Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (284)Реферативна база даних (1869)Книжкові видання та компакт-диски (181)
Пошуковий запит: (<.>K=АНТИГЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Минеева, Наталья Витальевна.
Группы крови человека. Основы иммуногематологии [Електронний ресурс] / Н. В. Минеева. - СПб. : [б. в.], 2004. - 188 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кинга посвящена вопросам исследования антигенов эритроцитов и выявления антиэритроцитарных антител. Приведены данные о строении антигенов и антител. Описаны все известные системы антигенов эритроцитов и изложены современные сведения о клиническом значении антител и их роли в развитии посттрансфузионных осложнении гемолитического типа и гемолитической болезни новорожденных. Описаны методики определения групп крови АВО, резус-принадлежности, цитирования антигенов эритроцитов и выявления антител, разрешенные к использованию в России. Материал изложен в доступной для восприятия форме и содержит описание ключевых слов и понятии. Книга предназначена для специалистов лабораторной службы и врачей, занимающихся вопросами трансфузиологии, а также студентов и научных работников.



Кл.слова:
антиген -- антитіло -- резус-фактор

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
2.

Головацький, А. С.
Функціональна анатомія лімфатичної системи людини [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів України / А. С. Головацький. - 2-е вид., доп.. - Ужгород : Ужгородський національний ун-т, 2006. - 59 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Майбутній лікар повинен добре розуміти будову цієї важливої системи,яка захищає організм від дії антигенів та інших шкідливих факторів. Поки що в Україні практично відсутні підручники з анатомії українською мовою, особливо з такого важливого розділу як лімфатична система. У нашому виданні анатомічні терміни відповідають “Міжнародній анатомічній номенклатурі – український стандарт” (Київ, 2001) Посібник ілюстровано 22схематичними рисунками, які значно прискорять засвоєння важкого матеріалу з цього розділу анатомії людини. Він рекомендується студентам-медикам, лікарям, а також викладачам,які зможуть використати цей матеріал для лекцій і практичних занять.



Кл.слова:
лімфа -- лімфатичний вузол

   Тип видання:   підручник   
3.
 



Медична мікробіологія, вірусологія та імунологія [Електронний ресурс] / за ред. В. П. Широбокова. - 2-е вид.. - Вінниця : Нова Книга, 2011. - 952 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник складено у відповідності з офіційно затвердженими програмами викладання мікробіології, вірусології та імунології на усіх факультетах вищих медичних навчальних закладів. Послідовно розглянуті питання загальної мікробіології (основні методи дослідження мікроорганізмів, морфологія, структура і класифікація бактерій, їх фізіологія, вплив фізичних, хімічних та біологічних факторів на мікроорганізми, генетика мікробів та біотехнологія, протимікробні препарати та поняття про інфекцію) та спеціальної мікробіології (відомості про морфологію, фізіологію, патогенні властивості збудників багатьох інфекційних захворювань, сучасні методи їх діагностики, специфічної профілактики і терапії). Також підручник містить розділи з вірусології, протозоології, мікології та гельмінтології, в яких розглядаються основні біологічні властивості відповідних збудників та захворювання, які вони викликають. Значна частина підручника присвячена розгляду питань імунології (неспецифічна резистентність організму, вчення про антигени, імунна система організму, імунна відповідь, реакції імунітету, алергія та інші види імунних реакцій, імунодіагностика та імунокорекція, імунопрофілактика та імунотерапія). Містить розділи з клінічної та санітарної мікробіології, розглядаються питання екології мікроорганізмів, нормальної мікрофлори тіла людини та впливу мікроорганізмів на плід. Окремі розділи присвячені мікрофлорі ротової порожнини та мікробіологічним дослідженням у фармації. Підручник призначений для студентів медичних ВНЗ і університетів, відповідних кафедр ВНЗ підвищення кваліфікації лікарів, інтернів та мікробіологів усіх спеціальностей.



Кл.слова:
медицина  -- мікробіологія  -- вірусологія  -- імунологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
4.

Бендюг, Г. Д.
Імуномодулятори та фітоімунологія [Електронний ресурс] / Г. Д. Бендюг ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”, Факультет біомедичних технологій, Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Імунна система (ІС) людини і вищих тварин являється самостійною структурно- функціональною одиницею організму, що знаходиться в тісній взаємодії з іншими його системами. Головна функція імунної системи – це збереження сталості внутрішнього середовища організму шляхом постійного контролю за антигенним складом організму. Ця функція здійснюється шляхом розпізнавання і елімінації клітинами імунної системи чужорідних агентів антигенної природи, як тих, що проникли в організм екзогенно (мікроби), так і тих, що виникли в організмі ендогенно (клітини, що змінилися в організмі під дією вірусів, ксенбіотиків, ракові клітини). ІС складається з двох компонентів: вродженого і адаптивного (набутого, придбаного) імунітету, які знаходяться в тісній функціональній взаємодії. Вроджений імунітет філогенентично найбільш древній, і, мабуть, присутній в усіх багатоклітинних організмах, тоді як адаптивний імунітет є відносно молодим і наявний тільки у хребетних тварин. Вважається, що головна різниця між цими компонентами ІС заключається в специфічності: вроджений імунітет функціонує неспецифічно, набутий – специфічно. Ця різниця є умовною: як вроджений, так і адаптивний імунітет виконують єдине функціональне завдання, доповнюючи один одного, підключаючись на різних етапах чужерідної інвазії.



Кл.слова:
імунітет -- мікробіологія -- медицина
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського