Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (93)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч510.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Ярий Р.О. 
Вплив занять футболом на морфо-функціональний статус дітей молодшого шкільного віку: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Р.О. Ярий ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості фізичного розвитку, фізичної підготовленості, соматичного здоров'я та психологічних якостей дітей 6 - 8 років. Доведено, що диференційована й узагальнена оцінка рівня фізичного розвитку дозволяє визначити не тільки ступінь фізичної підготовленості дітей, але й гармонійність кожного окремого показника. За наявності таких даних про фізичний розвиток, вчителем фізичної культури підібрано спеціальні вправи для цілеспрямованого фізичного удосконалення дітей. Проаналізовано взаємозв'язок і взаємовплив рухової активності на фізичну підготовленість дітей. Показано, що гра у футбол спрямована на розвиток швидкісних і швидкісно-силових якостей дітей та обумовлює покращання показників загальної фізичної підготовленості. Доведено, що діти, які займаються футболом, мають кращі психофізіологічні показники, які свідчать про рівень розумової працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.78 + Ч510.1
Шифр НБУВ: РА375284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бурень Н. В. 
Корекція фізичної підготовленості та функціонального стану студентів технічних спеціальностей засобами фізичної культури і спорту: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Н. В. Бурень ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено методику корекції фізичної підготовленості та функціонального стану організму студентів технічних ВНЗ. Показано, що рівень підготовленості за шкалою державних тестів України відповідає оцінці "середній" та "нижче середнього". Застосовано факторний аналіз, який визначає три основні фактори, які впливають на рівень фізичного стану студентів технічного ВНЗ. Виділено три основні чинники: чинник (43,6 %), який характеризує рівень функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем організму, а також показники фізичної підготовленості, чинник (15,7 %), який характеризує рівень фізичного розвитку та чинник, який характеризує рівень розвитку витривалості та стійкості до гіпоксії (14,3 %). Вперше запропоновано методику корекції фізичної підготовленості та функціонального стану, яка включає засоби розвитку координаційних здібностей та швидкісно-силових якостей, засоби настільного тенісу для розвитку психофізичних здібностей та вправи для розвитку загальної витривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.1 + Ч511.143
Шифр НБУВ: РА376908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Безпалова Н.М. 
Морфофункціональні закономірності фізичного розвитку студентів в залежності від переважання типу автономної нервової системи: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.01 / Н.М. Безпалова ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування автономної нервової системи (АНС), наведено загальну характеристику її типів (симпато-, нормо- та парасиматотонічного). Проаналізовано морфофункціональні закономірності фізичного розвитку та фізичну підготовленість студентів і професійних спортсменів залежно від переважання типу автономної нервової ситеми (АНС). Проведено порівняльний аналіз морфофункціональних показників юнаків і дівчат з різними типами АНС. З'ясовано, що домінування симпатотонічного типу АНС забезпечує більшу ефективність виконання роботи швидкісного типу, переважання нормотонічного типу - краще виконання силової роботи, а парасиматотонічного - роботи на витривалість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.6 + Ч510.18
Шифр НБУВ: РА372804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Глазков Е.О. 
Роль інтенсивних фізичних навантажень у виникненні метаболічних та імунних порушень організму та їх корекція кверцетином: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Е.О. Глазков ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 15 с. — укp.

Вивчено роль інтенсивних фізичних навантажень у виникненні метаболічних та імунних порушень організму спортсменів, які займаються плаванням. Розроблено спосіб реабілітації на підставі вивчення імунних і метаболічних показників у динаміці тренувального процесу. Доведено позитивний вплив застосування комплексу реабілітаційних заходів з використанням біофлавоноїду кверцетину на імунний і метаболічний статус організму спортсменів. Установлено, що ступінь імунних і метаболічних змін залежить від рівня інтесивності фізичного навантаження протягом тренувального макроциклу. Виявлено, що фізичні навантаження за рівнем пікових значень спричиняють пригнічення фагоцитарноії активності нейтрофілів, зниження вмісту T- і B-лімфоцитів, розвиток відносного гіперсупресорного варіанта вторинного імунодефіциту, пригнічення синтезу імуноглобулінів. Доведено, що стосовно показників метаболічного гомеостазу інтенсивні фізичні навантаження зумовлюють активацію процесів перекисного окиснення ліпідів, активізують ферментативну систему антиоксидантного захисту організму спортсменів. Визначено ефективність застосування кверцетину у комплексі реабілітаційних заходів спортсменів. Установлено, що використання біофлавоноїду кверцетину як препарату з вираженим імуномодулювальни й антиоксидатним ефектом сприяє зменшенню імунодефіцитного стану, активності процесів ліпопероксидації, покращанню активності ферментативної системи антиоксилювального захисту організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.16 +
Шифр НБУВ: РА366054

Рубрики:

      
5.

Сишко Д.В. 
Типологічні особливості вестибуловегетативних реакцій у спортсменів: автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Д.В. Сишко ; Нац. ун-т фізичн. виховання і спорту України. — К., 2009. — 42 с. — укp.

Вперше запропоновано та науково обгрунтовано методологічний підхід до оптимізації вестибулярної стійкості, що враховує на типологічні реактивні властивості вестибуловегетативної системи і спрямований на вдосконалення функціональної підготовленості спортсменів. Вперше подано фізіологічні механізми адаптації до вестибулярного навантаження, пов'язані з особливостями реакцій центральної та вегетативної нервових систем, кардіореспіраторної системи та мозкового кровообігу в залежності від типу вестибуловегетативної реакції. Одержані дані доповнюють уявлення про реакції серцево-судинної, дихальної і центральної нервової систем на вестибулярні подразнення. Розширено уявлення про можливості використання вестибулярної проби для оцінки функціонального стану спортсменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.1 +
Шифр НБУВ: РА368436

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського