Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*686.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Смакота В.В. 
Етос економічної поведінки в православ'ї та юдаїзмі: порівняльний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.В. Смакота ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто релігію та економіку як соціальні інститути, виявлено механізм впливу релігії на економічну поведінку, який базується на превалюючій ролі цінностей неекономічного характеру - діючі релігійно-психологічні винагороди забезпечують усвідомленість та цілеспрямованість людського існування та впливають таким чином на життєву поведінку індивіда в цілому та на його економічну діяльність зокрема. Зроблено узагальнюючий аналіз соціальних функцій релігії з точки зору соціології, соціальної психології та богослов'я. Проаналізовано безпесередній вплив релігійних цінностей на модель соціально-економічної поведінки, яка залежить від ставлення релігії до різних видів праці, до багатства, бідності, підприємницької діяльності, власності, від визначення нею статусу окремих професій, ступеня практицизму, індивідуалізму та раціоналізму, вихованих релігією. З'ясовано, що ці елементи можуть впливати на спрямованість економічної активності, та встановлення соціального визнання чи соціального неприйняття окремих видів економічної діяльності. На засадах їх розгляду та порівняння виявлено відмінності в етосі економічної поведінки та визначено потенційні можливості різних релігій (юдаїзму та православ'я) до її регламентації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 + Э372-112 + Э36-112 +
Шифр НБУВ: РА322396

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
2.

Паращевін М.А. 
Інтегративна функція релігії як соціального інституту в суспільстві: історико-соціологічний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / М.А. Паращевін ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Проведено компаративний аналіз теорій інтегративної функції релігії в історії соціології, розглягуто місце поглядів на інтегративну роль релігії в працях класиків соціологічної думки. Здійснено спробу створити загальну концепцію релігії як інтегративної сили суспільства. Проаналізовано існуючі в соціології теорії і концепції соціальної ролі релігії. Розглянуто місце релігійних організацій і релігійної свідомості в сучасному українському суспільстві. Визначено, що питання інтегративної функції релігійних вірувань і релігійних організацій у суспільстві посідає одне із чільних місць в соціології релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + С5*686.2
Шифр НБУВ: РА313947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Грабовець О.В. 
Релігійний чинник соціально-економічної поведінки за умов глобалізаційних викликів: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.В. Грабовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано інноваційну версію впливу релігійного чинника як символічної форми світосприйняття на соціально-економічну поведінку в різних цивілізаціях за умов глобальних викликів. Встановлено, що норми та цінності, які регулюють соціально-економічну поведінку, можуть коливатись у діапазоні від пріоритету суто матеріальних до позаматеріальних чинників адекватно соціокультурним особливостям генези конкретних суспільств. Запропоновано концептуальну версію функціональної ролі релігії в соціумі як соціальної технології розв'язання буттєвих проблем, що грунтується на інтуїтивно-символічних засадах та здатна розв'язувати життєво назрілі проблеми через забезпечення морально-етичного спрямування економічної поведінки. Базуючись на розумінні релігії як ефективної соціальної технології розв'язання буттєвих проблем, що актуалізує внутрішньоособистісні чинники соціального контролю, здійснено аналіз щодо визначення місця та ролі релігійного фактора соціально-економічної поведінки в різних цивілізаціях за умов глобалізаційних викликів. На тлі трансформаційних процесів, що здійснюються в Україні, визначено залежність між ефективністю ринкових реформ та необхідністю задіяння інтегруючого потенціалу соціального інституту православ'я, його здатністю адаптуватись до викликів часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 + С5*686.2в663.1 + С5*332в663.1 +
Шифр НБУВ: РА324991

Рубрики:

      
4.

Ратушна Т.О. 
Релігійні практики в соціокультурному просторі Південно-Східного регіону України: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Т.О. Ратушна ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено, що, незважаючи на достатньо високий загальний рівень релігійності, її характер різний для кожної з вікових когорт. Розкрито, що в старшій когорті акцентуються питання сенсу життя та його конечності, для середньої когорти характерним є використання релігій для досягнення "поцейбічних" цілей (очікування користі, допомоги у повсякденному житті), для молодшої когорти релігійні практики носять адаптивний, імітаційний характер (відсутня цілісна система відтворення релігійних практик у повсякденному житті).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2
Шифр НБУВ: РА372170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Богданова О.В. 
Роль соціального інституту релігії в процесах демократизації: на прикладі США: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.В. Богданова ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2007. — 16 с. — укp.

На прикладі дослідження динаміки взаємодії релігії та демократії у США експліковано світоглядні й організаційні характеристики соціального інституту релігії, що визначають його конфлікт "сумісність з демократичним ладом та сприяння/опір процесам демократизації". Виявлено, що релігійність суспільства може суттєво сприяти його демократизації за умови інтерналізації духовенством демократичної орієнтації, її пропагування та надання пріоритетного значення у межах релігійної традиції не священному тексту per. se., а його інтерпретації, представленої в громадському дискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 + С5*666*1 +
Шифр НБУВ: РА353145

Рубрики:

      
6.

Серга Т.О. 
Сакралізація повсякденності в суспільстві, що трансформується: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.О. Серга ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано у емпірично досліджено прояви сакралізації повсякденності, які існують у сучасному суспільстві. Розглянуто особливості впливу суспільних трансформацій на процеси сакралізації та актуальність релігійних потреб у сучасного городянина. Здійснено аналіз взаємозв'язку сакральності та повсякденності. Установлено, що сакральне наявне у всій повсякденності сучасного суспільства. Описано особливості функціонування сучасного інституту релігії та виявлено зміни у пріоритетах соціальних функцій релігії. На емпіричному рівні розглянуто параметри релігійності міської спільноти. Визначено особливості сакралізації повсякденності жителів міста. Здійснено порівняльний аналіз релігійності міського населення Заходу та Сходу України на прикладі Запоріжжя та Львову.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 +
Шифр НБУВ: РА360658

Рубрики:

      
7.

Шандор Ф.Ф. 
Секуляризація як об'єкт соціологічної рефлексії: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Ф.Ф. Шандор ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено суть і зміни секуляризації як об'єкта соціології релігії спричинених динамікою суспільних процесів у сучасних суспільствах під впливом глобалізації. Вивчено становлення та розвиток теоретичних поглядів на суть процесу секуляризації відповідно до соціальних змін у суспільстві у контексті взаємовідносин релігії з іншими основними соціальними інститутами - політикою, економікою, родиною та культурою. З'ясовано тенденції змін у взаємодії між цими соціальними інститутами за впливу секуляризації та розширення на цій базі евристичного потенціалу терміну секуляризації шляхом поширення його на дослідження взаємодії між всіма соціальними інститутами щодо захисту їх від агресії з боку будь-яких соціальних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2*152.6 +
Шифр НБУВ: РА346034

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
8.

Титаренко О.Р. 
Соціальне християнське вчення в контексті релігійного модерну: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / О.Р. Титаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто філософсько-релігієзнавчий аспект соціального вчення основних християнських конфесій на території України - православ'я, католицизму та протестантизму в контексті релігійного модернізму. Зазначено, що для проведення дослідження використано комплексний метод, що інтегрує дві соціальні парадигми: модерністську і постмодерністську, які репрезентуються в релігійній сфері двома генетично пов'язаними парадигмальними поняттями - релігійним модернізмом і релігійним постмодернізмом. Відтворено систему антропологічних і соціальних поглядів християнського богослов'я як загальної змістової бази православної, католицької і протестанської соціальних концепцій. Проаналізовано соціальні вчення католицизму, православ'я та протестантизму як системи практичної модернізації ставлення християнських конфесій до соціальних викликів часу. Встановлено наявність в кожному з основних напрямків християнства власних потенціальних можливостей та специфічних методів модернізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-118 + С5*686.2 +
Шифр НБУВ: РА329880

Рубрики:

      
9.

Зайцева-Чіпак Н.О. 
Соціологічні виміри релігійної свідомості: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.О. Зайцева-Чіпак ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 16 с. — укp.

Здійснено розробку, обгрунтування й апробацію моделі встановлення вимірів релігійної свідомості. Розкрито зміст поняття "релігійна свідомість". Запропоновано досліджувати її як цілісне утворення, що не підлягає розчленуванню. Установлено її соціологічні виміри, якими є теоретико-пізнавальний, емоційно-оціночний та діяльнісно-вольовий. Визначено принципи їх ієрархізації, критерії, прийоми та методики для визначення рівня розвитку кожного з них. Здійснено емпіричний аналіз стану релігійної свідомості та її зв'язку з соціально-демографічними характеристиками мешканців Львівщини у 2005 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2 +
Шифр НБУВ: РА350133

Рубрики:

      
10.

Кондратик Л.Й. 
Філософсько-соціологічний аналіз релігієзнавчої спадщини діячів українського національного відродження початку ХХ століття: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / Л.Й. Кондратик ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Розглянуто релігієзнавчу спадщину подвижників українського національного відродження початку ХХ ст. М.Грушевського, В.Липинського, О.Лотоцького, А.Річинського, М.Шаповала як осібне явище в історії вітчизняного вчення про релігію. З'ясовано спільність та відмінність концептуальних положень вчених і мислителів про сутність та функціональність релігії, її взаємодію з такими сферами суспільного буття, як соціальне життя, культура, політика, нація, а також проаналізовано їх погляди на церкву й секту, як типи релігійної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2в6 + Ф1(4УКР)608 + Э211.4 + Э29(4УКР) + Ю215 +
Шифр НБУВ: РА335651

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського