Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1290)Книжкові видання та компакт-диски (416)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.412.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 103
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вакуленко Л.І. 
Адаптаційні можливості серцево-судинної системи у дітей шкільного віку в періоді ремісії рецидивуючого бронхіту та бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Вакуленко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дітей з рецидивуючим бронхітом та бронхіальною астмою в періоді ремісії захворювання виявлена висока частота порушень серцево-судинної системи. Дана характеристика клініко-функціонального стану серцево-судинної системи в спокої та при навантажувальних пробах. Розроблено клініко-інструментальні критерії та диференційно-діагностичні таблиці для визначення рівнів адаптаційних можливостей серцево-судинної системи в дітей з рецидивуючим бронхітом та бронхіальною астмою. Запропонований вдосконалений комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на профілактику формування серцево-судинних порушень та вивчена їх ефективність на тлі базисної терапії основного захворювання у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3

Рубрики:

      
2.

Беш Л.В. 
Бронхіальна астма у дітей пубертатного віку: особливості патогенезу, перебігу і лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / Л.В. Беш ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей патогенезу, перебігу і лікування бронхіальної астми у дітей пубертатного віку. Визначені причини, що призводять до зміни перебігу цього захворювання в період статевого дозрівання, показані відмінності клініки у хлопчиків і дівчаток, зумовлені особливостями їх гормонального статусу у пубертаті. Запропоновано спосіб індивідуального прогнозування розвитку важкої форми бронхіальної астми у дітей цієї вікової групи. Розроблено програми лікування та навчання в "астма-школі", які дозволяють ефективно контролювати перебіг бронхіальної астми і значно поліпшують якість життя підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

      
3.

Пахольчук О. П. 
Бронхіальна астма у дітей спричинена ентомологічними чинниками (тарганами): епідеміологія, діагностика, профілактика: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. П. Пахольчук ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено поширеність гіперчутливості до алергенів тарганів, її місце у спектрі сенситизації дітей з бронхіальною астмою (БА), жителів Запоріжжя, фактори ризику й імунологічні особливості її формування. Вивчено ефективність різних методів діагностики. Виявлено фактори ризику несприятливого перебігу БА у дітей з алергією до тарганів. Продемонстровано переваги визначення рівня хітиназ у пилу, як маркера наявності тарганів та їх алергенів, ефективності елімінаційних заходів. Проаналізовано особливості перебігу БА у різні періоди у разі наявності гіперчутливості до тарганів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202
Шифр НБУВ: РА377111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Воротняк Т.М. 
Вдосконалення лікування дітей, хворих на бронхіальну астму, залежно від активності хронічного запалення бронхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Воротняк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено діагностичну цінність і показники ризику проведених обстежень для верифікації "виразного" та "помірного" запалення дихальних шляхів у дітей, які хворіють на бронхіальну астму (БА). Розроблено математичну модель активності запалення бронхів і констеляційні діагностичні таблиці для верифікації "виразного" чи "помірного" запального процесу бронхів. Оцінено ефективність базисного протизапального лікування за різної активності запалення дихальних шляхів у хворих на БА школярів. Створено алгоритм моніторингу БА шляхом урахування активності запалення дихальних шляхів за показниками конденсату видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202.1-5 + Р733.412.2-2 +
Шифр НБУВ: РА367945

Рубрики:

      
5.

Тарануха Л.І. 
Визначення клініко-імунологічних змін, що впливають на формування рецидивуючого перебігу бронхіту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Л.І. Тарануха ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-імунологічні особливості перебігу рецидивного бронхіту (РБ) у різні періоди захворювання. Досліджено проблему підвищення ефективності лікування дітей шляхом доповнення традиційної терапії імунокорекцією препаратом ехінацеї пурпурової "Імунал". За результатами клініко-імунологічного дослідження у дітей, хворих на РБ виявлено суттєві порушення загальних адаптаційних реакцій, розлади у системі фізіологічної регуляції функцій імунної системи на всіх етапах розвитку патологічного процесу. Зроблено припущення щодо суттєвої ролі пригнічення імунологічної реактивності у формуванні рецидивуючого перебігу захворювання. Запропоновано використання одержаних даних для диференціальної діагностики та прогнозу рецидивного бронхіту. Обгрунтовано доцільність застосування імунотерапії імуналом і вперше показано ефективність розробленого методу імунотерапії за клінічними й імунологічними критеріями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА352407

Рубрики:

      
6.

Стоєва Т.В. 
Відновлювальне лікування дітей, хворих на бронхіальну астму грибкового генезу, на санаторно-курортному та амбулаторно-поліклінічному етапах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Т.В. Стоєва ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі даних комплексного (клініко-функціонального, алергологічного, мікобіологічного, імунологічного) обстеження 117 дітей, хворих на бронхіальну астму грибкового походження (БАГП), встановлено високий рівень грибкової сенсибілізації з домінуванням алергії до грибів Candida, Penicillium і Cladosporium, клініко-функціональні зміни, зниження показників системної та місцевої імунологічної реактивності, дисбіоценоз дихальних шляхів. Розроблено схему послідовного відновлення лікування дітей, хворих на БАГП, на санаторно-курортному й амбулаторно-поліклінічному етапах з застосуванням імуномоделюючої аерозольтерапії циклофероном, елімінаційних антимікотичних заходів та аромофітотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-54
Шифр НБУВ: РА319594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чергінець А.В. 
Вплив інгаляцій фуросеміду на функціональний стан бронхів у хворих на бронхіальну астму дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.В. Чергінець ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу фуросеміду, застосованого у вигляді інгаляцій, на функціональний стан бронхів у хворих на бронхіальну астму (БА) дітей у різні періоди перебігу захворювання. Встановлено, що фуросемід у разі його інгаляційного введення здатний запобігати виникненню бронхообструктивних реакцій, які є наслідком дії бронхоконстриктивних подразників у дітей, хворих на БА. Доведено, що інгаляційне застосування фуросеміду безпечно для дітей з бронхіальною астмою. Розроблено та впроваджено в клінічну практику оптимальні методики інгаляційного застосування фуросеміду як профілактичного та бронхолітичного засобу у дітей, хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА315554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Герасімов С.В. 
Вплив кромоглікату натрію на показники неспецифічного запалення при бронхіальній астмі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Герасімов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 17 с. — укp.

З'ясовано об'єктивні критерії важкості патологічного процесу бронхіальної астми (БА) у дітей у разі алергічного запалення. На підставі аналізу стану системи пероксидної оксидації ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту в периферичній крові у різні періоди захворювання встановлено, що у дітей спостерігалося кілька видів дисбалансу, які корелювали з важкістю та перебігом БА. Зокрема, пригнічення активності антиоксидантних ферментів (супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази), зростання концентрації продуктів ПОЛ (гідропероксидів, кетодієнових кон'югатів, кон'югатів тіобарбітурової кислоти) асоційовано з погіршенням перебігу хвороби, посиленням вентиляційних та гемодинамічних розладів у легенях і навпаки. Отримано дані про послаблення симптомів захворювання, дихальних розладів, зменшення частоти вживання бронхолітичних препаратів під впливом кромоглікату натрію, що відбувалось паралельно до нормалізації вмісту продуктів ПОЛ та активності антиоксидантних ферментів, які підтверджують роль процесів ПОЛ у патогенезі БА в дітей. Запропоновано використовувати відповідні показники для оцінки ступеня важкості БА в дітей та прогнозувати ефективність застосування кромоглікату натрію, зважаючи на конкретні форми дисбалансу у вільнорадикальних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52
Шифр НБУВ: РА312196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мурадосілова Л.І. 
Вплив нейроендокринних факторів на клініко-етологічні особливості бронхіальної астми у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Мурадосілова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси адаптації на підставі комплексного оцінювання клініко-етологічних особливостей і стану нейроендокринної регуляції в дітей з бронхіальною астмою. Установлено підвищення активності мімічного, позного каналів і зниження активності жестового, маніпулятивного каналів і вокалу у періоді загострення. Установлено взаємозв'язки етологічних ознак з параметрами функції зовнішнього дихання, гормональним статусом, показниками клітинної та гуморальної ланок імунітету, що підтверджувало їх функціональну інтеграцію в механізмах адаптації. Установлено вплив етологічних особливостей на відношення пацієнтів до терапії та її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 +
Шифр НБУВ: РА357140

Рубрики:

      
10.

Уська В.Р. 
Вплив освітньої програми на ефективність лікування бронхіальної астми в дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Р. Уська ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для лікування бронхіальної астми застосовано удосконалену методику комплексної освітньої програми для дітей, батьків і медиків, яка передбачає навчання в "астма-школі", надання індивідуалізованої психологічної допомоги пацієнтам та їх сім'ям і проведення спеціальних заходів фізичної реабілітації. У комплекс фізичної реаблітації включено спеціально розроблений спосіб постурального дренажу та конкретних маніпуляційних втручань (перкусії лікувальної, вібрації, мануального стискання грудної клітки з форсованим видихом, спружинення ребер з покашлюванням, ротації у положенні лежачи на боці, піднімання знизу в положенні лежачи на спині). Обсяг психологічної допомоги хворим та їх сім'ям призначено індивідуально на піставі аналізу психоемоційного статусу пацієнта, для її реалізації застосовано проективні методики і сімейні бесіди. З метою оцінювання ефективності комплексної освітньої програми проведено системний динамічний аналіз показників перебігу хвороби (денних і нічних симптомів, нічних пробуджень через астму; частоти загострень, госпіталізацій та екстрених звернень за медичною допомогою; кількості пропущених днів навчання у школі/дитсадку) та дослідження якості життя пацієнтів з додержанням ними схеми призначеної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5 + Р11(4УКР)442.841 +
Шифр НБУВ: РА357763

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Аліфанова С.В. 
Диференційний підхід до реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму та рецидивуючий бронхіт, в залежності від вихідного стану системи інтерферону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / С.В. Аліфанова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше показано, що характерною ознакою запального процесу у респіраторному тракті у період ремісії бронхіальної астми (БА) є порушення інтерфероногенезу, що має прояв у значному пригніченні здатності клітин крові периферичного русла до індукції інтерферонів. Уперше зіставлено дані про характер порушень продукції інтерферону за хронічного та рецидивуючого запалення, яке обумовлює перебіг БА і рецидивуючого бронхіту (РБ). Установлено закономірності продукції у дітей з БА та РБ одного з основних прозапальних цитокінів - фактору некрозу пухлин (ФНП). Зокрема показано, що в ітеркурентному періоді захворювань відбувається підвищення спонтанного синтезу ФНП на фоні зниженої індукованої його продукції, а також спостерігається наявність парадоксального типу продукції ФНП у 62 % дітей з БА та у 41,9 % - РБ, коли його спонтанна продукція перевищує рівень індукованого синтезу, що може свідчити про збереження активного запального процесу у цих хворих у періоді ремісії. Установлено залежність основних показників інтерферонового та цитокінового статусу від ступеня тяжкості перебігу БА. Показано, що тривалий запальний процес призводить до напруження та дезінтеграції імунної системи у дітей, хворих на БА та РБ. У період ремісії захворювань відзначено порушення імунного статусу - дисбаланс хелперно-індукторної субпопуляції Т-лімфоцитів у дітей з РБ. Науково обгрунтовано доцільність та визначено критерії диференційованого включення до комплексу реабілітаційних заходів циклоферону. Доведено, що лікування цим препаратом призводить до зменшення кратності гострих респіраторних інфекцій у дітей з БА в 1,5 рази, дітей з РБ - у 1,9 разів, а також загострень БА у 1,6 разів та загострень бронхіту в 1,8 разів протягом наступного року катамнестичного спостереження. За умов лікування циклофероном відбувається нормалізація показників клітинного імунітету та фагоцитарної активності нейтрофілів, підвищення рівня NK-клітин, здатності імуноцитів до продукції інтерферонів та відновлення забалансованості спонтанної та індукованої продукції ФНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52 + Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА338616

Рубрики:

      
12.

Кузьменко І.В. 
Диференційована терапія бронхообструктивного синдрому у дітей першого року життя з тимомегалією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Кузьменко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності терапії захворювань органів дихання з бронхообструктивним синдромом у дітей першого року життя з тимомегалією завдяки диференційованому призначенню ксантинних похідних та стероїдних препаратів і моніторуванням рівнів теофіліну сироватки крові. Установлено, що бронхообструктивний синдром являє собою клінічне відбиття патологічних станів, що розвиваються в дітей першого року життя з тимомегалією під дією пренатальних і постнатальних чинників. Установлено, що інфікованість цитомегаловірусами та хламідіями серед дітей з тимомегалією вище, ніж серед дітей без тимомегалії та пов'язана з дисфункцією клітинної ланки імунітету. Показник рівня Ig E може бути використаний як тест щодо прогнозування розвитку синдрому бронхообструкції в дітей з тимомегалією у разі захворювань органів дихання. На підставі моніторування рівнів теофіліну сироватки крові доведено необхідність включення до терапії зазначених захворювань у дітей першого року життя з тимомегалією преднізолону за короткого курсу лікування у поєднанні з суфіліном, що сприяє більшій стабільності терапевтичних рівнів теофіліну крові та нормалізації показників імунограми, а комплексна терапія, доповнена цими препаратами, є ефективною і безпечною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52 + Р733.415.14-52 +
Шифр НБУВ: РА328310

Рубрики:

      
13.

Соболєва К.Б. 
Диференційоване відновлювальне лікування дітей з бронхіальною астмою з урахуванням показників конденсату видихуваного повітря: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / К.Б. Соболєва ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності лікування у відновлювальному періоді дітей, хворих на бронхіальну астму, розроблено диференційовані схеми терапії з урахуванням показників видихуваного повітря. Проаналізовано результати обстеження 105-ти дітей, хворих на бронхіальну астму, віком від 7-ми до 15-ти років, зокрема, вивчено клініко-функціональні особливості та склад конденсату видихуваного повітря. У конденсаті видихуваного повітря виявлено підвищення рівня іонів кальцію, зниження хлоридів, зсув субфракційного складу за даними лазерної кореляційної спектроскопії, дисбаланс у системі перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантний захист і взаємозв'язок інтенсивності порушень з характером тригера (інфекційний, неінфекційний). Розроблено й апробовано диференційовані підходи до відновлювальної топічної терапії для лікування дітей, хворих на бронхіальну астму, в якій враховано характер тригера та показники конденсату видихуваного повітря, експериментально підтверджено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363125

Рубрики:

      
14.

Алєксєєва Н.П. 
Діагностичні критерії і механізми формування рецидивуючого, хронічного бронхітів і бронхіальної астми у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.П. Алєксєєва ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено диференційно-діагностичні критерії формування рецидивуючого, хронічного бронхітів і бронхіальної астми у дітей на підставі обстеження 177 хворих віком від 3 до 15 років з клінічними ознаками рецидивуючого бронхолегеневого процесу. Визначено особливості показників лізосомально-катіонних білків, мієлопероксидази нейтрофілів у обстежених груп хворих, які вплинули на перебіг запального процесу. Встановлено особливості адаптаційних процесів в організмі на підставі вмісту гормонів - трийодтироніну, тироксину та кортизолу у взаємозв'язку з клінічними проявами та показниками імунної системи у дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт (РБ), хронічний бронхіт (ХБ) та бронхіальну астму (БА). На підставі отриманих результатів розроблено основні напрямки лікувально-профілактичних заходів у хворих на РБ, ХБ та БА для запобігання прогресуванню хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3 + Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА312597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лебедєва Т.М. 
Ефективність впливу самоконтролю та самоаналізу на перебіг бронхіальної астми після навчання в "Астма-школі" з врахуванням пікфлоуметрії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Лебедєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності базисної терапії бронхіальної астми (БА) у дітей за рахунок опанування принципами самоаналізу та самоконтролю під час навчання пацієнтів в "Астма-школі" на базі моніторингу пікової швидкості видиху (ПШВ). Проведено порівняльне дослідження клініко-анамнестичного, лабораторного та інструментального обстеження у динаміці 100 дітей віком від 7-ми до 11-ти років з персистуючою БА різного ступеня важкості. Розглянуто результати навчання дітей в "Астма-школі" як базисного та розвиваючого етапу у програмі ступеневого підходу щодо навчання пацієнтів та їх батьків у межах розробленої освітньої концепції. Запропоновано методики оволодіння навичками користування пікфлоуметром і щоденного моніторингу функції дихання як одного з об'єктивних критеріїв стану дихальних шляхів. Розроблено методику відпрацювання навичок самоконтролю за симптомами астми та оцінки фізичного стану за системою "кольорових зон". Доведено позитивний вплив немедикаментозного методу лікування (навчання в "Астма-школі") на перебіг БА у дітей. Обгрунтовано показання до проведення етапної комплексної терапії, яка поєднує базисні (протизапальні, протиалергічні) та немедикаментозні методи лікування (навчання в "Астма-школі"), що значно підвищує його ефективність. Розроблено комплексну освітню програму для дітей, хворих на БА, застосування якої сприяє підвищенню ефективності лікування та якості життя пацієнтів. Доведено в катамнезі, що застосування немедикаментозних методів лікування (освітньої програми на основі проведення базисної терапії) дозволило встановити контроль за перебігом захворювання у 85 % хворих дітей та зменшити відсоток пацієнтів з важким перебігом БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА344919

Рубрики:

      
16.

Бордій Т.А. 
Ефективність інтерфероніндукуючої терапії у дітей, хворих на рецидивуючий та хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.А. Бордій ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше показано, що для періоду ремісії рецидивуючого та хронічного бронхіту в дітей характерним є зниження інтерферонпродукуючої здатності клітин периферичної крові. Виявлено, що як особливість продукції фактора некрозу пухлин клітинами периферійної крові у дітей за цього періоду можна відзначити підвищення спонтанного та зниження індукованого синтезу даного цитокіну. Визначено характер кореляційних взаємовідносин між показниками імунного та цитокінового статусу та внутрішню організацію системи протиінфекційного захисту у дітей залежно від нозологічної форми, показано різний ступінь функціонального напруження імунної системи за умов рецидивуючого та хронічного бронхіту. Уперше науково обгрунтовано доцільність застосування індуктора інтерферону - циклоферону у комплексі імунореабілітаційних заходів за зазначених умов, вивчено його клінічну та імунологічну ефективність. Наведено дані про чинники ризику формування рецидивуючого або хронічного варіанта перебігу бронхітів у дитячому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА333751

Рубрики:

      
17.

Бабак М.Л. 
Ефективність комплексного лікування бронхіальної астми у дітей із включенням баротерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.Л. Бабак ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Представлені результати клінічного і параклінічного обстеження 147 дітей в міжприступному періоді бронхіальної астми. ФЗД досліджували методом комп'ютерної флоуметрії і "відкритим" методом обривання потоку. Підвищену реактивність бронхів виявляли за допомогою функціональної проби з бронхолітиком, розраховуючи коефіцієнти покращання. Встановлений позитивний вплив методів гіпобаричної гіпоксії, аерозольтерапії 3% розчином магнію сульфату, фітотерапії солодкою і лікувального масажу, які застосовувалися роздільно і в єдиному лікувальному комплексі, на клінічну картину захворювання, систему зовнішнього дихання, бронхіальну гіперреактивність і процеси адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-546

Рубрики:

      
18.

Машіка В.Ю. 
Ефективність лікування дітей з алергічними захворюваннями в умовах камер штучного мікроклімату соляних шахт в залежності від ступеня сенсибілізації та природньої резистентності організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Ю. Машіка ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше доведено наявність гіпосенсибілізуючої дії камери штучного мікроклімату соляних шахт (КШМ СШ) й обгрунтовано доцільність її застосування для лікування дітей, хворих на бронхіальну астму легкого та середньо-тяжкого перебігу (БАЛП, БАСТП) та цілорічний алергічний риніт (ЦАР) на підставі зменшення рівня сенсибілізації до неінфенкційних алергенів і гістаміну шкіри. Встановлено спектр алергенів, які найбільш часто приймають участь у формуванні легкого та середньо-тяжкого перебігу бронхіальної астми (БА) та ЦАР. Виявлено бактерицидну дію комплексного лікування КШМ СШ у поєднанні зі специфічною імунотерапією (СІТ) та базисною терапією, зокрема, встановлено зниження рівня антибактеріальних антитіл у даної категорії хворих. Встановлено позитивну дію комплексного лікування КШМ СШ у поєднанні з СІТ та базисною терапією на природну резистентність дитячого організму. Розроблено показання та протипоказання щодо призначення розроблених терапевтичних комплексів для лікування дітей, хворих на БАЛП, БАСТП та ЦАР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5 + Р733.682.440.11,2-5 +
Шифр НБУВ: РА351040

Рубрики:

      
19.

Ель-Мерхі Фатіма 
Ефективність пролонгованої терапії кетотифеном при бронхіальній астмі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ель-Мерхі Фатіма ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено протизапальну й імунологічну активність кетотифену у випадку експериментальної бронхіальної астми та за клінічних умов у дітей, які страждають на бронхіальну астму, а також шляхи оптимізації способів його призначення. Встановлено, що кетотифен у разі тривалого застосування у тварин з модульованим хронічним алергічним бронхопневмонітом виявляє виражену протизапальну дію. Обстежено 21 здорову дитину, 101 хвору на бронхіальну астму дитину, які мешкають у Лівані (м.Сайда), а також 162 хворі дитини - мешканців Запоріжжя. Тривалість застосування кетотифену - від 6 місяців до 2 років у дозі 1,0 - 2,0 мг на день. Тривале застосування кетотифену виявляє імуномодулюючий ефект, підвищує толерантність до фізичного навантаження у дітей, хворих на бронхіальну астму, не впливає на концентрацію уваги та процеси зосередженості. Застосування кетотифену відповідно до запропонованої схеми лікування бронхіальної астми є ефективним для 88,9 % хворих в Запоріжжя та дозволяє знизити утричі дозу бронхолітичних засобів, дозу системних глюкокортикоїдів, поліпшити перебіг хвороби, продовжити ремісію та підвищити ефективність специфічної гіпосенсибілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52
Шифр НБУВ: РА313042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Галаченко О.О. 
Ефективність санаторно-курортного лікування дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, з застосуванням радонових ванн та інгаляцій тіотриазоліну і N-ацетилцистеїну (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.О. Галаченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності відновлювального лікування дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, за допомогою фізіофармакотерапевтичного комплексу (ФФК). Експериментально доведено, що комплекс з радонової мінеральної води та тіотриазоліну (ТЗ) з N-ацетилцистеїном NAC сприяє нормалізації прооксидантно-антиоксидантного балансу, що позитивно впливає на підвищення антиоксидантного потенціалу організму за умов моделювання запального процесу дихальних шляхів. Виявлено пневмопротекторну дію даного комплексу засобів щодо енергетичних реацій, які відбуваються у мітохондріях тварин. На підставі комплексного клінічного, лабораторного й інструментального обстеження 123-х дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт, а також у віддалений термін після санаторного етапу реабілітації визначено ефективність нових лікувальних комплексів із застосуванням радонових ванн, інгаляцій ТЗ і NAC і їх комплексного використання. Встановлено, що санаторно-курортне лікування із застосуванням розробленого ФФК дозволяє досягти найбільш значного зменшення клініко-функціональних і термографічних ознак рецидивуючого бронхіту, тривалого (протягом року) та сприятливого перебігу захворювання, економії витрат грошових ресусів і покращання якості життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА355984

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського