Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=П040.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Plume I.  
Mass and heat transfer within composting process in container = Тепломассообмен в процессе компостирования в контейнере / I. Plume, R. Selegovskis // Пром. теплотехника. - 2001. - 23, № 4-5. - С. 33-38. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

Обгрунтовано можливість моделювання тепломасообміну компостування біомаси рослин за допомогою рівнянь хімічних реакцій розпаду глюкози. Моделюванням аеробних умов процесу компостування глюкози проведено теоретичний розрахунок тепломасообміну між контейнером та довкіллям. Досліджено тепломасообмін компостування тростини, сіна та трави за допомогою лабораторного контейнера. Розроблено математичну модель розрахунку аераційних і теплоізоляційних параметрів для контейнера, що використовується за холодних кліматичних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23-3в641.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Піндрус О. М. 
Біологічні процеси та чинники розкладання листового опаду як основа методики його компостування в зеленому господарстві міста / О. М. Піндрус, П. П. Яворовський, О. В. Лукаш; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. - К., 2004. - 108 c. - Бібліогр.: с. 93-106. - укp.

На підставі аналізу особливостей життєдіяльності, вимог до умов середовища, участі в розкладанні рослинних решток основних компонентів грунтової біоти, а також використання досвіду біокомпостування з залученням дощових червів запропоновано методику переробки листового опаду зелених насаджень міста.

На основании анализа особенностей жизнедеятельности, требований к условиям среды, участия в разложении растительных остатков основных компонентов грунтовой биоты, а также использования опыта биокомпостирования с привлечением дождевых червей предложена методика переработки опалых листьев с зеленых насаждений города.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.50 + П040.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голуб Г. А. 
Технологічний процес виробництва субстрату для вирощування печериць / Г. А. Голуб; Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва" УААН. - К. : Наук. світ, 2005. - 22 c. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено технологічний процес виробництва субстрату для вирощування печериць, проаналізовано властивості вихідних компонентів для виробництва субстрату та його економічна ефективність.

Освещен технологический процесс производства субстрата для выращивания печериц, проанализированы свойства исходных компонентов для производства субстрата и его экономическая эффективность.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.92 + П040.23 + П071.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р104165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Голуб Г. А. 
Технологічний процес виробництва компостів на основі пташиного посліду та соломи / Г. А. Голуб; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". - К. : Наук. світ, 2003. - 23 c. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Описано технологію виробництва компосту, властивості вихідних компонентів для його виробництва, висвітлено економічну ефективність, наведено агротехнічні вимоги.

Описаны технология производства компоста, свойства исходящих компонентов для его производства, освещена экономическая эффективность, приведены агротехнические требования.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р100087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хлобжева І. М. 
Використання вермикомпосту на осушуваних дерново-підзолистих грунтах Західного Полісся України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / І. М. Хлобжева; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання впровадження продукту біоконверсії - вермикомпосту на дерново-підзолистих грунтах за умов Західного Полісся. На основі аналізу фізико-географічного розташування, кліматичних умов і грунтового покриву Західного Полісся України вибрано типовий грунтово-меліоративний район, який є одним із головних у сільськогосподарському виробництві. Сучасний стан земельних ресурсів потребує застосування заходів для запобігання деградаційних процесів у грунті. На основі проведеної оцінки з визначення антропогенного перетворення агроландшафтів за кількісними та якісними показниками вказано на необхідність планування заходів щодо перерозподілу сільськогосподарських угідь і застосування для підтримки та відновлення рівня родючості грунту, отримання сталих врожаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сенчук М. М. 
Обгрунтування основних параметрів і розробка технічних засобів для переробки вермикомпосту : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.11 / М. М. Сенчук; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сіл. гос-ва" (ННЦ "ІМЕСГ"). - Глеваха, 2004. - 21 c. - укp.

Запропоновано технологічні рішення механізованої переробки вермикомпосту. Розроблено технічні засоби для відділення черв'яків від вермикомпосту, створено методику їх інженерного розрахунку. Проведено енергетичний та економічний аналіз технологічного процесу переробки вермикомпосту. Встановлено, що механізовані технології доцільно використовувати для багатотоннажного виробництва біогумусу у вермигосподарствах потужністю не менше 1 000 т на рік, що забезпечить собівартість виробництва у межах 67,45 - 135,05 грн/т. У результаті експериментального впровадження запропонованих технологій у ВТБ "Дослідницьке" одержано збільшення біологічної врожайності цукрових буряків на 41 ц з гектара, коефіцієнт енергетичної ефективності використання товарного біогумусу - 6,75, економічну ефективність внаслідок внесення біогумусу - 210 грн/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23 вермикомпост + П071.696

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Олійниченко В. Г. 
Обгрунтування сільськогосподарських біотехнологічних систем виробництва добрив та їх агрохімічна оцінка : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / В. Г. Олійниченко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 22 c. - укp.

Наведено результати досягнень господарських біотехнологічних систем виробництва добрив та їх агрохімічні оцінки у зоні Лівобережного Полісся України. Розроблено загальні методологічні принципи аналізу сільськогосподарської еколого-біотехнологічної системи, що дає можливість з достатньою точністю моделювати вплив різних факторів на її біотехнологічну й екологічну ефективність, здійснювати порівняння і пошук енергоощадних режимів і технологій. Встановлено агрохімічну ефективність нових біоорганічних добрив (біогумусу, купограну та нітроамосфоски з біогумусом) для вирощування картоплі, кукурудзи на силос та озимої пшениці, обгрунтовано норми їх внесення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23,022 + П077.1,022 + П696,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вітрух І. П. 
Обгрунтування технологічного процесу приготування органічних добрив у польових умовах і параметрів забірно-змішуючого органа мобільного навантажувача безперервної дії : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.11 / І. П. Вітрух; Таврій. держ. агротехн. акад. - Мелітополь, 2001. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано технологічний процес приготування органічних добрив за польових умов мобільними механізмами. Запропоновано засоби для його реалізації з метою підвищення якості компостів. На підставі аналізу сучасних технологій приготування сумішей і змішувальних механізмів, розроблено технологічну схему приготування компостних сумішей за "частково-організованим" принципом сумішоутворення. За результатами теоретичних і експериментальних досліджень запропоновано конструктивну схему, визначено раціональні параметри та режими роботи забірно-змішувального механізму мобільного навантажувача безперервної дії. Обгрунтовано технологічні параметри пошарового формування бурта розкидачем з боковим викидом технологічної маси. Установлено основні фактори впливу на якісні показники компостних сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Винюков А. А. 
Влияние разных норм биогумуса и жидкой гуминовой подкормки "Айдар" на урожайность ярового ячменя в условиях Донецкой области / А. А. Винюков // Вісн. Донец. ун-ту. Сер. А. Природн. науки. - 2009. - № 1. - С. 509-512. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Вивчено вплив різних норм внесення біогумусу (2 і 4 т/га) та рідкої гумінової суміші "Айдар" на врожайність та якість зерна ярого ячменю. Встановлено більш значне підвищення врожайності ячменю у разі сумісного застосування біогумусу (4 т/га) та суміші "Айдар". Одержання більш високоякісного зерна ярого ячменю відмічено у разі внесення біогумусу (4 т/га) та обробки насіння сумішшю "Айдар".


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23 + П212.705-434 + П212.705-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69583/Сер.А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гаценко М. В. 
Оптимізація вермикомпостування органіки, збагаченої фосфоритами, за участі фосфатмобілізувальних мікроорганізмів / М. В. Гаценко, В. В. Волкогон // Мікробіол. журн. - 2010. - 72, № 3. - С. 14-19. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23 + П040.326 + П040.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Веремеєнко С. І. 
Застосування нетрадиційних заходів відновлення родючості грунтів / С. І. Веремеєнко, О. О. Олійник, Г. П. Сладковський // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 12. - С. 5-8. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Викладено два підходи до розв'язання проблеми відновлення родючості грунту: за рахунок використання продуктів вермикультури і вирощування сидерального люпину. Наведено дані про врожайність сільськогосподарських культур за умов внесення біогумусу й екологічно чистих стимуляторів, одержаних на основі біогумусу і в сидеральній сівозміні, а також їх вплив на відновлення родючості грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лінник М. К. 
Технологія приготування компостних сумішей / М. К. Лінник, І. П. Вітрух // Вісн. аграр. науки. - 2000. - № 11. - С. 46-50. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з приготування компостних сумішей мобільними засобами механізації. Застосування досліджуваного комплексу машин дає змогу отримувати компостні суміші з показниками, які відповідають агрохімічним і гранулометричним вимогам їх приготування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23-5я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лінник М. К. 
Технологія прискореного компостування органічних відходів / М. К. Лінник, О. О. Ляшенко // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 10. - С. 56-58. - укp.

Розглянуто проблему переробки гною, пташиного посліду та органічних відходів рослинного походження на високоякісні органічні добрива прискореним компостуванням у спеціальних ферментаційних камерах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Буджерак А. І. 
Азотний фонд і гумусний стан чорноземів реградованих при різних рівнях застосування добрив / А. І. Буджерак, Ю. І. Кривда // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 9. - С. 15-19. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати тривалих досліджень змін структури азотного фонду, гумусного стану чорноземів, реградованих під впливом добрив. Встановлено залежність вмісту гумусу, групового складу гумусних речовин і фракційного складу азоту грунту від виду та доз добрив.

Приведены результаты продолжительных исследований изменений структуры азотного фонда, гумусного состояния черноземов, реградированных под влиянием удобрений. Установлена зависимость содержания гумуса, группового состава гумусных веществ и фракционного состава азота почв от вида и доз удобрений.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П040.23 + П040.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лінник М. К. 
Механізація виробництва компосту з пташиного посліду та соломи / М. К. Лінник, Г. А. Голуб // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 8. - С. 53-56. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто технологічний процес і засоби механізації для виробництва компосту з пташиного посліду та соломи.

Приведено описание технологического процесса и средств механизации для производства компостов из птичьего помета и соломы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Байдевлятов Ю. А. 
Технологія переробки посліду у промисловому птахівництві / Ю. А. Байдевлятов // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 10. - С. 55-56. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розроблено технологію компостування посліду, яка запобігає попаданню шкідливих речовин у водойми та грунтові води. Запропоновано комплекс заходів щодо охорони атмосфери, грунту, поверхневих і грунтових вод від забруднення та захисту працівників від дії шкідливих факторів під час виробництва компосту з посліду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23-3 + Е0*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гетманенко В. А. 
Трансформація органічної речовини компостів у процесі біоконверсії за даними ІЧ-спектроскопії / В. А. Гетманенко, М. А. Папірний // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2015. - Вип. 83. - С. 93-96. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено та проаналізовано інфрачервоні спектри компостів, вироблених на основі осадів стічних вод з різними наповнювачами (солома, листя, тирса) за аеробних та анаеробних умов. З аналізу параметрів спектрів виявлено структурні особливості гумусоподібних речовин компостованих матеріалів у порівнянні з непереробленими. Досліджено особливості трансформації органічної речовини осадів стічних вод у процесі біоконверсії залежно від наповнювача та умов аерації. Так, виявлено, що органічна речовина компостів з листям має більш розвинену ароматичну частину у порівнянні з варіантами з соломою і тирсою. Встановлено, що переробка за умов дефіциту кисню сприяє утворенню більш структурно збалансованих гумусоподібних речовин у компостах у порівнянні з аеробною технологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Павленко С. І. 
Обгрунтування механізованих комплексів для прискореного компостування на базі розкидачів органічних добрив / С. І. Павленко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2016. - Вип. 16, т. 2. - С. 196-210. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Зазначено, що технології механізованого компостування органічних відходів тваринництва та рослинництва - важливі процеси покращання стану навколишнього середовища та одержання екологічно чистих органічних добрив у короткі терміни. Тому пошук раціональних технологічних і технічних рішень є актуальним для виробників сільськогосподарської продукції та машинобудівників. Проаналізовано операції з виробництва органічних добрив за традиційною технологією з одержанням перегною та одержання компостів за прискореним виробничим процесом. Визначено їх переваги та недоліки. Розглянуто питання технічного забезпечення технології прискореного компостування. Зроблено висновок щодо необхідності зменшення кількості технічних засобів і розширення технологічних можливостей існуючих машин для доступності технологій прискореного механізованого компостування. Аналіз механічних операцій визначив основні процеси, що повторюються, та технічні засоби, що можуть одночасно їх виконувати. Найбільш перспективними розглядаються технічні засоби на базі розкидачів органічних добрив. Розглянуто основні та допоміжні технологічні операції та технічні характеристики, за якими можливо використання та вдосконалення аналогів пристроїв на базі розкидачів органічних добрив. Запропоновані технічні рішення підтверджено патентами на корисну модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23 + П072.443

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Голуб Г. А. 
Аналітичне дослідження руху компонентів органічної суміші під час формування буртів компосту / Г. А. Голуб, С. І. Павленко, С. М. Кухарець // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 3/1. - С. 30-35. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Актуальним є створення енергозбережувального обладнання і відповідних технологій для виробництва компостів із забезпеченням ефективної ферментації за умов аграрних підприємств. Для формування буртів компосту та їх аерації запропоновано робочі органи у вигляді барабана з радіальним розміщенням лопаток. Запропоновано аналітичну модель, яка надає можливість встановити характер руху частинок компосту в процесах утворення буртів та аерації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Павленко С. І. 
Розробка експериментальної установки для дослідження технічних засобів механізованих технологічних процесів компостування органічних відходів / С. І. Павленко // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2018. - № 12. - С. 43-49. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23 + П072.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського