Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В654.08$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Цокуренко А. А. 
Информационно-вычислительный комплекс и обратные задачи : Мат. моделирование обрат. задач на примерах науч. косм. экспериментов "Луна-24", "Венера-13", "Венера-14" и Междунар. науч. косм. эксперимента ВЕГА / А. А. Цокуренко. - К. : Наук. думка, 1998. - 282 c. - Библиогр.: 176 назв. - рус.

Розглянуто питання створення інформаційно-обчислювальних комплексів у поєднанні з технологічними установками, які реалізують енергоємні технологічні процеси просторової контактної руйнівної взаємодії. Обгрунтовано, розроблено та створено математичні моделі установок, технологічних процесів, які вони виконують, обчислювальні алгоритми редукції непрямих експериментальних даних у системі "ЕОМ - установка", інтерпретації, відновлення на них подібності досліджуваних об'єктів та їх ідентифікації як розв'язання обернених (некоректних) задач. Наведено результати апробації розроблених обчислювальних алгоритмів на прикладах установок, які брали участь у реалізації програм з питань вивчення планет Сонячної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.98 + В654.08,021 + О6 с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Цокуренко А. А. 
Обеспечение информативности бурового робота при адаптивном управлении технологическими процессами космических экспериментов / А. А. Цокуренко // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 4. - С. 22-27. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Наведено постановку задачі динаміки трансмісії бурового робота в екстремальних умовах космосу (як другу задачу за умов невизначеності навантажень на робочому органі) та її розв'язання, яке забезпечує виділення перехідних процесів. Виділена інформація забезпечує здобуття даних про об'єкт дослідження й адаптивне керування енергопостачанням робота. Отримано принципово нові результати і залежності, які пройшли успішну апробацію в космічних експериментах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.08 + З965.941 + О6с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Печерский Д. М. 
Распространенность металлического железа внутри планет / Д. М. Печерский // Геофиз. журн.. - 2016. - 38, № 5. - С. 13-24. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Проведено порівняння термомагнітних і мікрозондових даних щодо металевого заліза в земних породах (у ксенолітах верхньомантійних гіпербазитів, Сибірських трапах і океанічних базальтах) з даними щодо позаземного заліза (в осадах, місячних базальтах і метеоритах). З'ясовано, що частинки металевого заліза містяться в усіх породах і подібні за складом, формою і розміром. Концентрація заліза в корі і верхній мантії планет становить менш як 0,0n %, у низах мантії - від 0,n до 9 %, в ядрі - приблизно 90 %. 75 - 85 % частинок заліза з кори і верхньої мантії не містять домішки Ni, а в низах мантії і в ядрі планет лише 8 % частинок заліза не містять Ni. Така подібність свідчить про близькість земних умов появи заліза, а також його складу та умов на планетах-джерелах метеоритів і міжпланетного пилу, який потрапив у земні осади. Загальна картина пов'язана з однорідністю газово-пилових хмар на ранній стадії формування зоряно-планетних систем і подальшої гравітаційної диференціації планет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342-3 + В654.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Малишева Н. Р. 
Міжнародно-правові засади розробки ресурсів Місяця, Марса та інших небесних тіл / Н. Р. Малишева // Косм. наука і технологія. - 2021. - 27, № 4. - С. 74-82. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено новітні тенденції розвитку міжнародно-правових відносин щодо розроблення та добування ресурсів небесних тіл, поштовхом для якого стало ініціювання Сполученими Штатами Америки міжнародної програми "Артеміда". До участі в цій програмі долучились 12 держав світу, формалізувавши свої наміри шляхом підписання т.з. Домовленостей щодо програми "Артеміда", зокрема Україна. Зважаючи на те, що міжнародно-правовий режим експлуатації ресурсів Місяця, Марса, астероїдів та інших небесних тіл до цього часу не є визначеним, а в доктрині космічного права з цього приводу немає єдності, у дослідженні зроблено спробу визначити правові підстави участі України у відповідній програмі, можливості, які перед нею відкриваються, а також завдання, що у цьому зв'язку постають перед вітчизняними суб'єктами космічної діяльності та державою, яка є відповідальною за всю космічну діяльність, що здійснюється під її юрисдикцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.55 + В654.08в2:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського