Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.295$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Імас Є. В. 
Організація та ефективність танцювально-оздоровчих занять зі студентками в спортивному навчальному відділенні / Є. В. Імас, В. А. Пастухова, Г. В. Клименко, М. М. Філіппов // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2018. - № 2. - С. 40-48. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295 + Ч510.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кизім П. 
Вплив спеціальної фізичної підготовленості спортсменів на біомеханічні характеристики виконання базових вправ в акробатичному рок-н-ролі / П. Кизім, С. Гуменюк, Н. Батєєва // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2018. - № 1. - С. 36-41. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - виявити вплив спеціальної фізичної підготовленості спортсменів на біомеханічні характеристики виконання компоненту кік-степ основного ходу в акробатичному рок-н-ролі. Використано такі методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури; педагогічне спостереження; біомеханічний комп'ютерний аналіз; відеоматеріал фіналу категорії "ювенали" чемпіонату України (2017) з акробатичного рок-н-ролу. Проведено біомеханічний аналіз виконання компоненту кік-степ основного ходу; визначено амплітуду виконання компоненту кік-степ основного ходу спортсменами категорії "ювенали" в акробатичному рок-н-ролі. Висновки: визначено рівень спеціальної фізичної підготовленості спортсменів категорії "ювенали"; на основі проведеного біомеханічного аналізу виконання спортсменами кік-степ в основному ході встановлено зміни кута колінних та тазостегнових суглобів ніг на початку, у середині та у кінці змагальної програми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295 + Ч510.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Луценко Ю. 
Якість виконання структурних компонентів змагальних програм кваліфікованих спортсменів, як фактор, що визначає спортивний результат в акробатичному рок-н-ролі / Ю. Луценко // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2018. - № 2. - С. 41-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати сучасні змагальні програми спортсменів класу "Б", які спеціалізуються в акробатичному рок-н-ролі, та визначити найбільш інформативні показники змісту цих програм. У ході дослідження проаналізовано відеоматеріали виступів на чемпіонаті України з акробатичного рок-н-ролу спортивних пар класу "Б" та електронні протоколи цих змагань. Для оцінки зв'язку між найбільш інформативними показниками змісту змагальних програм був проведений кореляційний аналіз. Визначено, що найбільш інформативними показниками змісту змагальної композиції у кваліфікованих спортсменів класу "Б", які спеціалізуються в акробатичному рок-н-ролі є "елементи акробатики і комбінації", "основний хід", "танцювальні фігури", а в блоці "хореографія" - "зміни на основному ході", "варіації основного ходу", "танцювальні парні фігури без основного ходу". Висновки: виявлено сильну кореляційну залежність між "елементами акробатики" і "акробатичними комбінаціями" (0,95), між "змінами на основному ході" і "основним ходом" (0,89), між "варіаціями основного ходу" і "основним ходом" (0,91), між "варіаціями основного ходу" і "змінами на основному ході" (0,93), між "танцювальними парними фігурами без основного ходу" і "танцювальними фігурами" (0,94).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.4(4УКР)9

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кизім П. 
Вплив засобів сучасної хореографії на рівень технічної підготовленості спортсменів з акробатичного рок-н-ролу на етапі попередньої базової підготовки / П. Кизім, С. Гуменюк, Н. Батєєва // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2018. - № 3. - С. 14-21. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив засобів сучасної хореографії на рівень технічної підготовленості спортсменів з акробатичного рок-н-ролу на етапі попередньої базової підготовки. Теоретичний аналіз і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування, педагогічний експеримент, метод експертних оцінок, методи математичної статистики. У дослідженні взяли участь 40 спортсменів (20 спортивних пар категорії "ювенали"). Визначено рівень технічної майстерності виконання змагальної програми до та після проведення педагогічного експерименту. Визначено динаміку показників рівня технічної підготовленості юних спортсменів з акробатичного рок-н-ролу. Висновки: дослідження свідчить про позитивний вплив засобів сучасної хореографії на рівень технічної підготовленості спортсменів з акробатичного рок-н-ролу на етапі попередньої базової підготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.151.2

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Артем'єва Г. 
Роль і значення хореографії у гімнастичних і танцювальних видах спорту / Г. Артем'єва, Т. Мошенська // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2018. - № 4. - С. 32-36. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Хореографічний компонент є обов'язковим при побудові змагальних програм у гімнастичних і танцювальних видах спорту, а при виставленні оцінки за виконану композицію хореографія є одним із критеріїв, відповідно одним з видів підготовки в цих видах спорту є хореографічна підготовка. Мета роботи - встановлення ролі хореографії при підготовці спортсменів у гімнастичних і танцювальних видах спорту, і її значення при оцінюванні змагальної діяльності. Для проведення даного дослідження були використані наступні методи: теоретичний - аналіз та узагальнення літературних джерел; соціологічний - анкетування. Дослідження проводилось з фахівцями, які розвивають гімнастичні і танцювальні види спорту. В анкетуванні прийняли участь досвідчені тренери зі спортивної аеробіки, черлідингу та акробатичного рок-н-ролу у кількості 24 респонденти (по 8 з кожного з представлених видів спорту). Важливим аспектом при підготовки успішних спортсменів у гімнастичних і танцювальних видах спорту є раціональне поєднання різних видів підготовки в багаторічному тренувальному процесі. Через слабку теоретичну базу в цих видах спорту існує недостатня кількість досліджень з даного питання, безперечно у практиків виникає питання про ступінь впливу хореографії на кінцевий результат, і включення в тренувальний процес необхідної кількості її засобів. Проведене дослідження дозволило узагальнити відповіді респондентів на питання анкети про роль і значенні хореографії при побудові тренувального процесу зі спортсменами у гімнастичних і танцювальних видах спорту. Висновки: одержані результати вказують не те, що на сьогоднішній день хореографія є невід'ємним компонентом як тренувального процесу, так і змагальної діяльності. Але у кожному з представлених видів спорту існує неоднозначне ставлення практиків до хореографічної підготовки і включення її засобів у тренувальний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.52 + Ч517.295/.296

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кизім П. 
Удосконалення спеціальної фізичної підготовленості спортсменів категорії "Ювенали" з акробатичного рок-н-ролу з використанням засобів функціонального тренінгу / П. Кизім, С. Гуменюк, Н. Батєєва // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2018. - № 4. - С. 47-52. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - розробити та експериментально обгрунтувати методику удосконалення спеціальної фізичної підготовленості спортсменів категорії "Ювенали" з акробатичного рок-н-ролу з використанням засобів функціонального тренінгу. Теоретичний аналіз і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування, педагогічний експеримент, методи математичної статистики. У дослідженні взяли участь 40 спортсменів (20 спортивних пар категорії "Ювенали"). Застосування засобів функціонального тренінгу експериментальної методики покращило рівень спеціальної фізичної підготовленості спортсменів. Висновки: встановлено позитивний вплив засобів функціонального тренінгу у компонентах швидкісної, силової і швидкісно-силової підготовках на динаміку рівня спеціальної фізичної підготовленості спортсменів з акробатичного рок-н-ролу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гуменюк С. 
Модельні характеристики спеціальної фізичної підготовленості спортсменів категорії "Ювенали" з акробатичного рок-н-ролу / С. Гуменюк // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2018. - № 5. - С. 61-64. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - розробити модельні характеристики спеціальної фізичної підготовленості спортсменів категорії "Ювенали" з акробатичного рок-н-ролу. Теоретичний аналіз і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування, педагогічний експеримент, методи математичної статистики. У дослідженні взяли участь 40 спортсменів (20 спортивних пар категорії "Ювенали"). Визначено модельні характеристики і оцінювальні нормативи рівня спеціальної фізичної підготовленості спортсменів категорії "Ювенали" з акробатичного рок-н-ролу. Висновки: розроблено систему оцінки рівня спеціальної фізичної підготовленості спортсменів може бути використана для оптимізації навчально-тренувального процесу в акробатичному рок-н-ролі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кизім П. 
Характеристика провідних факторів спеціальної фізичної підготовленості спортсменів з акробатичного рок-н-ролу на етапі попередньої базової підготовки / П. Кизім, С. Гуменюк // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 3. - С. 48-53. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз провідних факторів спеціальної фізичної підготовленості спортсменів з акробатичного рок-н-ролу на етапі попередньої базової підготовки. У дослідженні прийняли участь 10 спортивних пар (10 партнерів, 10 партнерок). Методами дослідження стали: теоретичний аналіз і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури; методи педагогічного тестування; методи математичної статистики (факторний аналіз). Проведено аналіз виявлених факторів спеціальної фізичної підготовленості спортсменів-ювеналів на початку педагогічного експерименту і встановлено їх перерозподіл у факторній структурі підготовленості в кінці педагогічного експерименту. Висновки: встановлено, що для партнерів і партнерок визначальними факторами є: швидкісно-силовий, координаційний; антропометричний; функціональної підготовленості. Результати аналізу факторної структури підготовленості спортсменів з акробатичного рок-н-ролу свідчить про суттєвий вплив використання розроблених комплексів швидкісно-силової спрямованості, рухової координації та функціонального тренінгу на спеціальну і змагальну підготовленість спортсменів-ювеналів на етапі попередньої базової підготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Селіверстов Р. 
Аналіз узгодженості суддівства з використанням Python на прикладі змагань зі спортивних танців / Р. Селіверстов // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Приклад. математика та інформатика. - 2018. - Вип. 26. - С. 137-144. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

З використанням бібліотек Python розроблено програмне забезпечення для аналізу протоколів змагань зі спортивних танців. На прикладі конкретного змагання визначено рівень узгодженості суддівських оцінок, його залежність від багатьох параметрів. Запропоновано можливі напрями вдосконалення моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.4(4УКР)9-4

Шифр НБУВ: Ж28852/прикл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Друзь В. 
Прогнозирование перспективности в занятиях танцевальными и гимнастическими видами спорта на основе метода оценки структуры соматотипа индивида / В. Друзь, Я. Волкова, А. Гуляев // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2019. - № 6. - С. 43-50. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Цель работы - определить взаимосвязь между двигательными, трофическими и психическими качествами спортсмена в соответствии с конституцией его соматотипа для установления на раннем этапе морфофункционального развития объективных, филогенетически обусловленных признаков двигательной одаренности к занятиям спортивными танцами. Работа выполнялась на базе спортивного клуба "Идеал". В исследовании принимали участие танцоры в количестве 20 спортсменов, занимающиеся спортивными танцами на этапе начальной подготовки. В решении поставленных задач использовались следующие методы: анализ и обобщение научно-методической литературы; обобщение опыта практической работы тренерского контингента, работающего с детьми в группах спортивных танцев; модифицированный метод клинической антропометрии М. Я. Брейтмана; естественный педагогический эксперимент, методы математической статистики и математического моделирования. Установлена значимость конкурентных взаимообусловленных отношений конституциональной структуры соматотипа в распределении универсальной ткани - массы тела. Выделены группы самых маленьких частей тела, средние размеры и самые длинные части тела, получены результаты о частоте встречающихся расположений каждого показателя. Составлен универсальный код Собирательного соматотипа. Сделаны выводы, что использование модифицированного метода М. Я. Брейтмана позволяет не только определить унифицированный код соматотипа, но и выявить закономерности двигательных и трофических качеств, наиболее ярко выраженных для определенных соматотипов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Волкова Я. 
Соотношение понятия утомляемости и выносливости в практике занятий спортивними танцами / Я. Волкова // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2020. - № 1. - С. 105-108. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Цель работы - определить предельно допустимые варианты нагрузок для спортсменов, занимающихся спортивными бальными танцами в соответствии со специализацией и возрастными категориями спортсменов. Использованы следующие методы: анализ и обобщение научно-методической литературы; обобщение опыта практической работы тренерского контингента, работающего с детьми в группах спортивных танцев. Результаты: физическое утомление - временное понижение или прекращение работоспособности мышц, вызванные их работой. В спортивной практике достаточно хорошо изучены признаки физического утомления. Особенно актуальна проблема утомления и восстановления стоит в спортивных танцах, где происходит уменьшение возраста спортсменов, которые входят в фазу наивысших спортивных достижений. Поэтому возникает задача, которая заключается в определении предельно допустимых индивидуальных норм нагрузок для того, чтобы отсрочить процесс истощения спортсменов, а также увеличить не только выносливость, а и возможности восстановления физических, трофических и психоэмоциональных сил для продления спортивной карьеры танцоров. Сделаны выводы, что необходима ранняя диагностика определения начального периода усталости, чтобы предотвратить износ человеческого организма и увеличить возможности общей и специальной выносливости организма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гуляев А. 
Кинематические и динамические требования, предъявляемые к деятельности в спортивных танцах / А. Гуляев // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2020. - № 1. - С. 109-116. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Цель работы - определить взаимосвязь между двигательными качествами спортсмена в соответствии с конституцией его соматотипа для установления на раннем этапе морфофункционального развития объективных, филогенетически обусловленных признаков двигательной одаренности к занятиям спортивными танцами. Работа выполнена на базе спортивного клуба "Идеал". В исследовании принимали участие танцоры в количестве 20 спортсменов, занимающиеся спортивными танцами на этапе начальной подготовки. В решении поставленных задач использованы следующие методы: анализ и обобщение научно-методической литературы; обобщение опыта практической работы тренерского контингента, работающего с детьми в группах спортивных танцев. Рассмотрены кинематические и динамические характеристики танцоров в европейской и латиноамериканской программах. Составлены соответствующие профессиограммы с учетом особенностей каждой из программ. Сделаны выводы, что для достижения высоких спортивных результатов в спортивных танцах необходимо развитие у спортсмена не только всех общеизвестных физических качеств. Уникальность динамико-кинематических особенностей движения предъявляет к спортсмену специфические требования. Перечисленные особенности для каждой из программ требуют своего сочетания и уровня развития физических качеств. При этом направление развития физических и динамических качеств для каждой из программ имеет свое направление.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.11

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горбенко О. В. 
Удосконалення координаційних здібностей юних спортсменів на етапі початкової підготовки у спортивних танцях / О. В. Горбенко, А. О. Лисенко // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2020. - № 2. - С. 104-118. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - виявлення особливостей удосконалення координаційних здібностей юних спортсменів на етапі початкової підготовки у спортивних танцях. Використано комплекс наукових методів дослідження (теоретичний аналіз, систематизацію й узагальнення наукової літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування). В експериментальній частині взяли участь 10 спортивних дуетів першого року навчання (7 - 8 років). Сформовано дві групи (контрольна - 5 пар та експериментальна - 5 пар). За рахунок використання експериментальної методики, підбору засобів та оптимального поєднання навантажень з урахуванням вікових особливостей юних спортсменів відмінності між отриманими в експерименті середніми арифметичними значеннями вважаються вірогідними. При проведенні дослідження з визначення розвитку координаційних здібностей засобами спортивних танців, вірогідність отримання подібних результатів (коли середні арифметичні значення експериментальних груп виявляться вище контрольних) більше 5 %-ного рівня значимості, або менше 95 випадків із 100. Встановлено, що розроблена методика вдосконалення координаційних здібностей юних спортсменів у процесі занять спортивними танцями передбачає обгрунтовані положення спрямованого застосування елементів для розвитку координаційних здібностей юних спортсменів, що вирішує головні завдання етапу початкової підготовки у спортивних танцях, а також сенситивного періоду розвитку координаційних здібностей для ефективного досягнення результатів в даному виді спорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.152.1

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Волкова Я. 
Сучасні методи оцінки стомлення / Я. Волкова // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2020. - № 4. - С. 30-36. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - визначити загальні та сучасні методи оцінки стомлення. У вирішенні поставлених завдань використано такі методи: аналіз та узагальнення науково-методичної літератури за темою вивчення процесів стомлення; узагальнення досвіду практичної роботи тренерського контингенту, що працює з дітьми в групах спортивних танців; модифікований методу клінічної антропометрії М. Я. Брейтмана; педагогічний експеримент, методи математичної статистики та математичного моделювання. Проведено аналіз теорії стомлення з точки зору фізіології, а також з точки зору сучасних технологій. Виявлено, що на даному етапі розвитку сучасних технологій вивчення процесів стомлення, а також діагностику початку цього процесу можна проводити за допомогою математичного моделювання та теорії систем, що самоорганізовуються. За результатами аналізу літератури визначено, які існують теорії стомлення з точки зору фізіології. Встановлено, що на даному етапі технічного прогресу є можливість вивчення процесу стомлення з застосуванням новітніх технологій і математичних методів моделювання. Вивчення теорій стомлення, що існують надає можливість розглянути різноманіття причин виникнення процесу стомлення в організмі людини з точки зору фізіології. Розуміння причин процесу стомлення надає можливість розробляти системи, здатні відновлювати організм людини, використовуючи можливість додаткового підживлення необхідними речовинами для діяльності або вводячи обмеження щодо інтенсивності та часу проведення дій. Для більш ефективної діагностики ступеня процесу стомлюваності є можливим застосування методів математичного моделювання та прогнозування, а також розгляд процесу стомлення з точки зору стійкості систем, що самоорганізуються (зокрема застосування рівнянь Вольтерра, проточного культиватора). Сучасні методи дослідження з використанням математичного апарату та інформаційних засобів надають можливість більш якісної і швидкої обробки та аналізу великих масивів даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гуменюк С. В. 
Вдосконалення спеціальної фізичної і технічної підготовленості спортсменів з акробатичного рок-н-ролу в річному макроциклі на етапі попередньої базової підготовки : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / С. В. Гуменюк; Харківська державна академія фізичної культури. - Харків, 2019. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444310 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Лисенко А. О. 
Спортивні танці (європейська програма) : навч. посіб. / А. О. Лисенко, О. В. Горбенко; Харківська державна академія фізичної культури. - Харків : Бровін О. В., 2020. - 343 c. - Бібліогр.: с. 319-321 - укp.

Розкрито теоретичні основи та зміст методики навчання техніки виконання елементів у спортивних танцях як у класичному (англійському) підході, так і сучасному (науковому) підході. Проаналізовано історичні аспекти розвитку спортивного танцю, зокремо історія розвитку та походження спортивних танців європейської програми. Досліджено теоретичні основи навчання техніки виконання елементів у спортивних танцях. Охарактеризовано основні принципи підготовки спортсменів у спортивних танцях. Особливу увагу приділено теоретичним основам навчання техніки виконання елементів у спортивних танцях у передзмагальному періоді. Розглянуто теоретичні основи музичного виховання у спортивних танцях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Марченков М. 
Підвищення рівня розвитку силових здібностей спортсменів віком 10 - 11 років в акробатичному рок-н-ролі / М. Марченков, О. Насонкіна // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2021. - № 1. - С. 89-94. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.152.1

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Луценко Л. 
Взаємозв'язок показників спеціальної фізичної підготовленості спортсменів та структурних компонентів змагальної програми в акробатичному рок-н-ролі / Л. Луценко, І. Бодренкова, Ю. Луценко // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2021. - № 2. - С. 29-36. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - встановити взаємозв'язок показників спеціальної фізичної підготовленості кваліфікованих спортсменів "мейн класу контактного стилю" та структурних компонентів змагальних програм в акробатичному рок-н-ролі. У дослідженні взяли участь 16 кваліфікованих спортсменів віком 14 - 17 років, 8 чоловіків і 8 жінок (8 спортивних пар). Методи дослідження: аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури, педагогічне спостереження, педагогічне тестування, педагогічний експеримент і методи математичної статистики. Досліджено змагальні програми та показники рівня спеціальної фізичної підготовленості кваліфікованих спортсменів. Виявлено та встановлено достовірні зв'язки між складовими компонентами змагальної програми та показниками спеціальної фізичної підготовленості. Експериментально доведено та математично підтверджено, що розроблені та апробовані тести є найбільш інформативними для визначення готовності до змагальної діяльності кваліфікованих спортсменів та є об'єктивними критеріями відбору та орієнтації спортсменів у системі підготовки та змагальній діяльності в акробатичному рок-н-ролі. Встановлено, що отримані дані систематизують засоби спеціальної фізичної підготовки спортсменів і надають можливість спланувати алгоритм корекції та вдосконалення змагальних програм кваліфікованих спортсменів "мейн класу контактного стилю". Використовуються тренерами спортивних клубів для оцінки стану підготовленості спортсменів і вдосконалення змагальних програм спортивних пар категорії "мейн клас контактної стилю" в акробатичному рок-н-ролі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.151.1

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Артем'єва Г. 
Проблеми відбору спортсменок для формування команд формейшн у акробатичному рок-н-ролі / Г. Артем'єва, А. Паньшина // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2021. - № 3. - С. 95-104. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування найбільш вагомих компонентів комплексної оцінки результатів виконання змагальної програми, які надають можливість визначити ефективність складу спортсменок для командних виступів формейшн у акробатичному рок-н-ролі. Дослідження проводилось на базі клубів з акробатичного рок-н-ролу Всеукраїнської громадської організації "Федерація акробатичного рок-н-ролу України" (ФАРРУ). У дослідженні приймали участь спортсменки жіночих команд формейшн віком від 13 до 28 років у кількості 84 особи. Кваліфікація: 19 спортсменок мають перший розряд, 46 спортсменок мають розряд КМСУ, 19 спортсменок МС України. Для досягнення мети використовувався комплекс сучасних методів дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення літературних та Інтернет-джерел, аналіз документальних матеріалів, педагогічні спостереження, антропометрія, методи математичної статистики. Проведене дослідження надало змогу визначити гармонічність структури команд за їх складовими компонентами та вплив компонентів на комплексну оцінку за виконання змагальної вправи. Встановлено, що у результаті використання сучасних методів дослідження вдалось встановити компоненти структури контингенту та визначити елементи системи оцінки для формування команд у категорії жіночі формейшени в акробатичному рок-н-ролі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Мишко В. В. 
Психофізіологічні критерії прояву успішності при формуванні хореографічних навичок юними спортсменами : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / В. В. Мишко; Національний університет фізичного виховання і спорту України. - Київ, 2021. - 19 c. - укp.

Визначено критерії успішності у процесі формуванні технічної майстерності у танцювальному спорті, яка обумовлена оптимізацією психоемоційного стану та швидкістю сприйняття і переробки зорової інформації. Найбільш важливою та інформативною когнітивною характеристикою у спортивних танцях була виявлена вербальна сфера сприйняття та переробки інформації. Розроблено математичну модель, що складалась із вагових внесків кожного з інформативних показників, відповідальних за успішність засвоєння хореографічних навичок юних танцюристів в залежності від прояву успішності у формуванні складних хореографічних навичок. Окрім того, доповнено та розширено уявлення про шляхи формування рівня успішності в спортивних танцях із урахуванням психофізіологічних критеріїв юних танцюристів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.15 + Ч517.295.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського