Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ315.54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Ярмола В. С. 
Скрипкова традиція Рівненсько-Волинського Полісся: (середовище - інструмент - виконавець - репертуар): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / В. С. Ярмола ; Львів. нац. муз. акад. ім. М. В. Лисенка. — Л., 2011. — 16 с . — укp.

Описано традиційну скрипкову культуру досліджуваного середовища в соціокультурному та музикознавчому (етноорганологічному) аспектах. Здійснено жанрову класифікацію поліського скрипкового репертуару та проаналізовано основні музичні форми. Визначено основні жанрові цикли та в цих межах охарактеризовано окремі жанри народної скрипкової музики, серед яких до суто поліських віднесено "паходу" і "крутак". У репертуарі розглянуто різноманітні музичні форми - періодичні, куплетні, дво- та тричастинні. Встановлено тенденцію до поступової втрати пріоритетної позиції скрипки в музичному середовищі поліщуків та остаточне зникнення самого явища внаслідок активного культивування "художньої самодіяльності", а також під впливом урбанізаційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-73(4УКР1)
Шифр НБУВ: РА379323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сандюк С.А. 
Скрипкові концерти Людвига Шпора: на шляху до романтизму: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.А. Сандюк ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано розглядати скрипкові концерти Л.Шпора як шлях становлення характерних властивостей романтичного стилю у музичному мистецтві XIX ст. Запропоновано положення щодо належності композитора до перехідного історичного періоду на підставі узагальнення фактів біографії Шпора, з урахуванням його естетичних принципів, стильових якостей скрипкових концертів, які розглянуто у контексті поетики жанру, творів попередників і сучасників Л.Шпора (Моцарта, Віотті, Бетховена, Роде, Паганіні). Відзначено щодо створення композитором нової жанрової гілки скрипкового концерта - лірико-драматичної. Показано панування лірики, наявність нового інтонаційного словника, композиційних якостей, що передують закономірностям концертів композиторів-романтиків. Здійснено періодизацію скрипкових концертів Л.Шпора. Зроблено висновок, що, незважаючи на відповідність стильовим якостям концертів романтичній поетиці, опозиція композитора сучасному мистецтву не дозволяє віднести його до романтичного художнього напряму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-03(4НІМ)5-81 Шпор Л. +
Шифр НБУВ: РА356216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Скрипнік Л.М. 
Специфіка проявів принципів діалогу та гри у скрипковому концерті (на прикладі творів ХХ століття): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.М. Скрипнік ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено специфіку діалогічних та ігрових проявів у скрипкових концертах XX ст. Концерти для скрипки з оркестром К. Шимановського, Б. Бартока, І. Стравінського, Д. Шостаковича, Є. Станковича та М. Скорика розглянуто у контексті актуальних для естетичної та культурознавчої думки XX ст. питань музичного діалогу та музичної гри. Музичний матеріал вивчено у контексті втілення специфічних особливостей жанру концерту в конкретних музичних творах, найбільш характерних стильових рис і комплексів засобів музичної виразності. Музикознавчий аналіз дозволяє зробити висновки про сутність понять "діалогічність", "концертність" і "ігрова складова" в музиці, а також про взаємозв'язки, що існують між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-03(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Семеняк Н.М. 
Теоретичні основи системно-функціональної організації процесу звукоутворення на скрипці: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.М. Семеняк ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджено та теоретично обгрунтовано доцільність формування та умови функціонування виконавського апарату інструменталістів, зокрема, звуковидобуваючої та звуковідтворюючої системи виконавського апарату скрипаля. Простежено історичний шлях розвитку даної проблеми, проаналізовано стан практичного виконавства на сучасному етапі його розвитку, психологічні передумови формування ігрових рухів правої руки скрипаля та особливості звуковидобування на скрипці. Виконавський апарат скрипаля визначено як біомеханічну систему. Створено електронно-механічний прилад, що забезпечило отримання об'єктивних ігрових характеристик скрипкового смичка та струн. За допомогою комп'ютерних технологій досліджено процеси звуковидобування та звуковідтворення на скрипці за різних ігрових умов, внаслідок чого отримано досі невідомі якісні характеристики скрипкових струн та смичка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-7
Шифр НБУВ: РА308545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ядловська З.Г. 
Українське скрипкове мистецтво 60 - 80-х рр. XX ст.: тенденції розвитку: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / З.Г. Ядловська ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто тенденції розвитку української скрипкової музики в 1960 - 1980-х рр., відповідно до джерелознавчих матеріалів висвітлено історико-культурні передумови розвитку скрипкового мистецтва в Україні. Охарактеризовано особливості новаторства нової генерації композиторів України. Проаналізовано шляхи формування нового національного різновиду жанру, розпочатого В.Косенком і продовжуваного М.Скориком, О.Козаренком, В.Бібіком, Є.Станковичем та іншими композиторами. Вивчено аспекти формування нової національної скрипкової школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.54-03(4УКР)63 + Щ315.54-73(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА358184

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Заранський В.І. 
Український скрипковий концерт. Тенденції жанрово-стильової динаміки: Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.03 / В.І. Заранський ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено формування українського скрипкового концерту, йогго еволюцію та сучасні тенденції розвитку. Здійснено екскурс у теорію та історію жанру скрипкового концерту, розглянутого як багатоскладове, системне явище. Запропоновано періодизацію розвитку українського скрипкового концерту від початку 20-х до завершення 90-х років ХХ ст. Простежено шляхи формування національного різновиду жанру, розпочатого В.Косенком і продовжуваного М.Скориком, О.Козаренком, В.Бібіком, Є.Станковичем та іншими композиторами. Висвітлено період 80 - 90-х рр. - якісно новий етап еволюції жанру, пов'язаний з докорінним переглядом його поетики та структурного інваріанта, зокрема, в одночастинних концертах лірико-медитативного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.540.42-03(4УКР)6 + Щ313(4УКР)6-4
Шифр НБУВ: РА316451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського