Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (261)Книжкові видання та компакт-диски (117)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Луговий Б.Л. 
Антигіпертензивні властивості пептидів, які утворюються у процесі протеолізу бета-казеїну ферментами молочнокислих бактерій: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Б.Л. Луговий ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що пептидні препарати після хронічного введення гіпертензивним тваринам суттєво знижують показники артеріального тиску, покращують показники центральної гемодинаміки та електричної активності серця, зменшують ступінь гіпертрофії частин серця та нормалізують їх просторові характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73-29
Шифр НБУВ: РА313028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Опришко В.І. 
Антиоксидантна модуляція фармакологічної активності анальгетичних та протисудомних засобів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / В.І. Опришко ; АМН України, Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано нову методику медикаментозної болетамувальної терапії у разі підвищеної судомної готовності мозку (експериментальні еквіваленти епілепсії), а також за умов застосування антиепілептичних засобів. Між анальгетиками та протисудомними препаратами виявлено фармакодинамічний антагонізм, який виявляється послабленням анальгетиками (трамадол, диклофенак натрію, кетопрофен, кеторолак) протисудомної активності антиконвульсантів і зменшенням болетамувальної дії анальгетиків (трамадол, парацетамол, диклофенак натрію, парекоксиб, целекоксиб, кетопрофен, кеторолак, анальбен, бензофурокаїн) антиепілептичними препаратами, тобто утворюється "замкнуте коло". На підставі результатів нейрофізіологічних досліджень пояснено й описано механізм такого явища. Виявлено, що зниження активності ретикулярної формації та кори великих півкуль під впливом анальгетиків із проконвульсантним компонентом дії за умов епілептичної активності зменшує депримувальний вплив ретикулярної формації на гіпокамп і мигдалик, що обумовлює редукцію протисудомної дії антиконвульсантів. Виявлено, що гальмування дорзального гіпокампу антиконвульсантами знижує його пригнічувальний вплив на кору та сприяє зменшенню знеболювальної дії анальгетиків за умов пароксизмальної активності. Встановлено, що судоми, як і больове подразнення, ініціюють розвиток оксидативного стресу. Виявлено, що за умови сумісної дії анальгетиків (трамадол) та антиоксидантів (тіотриазолін, мелатонін, кверцетин) підвищується анальгетична активність болетамувальних засобів і нівелюється їх негативний вплив на протисудомний ефект антиконвульсантів. Доведено, що комбінування антиконвульсантів (карбамазепін, ламотриджин, габапентин, топірамат, вальпроат) і протисудомних засобів сприяє підвищенню антипароксизмальної активності протисудомних засобів, а у разі сумісної дії карбамазепіну та тіотриазоліну спостерігається також і виражений анальгетичний ефект. На підставі фармакологічних і токсикологічних досліджень доведено ефективність і безпечність сумісного застосування карбамазепіну та тіотриазоліну у разі підвищеної судомної готовності мозку та больового синдрому. Створено новий комбінований препарат Карбатрил у вигляді таблеток із вмістом карбамазепіну 150 мг і тіотріазоліну 100 мг. Експериментально доведено здатність нового препарату підвищувати ефективність лікування невропатичного больового синдрому, а також покращувати фармакотерапію епілепсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2 + Р281.733-2 +
Шифр НБУВ: РА369991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Карнаух Е.В. 
Кардіопротекторні властивості препаратів, які володіють антистресовою дією (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Е.В. Карнаух ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання фармакологічного захисту серця від шкідливого впливу емоційно-стресових факторів і запобігання розвитку міокардіодистрофій стресового генезу за допомогою антистресових препаратів: рослинного адаптогену елеутерококу (0,5 мл/кг), транквілізатора бензодіазепінового ряду феназепаму (2,5 мг/кг), ноотропу пірацетаму (200 мг/кг) та метаболіту триптофана нікотинаміду (50 мг/кг), у яких вперше за умов експериментального модельного емоційного стресу "Конфлікт аферентних подразнень" доведено наявність кардіопротекторних властивостей. Встановлено, що кардіопротекція під впливом вивчених стрес-протекторів досягається завдяки обмеженню ними реакцій стрес-реалізуючої та посиленню проявів власної стрес-лімітуючої систем організму, що підтверджено позитивною динамікою досліджених електрофізіологічних, гемодинамічних і метаболічних показників функціонального стану міокарда за умов стресу та потенційованої емоційним стресом модельної ішемії у вигляді пітуітринового коронароспазму та кальцієвої аритмії серця. Завдяки наявності кардіопротекторних властивостей у досліджених антистресових препаратів, які у проведених дослідах найбільш притаманні пірацетаму, рекомендовано їх для подальшого цілеспрямованого використання в клініці як кардіопротекторів з лікувально-профілактичною метою у складі комплексної терапії патології серця стресового генезу. Підвищено ефективність і скорочено час лікування захворювань серця, знижено відсоток інвалідизації серед кардіологічних хворих, що має позитивний вплив на структуру загальної захворюваності та зниження смертності від серцевої патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73-29
Шифр НБУВ: РА312881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тимошик Ю.В. 
Контроль якості лікарських засобів - антагоністів кальцію методами фотометричного та хроматографічного аналізу: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / Ю.В. Тимошик ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено чутливі, прості у виконанні спектрофотометричні та хроматографічні методики кількісного визначення лікарських речовин - блокаторів кальцієвих каналів у їх лікарських формах. Встановлено оптимальні умови й аналітичні характеристики реакцій амлодипіну бесилату з алоксаном, верапамілу гідрохлориду з нінгідрином, дилтіазему гідрохлориду з алюміноном, фенігідину та німодипіну з натрію гідроксидом. Розроблено прості та доступні методики кількісного спектрофотометричного визначення досліджуваних речовин у сучасних лікарських препаратах і наведено для них основні валідаційні характеристики. Показано можливість використання алоксану як детектуючого реагента для лікарських речовин, похідних 1,4-дигідропіридинів та експериментально встановлено умови детектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 с25 + Р281.73
Шифр НБУВ: РА374962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Добровольський В.В. 
Протифібриляторна ефективність вазотропних і знеболюючих засобів (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Добровольський ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено протифібриляторний ефект еуфіліну, тренталу, ксантинолу нікотинату, дипіридамолу, кавінтону, пірацетаму, серміону, аспізолу, бензофурокаїну, трамадолу для визначення доцільності їх застосування протифібриляторних засобів. Встановлено, що трентал, дипіридамол, серміон, аспізол після одноразового внутрішньовенного введення підвищують поріг фібриляції шлуночків серця у наркотизованих щурів у разі ізадринового ушкодження так само, як кордарон, а ефект бензофурокаїну, трамадолу - в 1,4 рази перевищує аналогічну дію кордарону. Трентал, дипіридамол, серміон на рівні кордарону запобігають виникненню фібриляції шлуночків серця у разі постішемічної реперфузії коронарної артерії. Протифібриляторна ефективність аспізолу, бензофурокаїну, трамадолу у разі постішемічної реперфузії коронарної артерії у наркотизованих котів, перевищує аналогічну дію кордарону в 1,8 рази. Механізм протифібриляторної дії аспізолу, бензофурокаїну, трамадолу, певною мірою, пов'язаний зі здатністю запобігати реперфузійним пошкодженням структури міофібрил, ендотелію капілярів, зменшувати кількість ушкоджених мітохондрій. Трамадол переважно запобігає пошкодженню мітохондрій, аспізол - зберігає структуру ядра кардіоміоцитів, бензофурокаїн - значно розширює канальці Т-системи саркоплазматичного ретикулума.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73-29
Шифр НБУВ: РА318619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Трутаєв С. І. 
Розробка складу та технології настойки на основі рослинної сировини для лікування атеросклерозу: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / С. І. Трутаєв ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано склад і технологію нового лікарського засобу у формі настойки для лікування та профілактики атеросклерозу. Розроблено склад і раціональну технологію настойки, з пагонів і листя омели білої, трави хвоща польового, плодів софори японської, насіння гіркокаштана звичайного, плодів глоду криваво-червоного, квіток конюшини лучної, трави барвінку малого під умовною назвою равісол. Вивчено фізико-хімічні властивості настойки, стабільність у процесі зберігання. Фармакологічними дослідженнями встановлено антиатерогенну, гіполіпідемічну, помірну гіпотензивну, слабку кардіотонічну та діуретичну дії, сповільнення згортання крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52 + Р281.73 + Р282.522 + Л663.11
Шифр НБУВ: РА373964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ковалевська І.В. 
Розробка складу та технології препарату кардіотонічної дії в капсулах: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / І.В. Ковалевська ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано склад і технологію одержання нового лікарського препарату "Кардапан" у вигляді капсул з метою профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Проведено комплексне дослідження діючих речовин. Установлено фактори, які впливають на процес одержання маси для інкапсулювання. За результатами проведених досліджень з використанням методу математичного планування та моделювання експерименту обгрунтовано склад багатокомпонентного лікарського засобу. Запропоновано математичну модель процесу сушіння грануляту, яка дозволяє розрахувати кінетичні параметри сушки аналітичним шляхом. Доведено відсутність хімічної взаємодії між речовинами у складі лікарської форми. Розроблено методики ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин. Доведено стабільність фармацевтичних якостей препарату у процесі зберігання. Досліджено кардіотропну активність і нешкідливість капсул.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73 + Л663.32 + Л667.4 +
Шифр НБУВ: РА364735

Рубрики:

      
8.

Васенда М.М. 
Розробка складу, технології і дослідження таблеток на основі магнію аспарагінату: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / М.М. Васенда ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано склад і технологію кишковорозчинної плівкотвірної системи на водній основі для нанесення оболонки на разроблені таблетки в установці псевдозрідженого шару. Досліджено показники якості розглянутих таблеток. Розроблено методики аналізу лікарських речовин, що входять до їх складу. Встановлено умови та терміни зберігання запропонованих таблеток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73 + Л663.35
Шифр НБУВ: РА373492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Северіна Г.І. 
Синтез, фізико-хімічні властивості та протисудомна активність похідних 3-аміно- та 4-аміно-3-меркапто-1,2,4-триазолу та продуктів їх хімічних перетворень: автореф. дис. ... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Г.І. Северіна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто препаративні методи та синтез нових похідних [1,2,4]триазоло[1,5-a]піримідину, [1,2,4]триазоло[4,3-b]піридазин-3-ілтіооцтової кислоти та її амідів, N-арил-2-[4-(1H-1-піроліл)-4H-1,2,4-триазол-3-ілтіо]ацетамідів, 7H-1,2,4-триазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазинів. На підставі результатів комп'ютерного прогнозу за допомогою програми PASS виявлено ряд речовин з високою вірогідністю прояву протисудомної активності. Вивчено протисудомні властивості одержаних речовин на моделі аудіогенних судом. Встановлено закономірності зв'язку структура - активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.733 + Г262.6
Шифр НБУВ: РА370695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кечин І.Л. 
Фармакологічна корекція неускладнених гіпертензивних кризів антигіпертензивними препаратами для аплікаційного застосування (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.28 / І.Л. Кечин ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Розглянуто експериментальну фармакодинаміку та фармакокінетику аплікаційних лікарських форм за умов експериментальної патології. Висвітлено ефективність ніпруцелу у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) і з схильністю до гіпертензивних кризів (ГК). Доведено переваги інтраназального застосування німодипіну у хворих на АГ з церебральними кризами на фоні гіпертензивної ремодуляції брахіоцефальних артерій. Визначено ефективність ректального застосування еналаприлу у разі кардіальних ГК на фоні гіпертензивної ремодуляції міокарда лівого шлуночка серця (ЛШ). Встановлено, що визначення цереброваскулярної реактивності за допомогою букальної аплікації ніпруцелу дозволяє оптимізувати тактику терапії церебральних кризів. Доведено доцільність диференційного призначення трансмукозних лікарських форм вазодилататорів в терапії неускладнених ГХ, зокрема, ніпруцелу букально - у разі неускладнених кардіальних і церебральних криз, гель-німодипіну інтраназально - у разі неускладнених церебральних криз на фоні гіпертензивної ремодуляції екстрацеребральних артерій, еналаректу - у разі неускладнених кардіальних ГК на фоні гіпертензивної ремодуляції міокарда ЛШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.733 + Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА369083

Рубрики:

      
11.

Медведєва Ю.П. 
Хіміко-токсикологічне дослідження дилтіазему: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Ю.П. Медведєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено хіміко-токсикологічне дослідження препарата з групи блокаторів кальцієвих каналів - дилтіазему. Встановлено умови виявлення та ідентифікації дилтіазему та його основного метаболіту за допомогою методів хроматографії у тонкому шарі сорбенту, високоефективної рідинної хроматографії (ВЕРХ), УФ-спектрофотометрії та електрофорезу на папері. Доведено можливість застосування даних методів для ідентифікації дилтіазему за присутності інших препаратів серцево-судинної групи поєднаного застосування. Розроблено методики кількісного визначення препарату у витяжках з біологічного матеріалу на основі методів екстракційної фотометрії, УФ-спектрофотометрії та ВЕРХ. Вивчено умови екстракції дилтіазему з водних розчинів органічними розчинниками залежно від pH середовища. Проведено порівняльне дослідження ефективності ізолювання дилтіазему з біологічного матеріалу за допомогою загальноприйнятих у хіміко-токсикологічному аналізі методів. Запропоновано нові ефективні методики ізолювання препарату з біологічного матеріалу за допомогою метанолу та ацетонітрилу. Розроблено методи виділення дилтіазему з біологічних рідин організму (сечі та крові). Вивчено розподіл дилтіазему в органах отруєних ним тварин та особливості зберігання препарату у біологічному матеріалі у разі його гнилісного розкладання. На підставі результатів наукового дослідження розроблено схему спрямованого хіміко-токсикологічного аналізу біологічного матеріалу на дилтіазем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73-7 +
Шифр НБУВ: РА339380

Рубрики:

      
12.

Побережець О.Л. 
Церебропротекторні властивості вінборону (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / О.Л. Побережець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вінборону (1 і 3 мг/кг) притаманна церебропротекторна дія. Проаналізовано, що 14-денне лікування щурів з гострим порушенням мозкового кровообігу (ГПМК) (однобічна оклюзія загальної сонної артерії) вінбороном (3 мг/кг), так само як і пірацетамом (200 мг/кг), послаблювало прояви енергодефіциту, нормалізувало показники оксидантно-антиоксидантної рівноваги ішемізованої ділянки мозку. Визначено, що зазначені зміни метаболічних процесів корелювали з позитивною динамікою морфологічної картини, що проявлялась зменшенням ознак дистрофічних і деструктивних процесів в ішемізованій півкулі головного мозку. Доведено наявність у вінборону антиамнестичних властивостей за ішемії головного мозку та на моделях експериментальних амнезій. Встановлено, що механізм церебропротекторної дії вінборону пов'язаний з його здатністю стимулювати церебральну гемодинаміку, нормалізувати метаболічні процеси в ішемізованому мозку, здатністю частково блокувати NMDA-рецептори та покращувати реологічні властивості крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.733-29 вінборон + Р627.703-29
Шифр НБУВ: РА371934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського