрямованих на розмноження зеленими живцями перспективних до впровадження форм бузини чорної (Sambucus nigra L.) за умов Правобережного Лісостепу України. Визначено здатність зелених стеблових живців до коренеутворення. Установлено анатомо-морфологічні відмінності укорінювання різнотипних живців залежно від строку живцювання, віку маточних рослин і впливу біологічно-активних речовин ауксинової природи. З'ясовано оптимальні строки пересаджування укорінених живців на дорощування. Оптимальний для бузини чорної є двовузловий живець, заготовлений з апікальної частини пагона, який за інтенсивністю укорінювання та росту суттєво переважає аналогічні показники одно- та тривузлових. Для підвищення виходу товарних саджанців бузини чорної рекомендовано дорощувати укорінені живці у контейнерах з використанням пересаджування, через 45 - 50 днів після висаджування для вкорінювання. Запропоновано проводити заготівлю двовузлових живців бузини чорної з апікальної частини пагона у період інтенсивного росту пагонів, а 3 - 5-річних маточних рослин для покращання вкорінення обробляти живці beta-індолилмасляною кислотою: 15 - 25, а КАНО - 10 - 20 мг/л з експозицією обробки 12 год.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-4 бузина чорна +
Шифр НБУВ: РА359727

Рубрики:

      
8.

Довбиш Н.Ф. 
Регенераційна здатність та стеблове живцювання інтродукованих деревних листяних рослин на південному сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.Ф. Довбиш ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено регенераційну здатність до ризогенезу понад 70 видів, форм і сортів інтродукованих на південному сході України цінних деревних рослин на підставі дослідження їх біоекологічних особливостей росту та розвитку. Виділено 4 групи рослин з різною здатністю живців до коренеутворення. Одержано оригінальні анатомо-морфологічні дані придаткового коренеутворення. Виявлено позитивний зв'язок між "ювенільними ознаками" пагонів і коренеутворенням живців з них. Відібрано перспективні для прискореного розмноження види з високою регенераційною здатністю. Розроблено ефективні прийоми прискореного розмноження досліджених видів з низькою та відносно низькою регенераційною здатністю, необхідні для збереження їх в колекції та впровадження в практику зеленого будівництва. Розширено спектр використання вегетативного розмноження як одного з методів впровадження інтродукованих рослин в озеленення. Експериментально розроблено й апробовано прийоми стеблового живцювання 28 рідкісних інтродукованих деревних рослин, в тому числі, високодекоративного сорту Acer platanoides 'Crimson King'. Визначено оптимальні терміни живцювання та прийоми інтенсифікації коренеутворення для видів, форм і сортів, рекомендованих для масового розмноження стебловими живцями та широкого впровадження в зелене будівництво регіону. Створено регіональну комп'ютерну базу даних стосовно прискореного розмноження малопоширених інтродукованих деревних рослин для практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-459(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гамор А.Ф. 
ICerasus avium (L.) Moench/I в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.Ф. Гамор ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що в Українських Карпатах C. avium поширена переважно в лісах на південно-західних мегасхилах. Досліджено початкові етапи її онтоморфогенезу. Розглянуто варіювання основних морфометричних показників. Вивчено вплив вертикальної зональності на ріст і розвиток вегетативних і генеративних органів C. avium. Визначено вплив екологічних факторів на ритми сезонного розвитку рослин. Виявлено, що екологічний оптимум виду реалізується в середньому гірському поясі. Зазначено, що одержані дані про її морфолого-біологічні особливості можуть застосовуватися для відновлення природних популяцій виду та збереження у місцевому генофонді. Запропоновано створити сім генетичних резерватів C. avium у Карпатському регіоні, організувати розсадники та одержати штучні лісові культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-28(4УКР3) + П382.9-42(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325069

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського