Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ145.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Пекарук Б. Р. 
Теоретичне узагальнення кам'яної мозаїки та перспектив її розвитку / Б. Р. Пекарук // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Техн. науки. - 1999. - № 9 . - С. 101-102. - укp.

Узагальнено види, технологію, художньо-естетичні властивості древньої, флорентійської, російської та декоративної мозаїки. Виконано аналіз переваг та недоліків цих мозаїк, визначено основні напрямки їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ145.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Киркевич В. Г. 
Церква Покрови Пресвятої Богородиці / В. Г. Киркевич. - К. : Техніка, 1999. - 143 c. - (Нац. святині України). - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлюється зв'язок будівництва церков Покрови Пресвятої Богородиці з ключовими подіями в історії України. На прикладі однієї з них - Пархомівської церкви, в якій збереглися мозаїки М.К.Реріха, - стверджується, що не дивлячись на заподіяні рани і втрати, творіння людської духовності стало символом боротьби українського народу за волю і незалежність і буде займати чільне місце в житті суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР) + Щ145.3-8 Рерих + Т3(4УКР) + Э372.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Радомська В. Р. 
Мозаїчні декори Львова. Історичний аспект / В. Р. Радомська, Н. Г. Піддубна // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 757. - С. 374-382. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

На підставі власних емпіричних досліджень і фотофіксації збережених у Львові зразків мозаїчного мистецтва проаналізовано історіографічний аспект формування та застосування мозаїчного декору в системі композиційного вирішення архітектурних споруд. Фіксація стану збереженості, ознайомлення з техніко-технологічними особливостями та спілкування з сучасними майстрами-мозаїстами сприяє пам'яткоохоронній діяльності в сфері збереження архітектурних пам'яток та їх стилістичних декорів і відкриває їм нові шляхи трансформування у архітектурно-дизайнерську практику XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ЛЬВ) + Щ145.33(4УКР-2ЛЬВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рита Кишшне Будаи 
"Художник Его Императорского Величества". Михай (Михаил Александрович) Зичи (1827 - 1906). Судьба венгерского художника в России / Рита Кишшне Будаи // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2013. - Вип. 36. - С. 256-264. - рус.

Висвітлено російський період у житті та творчості угорського художника Міхая Зічі. З'ясовано причини перебування митця на території Російської імперії, що тривало понад 50 років. Розглянуто процес формування та становлення Зічі як майстра. Проаналізовано його діяльність як придворного художника. Визначено зв'язки М. Зічі з російською та грузинською культурами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ145.3(4ВЕН)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Штець В. 
Мистецько-педагогічна діяльність Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая і їх вплив на формування творчої особистості Золтана Шолтеса / В. Штець // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Мистецтвознавство. - 2015. - № 1. - С. 167-172. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто педагогічну та творчу діяльність видатних майстрів закарпатської школи живопису А. Ерделі та Й. Бокшая у контексті їх впливу як на становлення самої школи, так і на формування творчої особистості Золтана Шолтеса. Проаналізовано особливості художньої мови З. Шолтеса, виявлено основні риси його творчого методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ145.3(4УКР33)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937:Мист. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Матвеева Ю. Г. 
Декоративные ткани в мозаиках Равенны. Семантика и культурно-смысловой контекст : [монография] / Ю. Г. Матвеева. - Киев : Дух і Літера, 2016. - 494 c. - Библиогр.: с. 224-240 - рус.

Рассмотрены различные изображения текстиля, присутствующие во многих сюжетах равеннских мозаик V - VII вв. Проанализированы иконография и символика, представленных в мозаиках тканей, традиционно трактуемых в литературе, им посвященной, как декоративные мотивы. Отмечено, что особое внимание, которое создатели мозаик уделяют этим мотивам, указывает на их важное значение. Для истолкования семантики изображений тканей приведены разнообразные свидетельства, говорящие о том, какое место занимали различные текстильные предметы в церковном и светском обиходе поздней античности. Совокупность фактов, собранных в книге, показывает, что ткани в равеннских мозаиках не только обогащают контекст сюжетов, но и во многом способствуют его пониманию, обуславливают взаимосвязь сюжетов между собой. Отмечено, что анализ семантики и символики текстильных предметов в контексте культуры поздней античности и ранневизантийской эпохи открывает новые грани иконографической программы знаменитых мозаик Равенны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.3(0)44 + Щ145.3(0)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА824363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Піддубна Н. Г. 
Композиційні принципи застосування мозаїчних творів в архітектурі Львова кінця XIX - початку XXI століття : автореф. дис. ... канд. архітектури : 18.00.01 / Н. Г. Піддубна; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів, 2018. - 22 c. - укp.

Проаналізовано застосування мозаїчних творів в опорядженні фасадного і інтер’єрного вистрою архітектури Львова кінця XIX ст. - початку XXI ст., розроблено власну методику їхнього дослідження. Систематизовано та узагальнено результати попередніх розвідок, виконано натурні дослідження, інвентаризацію мозаїки в архітектурі, та комплекс дослідницьких інтерв’ю, що дало змогу: виявити та атрибутувати значний обсяг мозаїчних творів в архітектурі міста. На основі аналізу та систематизації зібраних даних твори класифіковано за: хронологічно-стилістичним зрізом, функціональної типології архітектури та композиційно-просторового вирішення в архітектурі. Визначено зовнішні та внутрішні фактори впливу на застосування мозаїки, проаналізовано ареал та інтенсивність поширення застосування її в архітектурі Львова. Встановлено основні композиційні принципи застосування мозаїчних творів в опорядженні фасадів і інтер’єрів. Складено оцінку існуючого стану збереження творів та їх цінності в архітектурі Львова. Проведено ідентифікацію сакральної архітектури за посередництвом мозаїк і стінописів. Виявлено основні етапи та причини руйнування і сформовано рекомендації щодо охорони та реставрації мозаїки в архітектурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ЛЬВ-2Л)5/6 + Щ145.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436764 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського