Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (444)Реферативна база даних (2791)Книжкові видання та компакт-диски (104)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИСАДК$<.>+<.>K=МІСЯЦІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   зб. статей   
1.

Гришко, Василь.
Замах на життя нації. Зведений текст доповідей, виголошених на відзначення 50-річчя трагедії України в 1933 р. - в Рочестері, Нью-Йорк та в оселі "Київ" (Торонто, Канада) 12 червня та 3 липня 1983 р. [Електронний ресурс] / Василь Гришко. - Детройт : Видання фундації ім. І. П. Багряного, 1983. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги - викладач Сторожинецького ліцею Чернівецької області, придумав вічний календар, незмінний на всі майбутні роки для щоденного і щорічного користування людьми всього світу. В календарі розміщення днів, чисел, тижнів, місяців зроблено так, що кожен день тижня навічно пов'язаний тільки з певними числами. Всі країни будуть починати кожен місяць і кожен рік у понеділок, а закінчувати їх у неділю. Постійність вічного календаря дасть неабиякий економічний ефект. Із книги читачі також дізнаються про календар і час, старий і новий стилі, варіанти вічних календарів, про те, як перейти від теперішнього календаря до вічного тощо. Видання буде цікавим широкому колу читачів.



Кл.слова:
голодомор -- геноцид

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 


Бурдо, Наталія Борисівна.
Трипільська культура. Спогади про золотий вік [Електронний ресурс] / Н. Б. Бурдо, М. Ю. Відейко. - Х. : Фоліо, 2007. - 415 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожна країна у світі має свої історичні легенди. Однією з легенд України, пов’язаною з давньою історією, стала для XX століття трипільська культура, можливо, як символ ЗОЛОТОГО ВІКУ — з його добробутом, мудрістю і справедливістю. Ця книжка — хвилююча розповідь про те, що відомо науковцям про славетні часи Трипілля, Те, що трипільська культура лежить на межі історичних епох, ставить її в центр напружених та нескінченних дискусій, а отже, привертає увагу не лише вузького кола вчених, але й широких верств громадськості, людей, які шукають відповідь на одвічні запитання: «Звідки ми?», «Де наші корені?», «Де початок нашої цивілізації?». Книжка написана на підставі досвіду наукових досліджень трипільської культури, який складає на двох її авторів близько 70 років. Спогадів багато: це й археологічні розкопки та розвідки на полях кількох областей України, від Дністра та Дніпра; це десятки місяців, проведені в полі, сотні пройдених кілометрів, десятки розкопаних об’єктів, сотні тисяч знайдених трипільських артефактів. Тож запрошуємо до знайомства із трипільською культурою, або у подорож на пошуки ЗОЛОТОГО ВІКУ.



Кл.слова:
трипілля -- археологічна культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Астрономія   
3.
 


Попов, Александр Иванович.
Человек на Луне? [Електронний ресурс] : какие доказательства? / А. И. Попов. - М. : [б. в.], 2001. - 454 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В начале ХХ-го века мир захватила гонка за покорение полюсов Земли. Особенно не «давался» смельчакам Северный полюс. И вот американский путешественник Р. Пири доложил, что он 6 апреля 1909 года достиг Северного полюса. Американские СМИ и научные круги прославляли это выдающееся достижение. На самом же деле Пири перезимовал на севере Гренландии. Дотошные исследователи заподозрили обман по представленным фотографиям, а позже, в 20-х годах был найден и лагерь, в котором отсиживался Пири. В 60-х годах ушедшего века мир захватила лунная гонка. США и СССР стремились осуществить высадку человека на Луне. СССР это не удалось, а США сообщили о шести высадках своих астронавтов на Луне. Прошло немного времени, и новые дотошные исследователи по представленным фотографиям заподозрили обман и стали утверждать, что человечество стало жертвой грандиозной мистификации, а американцы на Луне не были. В средствах массовой информации и в Интернете развернулась полемика по этому вопросу. Автор этой книги, доктор физико-математических наук, выпускник и ветеран МИФИ, Попов Александр Иванович при поддержке многочисленных добровольных помощников, чьи имена перечислены во введении, провёл сопоставление различных точек зрения по этому вопросу и дополнил его своими собственными исследованиями. Вывод книги: доказательства высадок на Луну США при внимательном рассмотрении оказываются несостоятельными. И очень похоже на то, что история с Пири повторилась с той разницей, что на этот раз в роли мистификатора выступило виднейшее государство планеты. Для чтения книги достаточно знания физики на уровне ученика старших классов средней школы.



Кл.слова:
космос -- висадка на Місяці -- астронавтика -- США

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Яневський, Данило.
Проект "Україна": жертва УПА, місія Романа Шухевича [Електронний ресурс] / Д. Яневський. - Харків : Фоліо, 2012. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Про кого ця книга? Ця книга про людей. Не про всіх, а, головним чином, лише про тих молодих і не дуже молодих чоловіків і жінок, хлопців і дівчат, які народилися в перші двадцять років ХХ століття. Народились і зростали на території «другої» Речі Посполитої — в Східній Галичині та на Волині, які є складовою та невід’ємною частиною сучасної держави Україна. Частина з них мала за малу Батьківщину Західну Галичину, яка тепер є складовою та невід’ємною частиною Польської Республіки. Всі вони були громадянами Польської Республіки. Всі вони були українцями. Всі вони були греко-католиками. Як згодом з’ясувалося, цей «набір» даних при народженні для більшості з них виявився фатальним. Під тиском непереборних зовнішніх обставин вони, а в більшості це були сільські хлопці та дівчата, були змушені взятися за зброю. Абсолютна більшість із них загинула. «За даними радянських каральних органів, — читаємо у класичному нині дослідженні, — котрі воювали з повстанцями, протягом 1944 р... було вбито 57 405 вояків УПА, 50 387 взято в полон, 15 990 здалися самі, усього — 123 782 чоловіка; за перші чотири місяці 1945 р. — ще 95 083 чоловіка; загалом 218 865 чоловік» . Отже, ця книга про людей, що загинули. Написати та зрозуміти їх історію — означає написати та зрозуміти історію і нашої країни, і її народу, зрозуміти історію тисяч українських родин.



Кл.слова:
український визвольний рух -- боротьба з окупантами -- диверсійна діяльність

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.

Лутковська, Валерія.
Порушення прав і свобод людини в Україні. Події листопада 2013 - лютого 2014 років [Електронний ресурс] : спеціальна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини / В. Лутковська. - Київ : [б. в.], 2014. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 15.99 Мб


У цій спеціальній доповіді зібрано матеріал, отриманий та напрацьований Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини в рамках відкритого 30 листопада 2013 року провадження. В цей короткий період часу в Україні відбулись події, які за своєю значимістю були не лише безпрецедентними, але й надзвичайно трагічними з огляду на жахливу кількість жертв та масштаб порушень прав людей. Очевидно, що під час активних масових акцій протесту, а також під час дій з боку державних органів Уповноважений не залишався лише спостерігачем. Було здійснено чимало дій і заходів для відновлення порушених прав конкретних учасників масових акцій як працівниками Секретаріату Уповноваженого, так і нашими партнерами з громадських організацій. Але основним завданням Омбудсмана я вважаю не тільки констатування виявлених порушень чи допомога конкретній людині, але й надання рекомендацій щодо напрацювання таких норм і правил, які б унеможливили повторення таких порушень у майбутньому. Задля цього і підготовлена ця спеціальна доповідь, яка, ґрунтуючись на аналізі виявлених порушень прав конкретних осіб в хронологічному порядку, містить перелік системних проблем, виявлених у діяльності правоохоронних органів, а також рекомендації, які спрямовані на недопущення аналогічних порушень. Сподіваюсь, що вказані рекомендації будуть враховані як Парламентом України, так і органами державної влади. Я вдячна громадським організаціям та активістам за допомогу, надану, як під час провадження, так і під час підготовки цієї доповіді. Переконана, що українське суспільство зробить висновки із подій останніх трьох місяців, що дозволить змінити на краще стан дотримання прав кожної конкретної людини.



Кл.слова:
Євромайдан -- міліційне свавілля -- правопорушення

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія:    
6.

Степанова, Наталія Михайлівна.
Навчальний календарик розвитку критичного мислення [Електронний ресурс] : робочий зошит для дітей старшого дошкільного віку / Н. М. Степанова ; Академія української преси, Центр вільної преси. - Київ : Академія української преси, 2020. - 73 с.

  Текст у форматі PDF 14.02 Мб


Робочий зошит для дітей старшого дошкільного віку (5-6 р.) укладений у формі календаря, розрахованого на навчальний рік. У ньому подані вправи й методики для занять із розвитку критичного мислення в дітей старшого дошкільного віку. Матеріали підібрані за певними змістовними розділами, кожному із яких присвячено три місяці. Проте усі заходи чи їх складові можна варіювати між собою залежно від тематики заняття та, за потреби, використовувати безвідносно до конкретного місяця.

Зошит розраховано для дітей старшого дошкільного віку, а також на вихователів/льок і методистів/ок закладів дошкільної освіти, які прагнуть урізноманітнити свої заняття, розви¬ваючи критичне мислення.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського