Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (222)Книжкові видання та компакт-диски (502)Журнали та продовжувані видання (91)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4УКР)526$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Луговий І.О. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.О. Луговий ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та правові проблеми застосування інституту адміністративної відповідальності за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення, та встановлено порядок його забезпечення. Проаналізовано суть, значення адміністративної відповідальності за порушення виборчих прав громадян, юридичні та практичні аспекти проблем застосування цього інституту. Викладено обгрунтовану концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на вдосконалення адміністративної відповідальності за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення. Запропоновано низку змін до законодавства про адміністративну відповідальність з метою вдосконалення правового захисту виборчих прав громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА353802

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Стукаленко В. А. 
Адміністративна відповідальність посадових осіб за порушення виборчого законодавства: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Стукаленко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процеси протидії порушенням виборчого законодавства як системної категорії, із застосуванням комплексної теоретико-управлінської методології сформульовано поняття "адміністративна відповідальність посадових осіб" та "адміністративна відповідальність за порушення виборчого законодавства". Наведено класифікацію суб'єктів владних повноважень, що мають право застосувати до порушників виборчого законодавства заходи адміністративного примусу, за рівнем компетентності. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат у сфері протидії порушенням виборчого законодавства. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України, яка регулює відносини у сфері відповідальності за порушення виборчого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + Х809(4УКР)526
Шифр НБУВ: РА385653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Плукар В. В. 
Адміністративне провадження у справах про оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій під час проведення виборів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Плукар ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правове регулювання провадження у справах про оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій під час проведення виборів. Розглянуто сутність та особливості діяльності суб'єктів у цій сфері суспільних відносин. Застосовано системний підхід до вивчення засад правового регулювання провадження у справах про оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення діяльності виборчих комісій у сфері забезпечення прав і законних інтересів суб'єктів виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.3 + Х809(4УКР)526
Шифр НБУВ: РА383369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Циверенко Г. П. 
Адміністративно-правове забезпечення здійснення народного волевиявлення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. П. Циверенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

На основі наукових праць юристів, інших фахівців українського та зарубіжного законодавства, матеріалів адміністративної практики розкрито зміст, механізми та форми застосування норм адміністративного права, які слугують підгрунтям забезпечення здійснення народного волевиявлення, значення адміністративної відповідальності за порушення виборчих прав громадян, юридичні та практичні аспекти проблем застосування цього інституту. Викладено обгрунтовану концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на вдосконалення адміністративної відповідальності за проступки, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення. Запропоновано зміни до законодавства про адміністративну відповідальність з метою вдосконалення правового захисту виборчих прав громадян. Обгрунтовано доцільність прийняття Виборчого кодексу України, який би повною мірою регулював відносини, що виникають у сфері забезпечення здійснення народного волевиявлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х809(4УКР)526
Шифр НБУВ: РА382766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Опацький Р.М. 
Адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо забезпечення громадського порядку під час виборів народних депутатів та Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Опацький ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

На базі системного підходу проведено комплексне дослідження сучасних адміністративно-правових проблем забезпечення міліцією громадського порядку під час виборів народних депутатів і Президента України. Проаналізовано механізм внутрішньої та зовнішньої організації діяльності міліції як комплексу спеціалізованих заходів, засобів і способів, що мають юридичний зміст і спрямовані на ефективне забезпечення громадського порядку на виборчій дільниці та під час проведення масових політичних акцій. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення нормативно-правового регулювання адміністративно-правових засад діяльності міліції під час виборів народних депутатів і Президента України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 + Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА361189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Максакова Р.М. 
Вибори до органів місцевого самоврядування: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Р.М. Максакова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Визначено зміст поняття місцевих виборів як форми безпосереднього (прямого) волевиявлення територіальних громад з метою формування органів місцевого самоврядування, що відбувається на базі принципів, передбачених Конституцією та законами України, шляхом голосування. Розроблено концепцію місцевого виборчого права, а також класифікацію принципів місцевих виборів в Україні. Наведено поняття гарантій місцевих виборів в Україні як певних умов та засобів, що встановлюються законодавством про місцеві вибори та спрямовані на реалізацію або захист демократичних засад життя певної територіальної громади та держави загалом шляхом забезпечення належної реалізації відповідних правових норм. Запропоновано класифікацію конституційної відповідальності за порушення чинного законодавства України про вибори до органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.4
Шифр НБУВ: РА326895

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ковальчук О.Б. 
Виборчий процес в Україні: конституційно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Ковальчук ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми виборчого процесу як однієї з головних форм безпосередньої демократії. Запропоновано уникати вживання у виборчому законодавстві України окремо термінів "принципи" та "засади", об'єднавши їх одним поняттям "засади виборчого процесу" та "засади виборчого права". Сформульовано визначення поняття такої засади виборчого процесу, як законність, яка передбачає, що організація та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим здійснюються на підставі та відповідно до Конституції України, виборчого Закону України (залежно від виду виборів), Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та інших законів України. Зроблено спробу визначити загальні засади для всіх видів вибору, на яких повинен здійснюватися виборчий процес. Вперше проведено порівняльний правовий аналіз виборчого процесу по всіх видах виборів, які відбуваються в Україні згідно з Конституцією та діючими виборчими законами України. Обгрунтовано порядок утворення виборчих округів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України. Запропоновано можливу структуру двопалатного парламенту та порядок його формування, що має важливе значення для виборчого процесу в Україні. Розглянуто новий порядок підрахунку голосів на виборах народних депутатів України. Наведено іншу схему проведення чергових виборів в Україні. Розроблено та запропоновано структуру Виборчого кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА322739

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Стешенко Т.В. 
Виборчі комісії: правовий статус і організація роботи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.В. Стешенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню юридичної природи, функцій, форм та методів діяльності виборчих комісій, проблем нормативного регулювання та реалізації їх повноважень. На теоретичному рівні проаналізовано сучасний правовий статус виборчих комісій, їх сутність, компетенцію, характер взаємовідносин з іншими органами публічної влади, форми та методи їх роботи. Розроблено теоретичну модель системи виборчих комісій як особливої підсистеми органів публічної влади. Наведено характеристику основних елементів, що визначають організацію їх роботи. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.02
Шифр НБУВ: РА311047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Савков А. П. 
Державне управління виборчим процесом в Україні: теоретико-методологічні засади: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / А. П. Савков ; ВР України, Ін-т законодавства. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено шляхи вдосконалення та розвитку системи державного управління виборчим процесом в Україні. Розглянуто виборчий процес в контексті соціального складового, а саме, як елемент формування соціального простору. Обгрунтовано характеристику державного управління виборчим процесом в Україні, а також розкрито зміст виборів як провідної складової державного управління та розвитку Української держави. Визначено основні проблеми, які негативно впливають на демократичний розвиток вітчизняної виборчої системи, концептуальні засади дієвості системи державного впливу на виборчий процес. Застосовано нові теоретико-методологічні підходи до визначення державного управління виборчим процесом в Україні, завдяки чому виявлено не досліджені раніше інструменти контролю й інші дієві засоби контролю за виборчим процесом з боку держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Ф3(4УКР)68
Шифр НБУВ: РА377388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гордєєв В.В. 
Доказування в адміністративних справах, пов'язаних з виборчим процесом: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Гордєєв ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

На підставі теоретичних здобутків учених різних історичних періодів і аналізу чинного законодавства досліджено теоретичні основи доказів і доказування в адміністративному судовому процесі. Охарактеризовано засоби доказування в адміністративних справах, пов'язаних з виборчим процесом. Висвітлено проблеми їх застосування. Сформульовано принципи адміністративного судочинства, які впливають на доказування в зазначених справах. З'ясовано питання розподілу обов'язків і визначено роль суду у доказуванні в адміністративних справах, пов'язаних з виборчим процесом. Запропоновано зміни до нормативних актів, які регулюють процедуру доказування у зазначеній категорії справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА364584

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гудзь Л.В. 
Забезпечення виборчих прав громадян України та діяльність міліції у цій сфері: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Л.В. Гудзь ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та розвитку конституційно-правового інституту забезпечення виборчих прав громадян України, який нерозривно пов'язаний з діяльністю правоохоронних органів, а у даному середовищі - міліції (поліції). Узагальнено вітчизняну та закордонну практику наукових досліджень щодо забезпечення виборчих прав, висвітлено перспективи їх розвитку. Сформульовано визначення поняття та механізму забезпечення виборчих прав громадян України. Наведено детальну характеристику елементів механізму забезпечення виборчих прав: конситуційно-правових принципів і функцій, нормативно-правового регулювання, суб'єктів, гарантій. Проаналізовано правоохоронну діяльність та форми взаємодії міліції у сфері забезпечення виборчих прав громадян України. Розглянуто основні види порушень виборчих прав громадян України, досліджено діяльність міліції щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА367998

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шкіря Г.Ю. 
Законодавче забезпечення участі офіційних спостерігачів у процесі виборів Президента України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Г.Ю. Шкіря ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання статусу та діяльності офіційних спостерігачів (ОС) у процесі виборів Президента України. Досліджено правову природу інституту ОС, їх місце та роль у виборчому процесі. Проаналізовано зміст відповідності діяльності та поведінки ОС правилам (стандартам) на державному рівні. Обгрунтовано необхідність виділення такого виду ОС як спостерігачі від громадських організацій і закріплення їх правового статусу. Систематизовано правила (стандарти), що складають правовий зміст діяльності ОС у виборчрму процесі. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного конституційного законодавства з урахуванням необхідності підвищення ефективності діяльності ОС стосовно забезпечення законності у ході проведення виборів Президента України. Запропоновано створення асоціації ОС, діяльність якої може суттєво підвищити ефективність функціонування інституту спостерігачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.1
Шифр НБУВ: РА373530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Радченко О.В. 
Інституційна взаємодія народовладдя та органів державної влади у виборах: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.В. Радченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та методологічні проблеми інституційної взаємодії народовладдя та органів державної влади під час здійснення виборів. Проаналізовно існуючі концепції демократії та форми взаємозв'язку виборчого процесу з органами державної влади. Досліджено сутність, природу, ознаки та форми адміністративного ресурсу в державному управлінні. Визначено вплив виборчих систем на структуру та діяльність органів державної влади. Запропоновано виборчі моделі демократичного державотворення. Проаналізовано позитивний досвід діяльності органів державної влади у виборчому процесі. Визначено шляхи його удосконалення, зокрема запропоновано впровадження реального народовладдя, поширення нової філософії державної влади, спрямованої на відкритий толерантний партнерський діалог з населенням та активне залучення громадян до державного управління на принципах партіципаторності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА333651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Князевич Р.П. 
Конститутційно-правові засади виборів Президента України: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Р.П. Князевич ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто поняття виборів Президента України як одну з пріоритетних форм прямого народовладдя та складову інституту виборчого права України. Досліджено функції інституту виборів Президента України як політичного владоустановчого суспільно-правового явища в системі конституційного ладу України. Запропоновано класифікацію принципів виборів Президента України залежно від сфери їх застосування та цільового призначення, а також визначення та класифікацію функцій виборів Президента України, розроблено концепцію механізму виборів. Проаналізовано процес становлення інституту виборів Президента України, сформульовано концепцію стадій (етапів) виборчого процесу. Розглянуто шляхи та форми вдосконалення сучасного правового регулювання виборів Президента України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.1 +
Шифр НБУВ: РА321733

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Федоренко В.Л. 
Конституційно-правові основи всеукраїнського референдуму: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.Л. Федоренко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації досліджуються теоретичні та практичні проблеми всеукраїнського референдуму як однієї з основних форм безпосередньої демократії та самостійного виду конституційно-правових відносин. Виходячи з діючих конституційних норм, розглядаються питання вдосконалення правового регулювання інституту українського референдуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Адашис Л. І. 
Політичні партії як суб'єкти виборчого процесу на виборах народних депутатів України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Л. І. Адашис ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз процесу виникнення та розвитку політичних партій на території українських земель. З'ясовано місце та роль політичних партій у політичній системі суспільства та ступінь правового регулювання статусу політичних партій в Україні. Досліджено правові форми участі політичних партій у виборчому процесі на виборах народних депутатів України. Сформульовано дефініції "виборчий блок", "передвиборна агітація", "добровільний внесок", вдосконалено визначення політичної системи суспільства, політичної партії. Виявлено недоліки та запропоновано шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства про політичні партії та виборчого законодавства, що сприятимуть вдосконаленню механізму реалізації громадянами їх політичних прав і свобод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.2 + Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Співак В.І. 
Правова культура учасників виборчого процесу як засіб забезпечення реалізації виборчих прав громадян України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.І. Співак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять "правова культура учасників виборчого процесу", "виборчий процес", "суб'єкти та учасники виборчого процесу". Проаналізовано правову культуру різних категорій учасників виборчого процесу. Запропоновано досконалішу систему виборчих комісій та додаткові морально-правові вимоги до членів цих комісій. Проаналізовано роль засобів масової інформації у підвищенні правової культури учасників даного процесу. Визначено основні фактори впливу на досліджену культуру, а також організаційно-правові засади її підвищення. Досліджено проблему вдосконалення виборчого законодавства України у даному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА331507

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Колесниченко В.М. 
Роль судової влади у захисті виборчих прав: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / В.М. Колесниченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто значення суду як органу, покликаного сприяти гармонізації виборчих відносин шляхом розгляду виборчих спорів, а також і захисту політичних та особистих прав громадян - учасників виборчого процесу. Проаналізовано основні етапи становлення судового захисту виборчих прав, завдання, які вирішують адміністративні суди під час розгляду справ цієї категорії, специфіку судівництва на основі аналізу національного законодавства і практики Європейського суду з прав людини. Здійснено порівняльний аналіз компетенції судів та інших органів з розгляду виборчих спорів. На основі аналізу джерел і судової практики сформульовано теоретичні висновки та рекомендації з її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х891.9(4УКР)152 + Х892.19(4УКР)182.1 +
Шифр НБУВ: РА368628

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пономарьова Г.П. 
Становлення парламентської виборчої системи в Україні (1991 - 2006 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Г.П. Пономарьова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено етапи становлення парламентської виборчої системи в Україні в 1991 - 2006 рр. Проведено комплексний аналіз причин і передумов запровадження, практики та наслідків застосування різних видів виборчих систем для обрання народних депутатів України. Висвітлено розвиток базових засад виборчої системи й особливості виборів в Радянській Україні. Вивчено досвід обрання виду виборчої системи під час прийняття законів про вибори народних депутатів України 1993, 1997, 2001 та 2004 рр. Проаналізовано наслідки застосування всіх найбільш поширених виборчих систем на виборах до Верховної Ради України: мажоритарної системи абсолютної більшості - в 1994 р., змішаної - в 1998 р. і 2002 р., пропорційної - у 2006 р. Наведено пропозиції щодо вдосконалення парламентської виборчої системи та виборчого законодавства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.2-1
Шифр НБУВ: РА370646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шкурат І.В. 
Становлення та розвиток політичних виборів в Україні (управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / І.В. Шкурат ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття виборчих технологій як сукупності засобів і методів виборювання, оновлення та утримання політичної влади в демократичному суспільстві, а також поняття "технологія" як механізм управління й організації суспільного життя стосовно політичних виборів. Систематизовано існуючі підходи та запропоновано власну класифікацію виборчих технологій за ознаками: використовуваний інструментарій та методологія; масштаб виборів; ціль виборчої компанії; ступінь включеності в управлінські процеси; "антитехнології" або "брудні" виборчі технології. Запропоновано положення, що політичні вибори - це правова форма завоювання та оновлення представницьких інститутів влади. Розвинуто також положення: ключовий інститут легітимації існуючої політичної системи й політичного режиму; соціальна технологія демократичного суспільства, що сприяє підвищенню ефективності державного управління, механізм політичного безпеки держави. Зазначено, що у державотворчому процесі демократичного суспільства політичні вибори є механізмом реалізації прав громадян на участь в управлінні державою. Відзначено, що ефективність виборчих технологій за сучасних умов українського суспільства залежить від наявності команди професіоналів; матеріально-фінансових реурсів, організаційної структури, доступу до засобів масової інформації, підтримки впливових людей, морально-вольових якостей політичного лідера. Визначено, що виборча система України пройшла шлях від мажоритарної абсолютної більшості до змішаної відносної більшості. Доведено, що виборча система, виборчі правила, процедури та інші заходи й методи, які застосовуються під час виборчої компанії як управлінський інструментарій, впливають на стабільність політичної системи й розвиток демократизації в країні та залежать від чіткості й виваженості правових норм, рівня політико-правової культури учасників виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Укр)526.2
Шифр НБУВ: РА319094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського