Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (1261)Книжкові видання та компакт-диски (1062)Журнали та продовжувані видання (2067)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)843$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 165
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кисельова О.М. 
Активізація експортного потенціалу України на російському напрямку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.М. Кисельова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан та передумови подальшого розвитку експортної діяльності України в російському напрямку. Визначено особливості й основні етапи формування зовнішньоторговельного режиму у взаємних відносинах. Обгрунтовано висновок щодо необхідності активації зусиль держави для підвищення ефективності використання експортного потенціалу країни. Побудовано нові нейронечіткі моделі аналізу стану та прогнозування тенденцій експорту товарів України до Росії. Розроблено комплекс науково-методичних заходів щодо активізації експорту товарів України до Російської Федерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843-803.4 + У9(4Рос)848-803.4
Шифр НБУВ: РА316849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нетудихата С.Л. 
Антидемпінгове регулювання в системі зовнішньоекономічних зв'язків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Л. Нетудихата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні концептуальні підходи щодо визначення демпінгу в системі міжнародних економічних відносин, антидемпінгове регулювання в системі ГАТТ/СОТ, економічні наслідки запровадження антидемпінгового мита. Визначено поняття та мотиви демпінгу. Системно розглянуто поведінку окремої фірми, яка намагається одержати перевагу на ринку іншої країни шляхом дискримінаційних цінових домовленностей, використовуючи при цьому лише власні фінансові ресурси. З'ясовано відмінності демпінгу від цінової дискримінації, що базується на субсидіях. Визначено форми реалізації та види демпінгу. Проаналізовано практику антидемпінгового регулювання в межах ГАТТ/СОТ. Розглянуто економічні наслідки застосування антидемпінгових санкцій: споживацький, виробничий та торговельний ефект, ефект доходу державного бюджету, ефект перерозподілу. Запропоновано методику обчислення ефективної ставки захисного мита з доданої вартості у складі середньої ціни продажу в країні-експортері товару й розрахунок ефективної ставки мита з доданої вартості у складі середньої ціни, що декларується під час імпорту товару в Україну. Розглянуто чинники та специфічні умови демпінгу в країнах з перехідною економікою, формування механізму антидемпінгового регулювання в Україні, інституційні засади національної системи антидемпінгових процедур. Запропоновано механізм визначення нормальної ціни за умов антидемпінгових розслідувань. Систематизовано справи з антидемпінгу в Україні. Проаналізовано передумови й характер антидемпінгового переслідування українських товарів за кордоном, форми захисту українських товаровиробників на зовнішніх ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА325458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Синьоокий О.М. 
Антикризове регулювання ефективного функціонування ринку зерна України: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03] / О.М. Синьоокий ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено економічну сутність криз, економічну рівновагу, економічне зростання та ділові цикли в розвитку національних макросистем. Узагальнено причини коливань розвитку світової економіки та проведено і ретроперспективне дослідження усіх значущих економічних криз новітньої історії з подальшим аналізом сучасних антикризових політик розвинутих держав світу. Розглянуто передумови виникнення й економічну природу криз в процесі розвитку аграрного сектору економіки України у складі СРСР, зміни, що відбулися в сільському господарстві у період державотворення та реформування АПК України, тенденції обсягів виробництва і споживання основних видів сільськогосподарської продукції та умови виникнення криз. Наведено рекомендації щодо економічної концепції формування аграрної політики як запобіжника виникнення криз і запропоновано методику попередження утворення криз у сільському господарстві України за існуючих умов міжнародної торгівлі в СОТ; запропоновано інструментарій керування ризиками функціонування зернового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.570-97 +
Шифр НБУВ: РА369723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лисюк С.В. 
Банки у зовнішньоекономічних відносинах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Лисюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис та еволюцію банківської діяльності у сфері розвитку зовнішньоекономічних відносин України. Сформульовано економічно-правові засади удосконалення валютного регулювання та контролю в Україні. Наведено рекомендації щодо вдосконалення практики проведення комерційними банками операцій з купівлі - продажу іноземної валюти. Проаналізовано форми та умови міжнародних розрахунків, різні види фінансування міжнародної торгівлі, систематизовано класифікацію акредитивів за різними критеріями. Виявлено недоліки в системі управління зовнішнім боргом України, досліджено його макроекономічні позиції. Обгрунтовано основні передумови підвищення кредитного рейтингу України, запропоновано шляхи удосконалення механізму залучення іноземних інвестицій у грошовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА308691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сбітнєв А.В. 
Вдосконалення механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності України щодо міжнародних організацій (на прикладі вступу до СОТ): Автореф. дис... канд. екон. наук.: 08.05.01 / А.В. Сбітнєв ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Систематизовано підходи до регулювання зовнішньоекономічної діяльності різними економічними школами з позицій сучасності. Висвітлено питання щодо приєднання України до Світової організації торгівлі (СОТ). Систематизовано оцінки щодо економічних наслідків цього приєднання у різних галузях вітчизняної промисловості, а також у вітчизняному секторі послуг. Уперше розроблено математичну методику підрахунку інтегральних очікуваних наслідків приєднання до СОТ, що базується на використанні експертних оцінок. Зроблено прогнозування щодо інтеграції України до СОТ у аспекті впливу на зростання (зменшення) конкурентних переваг, рівень виробництва в окремих галузях та зовнішній торгівлі. Зазначено, що інтеграційні процеси супроводжуватимуться соціально-економічними, суто економічними та політичними наслідками. Визначено заходи стосовно зовнішньоекономічного та макроекономічного регулювання для використання за умов приєднання та членства України у СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА328715

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Савка А. П. 
Вплив міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / А. П. Савка ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Систематизовано концептуальні підходи до визначення змісту категорії "добробут населення", узагальнено механізми впливу міжнародної торгівлі на добробут населення, методи його аналізу. Проаналізовано особливості участі трансформаційних країн у міжнародній торгівлі, які визначають її вплив на добробут населення, проведено оцінювання негативного соціального потенціалу міжнародної торгівлі у поглибленні просторової нерівності в східноєвропейському регіоні. Запропоновано концептуальні засади покращання впливу міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн, виокремлено напрями удосконалення глобальної системи торговельного регулювання в інтересах підвищення добробуту їх населення. Обгрунтовано економічні й організаційні засоби посилення позитивних і мінімізації негативних соціально-економічних наслідків участі України у міжнародній торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА375786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Стіпахно В. І. 
Вплив фінансової кризи на стан експорту основних експортно-орієнтованих видів продукції рослинництва та продуктів їх переробки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. І. Стіпахно ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і передумови виникнення економічних і фінансових криз, досліджено етапи виникнення та протікання світової фінансової кризи. Проведено аналіз стану ринків зерна та соняшникового насіння та продуктів його переробки в Україні за останні роки - тобто за умов світових продовольчої та фінансової криз. Обгрунтовано, що світова фінансова криза не вплинула негативно на економічні показники функціонування українського ринку соняшникової олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-97 + У9(4УКР)320-97 + У9(4УКР)843.58
Шифр НБУВ: РА376154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Туніцький Н. О. 
Впровадження системи маркетингових технологій при здійсненні імпортних операцій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. О. Туніцький ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено інтегральний підхід до аналізу й оцінювання маркетингових технологій торговельних підприємств-імпортерів. Даний підхід базується на поєднанні експертних і формальних методів оцінювання та застосування кількісного методу відношення доходу до понесених витрат на певні маркетингові технології для оцінювання ефективності маркетингу на внутрішньому ринку. Передбачено побудову профілю іноземних постачальників, що враховує ризики зовнішніх ринків для оцінювання ефективності діяльності на зовнішньому ринку закупівлі продукції. Обгрунтовано засади організаційно-економічного механізму закордонних закупівель імпортної елітної меблевої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.595
Шифр НБУВ: РА376994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мерхо О. 
Державне регулювання збільшення експорту країни: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. Мерхо ; НАН України; Н-д. центр індустр. пробл. розв.. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Уточнено значення понять "податкове середовище суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності" та "зовнішньоекономічна діяльність". Досліджено опосередкований регулятивний вплив митного оподаткування на процес розвитку зовнішньої торгівлі у достроковій перспективі, як такий, що може самопідсилюватися. Визначено довготермінові тенденції формування ціни на продукцію суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та обсяги діяльності за умов монополістичної конкуренції під впливом оподаткування. Обгрунтовано використання методів нелінійно-динамічного моделювання для оцінки впливу податкового середовища на розвиток експортної сфери. Розроблено методичне забезпечення інформаційної підтримки прийняття рішень щодо регулювання збільшення експорту країни на основі принципу сканування інформаційного простору та визначення індикативних показників податкового тягаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-21,01 +
Шифр НБУВ: РА366783

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Тоцька Т.С. 
Державне регулювання митної вартості: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.С. Тоцька ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення системи державного регулювання та контролю митної вартості в Україні. Розкрито суть державного регулювання митної вартості у контексті забезпечення митної безпеки України. Наведено визначення поняття "митна вартість". Проаналізовано чинну законодавчу та методичну базу з проблем регулювання та контролю митної вартості товарів. З'ясовано недоліки та надано пропозиції з метою їх усунення. Проведено аналіз впливу зміни нормативно-правових актів на рівень митної вартості товарів, що зумовлює рівень фінансових надходжень до держбюджету. Удосконалено організаційно-управлінську структуру Управління митної вартості Держмитслужби України. Визначено шляхи підвищення ефективності її державного регулювання. Надано рекомендації щодо вдосконалення системи законодавчого регулювання митної вартості товарів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + У9(4УКР)843-182-866-21,01 +
Шифр НБУВ: РА353524

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пойченко О.А. 
Державне регулювання торговельної інтеграції України у світовий економічний простір: автореф. дис... канд. наук з держ. регулювання: 25.00.02 / О.А. Пойченко ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретичні та практичні аспекти розвитку та регулювання торговельної інтеграції України у світове економічне середовище. Визначено особливості, методи та принципи державного управління за умов глобальної інтеграції. Досліджено ефективність зовнішньоторговельної політики України. Обгрунтовано вплив інтеграційних процесів на стратегічні галузі національної економіки. Запропоновано середньострокові пріоритети та засоби вдосконалення стратегії торговельної інтеграції України, наведено відповідні рекомендації. Розкрито суть поняття "державне регулювання торговельної інтеграції України" як здійснення управлінських функцій відповідними державними органами шляхом реалізації економіко-правових заходів з метою підвищення ефективності та пристосування існуючої зовнішньоторговельної діяльності до умов інтеграції у світовий економічний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361450

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гуща І.О. 
Державне регулювання цукробурякового виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.О. Гуща ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади ринкової трансформації цукробурякового комплексу з урахуванням результатів впровадження організаційно-економічного механізму ефективного регулювання ринку цукру. Встановлено, що основним напрямком його стабілізації та подальшого ефективного розвитку є повне задоволення потреб населення цукром вітчизняного виробництва відповідно до науково обгрунтованих норм споживання та поетапне відновлення можливостей держави в експорті цукру. Обгрунтовано доцільність врахування специфіки окремих сегментів світового ринку цукру з метою захисту внутрішнього вітчизняного ринку цукру. Для підвищення конкурентоспроможності продукції цукробурякової галузі України доведено необхідність створення умов для ефективної дії Закону України "Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру", виконання розробленої Державної комплексної програми стабілізації та розвитку вітчизняного бурякоцукрового комплексу на період 2010 р. й активізації приватних відносин на підприємствах галузі та створення ефективних форм внутрішнього та зовнішнього інвестування. Запропоновано механізм розподілення ліцензій між цукровими заводами на виробництво цукру, що дає можливість їх одержання лише тим підприємствам, які стабільно вироблять відповідну кількість цукру. Розроблено модель визначення обсягу субсидування виробництва цукросировини та систему розрахунків буряковиробників і цукрових заводів на підставі так званої частки реалізованої ціни 1 тонни цукру за реалізований білий цукор з урахуванням продуктивності коренеплодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-21,01 + У9(4УКР)843.584-21,01 +
Шифр НБУВ: РА336313

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Яворський А.І. 
Державне управління зовнішньоекономічною діяльністю як фактор підвищення ефективності національного виробництва: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.05 / А.І. Яворський ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичну необхідність і практичну важливість удосконалення механізму державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Виділено функції державного управління ЗЕД, які спрямовано на створення гнучкої, оперативно адаптованої системи регулювання і дерегулювання експорту, що забезпечує інтереси національної присутності на зовнішніх ринках. Розкрито цілі і методи реалізації функцій. Розроблено інформаційну модель ролі ЗЕД в системі соціально-економічних інтересів країни і на підставі аналізу вітчизняної практики експорту чорних металів запропоновано використовувати узгодження інтересів держави, регіону й експорту як критерій оцінки ефективності державного управління ЗЕД. Наведено модель змістовно-інформаційної структури державного управління ЗЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)80-21 + У9(4Укр)843.526-21
Шифр НБУВ: РА317707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Пісьмаченко Л.М. 
Державне управління зовнішньоторговельною діяльністю в умовах інтеграції України у світовий економічний простір: механізми регулювання та контролю: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Пісьмаченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного управління зовнішньоторговельними відносинами за умов розвитку інтеграційних процесів в Україні з метою покращання якості державного регулювання та контролю у сфері зовнішньоторговельної діяльності з урахуванням геополітичних інтересів держави. Визначено сутність і порядок формування та розвитку системи державного управління у сфері зовнішньої торгівлі за кордоном та в Україні. Удосконалено методологічні підходи до обгрунтування системи наукового забезпечення ефективності державного управління зовнішньоторговельною діяльністю. Запропоновано новий методичний підхід до класифікації методів державного регулювання зовнішньої торгівлі шляхом формування різних класифікаційних груп на основі регуляторних інструментів. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до основних законодавчих актів з загальнодержавного та митного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Визначено основні напрями удосконалення системи державного регулювання та контролю зовнішньої торгівлі відповідно до вимог СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + У9(4УКР)843-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361346

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пінчук І. В. 
Еколого-економічна ефективність зовнішньої торгівлі України в умовах глобалізації світової економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. В. Пінчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Висвітлено основи формування еколого-економічної ефективності зовнішньої торгівлі, особливу увагу приділено виявленню еколого-економічних переваг України у зовнішній торгівлі товарами. Виокремлено й обгрунтовано чинники, від яких безпосередньо залежить еколого-економічна ефективність зовнішньої торгівлі. Проведено аналіз еколого-економічних проблем України, розроблено модель, яка аналізує взаємозв'язок між забрудненням та виробництвом експорту продукції, що полягає у максимізації функції корисності. Систематизовано торгівельні інструменти, дозволені в межах СОТ для регулювання експорту продукції, виробництво якої чинить шкідливий вплив на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА383027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Максимець О.В. 
Еколого-економічна оцінка зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.В. Максимець ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми удосконалення зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств з урахуванням екологічних факторів. Висвітлено принципи, на яких повинна урунтуватись збалансована торгівля. Проаналізовано теоретичні основи ролі та впливу екологічного фактору у зовнішній торгівлі. Представлено класифікацію зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на діяльність лісових підприємств. Розкрито світові та європейські тенденції у виробництві, споживанні та торгівлі деревинною лісопродукцією. Охарактеризовано зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств України. Викладено фактори формування попиту на продукцію з деревини та роль сертифікації лісів у торговельних процесах. Наведено методичні підходи до еколого-економічної оцінки та визначення еколого-економічної ефективності зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств. На основі вивчення впливу різних факторів на зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств запропоновано модель розвитку експорту їх продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.1-592 + У9(4УКР)843.550-28 +
Шифр НБУВ: РА339149

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лишенко М.О. 
Економічна ефективність виробництва зерна в сільськогосподарських підприємствах в умовах формування регіонального ринку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.О. Лишенко ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади формування та функціонування ринків зерна. Проаналізовано розвиток зернового ринку України за останні десять років. Визначено місце регіонального ринку зерна Сумської області в державному зерновому ринку. Систематизовано теоретичні, методичні та практичні аспекти економічної ефективності виробництва в цілому та виробництва зерна зокрема за умов становлення ринкових відносин. Розкрито сутність категорії економічної ефективності як найвагомішої в системі економічних понять, від адекватності трактування якої залежить правильність усієї системи ефективності виробництва. Обгрунтовано критерії та систему показників, що відображають рівень економічної ефективності виробництва, переробки та реалізації зерна, за якими визначено шляхи її підвищення. Створено найбільш прийнятну модель оптимізації обсягів і структури виробництва зернової продукції. Охарактеризовано фактори, що впливають на ефективність функціонування зернового ринку. Проаналізовано ефективність виробництва та канали реалізації зернової продукції. Зроблено прогнозування розвитку зернового ринку Сумської області. Розраховано показники його економічної ефективності на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4СУМ)325.151 + У9(4УКР)843.570 + У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА357347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ортіна Г.В. 
Економічний механізм збуту зерна аграрними підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.В. Ортіна ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методологічні засади та практичні рекомендації щодо вдосконалення економічного механізму збуту зерна аграрними підприємствами. Проаналізовано та систематизовано теорії щодо ринку зерна та визначено його роль в аграрному секторі економіки. Уточнено економічну суть основних форм реалізації зерна аграрними підприємствами. Розвинуто теоретичні засади ринкового механізму у формуванні нових форм реалізації зерна даними підприємствами, а також методичні положення щодо пріоритетних заходів держави стосовно створення конкурентного середовища на товарних ринках сільгосппродукції. Визначено сучасний стан збуту зерна аграрними підприємствами. Проаналізовано існуючий механізм державного регулювання збуту зерна. Визначено особливості економічного механізму його організації. Запропоновано новий методичний підхід до керування виробничою та збутовою діяльністю за умов ринку. Вдосконалено методичні підходи до оцінювання механізму утворення ціни на зерно. Розроблено заходи щодо підвищення стійкості зернового ринку регіону за допомогою посилення ролі держави. Вдосконалено систему організації сільськогосподарського консультування зерновиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 + У9(4УКР)843.570 +
Шифр НБУВ: РА363375

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ліпський Ю.В. 
Економічний механізм формування і функціонування ринку льонопродукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.В. Ліпський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти економічного механізму формування та функціонування аграрного ринку, з'ясовано особливості його дії на ринку льонопродукції в Україні. Розкрито сутність понять аграрний ринок, попит, пропозиція, ціна, конкуренція, охарактеризовано стан їх дослідження. Наведено комплексну оцінку сучасного стану та тенденцій розвитку ринку льонопродукції в Україні (в різних областях та спеціалізованих підприємствах). Визначено рівень економічної ефективності вирощування та переробки льону-довгунця. Проаналізовано канали збуту, цінову ситуацію та стан організаційно-економічних зв'язків між суб'єктами ринку льонопродукції. Визначено шляхи удосконалення економічного механізму формування та фунціонування ринку льонопродукції в Україні, побудовано його економіко-математичну модель. Досліджено еволюцію процесів інтеграції виробництва та переробки продукції льонарства та визначено напрями й механізми їх подальшого розвитку. Розроблено напрями удосконалення економічного механізму державного регулювання ринку льонопродукції в Україні шляхом впровадження нових фінансово-кредитних механізмів; використання митних регуляторів для стимулювання експорту льонопродукції з високим ступенем обробки (лляних тканини, пряжі) та протидії засиллю імпорту виробів з льону; збільшення та диверсифікації бюджетної підтримки виробників льонопродукції; підвищення ефективності функціонування системи оподаткування вертикально інтегрованих структур; задоволення вартості страхових премій (внесків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У0(4УКР)306.451.2 + У9(4УКР)843.5 +
Шифр НБУВ: РА347859

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського