Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.403$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Курчій Б. О. 
Вміст абсцизової кислоти в рослинах озимого жита на різних стадіях онтогенезу / Б. О. Курчій // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 6. - С. 444-448. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено вміст абсцизової кислоти (АБК) на різних стадіях онтогенезу рослин озимого жита. Встановлено, що цей показник був найбільшим у зернівках на стадії молочної стиглості, тоді як у зрілих зернівках - меншим. Меристеми етіольованих проростків містили в 5 разів більше АБК, ніж цілі проростки. Під впливом диквату й етефону вміст АБК у проростках збільшувався в 1,2 - 1,3 рази. Наведено схему взаємодії оксидантів і антиоксидантів на різних стадіях онтогенезу рослин.


Ключ. слова: озиме жито, абсцизова кислота, дикват, етефон, антиоксиданти
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Курчій Б. О. 
Етилен як ініціатор пероксидного окиснення ліпідів тканин проростків озимого жита / Б. О. Курчій // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 5. - С. 386-393. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Досліджено вплив диквату й етилену на вміст ліпідів, жирних кислот, малонового діальдегіду (МДА) та гідропероксидів у проростках озимого жита та тканинах яблук. Встановлено, що під впливом диквату й етилену зменшувався вміст фосфатидилхоліну та фосфатидилінозитолу, а також ненасичених жирних кислот у разі одночасного збільшення насичених. Дикват та етилен активували процеси пероксидного окиснення ліпідів у тканинах, що збільшувало кількість МДА та гідропероксидних сполук. Запропоновано та схематично описано вільнорадикальний механізм дії етилену.


Ключ. слова: етилен, дикват, ліпіди, жирні кислоти, малоновий діальдегід, озиме жито
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.13*723 + П212.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Курчій Б. О. 
Захисна антиоксидантна дія абсцизової кислоти / Б. О. Курчій // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 2. - С. 135-139. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено вплив абсцизової кислоти на виживання рослин озимого жита і гороху за дії гербіциду диквату. Спочатку рослини вирощували на розчинах кислоти (дослід) і на дистильованій воді (контроль), а потім - на розчині гербіциду. Встановлено, що рослини, вирощені на розчині абсцизової кислоти, усихали на 48 - 96 год пізніше, ніж контрольні. Зроблено висновок, що захисна дія зазначеної кислоти зумовлена її антиоксидантними властивостями.


Ключ. слова: абсцизова кислота, горох, озиме жито, пероксидне окиснення ліпідів, антиоксиданти, дикват, окиснювальний стрес
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*334.232.6-642 + П212.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скорик В. В. 
Генетико-статистична характеристика нових різновисоких донорів короткостеблості озимого жита / В. В. Скорик, Н. В. Скорик // Цитология и генетика. - 2002. - 36, № 6. - С. 16-20. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Створено три донори домінантної короткостеблості озимого жита. Визначено генетичну зумовленість різної висоти рослин кожного з донорів: переважно адитивними чинниками у донорів Гном 1 і Гном 2 та домінантно-епістатичними у Гнома 3. Вивчено генетичні кореляції ряду кількісних ознак з висотою рослин. На підставі одержаних генетичних параметрів визначено стратегію використання кожного з донорів домінантної короткостеблості в селекції озимого жита.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Білявський Ю. В. 
Фітосанітарний стан посіву озимого жита за довгострокового беззмінного вирощування / Ю. В. Білявський, О. Ю. Матвєєва, В. І. Сушко, Л. І. Пізик, Н. І. Нечипоренко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 3. - С. 82-84. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Викладено стан і роль довгострокових дослідів з агрономічної точки зору та їх вплив на фітосанітарний стан. Розглянуто результати багаторічних досліджень вирощування беззмінного озимого жита у Полтавському Інституті АПВ ім. М. І. Вавилова УААН.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Глущенко Л. Д. 
Беззмінному житу - 120 років / Л. Д. Глущенко, І. О. Чекрізов, В. В. Гангур, Ю. В. Білявський, М. І. Гриб, М. М. Опара, М. М. Ампілогова, О. Ю. Матвєєва, В. М. Касіч, С. М. Калініченко, Л. В. Хоменко, Т. П. Яцун, Л. В. Кавалір, П. Г. Сокирко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2006. - № 2. - С. 49-52. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Визначено, що за правильного використання в сільськогосподарському виробництві темно-сірий опідзолений грунт тривалий час зберігає високу родючість, а озиме жито витримує багаторічний посів на одному місці без істотного зменшення врожаю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Каленська С. М. 
Агроекологічні та біологічні основи інтенсифікації виробництва озимого жита і тритікале в Лісостепу України : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / С. М. Каленська; Ін-т земл-ва УААН. - К., 2001. - 41 c. - укp.

Ідентифіковано типи нових сортів тритікале та жита вітчизняної та закордонної селекції за рівнем адаптації до несприятливих факторів середовища. На даній основі розроблено економічно вигідні та екологічно безпечні технології вирощування. Визначено фізіолого-онтогенетичні особливості формування і реалізації потенціалу продуктивності та якісних показників продукції сортів жита та тритікале залежно від екологічних і технологічних факторів. Досліджено особливості впливу основних елементів технологій вирощування: системи удобрення, системи захисту посівів від шкідливих організмів, фізіологічно активних речовин як засобу захисту рослин від біотичних стресових факторів середовища, вплив їх на рівень структурно-функціональної організації агрофітоценозів сортів озимих культур та їх продуктивність за умов вирощування на зерно та корм у зеленому конвеєрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-275-28-36(4УКР) + П212.91-275-28-36(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Макарук А. І. 
Вплив заходів основного обробітку грунту, удобрення та вапнування на продуктивність озимого жита в умовах західного Полісся України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / А. І. Макарук; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Вперше для зони західного Полісся України визначено та розроблено технологію мінімального обробітку грунту у комплексі із внесенням науково-обгрунтованої норми мінеральних добрив і вапнякових матеріалів на дерново-підзолистих супіщаних грунтах у ланці сівозміни. Наведено та запропоновано виробництву варіанти мінімального обробітку грунту у поєднанні із раціональними нормами удобрення та вапнування, що забезпечує одержання зерна озимого жита 34,2 - 37,7 ц/га. Визначено важливу роль мінімізації обробітку грунту у поєднанні із удобренням та вапнуванням у покращанні основних показників родючості дерново-підзолистих грунтів західного Полісся України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР3)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дацько Л. В. 
Зміна стану гумусу дерново-підзолистих грунтів Полісся за різного їх сільськогосподарського використання : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / Л. В. Дацько; Нац. аграр. ун-т. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Розглянуто грунтозахисну технологію вирощування озимого жита шляхом плоскорізного обробітку грунту на глибину 18 - 20 см з урахуванням показників гумусного стану дерново-підзолистого глеюватого грунту. Зазначено: застосування плоскорізного обробітку стабілізує гумусний стан, тобто підвищує вміст і запаси гумусу, покращує його якісний склад, стає більш активним, що є характерним для окультурених дерново-підзолистих грунтів, в якому збільшуються запаси енергії, а також забезпечує приріст урожайності озимого жита та зменшує собівартість вирощування та підвищує рівень рентабельності. Для господарства центрального Полісся рекомендовано під час вирощування озимого жита застосовувати даний вид обробітку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-43(4УКР) + П034.13-24(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сень О. В. 
Особливості прояву гетерозису у гібридів озимого жита з домінантною короткостеблістю та їх використання в селекції : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. В. Сень; Ін-т земл-ва УААН. - К., 2003. - 16 c. - укp.

Наведено дані експериментальних досліджень, здійснених за умов Лісостепу України, за результатами яких виявлено особливості прояву та успадкування кількісних ознак 8-ми сортів і 9-ти популяцій озимого жита, на їх базі визначено шляхи покращання кожної з ознак і перспективи використання їх у селекції на гетерозис. На підставі аналізу коефіцієнтів успадкування за нащадками показано, що селекція на гетерозис в озимого жита найбільш перспективна за ознаками: продуктивна кущистість, маса 100 зерен, маса зерна з колоса та рослини. Досліджено особливості прояву та успадкування гетерозису у між- та лінійносортових і міжлінійних гібридів з домінантною короткостеблістю за продуктивністю та основними елементами її структури у тесткросних і діалельній схемах схрещувань. Експериментально виділено гомозиготні за висотою лінії з високою загальною комбінаційною здатністю і гібридні комбінації з високою специфічною комбінаційною здатністю за врожайністю, які запропоновано для використання у практичній селекції озимого жита як нові генетичні джерела цінних ознак. На базі експериментально виділеного вихідного матеріалу створено нові перспективні гетерозисні сорти-синтетики: Синтетик ДС, Синтетик 38, Синтетик 52 та Арфа, які характеризуються високою стабільністю прояву основних господарсько цінних ознак, стійкістю до вилягання та вищим від стандарту рівнем урожайності зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бабич В. Л. 
Продуктивність і якість озимого жита залежно від фонів живлення та зрошення в умовах півдня України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В. Л. Бабич; Херсон. держ. аграр. ун-т. - Херсон, 2005. - 16 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341129 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Бабич В. Л. 
Продуктивність і якість озимого жита залежно від фонів живлення та зрошення в умовах півдня України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / В. Л. Бабич; Херсон. держ. ун-т. - Херсон, 2006. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Цюк Ю. В. 
Формування агроценозу жита озимого та його продуктивності залежно від технології вирощування в умовах північного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Ю. В. Цюк; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". - К., 2007. - 19 c. - укp.

Досліджено особливості формування продуктивності жита озимого залежно від системи удобрення та засобів захисту рослин. Встановлено закономірності формування агроценозу жита озимого сорту Інтенсивне 95, а також його продуктивності та якості зерна залежно від засобів захисту та системи удобрення, яка передбачає застосування як мінеральних добрив, так і післядію побічної продукції попередника. Визначено закономірності перезимівлі, росту та розвитку рослин жита озимого. Показано специфіку продукційного потенціалу та якості зерна. Наведено комплексну оцінку економічної й енергетичної доцільності вирощування жита за інтенсивними технологіями. Досліджено нові прийоми підвищення його продуктивності за рахунок застосування біологічних препаратів на базі асоціативної азотфіксації, покращання якості безпеки продукції у результаті зменшення у зерні регламентованих мікотоксинів, зниження собівартості продукції та збільшення прибутку та рівня рентабельності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Буняк О. І. 
Особливості успадкування кількісних ознак донорів короткостебловості жита озимого та їх використання в селекції : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. І. Буняк; Ін-т земл-ва Укр. акад. аграр. наук. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Встановлено, що морфологічна будова й особливості формування стебла є визначальними в розмежуванні донорів короткостебловості Гном 1, 2 і 3, та істотна відмінність між ними за ознаками, що формують продуктивність. Визначено домінування ознаки низького стебла рослин. Висвітлено різну експресію гена короткостебловості у донорів Гном 1, Гном 2 і Гном 3. Досліджено мінливість та успадкування висоти рослин і селекційних ознак жита озимого та виділено кращі за комплексом корисних ознак зразки як вихідний матеріал для подальшої селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ключевич М. М. 
Вплив сівозмінного фактора та систем удобрення на розвиток хвороб жита озимого в умовах Полісся / М. М. Ключевич, Ю. В. Осовець // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2010. - № 4. - С. 70-74. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Установлено вплив сівозмінного фактора та удобрення на динаміку розвитку грибних хвороб і продуктивність жита озимого за умов Полісся. Насичення сівозмін житом озимим збільшує ураженість рослин септоріозом, бурою іржею, борошнистою росою та кореневими гнилями, відповідно, на 8,8, 5,5, 6,0 і 6,8 %. Застосування мінеральних добрив зменшує ураження грибними хворобами. Найбільш ефективною щодо зменшення розвитку захворювань в агроценозі жита озимого була органо-мінеральна система удобрення, за якої ураження рослин зменшувалося на 0,9 - 10,3 %, а врожайність зерна збільшувалась на 1,26 - 1,88 т/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-41 + П212.403-434 + П491.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кузовкова А. А. 
Первичный протеомный анализ хлоропластов озимой ржи и методические подходы к его проведению / А. А. Кузовкова, Е. В. Спиридович, В. Н. Решетников // Физиология и биохимия культур. растений. - 2011. - 43, № 2. - С. 105-112. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Методом 2D-электрофореза (изоэлектрофокусирование на IPG-стрипах и электрофорез в денатурирующей системе в щелочных условиях) в хлоропластах 168-часовых проростков озимой ржи обнаружено около 250 легкорастворимых и 100 труднорастворимых хлоропластных белков. Некоторые из них первично идентифицированы.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Слюсар І. Т. 
Продуктивність озимих зернових, вирощуваних на органогенних грунтах Центрального Полісся / І. Т. Слюсар, Н. М. Кавун // Агроекол. журн.. - 2006. - № 1. - С. 57-61. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Викладено результати дослідження залежності урожайності озимого жита та озимої пшениці, вирощуваних на осушуваних органогенних грунтах Центрального Полісся, залежно від погодних умов, водно-повітряного режиму та мінерального удобрення. Показано, що зазначені умови більш придатні для вирощування озимого жита, ніж озимої пшениці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-280 + П212.103-280

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ткаченко Л. Ю. 
Продуктивність сортів жита озимого залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Лісостепу Західного : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Л. Ю. Ткаченко; НААН України. - К., 2014. - 19 c. - укp.

Виявлено особливості росту, розвиток рослин і формування продуктивності сортів жита озимого залежно від елементів технології вирощування стосовно грунтово-кліматичних умов Лісостепу Західного. Виявлено реакцію сортів жита озимого на рівень забезпеченості рослин елементами мінерального живлення. Вдосконалено систему удобрення та регламенти застосування засобів захисту посівів від бур'янів, вилягання та хвороб, які дозволяють одержати високоякісне зерно сучасних сортів жита озимого. Визначено параметри дії факторів інтенсифікації (добрив, засобів захисту), за яких забезпечується формування чистого врожаю зерна жита озимого за умов регіону. Встановлено економічно й енергетично доцільні елементи технології вирощування жита озимого.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чучвага І. Г. 
Екологічно доцільні дози мінерального азоту для вирощування жита озимого / І. Г. Чучвага, К. І. Волкогон // Агроекол. журн.. - 2013. - № 2. - С. 75-79. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати екологічного тестування доцільності застосування різних доз азотних добрив у технології вирощування жита озимого за використання показників асоціативної азотфіксації та біологічної денітрифікації. Для вирощування жита озимого на дерново-підзолистому грунті екологічно доцільним є внесення мінерального азоту у дозах, що не перевищують 60 кг/га. Застосування мінерального азоту на рівні 90 кг/га є компромісним в екологічному трактуванні. Подальше збільшення рівня азотного удобрення є недоцільним.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-434 + П040.31-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сень О. В. 
Жито озиме у балансі продовольчого зерна / О. В. Сень // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 5. - С. 78. - укp.

Обгрунтовано цінність жита озимого. Встановлено стабільність і невимогливість культури щодо умов вирощування і її роль як попередника. Доведено переваги вітчизняних сортів-синтетиків над німецькими гібридами за врожайністю і якістю зерна. Вказано шляхи зменшення витрат при вирощуванні нових вітчизняних сортів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського