Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (46)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)52-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Гусєв В.І. 
Бунд в суспільно-політичному житті України (кінець ХІХ ст. - 1921 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Гусєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На основі використання архівних джерел, документів в опублікованих збірниках, газетних і літературних матеріалів досліджується становлення бундівських організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., їх боротьба спільно з іншими опозиційними угрупуваннями за повалення самодержавства. Показана участь колективів цієї партії в суспільно-політичному житті країни після лютого 1917 р., подається оцінка лідерами Бунду зусиль української демократії по утвердженню державності, по забезпеченню інтересів національних меншостей. Розкривається ставлення бундівців до жовтневих подій в Петрограді, до внутрішньої та зовнішньої політики Центральної Ради, гетьманського режиму, Директорії. Проаналізовані причини поступового переходу більшості бундівських організацій на позиції радянської влади, їх злиття з КП(б)У, утворення єврейських комуністичних секцій у складі її комітетів. Звертається увага на труднощі, які доводилося долати євсекціям в практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)5/6*92

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Зеленцова С.М. 
Джерела з історії анархізму в Україні 1903-1914 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / С.М. Зеленцова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано весь комплекс історичних джерел, що характеризують діяльність партії анархістів на початку XX ст. в Україні. Визначено пріоритетні напрями їх досліджень, розкрито системні зв'язки між різними видами джерел. Проведено класифікацію історичних джерел у цілому та кожного з їх основних видів, яка може бути використана не лише стосовно аналізу діяльності анархістських політичних партій в 1903 - 1914 рр., але й у разі характеристики партії в інші історичні періоди й у разі дослідження окремих питань політичної історії України, які виходять за межі історії політичних партій. Проаналізовано та введено до наукового обігу історичні джерела, які раніше не оприлюднювалися. Застосовано ряд математичних методів, зокрема кількісного аналізу діяльності з використанням комп'ютерних технологій. Досліджено мемуарну й епістолярну спадщину, надано узагальнену характеристику цього різновиду джерел, показано їх значущість для дослідників політичної історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-484,01 + Т211(4УКР)52 + Ф69(4УКР)2'15
Шифр НБУВ: РА375623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Михальський І.С. 
Джерела з історії українських політичних партій кінця XIX - початку XX століть: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / І.С. Михальський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2004. — 36 с. — укp.

З урахуванням сучасних досягнень історичної науки вперше здійснено аналіз усього комплексу історичних видань, що характеризують діяльність українських політичних партій кінця XIX - початку XX ст. Визначено пріоритетні напрями їх досліджень, розкрито системні зв'язки між різними видами джерел. Проведено класифікацію історичних джерел в цілому і кожного з основних видів. Системно проаналізовано та введено до наукового обігу історичний матеріал, який раніше не було оприлюднено. Застосовано нові методи, зокрема кількісного аналізу з використанням комп'ютерних технологій. Досліджено мемуарну та епістолярну спадщину провідних діячів українських партій, подано узагальнену характеристику цього різновиду джерел, показано їх значущість для дослідників політичної історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4,01 + Ф69(4УКР)2,01 +
Шифр НБУВ: РА329910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кривобок О.П. 
Діяльність політичних партій та організацій на півночі Лівобережної України в кінці XIX - на початку XX ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Кривобок ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно проаналізовано особливості діяльності місцевих відділів загальноросійських, українських і єврейських політичних партій на півночі Лівобережної України. Грунтуючись на архівних і опублікованих джерелах, результатах аналізу історіографічної літератури, висвітлено роль зазначених політичних сил у суспільному житті регіону. З'ясовано основні особливості інформаційно-пропагандистської роботи даних сил серед населення. Увагу приділено питанням взаємодії партій з населенням, владою, а також участі у виборах. Проаналізовано становлення та розбудову організаційно-територіальної структури певних політичних партій. Розкрито ставлення місцевих партійних організацій до українського питання. З'ясовано особливості розвитку діяльності політичних партій на межі XIX - XX ст., у роки Першої російської революції 1905 - 1907 рр., столипінської реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-48 +
Шифр НБУВ: РА363027

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мартиненко Н.М. 
Діяльність РСДРП (меншовиків) в Україні (1907 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Мартиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено діяльність меншовиків в Україні у другій половині 1907 р. - на початку Першої світової війни, а саме: стратегію та тактику СДРП (меншовиків) в Україні, діяльність місцевих соціал демократичних осередків, їх організаційну структуру та форми роботи, а також роль меншовиків у цій діяльності, відносини РСДРП з українськими соціал-демократами. Наголошено, що стратегічною метою соціал-демокраії залишалося повалення самодержавства, але були різними підходи до вирішення цієї проблеми у більшовиків і меншовиків. У 1907 - 1914 рр. меншовики шукали шляхи поступового реформування суспільно-політичного руху. Зазначено, що меншовики були винахідливими у використанні традиційних форм роботи, а творчий підхід меншовиків до пошуку найбільш дійових форм роботи свідчив про їх творчий потенціал, намагання постійно посилювати саме свій вплив у робітничому середовищі. Зроблено висновок, що у досліджений період меншовики складали більшість серед членів РСДРП в Україні. Вони намагалися політично виховувати робітничу масу, не ставили завдання її безумовного підкорення партійному керівництву, чого прагнули більшовики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-40 + Ф69(4УКР)2'2 +
Шифр НБУВ: РА348537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лепісевич П.М. 
Загальна Українська Рада: проблема консолідації національно-демократичних сил (1914 - 1916 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.М. Лепісевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність Загальної Української Ради (ЗУР) щодо консолідації національно-демократичних сил у 1914 - 1916 рр. Висвітлено теоретико-ідеологічні й організаційні засади створення та практичної діяльності Головної Української Ради і Загальної Української Ради. Проаналізовано розвиток загальних і особливих чинників конституювання ЗУР, а також основні програмні засади Ради щодо створення незалежної держави на всій українській етнічній території. З'ясовано культурно-освітній вплив ЗУР на населення північно-західних українських земель і військовополонених українців. Розглянуто питання співпраці наддністрянських і наддніпрянських політичних сил, що мала за мету здійснення програми самостійності та єдності українських земель. Розкрито основні причини втрати впливу ЗУР на український національний рух.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф513(4УКР)52 + Ф69(4УКР 331)2 +
Шифр НБУВ: РА336542

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Редькіна О.А. 
Земства Лівобережної та Південної України як органи місцевого самоврядування та осередки ліберального руху в другій половині ХІХ - початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Редькіна ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто історію заснування Земства на Лівобережній та Південній Україні в другій половині XIX - на початку XX ст. на основі їх організаційної структури. Висвітлено сутність земських установ як системи органів місцевого самоврядування з точки зору їх соціально-політичного статусу, з'ясовано засади розпорядчих та розглянуто діяльність виконавчих органів самоврядних установ, проаналізовано роль земств Лівобережжя та Півдня України на початковому етапі ліберального руху в Російській імперії. Звернено увагу на провідну роль видатних особистостей у становленні засад місцевого самоврядування в Україні. Обгрунтовано доцільність застосування досвіду земств за сучасних умов реформування системи місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-477 + Т3(4Укр)52-536.2
Шифр НБУВ: РА318139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Щербін Л.В. 
Конституційно-демократична партія Росії та українське питання (1905 - 1918 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.В. Щербін ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження політики Конституційно-демократичної партії щодо вирішення українського питання протягом 1905 - 1918 рр. Проаналізовано внутрішні партійні дискусії, погляди окремих діячів, та зміни політики партії щодо задоволення національних прагнень українців. Досліджено співробітництво Конституційно-демократичної партії з українською ліберальною партією та інтелігенцією. Висвітлено основні положення політики партії щодо формування української державності в період Центральної Ради та Гетьманату П.Скоропадського. Охарактеризовано основні етапи діяльності Конституційно-демократичної партії Росії щодо вирішення українського питання та визначено фактори, які впливали на політику кадетів щодо України. Доведено подвійний, суперечливий характер діяльності кадетів щодо вирішення українського питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4РОС)2'411.4 + Т3(4УКР)52-4 +
Шифр НБУВ: РА352920

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Жиленкова І.М. 
Ліберально-демократична течія в суспільному русі України (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Жиленкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Проаналізовано витоки та основний зміст ліберальних доктрин, разглянуто самобутність українського лібералізму, а також вплив західноєвропейських ліберальних течій. Значну увагу приділено дослідженню програмових та організаційних засад української ліберальної демократії, її місцю у національно-визвольному русі, ролі її провідників та видань. Висвітлено погляди ліберально-демократичних діячів України на національну та державницьку ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-47 + Ф1(4УКР)506 + Ф1(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА309303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Яцина 
Національно-культурний рух 1907-1914 років і українська преса: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Олег Анатолійович Яцина ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-45
Шифр НБУВ: РА320577

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гончарова Н.О. 
Національно-політичний рух студентської та учнівської молоді в Україні (90-ті роки XIX ст. - лютий 1917 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Гончарова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 24 с. — укp.

Проаналізовано суспільно-політичні, соціальні та культурно-освітні чинники активізації української молоді у 1890-х рр. - лютому 1917 р. Досліджено еволюцію студентського й учнівського руху від академічного до політичного, його перетворення на дієвий фактор суспільного розвитку. Значну увагу приділено висвітленню участі свідомої частини студентів й учнів в українському національно-визвольному процесі, створенні у молодіжному середовищі перших громадсько-політичних осередків, які пізніше здійснили значний вплив на процеси українського державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф75(4УКР)252 +
Шифр НБУВ: РА345900

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кривошеєва Л.М. 
Національно-просвітня діяльність Союзу визволення України в таборах військовополонених українців (1914 - 1918 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Кривошеєва ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено складні й суперечливі процеси становлення системи національно-просвітних закладів у таборах військовополонених українців солдатів російської армії часів Першої світової війни під керівництвом Союзу визволення України (СВУ). Проведено аналіз інформаційно-видавничої політики СВУ, бібліографічної та рекламної діяльності. Здійснено комплексний аналіз шляхів вирішення мовних і релігійних питань у багатонаціональному середовищі. Досліджено процеси становлення товариства "Просвіта", таборової преси, хору, оркестру, театру, шкіл живопису та декоративно-ужиткового мистецтва. Зазначено, що діяльність різноманітних таборових кооперативів і сільськогосподарських об'єднань підтримувала суспільний і економічний рівні таборового життя. Із полонених німецьких і австрійських таборів були сформовані три дивізії синьо та сірожупанників, які брали активну участь в Українській революції 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-45 + Т3(4УКР)612-45 + Ф513(4УКР)52/61
Шифр НБУВ: РА369328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Філоретова Л.М. 
Опозиційний рух учителів і учнівської молоді України в другій половині 1907 - на початку 1917 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Філоретова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему опозиційного руху вчителів і учнівської молоді України в другій половині 1907 - на початку 1917 рр. Доведено, що, незважаючи на урядові переслідування, учителі та учні старших класів середніх навчальних закладів продовжили боротьбу проти політичної системи держави у даний період. Зазначено наростання опору цих категорій населення урядовій політиці в 1908 - 1913 рр., спрямування їх опозиційної діяльності на розв'язання політичних і національних проблем України. Визначено еволюцію опозиційного руху вчителів і учнівської молоді в 1914 - на початку 1917 рр. Зроблено висновки щодо важливої ролі вчителів і учнівської молоді у пробудженні національної свідомості українського народу, вихованні поколінь борців за незалежність України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-473 +
Шифр НБУВ: РА325960

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Наумов С.О. 
Регіональні структури українського політичного руху: становлення і діяльність, 90-і рр. XIX ст. - лютий 1917 р. (на матеріалі Лівобережжя): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / С.О. Наумов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Вперше проведено комлексне дослідження регіональних структур українського політичного руху в Російській імперії. На підставі вивчення фактичного й аналітичного матеріалу з історії Лівобережної України, простежено процес становлення й організаційного розвитку регіональних структур українського політичного руху. Показано негативний вплив імперської політики на розгортання національного руху. Визначено загальні тенденції та місцеві особливості розвитку українського політичного руху на Лівобережжі. До наукового обігу введено нові дані про стан і динаміку розвитку регіональних осередків українських політичних партій та організацій, визначено їх склад, структуру, ідеологію, досліджено практичну діяльність і суспільні зв'язки. Розглянуто кількісні та якісні характеристики національно-визвольного руху наприкінці XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)2 + Ф513(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351025

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сарнацький О.П. 
Російський самодержавний апарат та українські політичні партії (1900 - 1917 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.П. Сарнацький ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 41 с. — укp.

Розкрито ставлення владних структур царизму до діяльності українських політичних партій Наддніпрянщини на початку XX ст. Розглянуто дію та співпрацю виконавчої та судової влади стосовно цих партій. З'яовано, що адміністрація була визначальною та головною складовою дій усього апарату влади. Більш докладно висвітлено реальні факти діяльності поліції щодо цих партій. Розглянуто дії царської цензури стосовно легальних видань зазначених партій. Визначено, що царські суди у справі покарання членів і прихильників українських партій завжди виконували покладені на них самодержавним урядом функції. Проаналізовано діяльність царської влади в Галичині у період війни відносно їх емігрантських кіл і діячів галицьких партій. Запропоновано концепцію, як пояснює ставлення та дії російських владних структур щодо цих партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-5 + Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА357138

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Герасименко О.В. 
Селянський рух на Лівобережній Україні (1900 - лютий 1917 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Герасименко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи розвитку селянського руху на Лівобережній Україні у 1900 - лютому 1917 рр. Проаналізовано соціально-економічні та суспільно-політичні передумови активізації селянського руху на Лівобережжі у даний період, визначено його характерні риси, зміст, форми, напрямки й особливості розвитку. Розкрито вплив політичних партій на посилення суспільно-політичної активності лівобережного селянства у 1900 - 1907 рр. Виявлено вплив основних історичних подій даного періоду на розвиток селянського руху на Лівобережній Україні. Зокрема, визначено характерні риси суспільно-політичної активності селянства Лівобережжя під час проведення Столипінської аграрної реформи (червень 1907 - червень 1914 р.) та у роки Першої світової війни (1914 - лютий 1917 рр.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-43 +
Шифр НБУВ: РА355430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пальченкова В.М. 
Український суспільно-політичний рух у Харкові в кінці ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Пальченкова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 20 с. — укp.

На підставі даних наукової літератури, опублікованих і неопублікованих джерел проаналізовано етносоціальну базу, передумови українського національного відродження у Харкові. Досліджено зміни, які відбулися в організації національного руху, визначено його основні тенденції, напрямки і течії наприкінці XIX - початку XX ст. Розглянуто зміст і специфіку роботи українських культурних і громадсько-політичних організацій. Охарактеризовано еволюцію національного руху та його основні етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-4
Шифр НБУВ: РА311758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського