Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (209)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Э372.09(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бальжик І.А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.А. Бальжик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА354515

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Силантьєв В.І. 
Влада і православна церква в Україні (1917 - 1930 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Силантьєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 38 с. — укp.

Проведено дослідження процесів виникнення, функціонування та еволюції різних моделей державно-церковних відносин в Україні у 1917 - 1930 рр. Представлено найбільш повну історіографію проблеми, у науковий обіг введено нові, переважно архівні, джерела. Встановлено причини розколу православної церкви, загальні риси та специфічні особливості різних церковно-релігійних течій. Досліджено розвиток взаємовідносин державних і церковних владних структур. Проаналізовано програмні настанови політичних партій щодо церковно-монастирської власності, зокрема українських національних урядів 1917 - 1920 рр. Розглянуто діяльність органів радянської влади, спрямовану на руйнування економічних підвалин православної церкви. Висвітлено церковне життя, діяльність релігійних громад і парафіяльного духовенства. Вивчено процес формування правової основи державно-церковних відносин в УСРР та обмеження політичних та економічних прав духовенства. Досліджено особливості утворення та функціонування радянських органів антирелігійної пропаганди, проаналізовано основні напрями та форми їх діяльності, показано роль даної системи у тотальному наступі більшовицької партії на православну церкву, сутність і структура якої на початку 1930-х рр. зазнала кардинальних деформацій. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення та подальшої гармонізації державно-церковних відносин в Україні, визначено перспективні напрямки наукового дослідження у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55 + Э372.09(4УКР) + Э372.271 +
Шифр НБУВ: РА340178

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
3.

Кукурудза А.Р. 
Демократичні тенденції в українському православному житті 20-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / А.Р. Кукурудза ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано внутрішньоцерковні трансформації 1920-х рр. на українських землях. Показано, що демократичні тенденції даного періоду були характерні не тільки для українського церковного руху, а й для інституційного розвитку Вселенського православ'я в цілому. Ці тенденції мали прояв насамперед у процесах автокефалії та церковного оновлення. З'ясовано механізми реалізації принципів собороправності православного церковного життя за різних суспільно-політичних систем. Значну увагу приділено проблемам демонополізації єпископської влади, а також запровадження колегіальних органів церковного управління. Доведено, що внутрішньоцерковні зміни можливі лише за умов досягнення мінімізації конфліктного потенціалу, зумовленого зіткненням церковних новацій з традиціоналізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-36 + Э372.271 +
Шифр НБУВ: РА350081

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
4.

Ющишин О.І. 
Етноконфесійний модус творчості Івана Вишенського та його відображення у вітчизняній полемічній проблематиці антикатолицького спрямування XI - початку XVII ст.: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / О.І. Ющишин ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

За результатами проведеного цілісного філософсько-релігієзнавчого дослідження з'ясовано змістове наповнення етноконфесійного модусу полемічної творчості І. Вишенського як певного зразка та способу відображення провідних аспектів православно-католицької полеміки XI - XVII ст. Увагу приділено порівняльному аспекту, а саме: з використанням широкої джерельної бази, що стосується полемічної літератури, розкрито проблеми антикатолицького спрямування доби підготовки, проголошення та початкового етапу реалізації ухвали Берестейської унії (1596 р.), а також визначено його спорідненість з вітчизняною полемічною традицією попередніх століть. Такий підхід дозволив здійснити панорамне бачення комплексу полемічних питань православно-католицької належності, які були предметом богословських досліджень українського полеміста та зробити висновки, що, незважаючи на радикалізм конфесійних переконань і чернечо-аскетичні настрої у контексті певної інтерпретаційної специфіки, а також художньо-поетичну оригінальність її смислового забезпечення, етноконфесійний модус полемічної спадщини І. Вишенського відображав домінантний тип православного богослов'я, а з тим і антикатолицькі уподобання численного віруючого загалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-4-34-019.875 +
Шифр НБУВ: РА363173

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Литвин І.В. 
Значення Михайлівського Золотоверхого монастиря в духовному та соціально-економічному житті України у 1620 - 1786 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Литвин ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості господарської діяльності Михайлівського Золотоверхого монастиря в 1620 - 1786 рр., передумови та причини активного економічного розвитку обителі. Висвітлено особливості формування земельного фонду святині та з'ясовано внесок монастиря у розвиток сільськогосподарського виробництва та промисловості України. З'ясовано основні зміни у становищі монастирських підданих у зазначений період та визначено основні форми залежності селян від монастирської адміністрації. Досліджено вплив діяльності настоятелів Михайлівського Золотоверхого монастиря на суспільно-політичний, науковий і культурний розвиток українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)-9 + Т3(4УКР)4-7 + Э372.09(4УКР)-647.2 +
Шифр НБУВ: РА364476

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ігнатуша О.М. 
Інституційний розкол православної церкви в Україні в умовах модернізації (XIX ст. - 30-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.М. Ігнатуша ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 39 с. — укp.

На підставі структурного аналізу суспільних явищ і церковно-ієрархічних сил комплексно досліджено інституційний розкол православної церкви в Україні за умов модернізації XIX ст. - 1930-х рр., його генезу та характер. З'ясовано роль глобальних факторів розколу та реформування церкви: світових цивілізаційних впливів, національної революції, комуністичної системи. Визначено зміст і суспільний резонанс модерних ідей на рівнях конфесійної структури. Установлено залежність динаміки розколу від політики держави й ідеології сил, задіяних у конфлікті. Пояснено поліваріантність і масштаби розколу. Поглиблено аналіз конфесій, які виникли внаслідок розколу, їх організаційного устрою й історичної долі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-55 + Т3(4УКР)61-55 + Э372.09(4УКР)-3-017 +
Шифр НБУВ: РА346742

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Панасенко О. В. 
Інституційні засади релігійної освіти в Україні (на прикладі православ'я): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / О. В. Панасенко ; НАПН України, Ін-т вищої освіти. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Доведено тезу про те, що як філософсько-світоглядні засади дослідження релігійної освіти має виступати філософія освіти. Розкрито інституційні засади релігійної освіти як специфічного різновиду освіти, який спирається не лише на авторитет науки, але й церкви, хоча за змістом переважна більшість інституційних засад релігійної освіти збігається з відповідними засадами інших різновидів освіти - державно-політичні, економічні, моральні, правові тощо. Визначено перспективи інституційного забезпечення релігійної освіти за сучасних умов модернізації освіти в Україні, як залежні передусім від потенціалу розвитку наявних духовних ВНЗ (більшість яких функціонує в структурі православної церкви), а також від розвитку релігійної освіти в межах світських ВНЗ. Зазначено, що релігійна освіта має тенденцію стати обов'язковою складовою в усіх ВНЗ системи вищої освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в:Ю2 + Э372.09(4УКР)-36-021.733
Шифр НБУВ: РА385189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Терещенко-Кайдан Л.В. 
Ірмолой Гаврила Головні - унікальна пам'ятка української церковно-співацької культури XVII - XVIII ст.: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.В. Терещенко-Кайдан ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено український нотолінійний Ірмолой Г. Головні як унікальний взірець традицій українського церковного співу XVIII ст. На основі дослідження Ірмолоя вперше представлено належність Ірмолоя Головні до типових українських ірмолоїв XVII - XVIII ст., показано конкретні впливи української церковної традиції на розвиток церковного співу на території Російської імперії з кінця XVIII ст. Ірмолой Головні являє окрему групу книг українсько-російського типу. У науковий обіг введено ієрархічно-функціональне структурування, за яким Ірмолой Головні належить до соборного типу рукописів. Вперше виявлено наявність репертуару двох традицій церковного співу: спів XVII - XVIII ст., що сформувався в Україні внаслідок балкано-слов'янських впливів; спів, що звучав у Придворно-співацькій капелі, покладений в основу сучасного обиходного церковного співу. Досліджено вплив на формування придворного наспіву української традиції церковного співу. Доведено еволюційне спрощення репертуару церковного співу в межах Російської імперії другої половини XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ311.3(4УКР) + Щ319.3(4УКР)4 + Э372.09(4УКР)-503.11 +
Шифр НБУВ: РА367363

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
9.

Меша В.Г. 
Конфесійний та суспільний аспекти розвитку православної церкви в Україні 1875 - 1900 років: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.Г. Меша ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 35 с. — укp.

Комплексно досліджено стан, основні етапи та тенденції розвитку Російської Православної Церкви (РПЦ) в Україні останньої чверті XIX ст. Проаналізовано особливості еволюції адміністративно-територіальної структури та системи управління православної церкви в Україні. Виявлено специфіку кадрового забезпечення єпархії, яке передбачало врахування націнального чинника, а саме: серед єпископату, середньої ланки управління (благочинній) і духовних навчальних закладів переважали етнічні росіяни або випускники академій і семінарій , які функціонували поза межами України. З'ясовано характер взаємодії православної церкви з іншими, зокрема, римо-католицькою та сектантськими конфесіями. Зроблено висновок про наростання міжконфесійного протистояння за умов збереження панівного статусу РПЦ і статусу "терпимих" і "нетерпимих" іноконфесійних організацій. Доведено, що під впливом ліберальних реформаційних процесів, наявних у суспільстві на етапі 1861 - 1874 рр., православна церква зазнала не лише внутрішніх змін ліберального (до початку 1880-х рр. і консервативного (до 1905 р.) спрямування, але й значно активізувала свою участь у суспільних і національних процесах, зокрема відбулось залучення православного духовенства до системи місцевого самоуправління, а також мала прояв його суперечлива реакція на процеси українського національного відродження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-35-019 +
Шифр НБУВ: РА364676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
10.

Помаз Ю. В. 
Ліквідація культових споруд РПЦ як напрям державної політики у сфері релігії в Українській РСР (середина 1940-х - перша половина 1970-х рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / Ю. В. Помаз ; Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес ліквідації культових споруд Руської Православної Церкви (РПЦ) із урахуванням суспільно-політичних перетворень в Українській PCP у середині 1940-х Ч першій половині 1970-х pp. Визначено причини форсованого скорочення релігійної мережі. Висвітлено форми та методи реалізації державної політики щодо РПЦ, основні її засади відносно культових споруд. Обгрунтовано періодизацію процесу закриття та ліквідації культових споруд, визначено регіональні особливості політики партійно-державних структур щодо церковних об'єктів. Охарактеризовано напрями діяльності органів влади та громадськості в сфері охорони сакральних пам'яток у даний період. Встановлено, що ліквідація культових споруд в Україні, найбільш виражена наприкінці 1950-х - на початку 1960-х pp., була цілеспрямованим напрямом державної політики, яка здійснювалася відповідно до визначених КПРС світоглядних й ідеологічних пріоритетів державного керівництва СРСР та УРСР, визначалася особливостями суспільно-політичних трансформацій у країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24-65 + Э372.09(4УКР)-36-021.504
Шифр НБУВ: РА381560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
11.

Гуменюк 
Морально-релігійні засади філософських пошуків острозьких традиціоналістів: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / Світлана Миколаївна Гуменюк ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-34,15
Шифр НБУВ: РА365837

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Недзельська Ю.К. 
Норми життя православного мирянина та їх трансформація за умов секуляризованого суспільства: в контексті сучасних українських реалій (релігієзнавчий аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Ю.К. Недзельська ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено цілісне релігієзнавче дослідження проблеми стосовно норм життя православних мирян та їх трансформації за умов секуляризації сучасного українського суспільства. На підставі проведеного комплексного філософсько-релігієзнавчого аналізу вимог Православної Церкви до життя її послідовників висвітлено дану проблему на рівні окремого віруючого та на рівні православ'я як конфесії. Православ'я визначає норми мислення та дій віруючого у всіх сферах його життя, формуючи особливий спосіб життя мирян. Відзначено, що відбувається трансформація богословських вимог до життя мирянина. Її причиною є невідповідність реального життя віруючих і релігійних приписів. На рівні окремих мирян також відбувається зміна норм життя, яка має прояв у зміні розуміння природи Бога та поширенні утилітарного ставлення до нього, змінюється місце релігії в житті віруючих, а саме: вона перестає бути детермінуючим фактором життя мирян, спостережено тенденцію до приватизації релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-433.24 +
Шифр НБУВ: РА366716

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
13.

Преображенський С. І. 
Позахристиянські компоненти в свідомості православного віруючого: український контекст: автореф. дис. ... канд. філос. наук. : 09.00.11 / С. І. Преображенський ; Ін-т філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено зовнішні та внутрішні щодо православних церков фактори синкретизації свідомості сучасного віруючого. Доведено, що вона відбувається на всіх рівнях релігійної свідомості, у всіх векторах розгортання релігійності, охоплює всі компоненти православного світогляду. Розглянуто співіснування в православній свідомості компромісних форм вірувань та обрядової практики християнства та ряду форм українського неоязичниства в процесі "релігієтворення" синкретичного типу. З'ясовано, що ознакою сучасного українського православ'я є позахристиянські міфологічні та секулярні компоненти релігійної свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-103.3
Шифр НБУВ: РА375329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Демидович Л.С. 
Політика радянської влади щодо православної церкви в Україні в період НЕПу (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Демидович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу джерел і літератури зроблено спробу об'єктивно проаналізувати політику радянської влади щодо православної церкви в Україні у 1921 - 1928 рр. З'ясовано ступінь дослідженості проблеми в історичній науці. Розглянуто процес формування та діяльності різного роду державних органів влади, що мали вирішувати церковні питання, досліджено їх повноваження та компетенцію. Визначено роль у реалізації церковної політики. Висвітлено державо-церковні відносини як складову частину політичної історії держави. Проаналізовано законодавчу базу радянського керівництва у царині релігії та церкви в Україні. Розглянуто процес становлення стосунків, що склалися між православною церквою та державою з приходом більшовиків до влади. З'ясовано їх специфіку у 1920-х рр. Визначено причини загострення конфлікту між владними структурами та церквою після вилучення церковних цінностей. Досліджено зміни в соціально-економічному становищі православної церкви в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-55 + Э372.09(4УКР)-36 +
Шифр НБУВ: РА341121

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ластовський В.В. 
Православна церква в Україні наприкінці XVII - у XVIII-му ст.: історіографія: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / В.В. Ластовський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 28 с. — укp.

Охарактеризовано основні тенденції, що панували в історичній науці протягом XIX - початку XXI ст. та визначено особливості підходів представників різноманітних історіографічних шкіл і напрямків щодо висвітлення історії церкви в Україні. З'ясовано та класифіковано наукові школи та напрями, представники яких здійснили вагомий внесок у розвиток історичної науки у цьому питанні. Запропоновано до наукового обігу трактування понятійно-категоріального апарату, який використовується багатьма дослідниками ("церковна історія", "історія церкви", "церковний архів", "монастир", "закордонні монастирі"). Розглянуто проблеми в українській історичній науці щодо висвітлення церковно-суспільних і церковно-державних відносин наприкінці XVII - протягом XVIII ст. Досліджено питання щодо політичних підстав утворення Переяславсько-Бориспольської єпархії на рубежі XVII - XVIII с., з'ясовано суть історіографічної дискусії щодо впливу російської політики на загострення міжконфесійної ситуації на Правобережній Україні у 1760-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-55 г + Э372.09(4УКР)-34 г +
Шифр НБУВ: РА348507

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
16.

Бобко Т.Г. 
Православне духовенство в суспільному житті України 20 - 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Г. Бобко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплесне дослідження проблеми суспільного становища різних категорій духовенства найбільших православних конфесій в Україні 20 - 30-х рр. XX ст. Доведено, що духовенство виступало активним учасником суспільного процесу. Вперше визначено динаміку чисельності чорного та білого духовенства у різних регіонах України під впливом основних суспільно-політичних процесів протягом 20 - 30-х рр. XX ст. Здійснено комплексне дослідження питань правового та матеріального становища духовенства. Проаналізовано політичні погляди духовних служителів різних православних церков. З'ясовано рівень національної самосвідомості та освіти духовенства, визначено зміст його культурно-просвітницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-63 + Т3(4УКР)61-55 +
Шифр НБУВ: РА339988

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Потапова О. Б. 
Православне духовенство в суспільному житті України у 1917 - 1920 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Б. Потапова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено соціально-демографічний склад духовенства, розглянуто проблему матеріального забезпечення кліру та чернецтва. З'ясовано умови становлення самосвідомості православного духовенства. Проаналізовано діяльність православних братств і піклувань, визначено сфери їх впливу в Україні у 1917 - 1920 рр. Розкрито основні напрями та роль просвітницької діяльності священнослужителів, визначено зміст благодійницької діяльності духовенства. Встановлено, що активність благодійницької діяльності священнослужителів залежала від політичної спрямованості певних державних утворень на території України. Доведено, що духовенство було активним учасником суспільного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Э372.09(4УКР)-361-021
Шифр НБУВ: РА376092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
18.

Климов В.В. 
Православне чернецтво в Україні: релігієзнавчий аналіз суспільно значущої діяльності в проблемному дискурсі національної історії: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / В.В. Климов ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2008. — 35 с. — укp.

У контексті світського релігієзнавства здійснено концептуально-системний аналіз суспільно значущої діяльності православного чернецтва в Україні впродовж десяти століть національної історії. Ця діяльність набула загальносуспільної значущості, її результати відповідали життєвим інтересам і потребам усієї української спільноти. Діяльність чернецтва здійснила суттєвий внесок в церковно-релігійну сферу, а також загалом у духовне становлення та розвиток руського (українського) суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-64 +
Шифр НБУВ: РА359669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
19.

Гордієнко В.В. 
Православні конфесії в Україні періоду другої світової війни (вересень 1939 - вересень 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Гордієнко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Аналізуються процеси в церковно-православному житті України в період другої світової війни. Висвітлюється релігійно-церковна політика радянської держави, нацистського та румунського окупаційних режимів. Визначено фактори і умови відродження православної церкви в Україні під час окупації. Показана роль церкви в суспільному житті України після визволення її від німецько-фашистських загарбників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36 + Э372.09(4УКР) + Т3(4УКР)62-55

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Данілова О. С. 
Психологічні особливості соціальної перцепції православної ікони в культурно-історичному генезисі: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О. С. Данілова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тексти художніх творів вітчизняних авторів. Розглянуто основні концепції провідних літературознавців і психологів і запропоновано класифікацію. Здійснено системний аналіз психологічних аспектів соціальної перцепції ікони в історичному генезисі. Застосовано модифіковану методику класифікації за Дж. Келлі та психосемантичний підхід за В. Ф. Петренко. Вперше виявлено багаторівневу соціальну перцепцію ікони як безпосереднього сприйняття сакрального культового об'єкту в межах повсякденної свідомості серед молодіжних груп України. Розроблено рекомендації для педагогів і психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.42 + Э372.09(4УКР)-575.1 + Э210.26
Шифр НБУВ: РА372896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського