Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Э376.130.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Войналович В.  
Реформатська церква на Закарпатті у пошуках шляхів самозбереження (друга половина 40-х - 60-ті роки ХХ ст.) / В. Войналович // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2002. - Вип. 21. - С. 306-316. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.130.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Стасюк Л. О. 
Трансформація феномена українського кальвінізму в системі міжкультурних взаємодій : автореф. дис... канд. філософ. наук / Л. О. Стасюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Здійснено цілісне філософсько-релігієзнавче дослідження трансформації кальвінізму як специфічного феномену української духовної культури. Розкрито суть і висвітлено основні тенденції становлення та функціональне буття кальвінізму в українському соціумі за умов міжкультурних взаємодій. Поширюючись у західноєвропейському й українському просторі, кальвінізм набуває нових форм і ознак за умов його реального зіткнення з історичними, соціальними, політичними, економічними проблемами та їх етнокультурними традиціями, адаптація до яких зумовлює періодизацію еволюції цієї ранньопротестанської конфесії. Запропоновано тезу, що кальвінізм як релігійна система здійснює прояв її доктринальної сталості насамперед у антропологічному й еклезіологічному вченні, збереженні витокових структурних і організаційних засад, а також виявляє динаміку ідейної культової та позакультової практики. Показано особливості еволюції міжконфесійних відносин і екуменічного потенціалу представників українського кальвінізму. На підставі компаративного аналізу охарактеризовано зміст, структурну наповненість і видозміни у релігійній діяльності представників Української євангельсько-реформованої церкви та Закарпатської реформаторської Церкви у контексті праксеологічного виміру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.130.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Капітан Л. І. 
А. Генче - очільник реформатської церкви Закарпаття / Л. І. Капітан // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2013. - Вип. 35. - С. 184-188. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Реформатська церква Закарпаття з перших кроків приєднання краю до УРСР перебувала в полі зору влади. Етнічна зорієнтованість Реформатської церкви, її організаційна сформованість, тісні контакти із зарубіжними організаціями визначили особливість позиції влади по відношенню до неї. Важливим чинником цих відносин була постать очільника реформатів. Проаналізовано суперечливу позицію владних структур по відношенню до А. Генче, який очолював цю церкву в період з 1948 р. по 1978 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.130.9(4УКР333)-3-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кальницький К. Я. 
Питання дійсності та дієвість таїнств Протестантської Реформаторської Церкви Нідерландів у світлі православного віровчення та екуменічного діалогу : автореф. дис. ... канд. богосл. наук / К. Я. Кальницький; Київ. православ. богослов. акад. Укр. Православ. Церкви Київ. Патріархату. - К., 2013. - 24 c. - укp.

Проаналізовано питання дійсності та дієвості таїнств Протестантської Реформатської Церкви Нідерландів у світлі православного богослів’я. Охарактеризовано класичну та сучасну реформатську сакраментологію на основі праць ідеологів протестантизму та за допомогою новітніх віросповідних документів відповідно. Проведено порівняння православного та протестатського вчень про таїнства. Розглянуто різні сторони та підходи до питання християнської єдності, з’ясовано можливості та межі, накреслено аспекти та тематика православно-реформатського діалогу у контексті викликів сьогодення, які постають перед християнськими Церквами та зумовлюють сумніви традиційних споконвічних релігій, якою вважається Православ’я, щодо дійсності та дієвості священнодій, зокрема таїнств, у "протестуючих" конфесіях, тобто Церквах Реформації, якою й є досліджена Протестантська Реформатська Церква Нідерландів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.130.9(4НІД)-503.26 + Э372-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хром'як Н. Л. 
Природне богослов'я Карла Барта і його рецепція у сучасній богословській думці : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.14 / Н. Л. Хром'як; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Уперше здійснений цілісний аналіз критики природного богослов'я Карла Барта у контексті протистояння основним концепціям цієї теологічної дисципліни XX і початку XXI ст., у її зв'язку з історичними умовами та викликами, які відображають богословську традицію неоортодоксії, а також досліджено вплив швейцарського мислителя на сучасну філософію і богослов'я аналітичної та континентальної традиції. Доведено, що нове осмислення бартівської критики природної теології є нагальною необхідністю в контексті критики онтотеології, яка набула бурхливого розвитку в кінці XX - на початку XXI ст., у зв'язку з намаганнями реабілітувати природну теологію як дисципліну в аналітичній традиції мислення, дати феноменологічну інтерпретацію вченню про аналогії буття в богослов'ї, що залежить від постметафізичної континентальної філософії. Виявлено, що К. Барт рішуче заперечував можливість природної теології як такої, що може привести до легітимізації певного соціального устрою як природного порядку. Таким природним порядком виступав у часи К. Барта нацизм, якому неооргодоксія протиставила абсолютний суверенітет трансцендентного Бога, який знецінював норми соціальності, встановлювані через легалізм чи природне право. Зазначено, що К. Барт рішуче заперечував можливість природної теології як такої, що може привести до легітимізації певного соціального устрою як природного порядку. Особливу увагу приділено тому, що учні К. Барта, заради діалогу релігії та науки, намагалися створити неоортодоксальну природну теологію. Для цього визнавалося необхідним подолати розділення між догматичною і природною теологією. Підкреслено, що аналітична природна теологія раціоналізує та антропологізує поняття про Бога, виступає сучасною формою ліберальної антропологічної редукції християнської теології. Показано, що феноменологічна постметафізична природна теологія відновлює метафізичне вчення про аналогії буття, знищуючи можливість для бартівського бачення Бога як абсолютно трансцендентного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э24,8 + Э376.130.9(4ШВА)-4-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шиманович А. 
Біблійна екзегетика Карла Барта : монографія / А. Шиманович; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. - Черкаси : Олександр Третяков, 2022. - 183 c. - Бібліогр.: с. 167-179 - укp.

Вперше у вітчизняному богослов'ї здійснено цілісний аналіз основних принципів неоортодоксальної біблійної екзегетики Карла Барта в контексті всієї сукупності чинників (інтелектуальних, історичних, соціально-політичних), які вплинули на формування богословської методології швейцарського теолога. З'ясовано, що надважливе значення для розуміння Бартового богослов'я має здійснена ним деконструкція напрацювань ліберальної теології з її спробами адаптувати християнство до раціонального модерного дискурсу, позбавивши його христологічного та тріадологічного осердя. Досліджено вплив соціально-політичних чинників на Бартову теологію. Висвітлено причини виникнення і загальну характеристику ліберальних тенденцій у протестантській теології XIX ст. За допомогою грунтовного аналізу базових англомовних джерел у книзі наведено низку аргументів на користь сприйняття фундаментального богословського доробку Барта як одного з найбільш впливових та знакових явищ в історії християнського богослов'я. Досліджено оновлений погляд Барта на Біблію як на Слово Боже. Охарактеризовано загальну христоцентричність богослов'я К. Барта і її співвідношення із поглядами отців Церкви. Розглянуто рецепцію неоортодоксальної біблійної екзегетики Карла Барта і ЇЇ значення для сучасного богослов'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-200.22 + Э376.130.9(4ШВА)-3-028 Барт К. (1886-1968)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856131 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського