Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (83)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=Р542-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

В'ялих Ж.Е. 
Бактеріостатична активність крові вперше виявлених хворих на деструктивний туберкульоз легень при різних режимах поліхіміотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Ж.Е. В'ялих ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено бактеріостатичну активність (БАК) крові у раніше нелікованих хворих на деструктивний туберкульоз легень, що отримували лікування з застосуванням поліхіміотерапії (ПХТ) з 5 - 6-ти протитуберкульозних препаратів у разі щоденного та переважно щоденного їх застосування, тобто за умов прийому за один день 5-ти препаратів на всьому або майже всьому протязі лікування. Установлено, що така інтенсивна ПХТ забезпечує у 100 % осіб високий максимальний рівень (пік) БАК і значні, як правило, рівні БАК протягом усієї доби. За різних режимів ПХТ зіставлено рівень і характер БАК та установлено прямий взаємозв'язок між БАК і динамікою бактеріовиділення та регресії каверн. За цих режимів проведено дослідження БАК за допомогою не тільки стандартного лабораторного штаму, а і виділених від хворих штамів мікобактеріального туберкульозу. Показано, що розроблені високоефективні інтенсивні режими ПХТ вперше виявлених хворих на деструктивний туберкульоз легень із застосуванням за один день 5-ти основних протитуберкульозних препаратів майже на всьому протязі лікування, спроможні суттєво скоротити (до 5-ти міс.) загальні строки хіміотерапії цього контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-46
Шифр НБУВ: РА326606

Рубрики:

      
2.

Литвиненко Н.А. 
Ефективність лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень із бактеріовиділенням залежно від кількості та розмірів деструкцій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Н.А. Литвиненко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено, що безпосередня ефективність і віддалені результати лікування залежать від кількості, розміру деструкцій у легенях і адекватності застосування 4-х чи 5-ти препаратів від початку хіміотерапії. Установлено, що у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень з бактеровидіоленням, об'єктивними критеріями вибору інтенсивності режиму від початку хіміотерапії є кількість та розміри деструкцій. У хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень з бактеріовиділенням проведено порівняння ефективності лікування, за умов застосування стандартної методики DOTS й індивідуалізованих режимів антибактеріальної терапії з 4-х і 5-ти та більшої кількості антибактріальних препаратів. Установлено, що стандартний короткостроковий курс лікування (DOTS) доцільно застосовувати у хворих з однією невеликою (діаметром менше 4-х см) деструкцією у легенях. Застосування 5-ти та більшої кількості препаратів від початку хіміотерапії має перевагу у порівнянні з лікуванням, за якого використовується 4 препарати, а саме: у хворих з одною великою деструкцією (діаметром 4 см і більше) підвищуються частота припинення бактеріовиділення на 13,3 % (з 86,7 до 100 %) та частота загоєння деструкцій на 15,7 % (з 60 до 85,7 %), у хворих з множинними невеликими деструкціями підвищується частота припинення бактеріовиділення на 6,8 % (з 93,2 до 100 %) та частота загоєння деструкцій на 17,2 % (з 69,5 до 86,7 %). У хворих з множинними великими деструкціями (діаметрм 4 см і більше) підвищується частота припинення бактеріовиділення на 29,1 % (з 59,1 до 88,2 %), скорочуються середні строки ліквідації тубінтоксикації на 1,5 місяці, загоєння деструкцій - на 1,2 місяці та на 23,8 % рідше розвивається вторинна резистентність МБТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-46 +
Шифр НБУВ: РА343923

Рубрики:

      
3.

Солонинка Г.Я. 
Інфікування мікобактеріями та профілактика захворювання на туберкульоз серед студентів: Автореф. дис... мед. наук: 14.01.26 / Г.Я. Солонинка ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Установлено та проаналізовано у динаміці за період епідемії туберкульозу рівень інфікованості мікобактеріями туберкульозу серед студентів м.Києва, характер туберкулінової чутливості у молодих осіб віком 15 - 25 років, визначено післявакцинальний БЦЖ імунітет у цього контингенту. Установлено структуру вперше діагностованого туберкульозу за формою захворювання і віковим складом. Установлено найбільш уразливі контингенти серед студентів та ефективні заходи виявлення у них туберкульозу. Визначено ефективність серологічного імунохроматографічного тесту "Гексагон тест" у діагностиці латентної туберкульозної інфекції. Розроблено схему хіміопрофілактики в студентів та визначено її ефективність. Доведено in vitro антимікобактеріальну активність рослин, які містять фітонциди та використовуються як харчові продукти - цибуля, часник, хрін і фітопрепарату, виготовленого з соку часнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р11(4УКР)285.4 +
Шифр НБУВ: РА345238

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Садомова 
Інфікування мікобактеріями, захворюваність на вперше діагностований туберкульоз легень та особливості його перебігу в жінок репродуктивного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Ганна Володимирівна Садомова ; Державна установа "Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4
Шифр НБУВ: РА351890

Рубрики:

      
5.

Галайченко О.М. 
Метод та сенсорний пристрій електрохемілюмінесцентного визначення маркерів туберкульозного процесу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / О.М. Галайченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Створено новий метод та сенсорний пристрій на базі сферичних напівпровідникових квантових точок та явища електрогенерованої хемілюмінесценції для раннього діагностування туберкульозу легень. Проаналізовано сучасний стан захворюваності на туберкульоз, а також існуючі методи діагностування. Проаналізовано етіологію та патогенез туберкульозу легень, що дозволило визначити речовини, які є специфічними маркерами цього захворювання. Запропоновано й обгрунтовано фізичну та математичну моделі процесів, що відбуваються у запропонованому сенсорному пристрої під час визначення маркера туберкульозу. Внаслідок проведених розрахунків одержано дані стосовно параметрів квантових точок для певного типу маркерної речовини, а також промодельовано відповідну поведінку стабілізувального покриття квантової точки та молекули-аналіту. Обгрунтовано вимоги щодо конструкції сенсорного пристрою та методи адсорбції квантових точок на твердотільну підкладку. Запропоновано конструкцію сенсорного пристрою. Проведено експериментальні роботи щодо нанесення квантових точок на таку підкладку за методом Лангмюра - Блоджетт, сканування поверхні одержаної плівки за методом атомно-силової мікроскопії. Здійснено відповідні електрохімічні й електрохемілюмінесцентні дослідження квантової точки та модельної системи - квантові точи (реагент) з маркерами туберкульозу (аналітом). Проведено порівняння експериментальних результатів, одержаних під час дослідження молекули-аналіту з використанням звичайного органічного електрохемілюмінофору та розробленого сенсорного пристрою з використанням квантових точок як детекторних елементів. Розроблені технологія та сенсорний пристрій можуть бути модифіковані для детектування не лише одного типу аналіту, а і декількох.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 +
Шифр НБУВ: РА360661

Рубрики:

      
6.

Солдатенко О.Я. 
Особливості діагностики туберкульозу, пневмонії та раку легені при профілактичних оглядах населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.Я. Солдатенко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено алгоритм лікарської тактики етапної диференційної діагностики туберкульозу, пневмонії та раку легень у хворих, виявлених під час профілактичних оглядів населення. Комплексне обстеження включає централізований контрольний перегляд флюорограм легень, попередньо інтерпретованих як "норма" на базі рентгенофлюорографічних відділень фтизіопульмонологічних центрів з подальшим дообстеженням виявлених хворих з підозрою на туберкульоз, пневмонію та рак легень на базі диференційно-діагностичних відділень даних центрів. Дообстеження включає рентгенотомографічне обстеження, туберкулінодіагностику, дистанційну термографію, бронхологічне, цитологічне, мікробіологічне, гістологічне, імунологічне та радіоімунологічне (визначення раково-ембріонального антигену, паратгормону та кальцитоніну) дослідження. Застосування даного алгоритму дозволило підвищити ефективність діагностики легеневої патології у 2,12 рази (з 43,4 % до 91,8 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р542-4 + Р542-4
Шифр НБУВ: РА313117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шенк Я.О. 
Особливості патоморфологічної діагностики змін тканин очей у хворих на туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Я.О. Шенк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості патоморфологічної діагностики змін тканин очей хворих на туберкульоз легень за умов його епідемічного поширення в Україні. На підставі використання комплексу оглядових мікроскопічних, селективних гістохімічних, імуногістохімічних, кристалографічних методів визначено патоморфологічні зміни у вигляді токсико-алергічних і параспецифічних реакцій, а також судинно-стромальних диспротеїнозів, що сприяють розвитку безсимптомних хоріоїдитів і хоріоретинітів. Під час проведення експериментальних досліджень імуногістохімічно визначено клітини Мюллера за допомогою антитіл GFAP, KAT I, Glutamine synthetase. Встановлено, що патологічні зміни ретинальної глії органа зору тварин залежать від вікової реактивності й обгрунтовано можливість екстраполювання одержаних даних на організм людини. Виявлено, що туберкульозний хоріоїдит прогресує з віком пацієнта та призводить до виникнення хронічної увеальної глаукоми, наслідком якої є втрата зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р673.901.1-4 +
Шифр НБУВ: РА339733

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського