Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.295.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Макаренко М.І. 
Бюджетно-монетарне регулювання цін у трансформаційній економіці: Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.01.01 / М.І. Макаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 29 с. — укp.

Визначено суть, функції та структуру механізму бюджетно-монетарного регулювання цін. Встановлено, що в процесі ринкової трансформації економіки відбувається об'єктивна заміна прямих адміністративних інструментів цінорегулювання непрямими економічними, серед яких зростає роль податково-бюджентних, видатково-бюджетних і грошово-кредитних регуляторів. Визначено особливості впливу прямих, непрямих податків і субсидій на рівень, структуру і динаміку цін. Виявлено особливості функціонального зв'язку між динамікою цін та грошових агрегатів, запропоновано механізм досягнення макроекономічної цінової стабільності монетарними інструментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА328170

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Заплітна Т.В. 
Вартісна оцінка факторів виробництва та динаміка їх ціни в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.В. Заплітна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено ретроспективний порівняльний аналіз теорій трудової вартості, маржиналістської концепції, марксистської та інституціональної теорій, на базі яких обгрунтовано методологію вартісної оцінки факторів виробництва (землі та робочої сили), досліджено їх цінову динаміку. Визначено специфіку становлення оціночної діяльності у трансформаційній економіці. Синтезовано основні теоретичні принципи розглянутих теорій як методологічні засади вартісної оцінки. Показано вплив інституційних чинників та недосконалості ринкової інфраструктури на формування базових принципів теорії оцінювання у процесі визначення економічних параметрів трансформаційної економіки. Розроблено методику й охарактеризовано організаційні елементи механізму оцінки землі та робочої сили для перехідних економік. Наведено оцінку перспектив розвитку оціночної діяльності в Україні, розкрито її важливу роль як додаткового інструменту моніторингу ринків нерухомості та праці. Визначено сутність методології економічної теорії, зокрема, розкрито логіку формування вартості та доходів. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності оцінювання нерухомості в цілому та робочої сили, обгрунтовано доцільність використання даних пропозицій для дисконтування доходу від цільових трансакцій. Зроблено висновок, що структура національних ринків нерухомості та праці залежить від впливу трансформаційних процесів світового масштабу та економічної перебудови національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 +
Шифр НБУВ: РА352807

Рубрики:

      
3.

Кузнєцова М.А. 
Еволюція теорії ціни від класичної до сучасної: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.А. Кузнєцова ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження теорії ціни як категорії, що відображає перехідний процес від товарних до неопосередкованих суспільних відносин на сучасному етапі економічного розвитку. Проаналізовано сучасні концепції еволюції товарно-грошових відносин та їх якісного перетворення. На підставі вивчення особливостей ціноутворення показано відображення неопосередкованих суспільних відносин у процесі становлення інформаційного суспільства. Доведено, що на кожному етапі еволюційного розвитку в категорії змісту ціни відбувається вилучення характеристик перетворюваності та відчуження та одночасне її збагачення за рахунок розвитку елементів неопосередкованих суспільних відносин. Категорію ціни розглянуто як форму діалектичного перетворення органічної цілісності економічної системи у нову якість - систему неопосередкованих суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 +
Шифр НБУВ: РА333930

Рубрики:

      
4.

Верстяк А.В. 
Економіко-математичне моделювання процесів ціноутворення в екологічно збалансованій економіці: автореф. дис.... канд. екон. наук: 08.00.11 / А.В. Верстяк ; Міжнар. науково-навч. центр інформ. технологій та систем НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто подальший розвиток теоретичних, методологічних і методичних підходів у економіко-математичному моделюванні процесів ціноутворення за умов еколого-економічної рівноваги. Проаналізовано проблеми та методи ціноутворення, зокрема, проблему включення до ціни екологічної складової та необхідність побудови відповідних моделей ціноутворення. Розроблено моделі ціноутворення в екологічно збалансованій економіці з лінійними та нелінійними міжгалузевими зв'язками, які можна також використати для розв'язання задач прогнозування індексів зростання (чи спадання) цін у багатогалузевій еколого-економічній системі. Запропоновано методику моделювання збалансованих цін в еколого-економічній системі зі стохастично заданими технологіями міжгалузевих зв'язків. Побудовано один із варіантів моделі визначення оптимальної ціни продукції фірми-монополіста з урахуванням витрат на ліквідацію забруднення. Створено інформаційну систему розв'язання задач ціноутворення в екологічно збалансованій економіці, яка містить набір візуальних засобів для практичної апробації розроблених економіко-математичних моделей та їх використання в експериментальних дослідженнях і задачах моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У010.295.8 + У010.295.8
Шифр НБУВ: РА366278

Рубрики:

      
5.

Артьомова Т.І. 
Логіко-історичний процес формоутворення вартості і ціни: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Т.І. Артьомова ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено логіко-історичний процес формоутворення вартості та ціни як суть відповідного поняття та становлення відносин економічної цінності. Економічну цінність визначено як економічне благо (умову та результат людської господарської діяльності), що має певну корисну форму та відіграє важливу роль у процесі суспільного обміну в троякій визначеності вартості, межової корисності та ціни. Послідовно розвиваючи наукову гіпотезу про взаємозв'язок відносин вартості та буття економічного простору-часу, виявлено передумови формування методології релятивістської економічної науки. З'ясовано методологічні аспекти концепцій ціни виробництва Д.Рікардо, перетворених економічних форм К.Маркса, стандартного товару П.Сраффи у контексті їх внеску до обгрунтування інституційних передумов загальної економічної рівноваги та сталого розвитку господарської системи, зокрема за умов ринкової трансформації інверсійного типу. З'ясовано суть інституціоналізму у взаємозв'язку з теорією трудової вартості та маржиналізмом як класичного русла течії економічної думки у дусі логіки Серединного шляху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 +
Шифр НБУВ: РА355656

Рубрики:

      
6.

Федусенко О.В. 
Методи та засоби реалізації багатофункціональної підсистеми ціноутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Федусенко ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розвинуто системне представлення моделей формалізації, структуризації та деталізації процесу ціноутворення. Наведено математичну модель застосування числових методів інтерполяції алгебричними поліномами для побудови кривої рівноваги, що відрізняється від існуючих високим ступенем формалізації, простим математичним апаратом, а також наочністю. Розроблено метод застосування кривої рівноваги в ціноутворенні, що дозволяє знаходити оптимальний ціновий матеріал та сегментувати ціни за доходами покупців з урахуванням всіляких обмежень, а саме: собівартість, максимальний і мінімальний доход, масимальна ціна, запропонована Антимонопольним комітетом. Наведено технологію підготовки та прийняття рішень для різних задач ціноутворення в галузі будматеріалів за допомогою багатофункціональної підсистеми ціноутворення. Створено експертну систему визначення стратегії ціноутворення як новий товар з урахуванням інтенсивності конкуренції та розмірів ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 ф12 +
Шифр НБУВ: РА334483

Рубрики:

      
7.

Губанова Н.Н. 
Особливості трансакційних витрат в інформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Н.Н. Губанова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Систематизовано підходи до вивчення категорії трансакційних витрат, розкрито їх сутність і роль в інформаційній економіці. Запропоновано критерії класифікації трансакційних витрат і виділено відповідні їм форми. Проведено дослідження сутності й особливостей інформаційної економіки, розкрито критерії завершення перетворення інформації в особливий фактор виробництва, висвітлено форми огранізації підприємницької діяльності за умов інформатизації. Спростовано думку, що впровадження й інтенсивне розповсюдження інформаційно-комунікаційних технологій скорочує рівень трансакційцних витрат. Виявлено та систематизовано інформаційні фактори зростання трансакційних витрат в інформаційній економіці. Запропоновано комплекс макро- і мікроекономічних заходів зниження трансакційних витрат і трансакційних прибутків в сучасній інформаційній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)0-86 +
Шифр НБУВ: РА366309

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Гладких Д.М. 
Форми і методи державного регулювання цін: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Д.М. Гладких ; Н.-д. екон. ін-т Мін-ва економіки України. — К., 1999. — 19 с.: табл.: табл.: табл.: табл. — укp.

Робота присвячена питанням методики державного регулювання процесом ціноутворення в Україні. Вивчені теоретичні основи механізму ціноутворення на різних типах ринків. Узагальнені класичні й сучасні теорії, що досліджують механізм виникнення й розвитку інфляції. Проаналізовано передумови, особливості та наслідки інфляційного процесу в Україні, досліджено сучасний механізм державного регулювання цін в країні. Визначено оптимальні в сучасних макроекономічних умовах методи впливу на формування цінової структури товарів і послуг. Обгрунтовані концептуальні засади побудови механізму державного регулювання процесу ціноутворення, а також стратегічну необхідність досягнення збалансованості державного бюджету за рахунок стимулювання вітчизняного товарного виробництва і відповідного розширення бази оподаткування в сучасних макроекономічних умовах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8

Рубрики:

      
9.

Стойчев О.О. 
Ціна інформаційного товару в умовах структурної трансформації економіки: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.01 / О.О. Стойчев ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено процес розповсюдження на інформаційні продукти товарно-грошових відносин. Обгрунтовано актуальність проблеми ціни інформаційного товару у зв'язку зі збільшенням виробництва та споживанням інформації. Розглянуто механізм ціноутворення в інформаційній сфері економіки на підставі існуючих теорій вартості та ціни. Розкрито специфіку формування ціни інформаційного товару, пов'язану з факторами, які формують мінімальний і максимальний рівні ціни. З'ясовано причини зниження цін інформаційних товарів відносно цін на послуги та матеріальні товари. Зроблено висновок, що сучасні цінові тенденції є відображенням трансформації галузевої структури економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)390-861 +
Шифр НБУВ: РА367016

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського