Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (112)Книжкові видання та компакт-диски (79)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)290-210.302$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Чалий С.Ф. 
Автоматизоване управління бізнес-процесами (моделі, методи і технології): автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / С.Ф. Чалий ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено моделі, методи та технології автоматизованого управління бізнес-процесами зі змінною структурою за умов неконтрольованих зовнішніх збурень. Розглянуто клас бізнес-процесів зі змінною структурою, які характеризуються адаптацією послідовності процедур процесу під час його функціонування під впливом зовнішніх збурень. Запропоновано моделі представлення даних процесів підприємства, моделі бізнес-правил, ситуаційно-сценарні моделі та метод управління бізнес-процесами зі змінною структурою. Розроблено інструментальні програмні засоби, що реалізують технологію ситуативно-сценарного управління такими процесами, на базі яких розв'язано прикладні задачі, що доводять правильність запропонованої концепції, методів, алгоритмів. З застосуванням розробленої технології розв'язано задачі, взаємопов'язані з плануванням і моніторингом бізнес-процесів зі змінною структурою у межах системи управління якістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА353473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лук'яненко Т.В. 
Інформатизація процесів управління в виробничо-фінансовій діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.В. Лук'яненко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методи та моделі вирішення завдань аналізу виробничо-фінансової діяльності підприємств, що забезпечують підвищення ефективності функціонування підприємств. Представлено формально-математичну, статистично-алгоритмічну, логіко-лінгвістичну моделі системи управління виробничо-фінансовою діяльністю. Вивчено схеми планування виробництва продукції з урахуванням багатоваріантності технологій її комплектації. Запропоновано методику розрахунку власного капіталу, аналізу цін на ринку, вибору цінової політики. Визначено обсяг реалізації послуг, критерії аналізу собівартості прибутку, спрогнозовано основні показники діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА321174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Новаківський І.І. 
Інформаційний потенціал системи управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.І. Новаківський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси еволюції системи менеджменту за сучасних умов прискорених темпів інформатизації. Розкрито та обгрунтовано взаємозв'язки між економічним потенціалом підприємства, інформаційним потенціалом системи управління підприємством і задіяними у ній інформаційними технологіями. Визначено основні зовнішні та внутрішні фактори впливу на розвиток і використання даного потенціалу. Проведено багатосторонній аналіз структури та розвитку компонентів інформаційних технологій. Проаналізовано ключові проблеми оцінювання інформаційного потенціалу системи управління підприємством, з позиції логіки розроблено методи оптимізації його використання за допомогою удосконалення інформаційних циклів системи управління підприємством. З метою забезпечення успішного зростання даного потенціалу системи управління підприємством розроблено комплексну стратегію його раціонального розвитку, обгрунтовано пріоритети, запропоновано й апробовано конкретні заходи щодо дотримання сформульованих правил, які забезпечують задану траєкторію формування інформаційного потенціалу на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-210.302
Шифр НБУВ: РА320815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Буханцов С.М. 
Методи і засоби ефективної організації програмного забезпечення інформаційно-аналітичних систем (для фінансових установ): автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / С.М. Буханцов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено та реалізовано методи ефективного інтегрування системного програмного забезпечення (СПЗ) для задач підтримки прийняття оперативних рішень з побудови бізнес-планів та розподілу ресурсів на базі інформаційних систем обліку, планування та прогнозування стану під час надання фінансових послуг. На основі узагальненої моделі потоків суттєвих даних і технологій OLAP для інформаційно-аналітичних підсистем обліку та розподілу ресурсів удосконалено спосіб багаторівневого накопичення підсумкових даних про ефективність підготовки та реалізації проектів рішень. Узагальнено метод розробки та настроювання ядра ефективного СПЗ шляхом інтегрування різноманітних джерел первинних даних і гіперкубів для зіставлення наслідків рішень за критеріями успішності за методами доказового аналізу накопичених підсумків. Удосконалено методичні основи автоматизованого оперативного перепрограмування задач підготовки, прийняття та супроводження реалізації рішень на базі технології настроювання параметрів регламентної обробки даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА360898

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чухрай А.Г. 
Методи та засоби підвищення якості даних в автоматизованих системах організаційного управління: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.13.06 / А.Г. Чухрай ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено новий підхід до підвищення якості даних в автоматизованих системах організаційного управління, що базується на принципах системного підходу до забезпечення необхідної якості функціонування технічних систем, а саме: послідовного зняття невизначеності про стан даних, формування діагнозу за допомогою непрямих ознак наявності помилкових даних з заданої множини та визначення і виправлення помилкових даних шляхом їх порівняння з еталонними значеннями. Запропоновано модель вибору архітектури баз неоднорідних і розподілених даних. Для виявелнення надмірних даних, діагностування та відновлення даних розроблено продуктивні та точні методи та засоби (пошуку надмірних даних у неоднорідних довідниках і реляційних відношеннях автоматизованих систем організаційного управління та виявлення на основі надмірності помилкових даних, визначення їх місця та відновлення якісних даних).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА328234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Майстренко С.Я. 
Методи та моделі забезпечення достовірності інформації в автоматизованих системах організаційного управління: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.Я. Майстренко ; Ін-т пробл. мат. машин і систем НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено та досліджено логіко-імовірнісні моделі методу автоматичної ідентифікації та корекції типових помилок користувача за словником припустимих слів для різних алгоритмів (стратегій) його обробки, наведено методику оцінки імовірнісних і швидкісних характеристик методу. Запропоновано модель для методу випереджальної ідентифікації слова, що вводиться користувачем, на підставі технологічних режимів автоматичної та візуальної ідентифікації (АВІ) встановлено залежності між параметрами словника й умовами однозначної АВІ та впливом на достовірність інформації, що вводиться. Уперше розглянуто критерій і модель оцінки точності агрегованих кількісних показників, що включають певну частину недостовірних значень, спотворених "грубими" помилками, одержано співвідношення, які визначають імовірнісні характеристики відхилення значення агрегату від істинного значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА342919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Соколова Н.А. 
Методи та моделі системи управління сталим розвитком об'єктів господарчої діяльності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / Н.А. Соколова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено та розроблено проблемно-орієнтовану теорію, методологію та інструментарій аналізу і синтезу автоматизованого управління сталим розвитком об'єктів господарської діяльності (ОГД), а саме: виробничих або обслуговувальних підприємств, організацій, установ. Розвиток є обов'язковою умовою ефективного функціонування за ринкових умов. Проаналізовано методи дослідження сталого розвитку складних систем, показано роль управління у процесі розвитку. Вивчено вплив зовнішнього середовища на розвиток ОГД. Розглянуто питання координаційного управління в ОГД. Проведено аналіз стану автоматизованих систем керування (АСК) ОГД, моделей і технологій управління інформаційними ресурсами ОГД. Виявлено орієнтацію сучасних ERP і CIM-систем на інформаційне забезпечення процесів функціонування. Для вирішення всіх завдань управління розвитком ОГД необхідне створення підсистеми управління розвитком у складі АСК ОГД. Розроблено методологію управління сталим розвитком ОГД. Проаналізовано завдання вибору моделей і методів координації для оптимізації ОГД. Розроблено моделі координації системи. Створено методологію оцінювання стану ОГД. Запроваджено для використання узагальнений показник сталості розвитку. Розглянуто питання вибору оптимальної стратегії ризику. Досліджено методи й моделі планування, а також оптимізації розвитку ОГД. Побудовано матрицю визначення розмірів фонду розвитку для різних стратегій. Вивчено проблему вибору ефективних технологій та інструментальних засобів реалізації підсистеми управління розвитком ОГД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА351827

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Іванов М.М. 
Моделі інформаційного сервісу в управлінні складними економічними об'єктами: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.02 / М.М. Іванов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 35 с. — укp.

Сформульовано теоретичні, методологічні, науково-методичні та практичні засади економіко-математичного моделювання та функціонування систем інформаційного сервісу в управлінні складними економічними об'єктами. Розроблено концептуальні моделі систем інформаційного сервісу в управлінні складними економічними об'єктами, які засновані на принципах системного підходу, реінжинірингу, теорії автоматизованих і багатовимірних систем, що забезпечують ефективне управління економічним об'єктом за рахунок розширення цільового ринку та оперативного прийняття управлінських рішень. Для реалізації даної концепції розроблено відповідні методи та моделі, зокрема визначення показників корисності та споживчого ефекту товару, що забезпечують гнучкість процесу обробки даних, прогнозування множини показників діяльності складного економічного об'єкта на основі нейронної мережі, віддаленого економічного порталу в мережі Інтернет та оцінки ефективності його використання. Створено метод оцінки економічних показників доходу та витрат для формування бюджету складного економічного об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА342646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сагайдачний Д.О. 
Моделі й інформаційні технології оптимального розподілу ресурсу для дворівневих економічних систем в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.О. Сагайдачний ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі й алгоритми розв'язання задачі раціонального розподілу ресурсу в дворівневих ієрархічних системах за різноманітного характеру вхідних даних. Запропоновано методику одержання закону розподілу доходу системи на базі даних стосовно законів розподілу параметрів виробничих функцій елементів для випадку, коли вхідні дані носять імовірнісний характер, а для розподілу ресурсу в ситуації, коли вхідними даними є лише діапазони можливих значень параметрів виробничих функцій елементів системи, розроблено підхід, який базується на використанні математики нечітких чисел. Досліджено проблему раціонального розподілу ресурсу в активних дворівневих системах типу "центр - елементи".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. ф12 + У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА326230

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Федорченко К. А. 
Моделі, методи та інформаційна технологія генерації екстраординарних звітів в інформаційних системах організаційного управління: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / К. А. Федорченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше використано теорію напівсхем для побудови метамоделі в процесі концептуального моделювання предметних областей інформаційних систем організаційного управління. Уніфіковано формальний опис уявлень користувачів про дані, що використовуються інформаційною системою. Розроблено й обгрунтовано методи верифікації формалізованих описів уявлень користувачів. Набув подальшого розвитку метод відображення напівсхем в реляційну базу даних для концептуальних моделей предметних областей інформаційних систем організаційного управління шляхом визначення відповідного класу напівсхем (нерекурсивні напівсхеми). Удосконалено метод побудови екстраординарних звітів шляхом інтеграції рівня метаданих, який дозволяє користувачам самостійно формувати описи предметних областей у межах запропонованої матамоделі та контролювати їх цілісність і несуперечливість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. ф121.1 + У9(4УКР)290-210.302
Шифр НБУВ: РА383192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Бондаренко О.О. 
Формування і використання електронних інформаційних ресурсів підприємствами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.О. Бондаренко ; Ін-т економіки пром-сті НАН України. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено актуальні проблеми формування електронних інформаційних ресурсів (ЕІР) як одного з елементів нематеріальних ресурсів, проаналізовано ефективність використання ЕІР з метою удосконалення організації інформаційного забезпечення їх виробничо-господарської діяльності. Розкрито суть поняття ЕІР, описано властивості елементів ЕІР, показано їх відмінності від традиційних. Наведено методичні матеріали з визначення потреби в ЕІР, визначено їх економічні й якісні показники. Доведено ефективність електронного документообігу в процесі управління на прикладі управління земельними ресурсами. З'ясовано роль і місце ЕІР за умов функціонування інформаційно-телекомунікаційних технологій, охарактеризовано основні організаційні процеси формування ЕІР. Виконано аналіз функціонування системи державного земельного кадастру (ДЗК) України, розроблено маршрутизацію (схему організації) електронного документопотоку в ком'ютеризованій системі (КС) ДЗК, визначено характерні риси КС ДЗК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА342950

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Поздняков С.В. 
Формування системи внутрішньої управлінської інформації підприємств та об'єднань: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Поздняков ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення, методичні та практичні рекомендації щодо формування системи внутрішньої управлінської інформації на вітчизняних підприємствах та їх об'єднаннях. Розкрито суть поняття "система внутрішньої управлінської інформації", складові елементи системи, а також мету, завдання, роль, принципи побудови та функціонування кожної складової. Запропоновано "Положення про управлінське інформаційне забезпечення підприємства", що регламентує процес обліку управлінської інформації на підприємстві. Розроблено та рекомендовано до впровадження концепцію формування системи внутрішньої управлінської інформації підприємств і об'єднань за ринкових умов з метою використання фахівцями підприємств для розробки оптимальної моделі системи, а також забезпечення управлінських потреб. Обгрунтовано комплексний метод технології впровадження даної системи. Запропоновано використовувати розроблений критерій оцінки якості, що дозволяє вирішити завдання відбору програмного продукту у процесі автоматизації систем внутрішньої управлінської інформації. Розроблено модель системи внутрішньої управлінської інформації з урахуванням специфіки діяльності виробничої корпорації харчової галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-210.302 +
Шифр НБУВ: РА349020

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського